Jump to content
Dogomania

ruda megi

Members
 • Content Count

  499
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ruda megi

 • Rank
  Advanced Member
 1. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  A u nas - apetycik dopisuje :cool3:
 2. ruda megi

  Rezerwacja szczeniaka - aspekt prawny

  [quote name='asco']Nie ma zadnej mocy prawnej. Nie zostala podpisana miedzy Wami umowe. Deklaracja wyslana droga e-mail nie moze byc traktowana jaka umowa (podpis elektroniczny ). Wszystkie umowy emailowe bardzo latwo zreszta w kazdym sadzie obalic. Ciesz sie, ze zaliczki nie wplacilas :)[/QUOTE] Z tego co wiem, to jeśli wpłaci się zadatek/ zaliczkę a hodowca nie wywiąże się z umowy przedwstepnej w danym terminie bo np. suka nie zajdzie , ma za mało szczeniąt a inni byli pierwsi to musi oddać pieniądze. Jesli nie to można go podać do sądu. Wtedy też hodowca kontaktuje się i pyta czy może jednak ta osoba poczeka na kolejny miot lub z innego skojarzenia. Za to jesli ktoś sam się wycofa z kupna szczeniaka ( czyli choć szczeniaki są ale ktoś nie chce wpłacić reszty) albo upatrzy sobie w innej hodowli i nie chce odebrać zamówionego to zadatek przepada.
 3. ruda megi

  Hodowla a działalność gospodarcza.

  Rzeczywiście tak słyszałam ,że ktoś z posłów miał taki pomysł aby każdy hodowca musiał założyć działalność gosp. ale to by było bez sensu bo hodowla to równie dobrze może być tylko jedna domowa suczka, mająca jeden lub dwa mioty w całym życiu. A hodowca musiałby płacić co miesiąc ZUS, jakieś podatki itp czyli hodowla musiałaby być fabryką szczeniaków....A chyba tego chciano uniknąć.
 4. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Na pewno są urocze. Kiedyś przyjechałam do Magdy i widziałam podrostki po Scotim,dobrze zbudowane, przekochane,weołe i nie bojaźliwe, choć widziały mnie i mojego męża pierwszy raz. Zresztą zobaczyłam też Sabciowe rodzeństwo z miotu Y - m.in.Mimi i też fajne, ciekawskie ale kulturalne. Bawiłam się z Suzy i muszę stwierdzić , że jest po prostu słodka. Spotkaliśmy sie też na wystawie ze Scottim oraz Mimi,Suzi i właściwie zero problemów behawioralnych z tymi psami. Są żywiołowe ale nieszkodliwie. Takie miałam wrażenie. Ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto przebywa z nimi na co dzień. A Norwaya nie znam ale ma z tego co słyszałam to są dobre geny. Moim zdaniem świetne mogą być szczeniaki po Mimi i Scottim ale ja się za bardzo na hodowli nie znam póki co.
 5. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Ups, od dzisiaj przestaję jeść.
 6. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Uff, z powrotem mam internet. Piękne te Wasze pracujące ,pływające psy. Moja Sabcia też kocha wodę ale w postaci jeziora, bo deszczu nienawidzi. Pako jest nieziemski- potwierdzam, zresztą wszystkie spisały się na medal,Saba troszkę foszyła ale Magda nie dała sobą rządzić.
 7. ruda megi

  Nigdy więcej Psa....

  Sorry, że wtrącę bo to jakiś stary temat ale nigdzie w Piśmie Świętym nie ma napisane, że pies nie ma duszy. Jest co prawda powiedziane, że dusza ludzka jest nieśmiertelna natomiast nic nie ma o psiej bo nikt nie pytał w tamtych czasach. Zwierzę nie rozróżnia dobra od zła w sensie przykazań jest przecież takie jak się je wychowa. Dla ludów Bliskiego Wschodu psy były nieczyste, ponieważ roznosiły choroby, pasożyty, urzędowały na śmietnikach, mnożyły się na ulicach a nie było leków na robale ani szczepionek. Na pewno lepiej były traktowane charty jako psy myśliwskie i cenione były przez pasterzy owczarki ponieważ pomagały one człowiekowi zapanować nad stadem owiec. Pan Jezus zresztą też znalazł większe zrozumienie wśród pastuszków niż bogaczy. Ponadto jest napisane w Apokalipsie, że w morzach wyginie część zwierząt w tym także tych, które ,, mają duszę". Które zwierzęta Św. Jan miał na myśli tego nie wiadomo, przypuszczam ( nie jestem teologiem) że pewnie te ,, mądrzejsze"- ssaki morskie. Zanim się naskoczy na wszystkich katolików za to, że jakiś burak źle potraktował psa to trzeba się zastanowić, bo wynika to z braku empatii , złego wychowania, prymitywizmu a nie nakazu religijnego. To przecież chrześcijaństwo zapoczątkowało erę nieskładania ofiar ze zwierząt ! Wielu świętych w tym chyba najbardziej znany św. Franciszek z Asyżu dostrzegał w zwierzakach braci mniejszych a nie rzecz, którą można bestialsko pozbawić życia, bez uzasadnienia konieczności zdobycia pożywienia. W książeczkach do nabożeństwa ( szczególnie wydaniu dla dzieci i młodzieży) w rozdziale dotyczącym rachunku sumienia przed Spowiedzią jest przynajmniej jedno zdanie w rodzaju : czy nie dręczyłem zwierząt? Po za tym do autora tematu. Owszem kierowca źle postąpił rozjeżdzając z premedytacją psa i mogłeś to zgłosić z ustawy o ochronie zwierząt.Przykre to co spotkało Twojego pudelka,ale Ty też nie jesteś bez winy bo puszczanie psa bez smyczy przy jezdni jest zabronione ze wzgl na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym ( gdyby ktoś ostro zahamował wypadek gotowy albo by wpadł na chodnik i zabił przechodniów) i dla samego zwierzęcia.
 8. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Dziadziowy wnuczek. Urocze.:loveu:
 9. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Magda, bardzo Ci współczuję:glaszcze:. Dżinka dożyła pięknego wieku.
 10. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Ale super. Obżarte brzuszki słodkie.:cool2:
 11. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  [quote name='What May NN']wstawiłabym więcej fot Poisonka, ale i tak nikt nie podziwia! No wiesz ? Jak możesz tak mówić. Ja podziwiam i chętnie zobaczę więcej. On pracuje w dogoterapii? I jak dzieci reagują na niego?
 12. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Wcale nie gorszy, po prostu Ci zazdrościmy mądrego psa.He hehe.
 13. Zapraszam serdecznie do mojego bazarku mini zoo.Tam znajdziesz jedzonko dla ptaszków,szczurków,świnek morskich,gadżety psie i kocie.

  http://www.dogomania.pl/threads/223790-Bazar-Mini-ZOO-dok%C5%82adam-fanty-psy-koty-gryzonie-ptaki-do-20-03-12-g-20-00

 14. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Magda- serdeczne gratulacje ! Za to Pakusiowa wnuczka spuszcza głowę i wyciąga ją do przodu zamiast do góry,przy bieganiu na ringówce i konsekwentnie daje uszy do tyłu.Nie ma mowy o dumnym kroczeniu w pozycji wystawowej. Uparte to ja osioł. Ja się chyba załamię! Tak się boję jutra.... Zresztą ona zawsze kładzie uszy podczas biegania nawet z Gumisiem po podwórku. Nie wiem jak małpę nauczyć.
 15. ruda megi

  Nestor Notabilis - NOWOŚCI

  Moja bullmastiffka w ogóle nie chciała tknąć suchej karmy, zmusiła mnie do gotowania.Jej wyprawki ze smakiem zjadły inne psy. Nie wiem czy wszystkie bulki są takie czy tylko moja królewna.
×