Jump to content
Dogomania

ruda megi

Members
 • Content Count

  499
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

1 Follower

About ruda megi

 • Rank
  Advanced Member
 1. [CENTER][CENTER][COLOR=darkgreen][COLOR=blue][B]Miło mi poinformować, że we wrześniu 2012[/B] /już za kilka dni/ [B]planujemy randkę naszej[/B][/COLOR][B] [COLOR=darkred]YVETTE[/COLOR] [COLOR=blue]z pięknym[/COLOR] [/B][/COLOR][COLOR=darkred][B]SCOTTYM[/B] [/COLOR] * * * [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/812/scottyyvetteskoj.jpg/"][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/1017/scottyyvetteskoj.jpg[/IMG] [/URL] * * * [COLOR=blue]Więcej informacji pod numerami telefonów : [/COLOR] [COLOR=darkred][COLOR=blue]hodowczyni, czyli ja[/COLOR] - [COLOR=darkgreen]668 393 883 [/COLOR][/COLOR] [COLOR=darkred][COLOR=blue]lub właścicielka reproduktora[/COLOR] - [COLOR=darkgreen]691 754 866 [/COLOR][/COLOR] [COLOR=#006400][B]* * * [/B][/COLOR] [COLOR=black][B]YVETTE Nestor Notabilis "Saba" [/B][/COLOR] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/43/yvettenowytarg140720123.jpg/"][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/2645/yvettenowytarg140720123.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/215/yvettenowytarg15072012.jpg/"][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/6313/yvettenowytarg15072012.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/35/yvettenowytarg140720122.jpg/"][IMG]http://img35.imageshack.us/img35/395/yvettenowytarg140720122.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/585/yvettelesznomwpr2012.jpg/"][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/7206/yvettelesznomwpr2012.jpg[/IMG][/URL] [COLOR=black][B]Ferdhu TYPHOON "Scotty" [/B][/COLOR] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/443/scotty18032012.jpg/"][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/4141/scotty18032012.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/689/scottylipiec2012.jpg/"][IMG]http://img689.imageshack.us/img689/153/scottylipiec2012.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/856/scottylipiec20122.jpg/"][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/5052/scottylipiec20122.jpg[/IMG][/URL] [B]* * * [/B] [COLOR=black][B]SERDECZNIE ZAPRASZAM DO SKŁADANIA REZERWACJI [/B][/COLOR][/CENTER] [/CENTER]
 2. [quote name='asco']Nie ma zadnej mocy prawnej. Nie zostala podpisana miedzy Wami umowe. Deklaracja wyslana droga e-mail nie moze byc traktowana jaka umowa (podpis elektroniczny ). Wszystkie umowy emailowe bardzo latwo zreszta w kazdym sadzie obalic. Ciesz sie, ze zaliczki nie wplacilas :)[/QUOTE] Z tego co wiem, to jeśli wpłaci się zadatek/ zaliczkę a hodowca nie wywiąże się z umowy przedwstepnej w danym terminie bo np. suka nie zajdzie , ma za mało szczeniąt a inni byli pierwsi to musi oddać pieniądze. Jesli nie to można go podać do sądu. Wtedy też hodowca kontaktuje się i pyta czy może jednak ta osoba poczeka na kolejny miot lub z innego skojarzenia. Za to jesli ktoś sam się wycofa z kupna szczeniaka ( czyli choć szczeniaki są ale ktoś nie chce wpłacić reszty) albo upatrzy sobie w innej hodowli i nie chce odebrać zamówionego to zadatek przepada.
 3. Rzeczywiście tak słyszałam ,że ktoś z posłów miał taki pomysł aby każdy hodowca musiał założyć działalność gosp. ale to by było bez sensu bo hodowla to równie dobrze może być tylko jedna domowa suczka, mająca jeden lub dwa mioty w całym życiu. A hodowca musiałby płacić co miesiąc ZUS, jakieś podatki itp czyli hodowla musiałaby być fabryką szczeniaków....A chyba tego chciano uniknąć.
 4. Z tego co wiem hodowca może sobie sprzedać szczeniaki za bardzo niskie ceny, może je dać w prezencie za darmo ( szczenięta tzw. pet czyli nie rokujące wystawowo), a może sobie wymyślić cenę z kosmosu ( najwyżej nikt od niego nie kupi, jeśli cena przekracza jego wartość wystawową czy hodowlaną bo np. jest po słabych rodzicach). Ważne aby oferowane szczenięta miały metryki - WSZYSTKIE w miocie. Obydwoje rodzice muszą być z rodowodem i mieć uprawnienia hodowlane. Jeśli szczeniaczki są bez metryk ( typowa bajka, że któryś z kolei) to wtedy można to nazwać pseudohodowlą i można to gdzieś zgłosić. Ale tak swoją drogą dobrze jest przed kupnem zorientować się w jakich warunkach przebywają szczenięta, ile ras tam hodują i nie chodzi o złotą klatkę tylko czy młode są odpowiednio żywione, zadbane, zdrowe i mają pozytywny kontakt z człowiekiem. Najlepiej gdy są w domu a nie np. w szopie czy kojcu z dala od mieszkania.
 5. Ach co za kolor. Tak rudego bm jeszcze nie widziałam na żywo. No może Matrix miał taką podobną maść ale ten jest zabójczy.
 6. Na pewno są urocze. Kiedyś przyjechałam do Magdy i widziałam podrostki po Scotim,dobrze zbudowane, przekochane,weołe i nie bojaźliwe, choć widziały mnie i mojego męża pierwszy raz. Zresztą zobaczyłam też Sabciowe rodzeństwo z miotu Y - m.in.Mimi i też fajne, ciekawskie ale kulturalne. Bawiłam się z Suzy i muszę stwierdzić , że jest po prostu słodka. Spotkaliśmy sie też na wystawie ze Scottim oraz Mimi,Suzi i właściwie zero problemów behawioralnych z tymi psami. Są żywiołowe ale nieszkodliwie. Takie miałam wrażenie. Ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto przebywa z nimi na co dzień. A Norwaya nie znam ale ma z tego co słyszałam to są dobre geny. Moim zdaniem świetne mogą być szczeniaki po Mimi i Scottim ale ja się za bardzo na hodowli nie znam póki co.
 7. Uff, z powrotem mam internet. Piękne te Wasze pracujące ,pływające psy. Moja Sabcia też kocha wodę ale w postaci jeziora, bo deszczu nienawidzi. Pako jest nieziemski- potwierdzam, zresztą wszystkie spisały się na medal,Saba troszkę foszyła ale Magda nie dała sobą rządzić.
 8. Magda, od nas też Wszystkiego NAJLEPSZEGO i czego tam sobie życzysz. Żyj nam sto lat !!! :Rose::tort::new-bday:
 9. Sorry, że wtrącę bo to jakiś stary temat ale nigdzie w Piśmie Świętym nie ma napisane, że pies nie ma duszy. Jest co prawda powiedziane, że dusza ludzka jest nieśmiertelna natomiast nic nie ma o psiej bo nikt nie pytał w tamtych czasach. Zwierzę nie rozróżnia dobra od zła w sensie przykazań jest przecież takie jak się je wychowa. Dla ludów Bliskiego Wschodu psy były nieczyste, ponieważ roznosiły choroby, pasożyty, urzędowały na śmietnikach, mnożyły się na ulicach a nie było leków na robale ani szczepionek. Na pewno lepiej były traktowane charty jako psy myśliwskie i cenione były przez pasterzy owczarki ponieważ pomagały one człowiekowi zapanować nad stadem owiec. Pan Jezus zresztą też znalazł większe zrozumienie wśród pastuszków niż bogaczy. Ponadto jest napisane w Apokalipsie, że w morzach wyginie część zwierząt w tym także tych, które ,, mają duszę". Które zwierzęta Św. Jan miał na myśli tego nie wiadomo, przypuszczam ( nie jestem teologiem) że pewnie te ,, mądrzejsze"- ssaki morskie. Zanim się naskoczy na wszystkich katolików za to, że jakiś burak źle potraktował psa to trzeba się zastanowić, bo wynika to z braku empatii , złego wychowania, prymitywizmu a nie nakazu religijnego. To przecież chrześcijaństwo zapoczątkowało erę nieskładania ofiar ze zwierząt ! Wielu świętych w tym chyba najbardziej znany św. Franciszek z Asyżu dostrzegał w zwierzakach braci mniejszych a nie rzecz, którą można bestialsko pozbawić życia, bez uzasadnienia konieczności zdobycia pożywienia. W książeczkach do nabożeństwa ( szczególnie wydaniu dla dzieci i młodzieży) w rozdziale dotyczącym rachunku sumienia przed Spowiedzią jest przynajmniej jedno zdanie w rodzaju : czy nie dręczyłem zwierząt? Po za tym do autora tematu. Owszem kierowca źle postąpił rozjeżdzając z premedytacją psa i mogłeś to zgłosić z ustawy o ochronie zwierząt.Przykre to co spotkało Twojego pudelka,ale Ty też nie jesteś bez winy bo puszczanie psa bez smyczy przy jezdni jest zabronione ze wzgl na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym ( gdyby ktoś ostro zahamował wypadek gotowy albo by wpadł na chodnik i zabił przechodniów) i dla samego zwierzęcia.
×
×
 • Create New...