Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Lucky.']Deer - ale macie tanie rogzy ![/QUOTE]
Wiesz ja sie nie rozgladalam nigdy za xl czy xxl ale jakos tak wlansie m-l kosztuje. pewnie zalezy gdzie np w szpitalu dla zwierzat wiecej niz w ogrodniczym gdzie jest ogromny dzial z rzeczami dla zwierzat.

[quote name='NightQueen']widziałam ich produkty w Danii, w sumie fajne, nie wiem dlaczego nic nie kupiłam :hmmmm:[/QUOTE]
No ja tez nie wiem :) Teraz akurat nie mam nic od nich, ale ogolnie mam o ich produtkach dobre zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Wiesz ja sie nie rozgladalam nigdy za xl czy xxl ale jakos tak wlansie m-l kosztuje. pewnie zalezy gdzie np w szpitalu dla zwierzat wiecej niz w ogrodniczym gdzie jest ogromny dzial z rzeczami dla zwierzat.


No ja tez nie wiem :) Teraz akurat nie mam nic od nich, ale ogolnie mam o ich produtkach dobre zdanie :)[/QUOTE]

tańsze też są ED tzn. przynajmniej w Danii


Nie wiem jak z jakością, tzn. wydaje mi się że porównywalna z rogzem.

Było kilka fajnych wzorków ale ja wtedy byłam skupiona na zabawkach i jakoś tak wyszłam bez obroży czego później oczywiście żałowałam, ale zapewne jeszcze pojadę do Danii więc może uda mi się na nie trafić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']tańsze też są ED tzn. przynajmniej w Danii

Nie wiem jak z jakością, tzn. wydaje mi się że porównywalna z rogzem.

Było kilka fajnych wzorków ale ja wtedy byłam skupiona na zabawkach i jakoś tak wyszłam bez obroży czego później oczywiście żałowałam, ale zapewne jeszcze pojadę do Danii więc może uda mi się na nie trafić.[/QUOTE]
Jaka cena w Danii? [url]http://tails.se/index.php?target=categories&category_id=253[/url] Ja akurat podaje psom olej z takiej ryby co w sumie nie znajdzie sie go w Szwecji, akurat pierwsze butelki mi sasiadka Dunka kupila.

Jakos jak mowie ja nie narzekalam na ich szelki :) Mocne wykonanie i zapiecie. Ja jako ze mam te obroze co mam 1 rogz i 1 lupine to nie szukam ale pewnie cos tam fajnego a limex :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']Flexi mamy do 35 kg.....sprawuja sie swietnie choc czytałam dużo ze smycz powinna byc na wyższą wage niz pies ;) a mój ma 33-35kg, nastepną już kupię do 50 pewnie :)
[/QUOTE]

Pytałam o obrożę Flexi, a nie smycz ;)

Gops, świetnie jej w tym ED!!!! Jaki ma największy obwód ta obroża?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Jaka cena w Danii? [URL]http://tails.se/index.php?target=categories&category_id=253[/URL] Ja akurat podaje psom olej z takiej ryby co w sumie nie znajdzie sie go w Szwecji, akurat pierwsze butelki mi sasiadka Dunka kupila.
[/QUOTE]

już cen dokładnie nie pamiętam, ale w przeliczeniu rozmiar M. wychodził taniej niż w PL. tylko że wtedy jakoś do ED nie byłam przekonana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Pytałam o obrożę Flexi, a nie smycz ;)

Gops, świetnie jej w tym ED!!!! Jaki ma największy obwód ta obroża?[/QUOTE]
nie mierzylam jej jescze ale ona ma max 5cm regulacji wiec jakies 44cm bedzie miala , moge ja zmierzyc pozniej dokladniej :)

Link to comment
Share on other sites

W temacie szelek dla psa, który na obroży się krztusi, a także okresowo cierpi na "katar zwrotny", czy jak to tam prawidłowo przetłumaczyć, chciałabym dodać, że to nie takie proste. Otóż, Celar chodzi na smyczy bardzo ładnie, ale wystraszony lub pobudzony potrafił nagle i dość nieskoordynowanie wypruć do przodu lub do tyłu, w zależności. Szelki rogzowe go obcierały i się na nich krztusił, a inne trudno było dobrać do jego budowy. Na zdjęciach wygląda na psa dość masywnego, ale to szczupły, dość charci kundelek i po prostu ręce mi już opadały. Wtedy mój TŻ zrobił mu ze skóry obrożę zaciskową na wzór charcich i to był strzał w 10. Od tamtego czasu Celarek ma krótkie napadu KZ tylko w mega pobudzeniu. Na agility potrzebował jednak innej obroży niż zaciskowa, w szelkach nie pozwoliła biegać trenerka - bała się, że pies o coś zahaczy i pewnie miała racji. Tymczasowo pies chodził w 2 cm ROGZie, ale cały czas się bałam, że szarpnie się na smyczy i coś sobie zrobi, inna sprawa, że akurat do tej firmy się mega zraziłam, TŻ pokombinował i zrobił Celarowi wymienianą w tym temacie obrożę z paska. Jest faktycznie dość sztywna, ale to kwestia czasu, wyrobi się.

Jeśli miałabym kupić Celarowi szelki, to tylko na wymiar i zamówienie - kiedyś na pewno dostanie, choćby na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

no to ja znów nie doczytałam :P tak to jest jak sie to szybko w czasie pracy robi...
obroza Flexi dla mnie idealna....świetnie zrobiona, bardzo ładna, pies wygladał bosko i chyba była wygodna...mamy te wiekszą do 49cm chyba, niestety Rudy z niej wyrósł już z rok temu:P ale trzymam dla kolejnego psa, kto wie może już za pare miesięcy bedzie ją nosiła nowa włascicielka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Jak sie Wam ich produkty podobaja? Ciekawe jak z wytrzymaloscia

[IMG]http://www.gemenskapgron.se/page/present/get_page_image.asp?id=1689[/IMG]

[URL]http://www.gemenskapgron.se/15/page.asp?page_id=7801&type=ecom3&sub_nr=104&id=1722&log=true[/URL]

[URL]http://www.wagginggreen.com/earth.shtml[/URL]

[URL]http://www.wagginggreen.com/solidcolor.shtml[/URL]

[URL]http://www.wagginggreen.com/ecohip.shtml[/URL][/QUOTE]

ale fajne wzorki 3,4 i5 na fotce :-o, czy mozna jakoś je zamówic?? ile to w przeliczeniu na złotówki wychodzi... i jeszcze jedno pytanie - to duńskie produkty??? bo nie doczytałam nigdzie :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']ale fajne wzorki 3,4 i5 na fotce :-o, czy mozna jakoś je zamówic?? ile to w przeliczeniu na złotówki wychodzi... i jeszcze jedno pytanie - to duńskie produkty??? bo nie doczytałam nigdzie :oops:[/QUOTE]

Szweckie
Z zamówieniem będzie problem, bo raczej u nas ich nie ma, chyba że zrobisz to za pośrednictwem kogoś kto mieszka w Szwecji (bądź Dani bo tam też są)
A w przeliczeniu to ok 130 zł za jedną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Szweckie
Z zamówieniem będzie problem, bo raczej u nas ich nie ma, chyba że zrobisz to za pośrednictwem kogoś kto mieszka w Szwecji (bądź Dani bo tam też są)
A w przeliczeniu to ok 130 zł za jedną[/QUOTE]

mam kuzynke w szwecji, mogłabym odświeżyć kontakty :-) .... ale cena niestety nie na moją kieszeń , szkoda :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Kurczę, ta rozmiarówka Ezy Doga jest jakaś strasznie dziwna...:roll:
Jak Duffel ma 50 cm w szyi to powinnam mu wziąć L czy XL ? Obawiam się, ze L będzie na styk...[/QUOTE]

Ja miałam ten sam problem, dlatego zrezygnowałam z zakupu... Nie wiedziałam czy brać M czy L. Dziewczyny pisały, że gładkie są ogólnie mniejsze niż być powinny, a moro są większe. Myślę, że jek on ma 50 cm. to powinnaś wziąć XL jednak...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Ja miałam ten sam problem, dlatego zrezygnowałam z zakupu... Nie wiedziałam czy brać M czy L. Dziewczyny pisały, że gładkie są ogólnie mniejsze niż być powinny, a moro są większe. Myślę, że jek on ma 50 cm. to powinnaś wziąć XL jednak...[/QUOTE]
Ezy ma dziwne rozmiarówki. M była dla mojej na styk (na maxa powiększona) a L zmniejszona na maxa była za luźna. Ni w natkę ni w pietruszkę.
Myślę że L bedzie dobre, ale głowy nie daję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...