Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='evl']Miałam coś napisać, ale chyba się powstrzymam, bo mnie zjecie całkiem :) Miłego wieczoru :)[/QUOTE]
nikt tutaj nie chce zle dla Twojego psa ;)
poprostu niektorzy maja wieksze doswiadczenie w doborze obrozy , powinnas nam zaufac ;) 3cm bd dobre na Zu jak wezmiesz pojedyncza tasme . nie bierz szerszej bo glowy nie podniesie od tych okuc
a moze sprobuj skorzane charcie? ona sa szerokie a klamry maja male i okucia bo sie zwezaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Miałam coś napisać, ale chyba się powstrzymam, bo mnie zjecie całkiem :) Miłego wieczoru :)[/QUOTE]

przecież tu nikt nic nie pisze żeby ci zrobić na złość, myślę że chodzi nam o jedno - dobro psa, a dla mnie sztuka chodzenia na smyczy jest podstawą do tego by tobie było wygodnie i żeby pies czuł się komfortowo, napięta smycz i przyduszanie wywołują u psa tylko negatywne emocje, a przecież nie chcesz żeby tak kojarzył sobie spacery. Po prostu spróbuj nauczyć ją chodzić na smyczy, obie strony skożystają ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że traktujecie mnie jak debila, który nie potrafi nauczyć psa chodzenia na smyczy. Owszem, nie potrafię psa [B]z uszkodzoną krtanią[/B] prowadzać na tasiemce 11mm czy nawet na 25mm, bo najzwyczajniej na świecie bardziej sobie cenię jej zdrowie niż wygląd czy cokolwiek innego. Pomyślałam sobie, że może szeroka obroża nadałaby się na początek, żeby jej wytłumaczyć, że na obroży nie trzeba robić rodeo tylko można normalnie, ale nie :) Na pewno jestem upośledzona i nie wpadłam na to, żeby zacząć od smakołyków, metody drzewka i wszystkich innych, jakie można znaleźć w literaturze i w necie :) Widać mój pies to kosmita, bo nic konwencjonalnego na niego nie działa, na dodatek chory, więc może powinnam go wypuścić z powrotem do schroniska, bo się biedaczyna męczy z pańcią-wariatką, co uznała, że będzie szukać jakiegoś rozwiązania :)

Nie wątpię, że macie większe doświadczenie obrożowe, właśnie dlatego spytałam tutaj, ale widzę, że to był błąd - już widzę te tłumy skandujące "NIE DLA 4CM! WOLNOŚĆ DLA ZUZANKI!" :evil_lol: a wystarczyłoby normalnie podpowiedzieć, gdzie można nabyć szerokie obroże z miękkiej taśmy na zamówienie, na wąską szyjkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Mam wrażenie, że traktujecie mnie jak debila, który nie potrafi nauczyć psa chodzenia na smyczy. Owszem, nie potrafię psa [B]z uszkodzoną krtanią[/B] prowadzać na tasiemce 11mm czy nawet na 25mm, bo najzwyczajniej na świecie bardziej sobie cenię jej zdrowie niż wygląd czy cokolwiek innego. Pomyślałam sobie, że może szeroka obroża nadałaby się na początek, żeby jej wytłumaczyć, że na obroży nie trzeba robić rodeo tylko można normalnie, ale nie :) Na pewno jestem upośledzona i nie wpadłam na to, żeby zacząć od smakołyków, metody drzewka i wszystkich innych, jakie można znaleźć w literaturze i w necie :) Widać mój pies to kosmita, na dodatek chory, więc może powinnam go wypuścić z powrotem do schroniska, bo się biedaczyna męczy z pańcią-wariatką, co uznała, że będzie szukać jakiegoś rozwiązania :)

Nie wątpię, że macie większe doświadczenie obrożowe, właśnie dlatego spytałam tutaj, ale widzę, że to był błąd - już widzę te tłumy skandujące "NIE DLA 4CM! WOLNOŚĆ DLA ZUZANKI!" :evil_lol: a wystarczyłoby normalnie podpowiedzieć, gdzie można nabyć szerokie obroże z miękkiej taśmy na zamówienie, na wąską szyjkę ;)[/QUOTE]
napisz do MartyAres napewno pomoze w doborze i znajdzie jakas miekka tasme :)

Link to comment
Share on other sites

no i o co te nerwy?
Ja mam wrażenie że to ty nas traktujesz jak debili, ale skoro nie wytłumaczyłaś o co chodzi, tylko tak znikąd walisz że chcesz 4 czy 5 cm obroży i pytasz o radę,a później mówisz że wiesz lepiej, a my nie wiemy o co chodzi bo nie raczyłaś wytłumaczyć co cię ku temu skłania, a nie każdy chodzi po galeriach i nie czyta wątków od początku do końca żeby wiedzieć o co chodzi, więc się pytam, kto ma kogo za debila? :roll:

jak ma problem z krtanią to może szelki byłby lepsze? przynajmniej nie podrażniałaby gardła

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze: jeśli pies ma na prawdę uszkodzoną krtań/tchawicę to TYLKO szelki!


Jeśli z ta krtanią nie jest tak źle a chodzi o wygodę to polecałabym Ci jednak te Ezy 35mm... Te które pokazałaś są tak sztywne, że psica nie będzie się mogła schylić bo będą jej się wbijać w szyję...
Jeśli chodzi o sprawdzenie jak dana szerokość będzie wyglądać to jest na to prosty sposób, który ja stosuję: wytnij odpowiedni pasek z papieru i zaklej na chwilę klejem (najlepiej jeszcze pokoloruj go na taki kolor o jakim myslisz)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']evl wybacz, ale nie masz napisane w podpisie co z psem juz zrobilas, ze pies ma uszkodzona krtan, wiec o co chodzi? Przeciez my nie piszemy nic zlozliwie, pytasz, odpowiadamy, na tym polega forum prawda?
Czemu nie sprobowalas szelek?[/QUOTE]

Ale przecież ja nie mam pretensji o te obroże akurat - spodobały mi się, bo są piękne, ale jeśli są zbyt sztywne to przecież proste, że poszukam czegoś innego. Nie mam pojęcia o obrożach, dlatego myślałam, że napiszę tutaj a poczułam się lekko przytłoczona tą krucjatą :evil_lol:

I wcale a wcale się nie denerwuję, tylko się dziwię, że omal nie spłonęłam na dogo-stosie, bo śmiałam napisać, że chcę ubrać małego pieseczka w obroże 40mm :evil_lol:

Mamy szelki, dwa rodzaje. Muscatowe szorki są OK, ale lepsze są szerokie szelki z miękkiej taśmy 25mm. Wydaje się dużo jak na takiego małego psa, ale sprawują się bardzo dobrze. Pomyślałam sobie jednak, że może spróbuję obroży choćby do posłuszeństwa, bo to ponoć wygodniejsze niż szelki. Ze względu na taką a nie inną sytuację wiadomo było, że obroża musi być - przynajmniej na początek - "strasznie" szeroka jak na takiego małego psa. Teraz wiem także, że nie może mieć ciężkich okuć, bo to dla małego psa niewygodne no i że nie może być sztywna. No i o to chodziło, a że przy okazji wyszła mała awantura... Cóż, magia sieci ;)

Link to comment
Share on other sites

Muscatowe czyli takie zapinane od góry, tak?
Kup guardy - nie dotykają w ogóle do szyi i są bardzo wygodne.
I naprawdę, nie lekcewarz tej krtani. Jeśli to uszkodzenie stwierdzone przez weta to nie ma co się bawić w obrożę - będziesz miała do wykonania więcej pracy przy nauce luźnego chodzenia ale i w szelkach się to uda ;)

Link to comment
Share on other sites

Evl, wydaje mi się, że nawet 4 cm będzie za szeroka, na mojej ok 30 kilogramowej żyrafie wygląda masywnie, ale nam odpowiada, gdyż też kierowałyśmy się wygodą, choć niektórzy sugerowali, że będzie za szeroka i porównywali do kaftana. Wydaje mi się, że 30 mm powinno starczyć, ale wybó należy do Ciebie.;) Zawsze możesz wyciąć jakieś paski o tych szerokościach i zobaczyć jak prezentują się na Zu. Problem z okuciem myślę, że można by było sensownie rozwiącać u Marty, Tani, a może nawet w Los Ferros lub u innych, gdzie obroże produkują na zamówienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Muscatowe czyli takie zapinane od góry, tak?
Kup guardy - nie dotykają w ogóle do szyi i są bardzo wygodne.
I naprawdę, nie lekcewarz tej krtani. Jeśli to uszkodzenie stwierdzone przez weta to nie ma co się bawić w obrożę - będziesz miała do wykonania więcej pracy przy nauce luźnego chodzenia ale i w szelkach się to uda ;)[/QUOTE]

Muscatowe zapinane od góry, ale mamy też inne, zapinane na boku psa, z "zaczepem" z przodu. Zu na szelkach chodzi normalnie, na dotychczasowych obrożach odbijała jej palma.

Pies jest po ciężkim kk z zapaleniem płuc, ale nie szykuje się do grobu ;) Jeśli na szerokiej obroży będzie odczuwała dyskomfort to przecież jasne, że będzie chodzić wyłącznie w szelkach, a nie dla mojego "widzimisię" na obroży. Chciałam jednak spróbować szerokiej, miękkiej obroży ;)

Link to comment
Share on other sites

EVL, na zdjeciach jest Ares w 4cm obrozy, ok 40cm w klebie, wazy 14kg

[IMG]http://i1014.photobucket.com/albums/af269/Marta_Ares/WIOSNA/DSC01598.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1014.photobucket.com/albums/af269/Marta_Ares/WIOSNA/DSC01605.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1014.photobucket.com/albums/af269/Marta_Ares/WIOSNA/DSC01634.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Evl, może charcia obroża, tak jak gops wspomniała? Albo u marty, według twojego projektu. Odradzam lossferros, bo robi obroże dla dużych, mocnych psów, więc pewnie nie ma żadnych delikatnych okuc. ;)
Spróbuj może na początek te 40mm ale np. konstrukcji martingale (czy jakoś tak) Czyli obroża szeroka i cieniutki pasek zaciskowy = mniejsze, delikatniejsze okucia.

Link to comment
Share on other sites

Taniulka nieszczególnie zadowolona ze zdjeć (ostrzegam chłopak jest po wylince :P)
[IMG]http://img534.imageshack.us/img534/6571/img0554sj.jpg[/IMG]

[IMG]http://img208.imageshack.us/img208/7540/img0555d0.jpg[/IMG]

[IMG]http://img600.imageshack.us/img600/7862/img05560.jpg[/IMG]

[IMG]http://img27.imageshack.us/img27/2853/img0560du.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...