Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Dziewczęta, mam mega prośbę :) Czy któraś z Was ma Trixie fusion norwegi w rozmiarze M lub M-L i mogłaby zmierzyć mi przedni pasek? Oraz te X w rozmiarze S-M długość dolnego paska i tą przednią obręcz. bardzo będę wdzięczna :)

Mam rozmiar M i pasek ma 37cm ;) Norwegi ;) I licze bez szerokości tych pasków z obwodu, na "czysto" tyle ma przód ;)
Link to comment
Share on other sites

No to super- swego czasu wiele osób tu na wątku zachwycało się taksowymi smyczami rurowymi. Ponieważ ostatnio pozbyłam się smyczy rurowej DS, na ostatnim bazarku kupiłam dwie- przepinaną i zwykłą, a teraz dowiaduję się, że jednak takie cudowne nie są :/  dobrze, że dochód przeznaczony na cel charytatywny, to jakoś mniej żal będzie, jeśli okażą się niewypałem :D

Link to comment
Share on other sites

Pokazywałaś tu na wątku Wasze szelki? Widoku dobrze dobranych nigdy dość  :)

To podszycie jest jakieś delikatne? Na zdjęciach z internetu nie wygląda, ale Ty mi chyba najlepiej powiesz  ;)

Nie pokazywałam. Podszycie jest bawełniane, nie powiedziałabym że wyjątkowo miękkie, ale miłe w dotyku. Te wszystkie dodatkowe wkładki są grubsze niż w tych szelkach ZeroDC, chociaż nie mają wypełnienia.

 

Skoro jeszcze czekasz na wymiary to może obczaj te szelki z Trixie: http://www.trixie.de/de/prod/Hund_Experience_Touren_Geschirr,23162 . Tych na żywo nie widziałam, ale na filmiku pokazują, że można w nich regulować jak ta tylna obręcz ma się układać (jak daleko od łokci): https://www.youtube.com/watch?v=HC5NLS-PeI4 .

 

Jak dla mnie najlepsza smycz to pleciona z DS! :D

Link to comment
Share on other sites

 

Nie pokazywałam. Podszycie jest bawełniane, nie powiedziałabym że wyjątkowo miękkie, ale miłe w dotyku. Te wszystkie dodatkowe wkładki są grubsze niż w tych szelkach ZeroDC, chociaż nie mają wypełnienia.

 

Skoro jeszcze czekasz na wymiary to może obczaj te szelki z Trixie: http://www.trixie.de/de/prod/Hund_Experience_Touren_Geschirr,23162 . Tych na żywo nie widziałam, ale na filmiku pokazują, że można w nich regulować jak ta tylna obręcz ma się układać (jak daleko od łokci): https://www.youtube.com/watch?v=HC5NLS-PeI4 .

 

Jak dla mnie najlepsza smycz to pleciona z DS! :D

 

 

Experience widziałam, ale przegrywają w zestawieniu z ZeroDC ;) Rozmiar na mojego kosztuje ok. 70zł, więc w sumie nie tak wiele mniej niż ZeroDC, a te drugie postrzegam lepiej pod względem jakości, mają też fajniejszą budowę. 

 

U nas na codzienne spacery wygrywają smycze OMP. Mamy dwie i są naprawdę wygodne. Pleciona z DogStyle jest fajna, gdy chodzi się w rękawiczkach, bo daje pewniejszy chwyt, a szara z Pawsitive DD, dzięki swojej lekkości, sprawdza się bardzo fajnie do biegania na pasie z amortyzatorem. 

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie będzie jednak aż tak źle z tymi taksowymi smyczami z tego, co piszecie :) w sumie będą używane nieczęsto, tak jak ich poprzedniczka- rurowa smycz od DS. Najbardziej lubię smycze, które dają pewny chwyt, czuć, że się je trzyma, są grubsze od zwykłej taśmy, ale przy tym delikatne (miękkie). Moim nr 1 jest smycz Aleksandra :) (i dlatego z niecierpliwością czekam na wystawę, żeby zaopatrzyć się w nową, bo niestety szybko się niszczą), tylko te grubsze mają to do siebie, że namoknięte przestają być już tak przyjemne :/

Link to comment
Share on other sites

Mnie też nie dziwi, że kolor się sprał, bo taśmy rurowe mają to do siebie, że się dość szybko spierają ;) Ale bardzo lubię tą smycz bo jest porządna, tak samo jak i taksowe obroże :D Jedna z obroży, które miałam (żółta w kratkę) Nuka nosiła ze 3,5 roku dzień w dzień, teraz tą obrożę nosi sunia babci i nadal trzyma się rewelacyjnie :D

Link to comment
Share on other sites

Ja ze smyczy najbardziej lubię od DS z dwóch warstw cieńszej taśmy. Jeszcze tak lekkiej smyczy nie miałam, nawet rurowa taśma nie jest tak lekka :) No i rąk nie pali wcale. Z PSDD mam tą szarą i też jest świetna, wygodna, tylko karabinierczyki są za duże jak na mój gust i trochę mi ciążą ;) Wydaje mi się, że jest lżejsza od Taksowych, ale tam chyba tasma jest podwójna i grubsza.

Link to comment
Share on other sites

Mnie nie dziwi jeśli kolor sprał się po roku czy dwóch, lub po naprawdę intensywnym używaniu, ale po zaledwie dwóch praniach ręcznych to już tak, a smycz to naprawdę ważny element i moim zdaniem jest wizytówką - nie musi pasować kolorem do obroży ale musi być czysta i estetyczna :P

 

Te smycze Aleksandry to czym różnią się od smyczy np Chaba? :P taśma żakardowa to ten sam wzór, nawet DS ma go w ofercie, zastanawia mnie to czy oprócz metki czymś będą się różniły w późniejszej opinii :D

Link to comment
Share on other sites

Mnie nie dziwi jeśli kolor sprał się po roku czy dwóch, lub po naprawdę intensywnym używaniu, ale po zaledwie dwóch praniach ręcznych to już tak, a smycz to naprawdę ważny element i moim zdaniem jest wizytówką - nie musi pasować kolorem do obroży ale musi być czysta i estetyczna :P

różne są farby niestety. Ostatnio pierwszy raz prałam sukienkę /czarno- białą/ prana ręcznie i co z tego skoro czarny kolor puścił i teraz jest czarno- poplamiona? Niestety farba do luftu...... Nasza też się sprała ale nie tak szybko a do prania psich rzeczy używam żelu pod prysznic. Są delikatniejsze niż proszek..

Link to comment
Share on other sites

w prawdzie nie norwegi, a Y , rozmiar 90

 

 

 

 

 

O dziwa, Balu z Bolsem są podobnej budowy, my mamy Y lifeguardy 80  i są idealne (dzięki Agata! <3)  :)

 

 

różnica między rozmiarem 70, a 80

 

 

 

 

DSC03798_zps2dad48c3.jpg

 

 

 

Hm, to zaczęłam się martwić, bo właśnie idą do nas raspberry pro 70 na Ru, bo 80 Y była zdecydowanie za duża na nią :P 

 

Ruffweary to dobra inwestycja. My mamy swoje już z 8 lat i są niezniszczalne :D

 

Kurczę ja do Ruffwearów nie mogę się przekonać jakoś :/

 

o i my tak mamy z tymi kółeczkami więc nam się trafiła felerna x2 :D

Teraz zainwestuję w 2 smycze rogzowe i mam nadzieję na długo zapomnieć o potrzebie kupna nowych :P

 

Ja jestem bardzo zadowolona ze smyczy rogzowych - są miękkie, wygodne  jak jedną zostawiłam na treningu i przez tydzień nie mogłam jej odebrać, to myślałam, że się zapłaczę na normalnych parcianych :(

 

 

Oj zupełnie nie trafiają w moją stylistykę :/

 

 

No, to już poodpisywałam, to teraz się przedstawię :P dołączam do grona nieanonimowych smyczoszelkoobrożoholiczek :( To jest jakaś makabra ! :P

 

Na tą chwilę mamy "trochę" przeróżnych obroży (pawstive dog design, dogstyle, furkidz), parkę norwegów lifeguard hurtty, teraz idą do nas Y dla Ru. Marzą mi się jeszcze półzaciski od Lupine ( zobaczymy co wylosują w środę) i jakieś wielkanocne obróżki i na razie dam na wstrzymanie (uhm...:P).

 

A tu moja ekipa w hurttach :

IMG_9371.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ta linowa z Hurty na serio jest wygodna? Wydaje się jak każda linowa, paląca w dłonie ;) Więc nawet nie myślałam, że fajne toto.

Dla mnie bardzo wygodna, chociaz tez się nie spodziewałam, ze bedzie taka fajna. Chociaz mowię uczciwie, że mój raczej spokojnie chodzi na smyczy, ale parę szarpnięć i mocniejszych pociągnięć juz sie zdarzyło i nawet bez rękawiczek jest bardzo ok ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...