Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Czyli to wynika z ich słabej reklamy? ;) No bo jak widzę szelki wbite w pachy (a mam na to uczulenie) to odechciewa mi się nawet myśleć o nich. Producent nie jest w stanie dopasować własnego produktu do psa? Masakra...

 

Riven masz fotkę z boku? Żeby zobaczyć jak u Was się układają?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Znowóż jestem w kropce. Po znalezieniu wymiarów hurtty, stwierdziłem, że mój pies jest mega nie wymiarowy. Po długości paska przedniego w PRO musiałby mieć rozmiar 70 (!!!) A jego obwód w klatce piersiowej wynosi 45. No cóz. 
Poszedłem dzisiaj do zoola z myślą o TRIXIE FUSION, norwegach. Niestety nie mieli, i pokazano mi katalog. Tyle tego tam było, że sam nie wiedziałem na co się zdecydować, i znalazłem... Julki siodełkowe za 119zł na mojego gada r.mini-mini. Tylko teraz pytanie: One pewnie bardzo grzeją, prawda? I dla mojego shiha w lato nie będzie udręka w nich chodzić? Jak to psy płaskopyskie szybciej się męczy i nie biega aż tak bardzo na spacerkach. Z drugiej strony w lato zawsze jest obcięty na baardzo króciutko.. I nie wiem już czy brać fusion za  czy julki?

 

to może zamów sobie pseudohurtty w którymś handmade? będziesz miał takie wymiary jakie Ci odpowiadają, skoro tyle problemów masz ze znalezieniem rozmiaru gotowych :P

http://pawsitivedog.pl/pl/p/SZELKI-NORDIC-FLASH/240te w wersji turkusowej sama sobie sprawię kiedyś, dogstyle chyba też ma

 

nasze hurtty pewnie będą w przyszłym tygodniu, dostałam też info, że musiałabym poczekać na zmianę koloru chyba do następnego zamówienia, połasiłam się też na obroże z nową tasiemką z kudłatego :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o co chodzi, pamiętam na ich FP jak ktoś pochwalił się foto bokserki w ewidentnie za małych norwegach, pies stał, a szelki tak strasznie wpijały się w pachy (wpijały, nie leżały za blisko), że jej... A hurtta odpisała, że ładnie wygląda :D.

 

W ogóle ten Wasz fiolet Agnes jaki ładny! Czekam aż zrobisz foto na zewnątrz, bo coraz bardziej podoba mi się ten kolorek. Sama poluję na coś w tym stylu.

 

A ta nowa tasiemka kudłatego fajowa, ale szkoda, że nie ma oddzielnie różnych bohaterów, marzy mi się obroża z Iron Manem :D.

Link to comment
Share on other sites

Większość szelek hurtty leży bardzo blisko pach ;). Jak oglądam zdjęcia na ich fanpejdżu to niewiele psów ma je naprawdę dobrze dopasowane, tutaj chyba najlepiej dobrane hurtty jakie widziałam.

Na moim leża dokłądnie tak samo :) 

W identycznym miejscu sie kończą . 

Link to comment
Share on other sites

80 tki są wielkie na przodzie , uważam że nawet na mojego mogłyby być z 3-4 cm mniejsze .

Fakt że mój pies nie ma sierści kudłatej i to pewnie też stanowi dużą róznice .

Jednak są to najlepsze szelki jakie miałam , używam ich dzień w dzień i niestety zaczeły wychodzić mi nitki :( ale pozatym to wszystko jest ok . 

Pewnie kiedyś kupię drugie, tym razem czarne bo przeraża mnie ten dół upaćkany co spacer którego już nie moge doprać ręcznie .

Link to comment
Share on other sites

ja nawet nie mam gdzie zmierzyć 80 :( i tak myślę, że może 70 lifeguard byłyby dobre, skoro są trochę większe?

 

Zapraszam na spacer :) 

Gdzie??????

 

 

ktoś ma może smycz skórzaną woza lub dingo? zastanawiam się pomiędzy tymi dwiema firmami i nie wiem którą wybrać. Cenowo woza wypada lepiej, a jakościowo?

Mam skórzaną z Dingo bardzo sobię chwale, wygodna ale dośc elastyczna przez co z początku bałam się że się zerwie bo się tak amortyzuje trochę .

 

Może dorobią więcej rozmiarów, 55 chyba kiedyś w ogóle nie było, prodog nadal ma starą tabelkę z rozmiarówką w opisach.

 

Ej gops, nie mów tak, jak 55 będą lepsze niż 45, to rozważałam w przyszłości żółte lifeguardy :P.

Mój pies jest bardzo nisko podłogowy , dodatkowo jest zwyczajnie świnią i lubi się położyć w kałuży czy błotku i niestety spód jest upierdzielonu co spacer , góra jak nowa ;D

 

e tam. ja mam zolte noszone dzien w dzien i jeszcze ani razu ich nie pralam. sa lekko zabrudzone ale bez przesady ;)

Ja prałam co spacer (nie lubię ubierać na psa brudnych rzeczy tym bardziej jak się z nich sypie zaschnięte błoto) teraz jak jest sucho to co kilka dni je mokrą gąbką przejade .

Na wiosne spróbuje doprać ale nie wiem czy się uda , już nie są neonowe od spodu :) 

Link to comment
Share on other sites

to też na pewno wynika z dziwnego rozstrzału rozmiarów, i mylnej rozmiarówki ;) ja uważam, że moja suczi powinna mieć większe, ale 80 na bank będą już za duże, bo różnica jest ogromna

Mam teraz te 2 rozmiary w wersji pro i różnica faktycznie jest ogromna, zarówno w szerokości jak i w wielkości. Co dziwne w przypadku 80 i 90 jest bardzo mała różnica  w rozmiarze....

Link to comment
Share on other sites

 

ktoś ma może smycz skórzaną woza lub dingo? zastanawiam się pomiędzy tymi dwiema firmami i nie wiem którą wybrać. Cenowo woza wypada lepiej, a jakościowo?

Nie wiem, jak Dingo, ale Woza jest rewelacyjna! Mam prawie 2 lata i nadal jestem bardzo zadowolona, wygląda jak w dniu zakupu. Skóra jest bardzo przyjemna w dotyku, miękka, krawędzie zaokrąglone, kolor dalej intensywny- polecam jak najbardziej! Mam szerokość 22mm- wygodnie leży w ręce, mam do niej zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Hill.[b], nie wiem jakie to są szelki spacerowe dla Ciebie, ale pies chodził w nich i na smyczy (ciągnąc jak oszalały) i biegał luzem :) . Nic mu się nie działo, nic nie obcierało. Kolor niebieski jest podobny jak na focie którą wstawiałaś.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi głównie o to, czy nie jest z nimi tak jak np. ze sledami - pies się cofnie i już praktycznie z nich wyszedł, czy też są spacerowe tj. można w nich prowadzić psa na luźnej smyczy i będą poprawnie leżały, ale też pies z nich łatwo nie wyjdzie.

Chwilowo nie wiem jak będzie z tym zakupem, bo dostałam wymiary - pas mostkowy 30cm, a to chyba będzie dla nas za dużo, bo to mu sięga prawie do połowy brzucha...

Coś wyszło nie tak z tym zdjęciem ;)  

Link to comment
Share on other sites

A nie wiem, tego Ci niestety nie powiem, moje psy nie wychodzą z niczego raczej, nawet ze sledów :D . Można psa spokojnie prowadzić na luźnej smyczy, ale wydaje mi się że to też kwestia dobrego wyregulowania szelek na konkretnym psie.

Skoro nie ZeroDC to może ten ostatni model Ruffwear? Podobny ociupinę krój, kolorki fajne, spoko rozwiązania z zaczepem smyczy.

Z fotą nie wyszło bo nie ogarniam na telefonie :( .

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak Dingo, ale Woza jest rewelacyjna! Mam prawie 2 lata i nadal jestem bardzo zadowolona, wygląda jak w dniu zakupu. Skóra jest bardzo przyjemna w dotyku, miękka, krawędzie zaokrąglone, kolor dalej intensywny- polecam jak najbardziej! Mam szerokość 22mm- wygodnie leży w ręce, mam do niej zaufanie.

 

 

Ja też uwielbiam tę smycz z Wozy. Skóra nie wytarła się, bardzo dobrze się jej używa ze względu na te zaokrąglone krawędzie. Ja mam przepinaną (chyba też o tej szerokości 22 mm) dla psa  owczarkowatego 45 kg wagi i służy też już 2 lata. Używam tylko jej, bo nie wrzyna się w ręce.  

 

Miałam kiedyś też skórzaną Dingo dla podhalana ze zwykłej serii, Była szersza, niezbyt przyjemna dla rąk, bo szorstka i sztywna. Wyglądała też gorzej, bo z jednej strony była z gładkiej skóry, a z drugiej z takiej matowej. Woza jest cała woskowana i błyszcząca. Ale wiem, że można też kupić "przyjemne" Dingo z serii ekskluzywnych, ale chyba wyjdzie drożej niż Woza.   

Ta zwykła skóra z Dingo służyła prawie całe życie mojego psa- 10 lat. Dopiero po 10 latach rozwalił się karabińczyk.   

Link to comment
Share on other sites

Dingo też ma serie "porządna" która jest bardzo przyjemna , miękka i świetnie się na niej psa prowadza.

Jest to seria natłuszczana . 

Bardzo sobie chwale :) 

Cena z tego co pamietam koło 70zł (ja moją dorwałam na allegro po likwidacji jakiegoś sklepu i zapłaciłam 20 :p ) .

Link to comment
Share on other sites

Czy nie macie wrażenia że natłuszczane smycze się rozciągają przy naprężeniu? Jakoś mnie to nie przekonuje :P

Tak , pisałam o tym w pierwszej odpowiedzi na ten temat strone wcześniej .

Moja smycz się jakby amortyzuje właśnie , bałam się tego z początku bo miałam wrażenie że pęknie, jednak teraz już tyle razy jej używałam że już jest ok .

Wiem że nie tak łatwo ją zerwać :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...