Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Onomato-Peja uważasz, że Juliusy mogą szkodzić na kręgosłup (psi oczywiście)?

Dziwne. Mnie sie wydaje, ze szelki leza na pinku idealnie - przynajmniej nie wrzynaja sie w pachy wlasnie. A czemu to ma byc zle?

 

Syndrom owczarka, moja suka ma w tym miejscu już bardzo wystające kości i szelki, które się na nich opierają sprawiają jej dyskomfort (no, plus chory kręgosłup) dlatego w pierwszym momencie mierzę wszystko tą miarą. 

Oczywiście, że u młodego psa, zwłaszcza o takiej budowie szelki nie zaszkodzą w niczym. Po prostu mam swoje zboczenia przez własnego psa. :P

Link to comment
Share on other sites

Nie spadają. Ani gdy pies idzie na luźnej smyczy ani gdy biega luzem :).

 

A nie wiem, tego Ci niestety nie powiem, moje psy nie wychodzą z niczego raczej, nawet ze sledów  :D . Można psa spokojnie prowadzić na luźnej smyczy, ale wydaje mi się że to też kwestia dobrego wyregulowania szelek na konkretnym psie.

Skoro nie ZeroDC to może ten ostatni model Ruffwear? Podobny ociupinę krój, kolorki fajne, spoko rozwiązania z zaczepem smyczy.

Z fotą nie wyszło bo nie ogarniam na telefonie  :( .

 

Wydają się być tym, czego szukamy, martwię się tylko o ten rozmiar.

Mówisz o tych Ruffwearach? http://www.ruffwear.com/Front-Range-Harness?sc=2&category=1131

One mają dla nas zbyt krótką górę: raz, że z nich by wychodził, dwa, że pewnie wpijałyby mu się pod pachami. Cena też nie zachęca.

Te Shorty z ZeroDC powinny być w sam raz, tylko nie rozumiem tej długości paska; mój pies chyba nie jest jakiś super niewymiarowy. 

 

_____________________________________________________________________________________

Troszkę o guardach Hurtty:

"These are our new updated Y-harnesses. These have a loop in the front and also under the belly where you can attach the leash. There is also a loop on the back, as usual, for the leash attachment.

You can put these on your dog in such a way that you don't have to lift front legs at all. With the older version this was not possible.The sinzing is the same as with the older version.
 

You can ask from the distributor in your country if they have these in their assortment, not all the distributors have this model yet. You can also ask the Italian distributor, if they are willing to deliver to you."

 

Nie rozumiem tylko argumentu z niepodnoszeniem łap przy ubieraniu - przecież one mają jeden zatrzask.

Ciekawe czy i kiedy pojawią się u nas.

Link to comment
Share on other sites

Irytowałaby mnie ta środkowa obręcz :P Ona jest faktycznie tak blisko przednich łap, czy to kwestia zdjęcia? Jednak wolę bardziej "tradycyjnie" zbudowane szelki. Trzymają się rzeczywiście porządnie.

One są jakieś specjalne, do wspinaczki itp.? 

Link to comment
Share on other sites

heh, my je kupiliśmy pod kątem wypraw w góry

 

One są źle wyregulowane, bo ubierałam je na szybko a Maszce trochę się przytyło :P

Jak je dobrze wyreguluje to wrzucę fotkę.

Ta obręcz z przodu na piersi też jest regulowana

Już znalazłam. To jest starszy model obecnego WEB MASTER

Ruffwear-_wxnwhwr.jpg

Link to comment
Share on other sites

W górach taka budowa na pewno fajnie się sprawdza. Ale kupować tylko na spacery i do biegania (mówię tutaj o sobie), to już szelki za 255zł to przesada :P. Żałuję, że Front Range  są takie krótkie, ale tanie też nie są, to może i dobrze. 

Czekam wciąż na odpowiedź dot. tych wymiarów ZeroDC, ale chwilowo cisza.

Link to comment
Share on other sites

To już kompletnie mam mętlik w głowie :P

Ten rozmiar, który budzi moje wątpliwości został mi właśnie podany w rozmowie na facebooku; chyba powinno im zależeć, aby klienci nie musieli zwracać produktów...

Może w takim razie powinniśmy wziąć SL, a nie S. Jak tam jest podany obwód karku np. 45-50 (Mka) to oznacza to, że przednia obręcz ma 50cm, czy więcej? Nie wiem też, czy bardzo patrzeć na kryterium długości pleców - mój ma ok. 45cm, SL są do 40.

Link to comment
Share on other sites

To w sumie SLka powinna być dla nas :) Mam nadzieję, że w niej ten dolny pasek jest mocno krótszy. Czy Ty mierzyłaś na miejscu, czy wymieniałaś rozmiary?

Ciekawi mnie jeszcze kolorystyka http://zerodc.pl/product-pol-13612-Szelki-SHORT-rozm-SL.htmla mianowicie "niebieskie" i "niebiesko-czarne". To chyba błąd? Wszędzie w internecie widziałam tylko niebiesko-czarne.

Link to comment
Share on other sites

Ska będzie na pewno za długa, a w SX się raczej nie wciśnie, więc chyba nie mam co stosować takich manewrów. SL powinna być w takim razie jedyną opcją.

Swoją drogą, jak już strzelam pytaniami, to nieco zmienię temat. Firmy HM podszywają polarem minky. Chyba wszyscy wiedzą jak on wygląda - ma takie tłoczone kropeczki. Jednak na gotowych produktach ma on postać takiego jakby futerka. Co to za czary? :P

Link to comment
Share on other sites

Bo te kropki na minky sa duze i szeroko rozstawione i widac je tylko na naprawde szerokich obrozach.

Ja mam tylko porównanie do tego, który mam w domu - są na tyle blisko, żeby było je widać na co najmniej 2cm obroży.

256wk81.jpg

Ale tu można przyjąć, że są minky o różnym rozstawie kropek. Tylko to dalej nie wyjaśnia zmiany faktury. Nawet przeczesany "pod włos" nie robi się aż tak futerkowy jak np. na obrożach PDD, które mają w albumie 'gotowce', a gdy przygładzi się go "z włosem" to zaraz wraca do stanu pierwotnego. Czy tak dzieje się przy podszytych akcesoriach? Ten "futerkowy" efekt nie jest trwały?

 

 

Znowu poproszę was o opinie. Dziś jak już się szelki trochę rozprostowały chyba nie jest tak źle. Co myślicie?

 

Według mnie rozmiar jak najbardziej odpowiedni :)

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą, jak już strzelam pytaniami, to nieco zmienię temat. Firmy HM podszywają polarem minky. Chyba wszyscy wiedzą jak on wygląda - ma takie tłoczone kropeczki. Jednak na gotowych produktach ma on postać takiego jakby futerka. Co to za czary? :P


ten polarek ma dużo dłuższe włoski niż taki zwykły, jest dużo przyjemniejszy w dotyku, czyszczeniu, i wyglądzie ;)
Link to comment
Share on other sites

Ale jest bardziej futerkowy, tutaj tak samo:

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/406791_170166446457562_639934077_n.jpg?oh=55682c54808e9d8286a14dd066cf8d8f&oe=5562A71E&__gda__=1430891215_974e85b323e4983ddb131618c7e41cb0

Podczas gdy szczyt możliwości zmierzwienia mojego na krawędzi wygląda tak:

wgoif8.jpg

Wydaje mi się, że włoski są co najmniej o połowę krótsze, a wszystkie polarki, które widziałam w pasmanteriach, tak wyglądały. 

Chyba Twoja obroża najbardziej przypomina stan tego mojego, bo podszycie jest gładsze, z kolei na tych zdjęciach oficjalnych polarek jest nastroszony w takim stopniu, że u siebie tego osiągnąć nie mogę. 

Czy podszycie na obroży jest cieniutkie, z jednej warstwy, czy jest ich więcej? 

Link to comment
Share on other sites

Znowu poproszę was o opinie. Dziś jak już się szelki trochę rozprostowały chyba nie jest tak źle. Co myślicie?

 

 

 

 

A tu Pepper w naszych ulubionych juljusach pasowych.

 

 

Według mnie super dobrałaś te hurtty :) A julki pięknie pasują kolorem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...