Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Ale jest bardziej futerkowy, tutaj tak samo:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/406791_170166446457562_639934077_n.jpg?oh=55682c54808e9d8286a14dd066cf8d8f&oe=5562A71E&__gda__=1430891215_974e85b323e4983ddb131618c7e41cb0
Podczas gdy szczyt możliwości zmierzwienia mojego na krawędzi wygląda tak:
wgoif8.jpg
Wydaje mi się, że włoski są co najmniej o połowę krótsze, a wszystkie polarki, które widziałam w pasmanteriach, tak wyglądały. 
Chyba Twoja obroża najbardziej przypomina stan tego mojego, bo podszycie jest gładsze, z kolei na tych zdjęciach oficjalnych polarek jest nastroszony w takim stopniu, że u siebie tego osiągnąć nie mogę. 
Czy podszycie na obroży jest cieniutkie, z jednej warstwy, czy jest ich więcej?

 
to jest dokładnie to samo, tylko, 1. zbliżone, 2. zmierzwiona nówka sztuka

ten sam polar, co w mojej obroży, tylko mniejszej:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10896938_319947824869795_7057481094301077753_n.jpg?oh=d1cf0c8bef66a6ab430a99c0456acae0&oe=5551290C&__gda__=1432505190_f1baeccef7520be35fd7008b49f93761
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1508153_319947714869806_5651627288022587697_n.jpg?oh=42613015db4d5db7df53ce55ca940766&oe=55961A1B
 

A co to za obroża? :D


tęczki z kudłatego <3

10696261_736931246360276_731153672081416
Link to comment
Share on other sites

Co do szelek ZeroDC - wymiar w szyi jest podawany taki jak dla obroży, bo to są szelki do ciągnięcia. One mają osiąść na barkach gdy pies ma za sobą obciążenie. Dolny pasek jest dłuższy (ogólnie długi) ponieważ obręcz piersiowa ma leżeć skosem w kierunku ogona na psie, a nie iść pionowo w górę. Pasek leżący na grzbiecie jest długi bo ma sięgać do końca klatki piersiowej. To nie są takie tradycyjne guardy, typu Trixie, tylko szelki do ciągnięcia z rozwiązaniami, które mają zapewnić dobre rozłożenie sił działających na psa - warto to wziąć pod uwagę szukając rozmiaru. Ja miałam te niebieskie z czarnymi elementami, wydaje mi się, że to jedyny wariant z niebieskim.
Co do Ruffweara to tak, o te mi chodziło. Mojemu psu nic się nie wżyna pod pachy w nich :) , dlatego je zasugerowałam. No i one mają podszewkę.

Link to comment
Share on other sites

Co do szelek ZeroDC - wymiar w szyi jest podawany taki jak dla obroży, bo to są szelki do ciągnięcia. One mają osiąść na barkach gdy pies ma za sobą obciążenie. Dolny pasek jest dłuższy (ogólnie długi) ponieważ obręcz piersiowa ma leżeć skosem w kierunku ogona na psie, a nie iść pionowo w górę. Pasek leżący na grzbiecie jest długi bo ma sięgać do końca klatki piersiowej. To nie są takie tradycyjne guardy, typu Trixie, tylko szelki do ciągnięcia z rozwiązaniami, które mają zapewnić dobre rozłożenie sił działających na psa - warto to wziąć pod uwagę szukając rozmiaru. Ja miałam te niebieskie z czarnymi elementami, wydaje mi się, że to jedyny wariant z niebieskim.
Co do Ruffweara to tak, o te mi chodziło. Mojemu psu nic się nie wżyna pod pachy w nich :) , dlatego je zasugerowałam. No i one mają podszewkę.

Wezmę SL - do obroży, jakby się uprzeć, to on może mieć ok. 34cm. I tak zamówię dopiero w poniedziałek, bo sprzedawca koniecznie chce mi najpierw podać wymiary, a w ogóle to jest teraz na wyjeździe i lepiej żebym poczekała itp. itd.

Mnie się te Ruffweary bardzo podobają, dlatego się nimi interesowałam, ale im więcej oglądałam ich na psach, tym bardziej mi się ich odechciewało. Faktem jest, że na niektórych leżą bardzo ładnie, ale z kolei na wielu są praktycznie na kłębie, więc tak jak mówiłam - w naszym przypadku to krok w tył i pies poza szelkami. Także istniałoby duże prawdopodobieństwo, że byłyby to kolejne po Juliusach drogie szelki, które ze względów bezpieczeństwa lądują w szafie. Po tym jak szelki OMP z dwoma zatrzaskami poobcierały mojemu psu skórę praktycznie do krwi (przekręcały się i regulatory znajdowały się na wysokości łokci, które obijały), z góry odrzucam modele, które leżą blisko przednich łap - nie na tyle blisko, żeby się wpijały pod pachy (takich bym nawet nie rozważała), tylko po prostu żeby przy biegu nie mógł o nic się w nich obcierać.

Pokazywałaś tu na wątku Wasze szelki? Widoku dobrze dobranych nigdy dość :)

To podszycie jest jakieś delikatne? Na zdjęciach z internetu nie wygląda, ale Ty mi chyba najlepiej powiesz ;) 

Link to comment
Share on other sites

Również podpisuję się pod tym, że rzepy w juliusach są bardzo mocne ;)

Widzieliście - furkidz wprowadził neopren :) 

A my od Taks z bazarku złapałyśmy jedynie smycz. Podobno są fajne więc czekamy z niecierpliwością aż do nas dojdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam w rękach taką ściuchraną ;) smycz od taks i również nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia. Może jest różnica pomiędzy taśmą rurową, a zwykłą, choć dla mnie rurowa się zwyczajnie ślizga w dłoni. Zwykła zaś pali ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmm no to ciekawe... będziemy miały rurową przepinaną.
Ja właśnie ostatnio używam do hurtt naszych zwykłej czarnej przepinanej, kupiona kiedyś w zoologicznym, ale jej stan jest już opłakany :D kolor wyblakł i jeden karabińczyk się zaczął ścinać, więc jaka by ta taksowa nie była, to i tak będzie lepsza od naszej obecnej :P
A zresztą, to tylko 18zł i to na potrzebujące psiaki, więc nie będę żałować zakupu :)

Link to comment
Share on other sites

Tak wygląda nasza Taksówka :D
Wprawdzie kupiona już używana, ale przez nas też nie była oszczędzana, więc teraz idzie już "do śmierci" pomagać psiakom ;)

Wytarta po bokach, pordzewiałe okucia (tutaj się nie dziwię, bo używana była też w wodzie), ale i tak ją lubię i powiem, że myślałam nad kolejną, ale stwierdziłam, że wystarczy nam jedna rurowa od DogStyle, która teraz zyskała miano mojej ulubionej (oprócz Flexi) :P

Link to comment
Share on other sites

Tak wygląda nasza Taksówka :D
Wprawdzie kupiona już używana, ale przez nas też nie była oszczędzana, więc teraz idzie już "do śmierci" pomagać psiakom ;)

Wytarta po bokach, pordzewiałe okucia (tutaj się nie dziwię, bo używana była też w wodzie), ale i tak ją lubię i powiem, że myślałam nad kolejną, ale stwierdziłam, że wystarczy nam jedna rurowa od DogStyle, która teraz zyskała miano mojej ulubionej (oprócz Flexi) :P

:D
To tak teraz wygląda smycz której aktualnie używam - aż mi wstyd z nią chodzić, haha :D
Link to comment
Share on other sites

Dziewczęta, mam mega prośbę :) Czy któraś z Was ma Trixie fusion norwegi w rozmiarze M lub M-L i mogłaby zmierzyć mi przedni pasek? Oraz te X w rozmiarze S-M długość dolnego paska i tą przednią obręcz. bardzo będę wdzięczna :)

 

 

Co do smyczy od Taks, to ja dostałam jakiś felerny egzemplarz i miałam źle wszyte kółeczka do przepinania - z tej samej strony, gdzie robiła się rączka było kółeczko do przepięcia na pół. Także jak potrzebowałam mieć najkrótszą smycz, to musiałam odpinać i zmieniać karabinierczyki... Ale generalnie taśma fajna i bardzo ją lubiłam, tylko za bardzo mnie to wkurzało.

Link to comment
Share on other sites

Bo jedyna słuszna smycz to ABS z IPO sklepu :p ja nie potrafię innej używać chyba że moja suka by nie reagowała na otoczenie to może ;) Mam też huntera coś jak rurowa, jest niezła i nie mechaci się tak paskudnie, ale jak każda rurowa ślizga mi się w dłoni.

Link to comment
Share on other sites

 

to ja dostałam jakiś felerny egzemplarz i miałam źle wszyte kółeczka do przepinania - z tej samej strony, gdzie robiła się rączka było kółeczko do przepięcia na pół. Także jak potrzebowałam mieć najkrótszą smycz, to musiałam odpinać i zmieniać karabinierczyki

 

o i my tak mamy z tymi kółeczkami więc nam się trafiła felerna x2 :D

Teraz zainwestuję w 2 smycze rogzowe i mam nadzieję na długo zapomnieć o potrzebie kupna nowych :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...