Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Wersja 11mm jest masywna i ma większy karabińczyk. Znam ONka na niej chodzącego.
Agnes mnie jest z nią wygodnie w każdej sytuacji. Jest miękka, często ją sobie przekładam między palcami :P Ale Buzz tylko ciągnie czasami, nie szarpie. Nie wiem jak by było w takiej sytuacji, ale moim zdaniem też nieźle.

Link to comment
Share on other sites

Ogolnie zasada jest taka, ze im smycz węższa tym gorsza do chwytania. Ja posiadam bardzo ładna i mocna smycz Dingo (wystawowa) tylko jej problem jest taki, ze ma 1 cm szerokości co czyni ja bezużyteczna w życiu codziennym.
O ile smycz nie jest antypoślizgowa to wygodnie jest jak jest szeroka.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam liniową 8mm Hurtty i bardzo ją lubię, jest miła w dotyku. Jednakże faktycznie jeśli chodzi o lekkość i przyjemność trzymania gdy pies pociągnie wypada blado w stosunku do mojej ulubionej taśmowej przepinanej smyczy z zoologa ^^ Mi to niespecjalnie przeszkadza bo generalnie mam grzecznego i nieciągnącego psa - ciągnie tylko gdy złapie trop jakiegoś wyjątkowo kuszącego zwierza :P

Link to comment
Share on other sites

Ogolnie zasada jest taka, ze im smycz węższa tym gorsza do chwytania. Ja posiadam bardzo ładna i mocna smycz Dingo (wystawowa) tylko jej problem jest taki, ze ma 1 cm szerokości co czyni ja bezużyteczna w życiu codziennym.
O ile smycz nie jest antypoślizgowa to wygodnie jest jak jest szeroka.

To chyba już indywidualne upodobania, mnie jest niewygodnie ze smyczą szerszą niż 2cm ;) A najwygodniej z 1,5cm szerokości.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, zależy tez od psa. Ja na takim sznurowadle połamałabym sobie palce jakbym miała trzymać Jariego ;) Ale nawet dla jamnic preferuje szersze taśmy, po prostu wygodniej mi się prowadzi na nich psa, jak mniej mi się smycz wbija w dłoń. 

Link to comment
Share on other sites

Ja tej linowej się tak uchwyciłam, bo szelki mam różowe to i smycz chciałam i idealnie pasowałaby.

No cóż, poobczajam jeszcze różne różowe smycze i będę myśleć. Ja mych Owczarów nie prowadzam na smyczach węższych niż 2cm, najszersze to 2,5cm.

 

Uwielbiam smycze skórzane, ale znaleźć wygodne to już nie lada wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja tej linowej się tak uchwyciłam, bo szelki mam różowe to i smycz chciałam i idealnie pasowałaby.

No cóż, poobczajam jeszcze różne różowe smycze i będę myśleć. Ja mych Owczarów nie prowadzam na smyczach węższych niż 2cm, najszersze to 2,5cm.

 

Uwielbiam smycze skórzane, ale znaleźć wygodne to już nie lada wyzwanie.

http://www.elperro.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=336&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=plróżową też mają :p 

Link to comment
Share on other sites

oo to chyba nie dawno wprowadzili, bo nie dawno oglądałam i nic nie znalazłam... :(

Ale ładniutka ta smycz ;)

skóra natłuszczana jest genialna :) dingo lord i w maxi zoo maja jakiejś chyba niemieckiej firmy, baaardzo wygodna :)

dzięki ;)

 

Ja kupiłam jakieś 15 lat temu i jest bardzo wysłużona, ale też najwygodniejsza. Potem kupiłam 3 inne i nie jestem z nich zadowolona. Chyba faktycznie odłożyć więcej i kupić lepszą.

Link to comment
Share on other sites

oo to chyba nie dawno wprowadzili, bo nie dawno oglądałam i nic nie znalazłam... :(

Ale ładniutka ta smycz ;)

dzięki ;)

 

Ja kupiłam jakieś 15 lat temu i jest bardzo wysłużona, ale też najwygodniejsza. Potem kupiłam 3 inne i nie jestem z nich zadowolona. Chyba faktycznie odłożyć więcej i kupić lepszą.

Były od zawsze, mogłaś oglądać 16tki ale uwierz takiej byś nie chciała :) 

One są na prawde jak dla słonia , mówie to ja fanka grubych smyczy ;D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...