Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mogłybyście mi wytłumaczyć, gdzie mam psa zmierzyć do guardów ManMata? Bo "obwód szyi" to chyba nie tam, gdzie jest obroża, bo Poczwar by musiał mieć rozmiar S, a to niemożliwe ;) I czym różnią się zwykłe guardy od tych Long Distance?
http://pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-GUARD-M-M-zielone/4421
http://pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-LONG-DISTANCE-M-M-zielone/2725


Ja dla swoich 25-kilowych wyżłów mam Lki bodajże, ale mogę sprawdzić po powrocie do domu.
Co do pomiaru to musisz wymierzyć obręcz barkową.

Long Distance w porównaniu do zwykłych MM mają odblask na przedniej obręczy i dodatkowo ta obręcz jest szersza.

Edit:
Sprawdzone: mam dwie pary L-ek, więc dla owczarka myślę, że jeszcze większe...
Link to comment
Share on other sites

Też mam takie wrażenie :(. Tu jeszcze cała sylwetka:

8ef1b7e002a7391emed.jpg

Katasza pokaż na swoich psiakach te szelki proszę. Miałaś porównanie rozmiaru xs i s czy duża jest różnica w wielkości?

Wyglądają na dość duże ale czy to ważne, jeżeli nigdzie nie uwierają, są wygodne, kolor prześliczny.  Nie odsyłaj ich, ja na goldenie nie mogę za nic uzyskać  takiej ekspozycji, wszystko się w kudłach chowa. Piekny psiak w ładnych szelkach :)

Link to comment
Share on other sites

Za duże szelki mijają się z celem według mnie -  naciskają na inne partie ciała, inaczej rozkładają ciężar - w końcu są za duże i nie będą leżały jak na psie, na którego rozmiar jest dobry, mogę się mylić ale choćby przekręcanie lub przekładanie łap nie jest wygodne w czasie spaceru :P

całe szczęście mi szelki tego typu w ogóle się nie podobają. Kolor ładny, ale faktycznie Pepper prezentuje się jak w kamizelce ratunkowej :D

Link to comment
Share on other sites

Balbina pytałam kiedyś o smycze z tej serii i zdania były podzielone. Jednak po zdjęciu wstawionym przez Agatę zrezygnowałam bo kiepsko wyglądała ta smyczka.

Trochę dopasowałam szelki i wydaje mi się że je zostawię. Z tego co pamiętam Katasza rozmiar xs odsyłała bo za małe były, a mamy piesy o podobnych wymiarach. Jak patrzę na małą i drobną Ginę Illusion w xs to też myślę iż nie ma szans żeby Pepper się zmieścił w ten rozmiar.

[URL=http://www.fotosik.pl]1b4d390aea5045d9med.jpg[/URL]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Według mnie wyglądają OK. Sama się nad nimi zastanawiam, ale dużo zależy od tego czy to zamówienie Hurtty z Niemiec będzie czy nie.  ;) Plus jeszcze muszę sobie obejrzeć zdjęcia różnych psów w tych szelach, bo jakoś nie mogę sobie Pana Pinczera w nich wyobrazić.

Link to comment
Share on other sites

A ja przymierzam się do zakupu szelek rogz z serii miękkie i lekkie. Ktoś ma te szeleczki? Nie mechacą się?

Taśmy w roznych rozmiarach sa inne, im mniejsze tym bardziej "luźne" i z tych wychodzą nitki momentalnie, mialam obroze 1cm z tej serii i ciagle musialam przypalac nitki bo wygladala strasznie. Na wystawie macalam smycz, chyba Lke i ta tasma jest troche inna, bardziej zwarta i grubsza, chociaz nadal miekka i lekka. Jesli chcesz Ske to nie polecam


Mam interes do ubicia :p potrzebuje smyczy, z serii ktora jest juz wycofywana, i niestety znalazlam tylko ją do kupienia w komplecie (smycz+obroza) chcialabym tylko smycz, obroza mi niepotrzebna. I tu pytanie, ktos chcialby moze ją kupic? :p tasma jest świetna, od okolo 5 lat mam szelki z tej serii i po wypraniu wyglądają jak nowe, zadna nitka nie wyszla i tasma nawet obok kolek sie nie przeciera, a są uzywane prawie na kazdy spacer. Obroza FLYING BONES RED DINGO
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj pierwszy raz wyprałam szelki z dogstyle'a po roku uzytkowania. Pies się w nich kapał, tarzał w błocie, biegał w śniegu i... wyglądają jak nowe :D dobry zakup, szkoda tylko, ze na realizacje zamówienia tak długo sie czeka.

Wyprałam też szelki z superdoga, nie były tak sfatygowane jak te drugie bo to raczej "szelki na miasto" ale też wyglądają jak nówki :)

Link to comment
Share on other sites

Dziś chłodniej więc mamy za sobą test ruffwearów. Wygodne, psu nie przeszkadzają, nie przekręcają się i wyglądają mega fajnie. Jedynie mogły by mieć mniej zabudowaną tą część pod szyją. Ogólne fajne szelki choć i tak wolę nasze hurtty :). Kuszą mnie norwegi eazy dog ale nie wiem jaki rozmiar ewentualnie dla Peppera.

Doszły nasze pirackie Red Dingo. Wreszcie rozmiar M ma 2cm szerokości a nie 1,8cm.

[url=http://www.fotosik.pl]fa0e4189c19d1879med.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pepper-oni fajowe te piraciki :) skąd zamawiałaś? 

 

Ja w ten weekend miałam okazję przetestować nasze Ruffweary na dogtrekkingu ^^ zrobiliśmy ponad 23 km, był upał - mój pies w Ruffwearach nie zagotował się bardziej od psów w innych szelkach - do tego moje głupie zwierze nie wchodzi do wody więc miałam ograniczone możliwości chłodzenia psa. Ogólnie jestem z tych szelek mega zadowolona bo mój antyszelkowy pies nie ucieka na ich widok, do tego fajnie leżą :) mimo, że z początku nie byłam przekonana do nich bo nie lubię mieć za dużo na psie:)

W zeszłym roku miałam Y Hurtty i pies nie był z nich zadowolony - wbijały się psu w pachy i nie chciał w nich chodzić a rozmiar większe były sporo za duże w klacie :( więc niestety Hurtty nie dla nas :(

8AfQMEf.jpg

A oto co moje koleżanki myślą o szelach RW ^^:

CtzRFbs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daredevil zamawiałam w petkarma.pl.

Aaaaaaaa piękne te pomarańczki na rudzielcu. Na większych psach lepiej wyglądają.

Dogha dogadałaś się z petkarma? Zapytałam o możliwość zakupu wzoru którego nie maja w asortymencie ale chyba nici z tego będą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...