Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='vege*']Akurat te szelki są identyczne jak te co mam w domu więc się strasznie cieszę, że pasują :)





Dzięki dziewczyny :) Fakt, [B]szelki i smycz są szmatkowate, ale mi to absolutnie nie przeszkadza,[/B] bo Nuka nie niszczy wcale rzeczy i ich nie brudzi :) Mam jedne szelki, które może brudzić do woli i które zakładam zawsze na spacery gdzie sobie wolno biega i kopie :)
A przy smyczy to dobrze, że taśma jest miękka bo nie będzie mi obcierać dłoni, dla mnie to plus :)[/QUOTE]

Ja bardzo lubię smycze tego typu, przymierzam się do zakupu kolejnej. Z szelkami nie mam dużego doświadczenia (a juz na pewno nie z PWDD), ale smycz od nich polecam każdemu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Ja bardzo lubię smycze tego typu, przymierzam się do zakupu kolejnej. Z szelkami nie mam dużego doświadczenia (a juz na pewno nie z PWDD), ale smycz od nich polecam każdemu :)[/QUOTE]
Mi też ta smycz podpasowała bardzo, jest miękka i jednocześnie bardzo lekka, a ja nie lubię ciężkich smyczy. Jestem bardzo zadowolona z tego kompletu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='vege*']
A przy smyczy to dobrze, że taśma jest miękka bo nie będzie mi obcierać dłoni, dla mnie to plus :)[/QUOTE]

ja mam zmasakrowaną prawą dłoń od smyczy:placz:teraz chce taką z podszytą eko skórą rączką,chyba uderzę z tym do Dog Style

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='gops']Podszyta polarem będzie wygodniejsza :)[/QUOTE]

przemyślę i tą opcję:p myślałam że polar się brudzi za mocno,bywa że moje dłonie w trakcie spaceru z Luną nie są najczystsze:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']przemyślę i tą opcję:p myślałam że polar się brudzi za mocno,bywa że moje dłonie w trakcie spaceru z Luną nie są najczystsze:evil_lol:[/QUOTE]
Jest dużo wygodniejszy od eko . Na pewno sie trochę brudzi , ja tylko mówię o wygodzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='gops']Jest dużo wygodniejszy od eko . Na pewno sie trochę brudzi , ja tylko mówię o wygodzie ;)[/QUOTE]

do smyczy może być ok:lol:ale do obroży już by u nas takie podszycie nie przeszło:evil_lol: Luna to brudas:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja już mam plan co kiedy młodemu zakupię (za dużo rzeczy mi się podoba, to przez Was!). Na październik kupię mu hurttę stajl z DS, razem ze smyczą "warkoczem", a na Gwiazdkę Julki - o ile uznamy, że faza wzrostu się skończyła. ;) Teraz pozostała kwestia wyboru koloru obroży i Julków (tu waham się między: neo niebieski, a neo zielony). Chcę, aby i jedne i drugie pasowały do smyczy, także tu koloru nie będę musiała wybierać. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='knicks']rogz alpinist, wytrzymałe?
[/QUOTE]
Smyczy z tej serii nie mam, ale mam obrożę. Taśma jest bardzo miękka, szybko się brudzi (ale to też zależy od koloru, ja mam pomarańczowy) i trochę mechaci. Pewnie taka smycz byłaby mega wygodna ze względu na miękkość taśmy, a jeśli chodzi o wytrzymałość to polecam serię z odblaskową nitką.

[quote name='Dioranne']Ja już mam plan co kiedy młodemu zakupię (za dużo rzeczy mi się podoba, to przez Was!). Na październik kupię mu hurttę stajl z DS, razem ze smyczą "warkoczem", a na Gwiazdkę Julki - o ile uznamy, że faza wzrostu się skończyła. ;) Teraz pozostała kwestia wyboru koloru obroży i Julków (tu waham się między: neo niebieski, a neo zielony). Chcę, aby i jedne i drugie pasowały do smyczy, także tu koloru nie będę musiała wybierać. :lol:[/QUOTE]
Ja też sobie już robię plany. W październiku listopadzie chcę kupić przepinaną smycz (jak dałoby radę to taką szarą z PSDD tylko przepinaną i długości około 2,5 m, zamierzam z tym do nich napisać), może ze dwie obroże jak będę miała i na gwiazdkę dla Skwara szelki (myślę nad Y z OMP) i chciałabym hurtty dla Soni, ale na pewno nie starczy mi na nie kasy, bo wszystkie oszczędności wydałam na lustro więc ten zakup przełożymy na wiosnę. W ogóle nie wiem czy uda mi się to wszystko kupić w tym czasie w którym planuję, a muszę jeszcze zrobić zapas karmy bo nam się kończy.
A co do koloru to jestem za neo zielonym. Uwielbiam ten kolor, a nienawidzę niebieskiego (oprócz odcieni turkusu i mięty).

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o serię rogza z nitką, to s-ki są miękkie i leciutkie, ale już m-ki są szyte z podwójnej taśmy i w mojej opinii są dość sztywne i średnio przyjemne. Być może po jakimś czasie użytkowania się wyrabiają nieco, nie wiem.

Powiem tak - moja przyjaciółka ma smycz rogz miękkie i lekkie ładnych parę lat, jest ona owszem, zmechacona, ale przy tym dalej bardzo wygodna oraz wytrzymała i niezawodna. Więc jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że za jakiś czas smycz już nie będzie taka śliczna, to bierz miękkie i lekkie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Jest dużo wygodniejszy od eko . Na pewno sie trochę brudzi , ja tylko mówię o wygodzie ;)[/QUOTE]

A może pianka na rączkę? Ostatnio prowadzałam psa na takiej smyczy, to był mój pierwszy kontakt ze smyczą i rączką czymś podszytą, nie powiem, było super! Sama rączka trochę sztywna, ale ogromnie wygodna! I super się nią manewrowało, dobrze wyczułam kiedy mogę smycz skrócić, a kiedy przerzucić ją sobie tak, żeby złapać za rączkę.


[quote name='knicks']Adzia a jak z miękkością tej odblaskowej? ja właśnie chciałam jakąś miękką mkę a smyczy też za często nie używam więc nie powinna się tak szybko zużyć[/QUOTE]

Mam smycz z odblaskową nitką, używaną już dość długo, mogę ją kiedyś wziąć byś sobie "pomacała" :)

Link to comment
Share on other sites

Ja od wczoraj mam superdoga i powiem tyle - wooooow! Okucia chyba niezniszczalne, dosyć ciężkie i spore ale to obroża 4cm z regulacją 50-60. Wygląda solidnie, materiał bardzo fajny, ciekawa jestem jak będzie z wodą i praniem. Obroże bawełniane szybko robią się brzydkie, blakną, mechacą się. Tutaj materiał jest zupełnie inny i mam nadzieję że będzie taki długo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Jak u nich z okuciami? Potrzebuję linki dla dorosłego asta i szalonego miksa stafika[/QUOTE]
Ja mam tylko szelki ale nie podoba mi się w nich kółko małe i hmm cienkie w porównaniu do innych rzeczy jakie mam a pisałam że to na ciutke narwanego staffika .
Ile metrów potrzebujesz? mam w sumie świetną line 5m gruba, z dużym karabinem na pewno nie do zerwania kupiona na mojego staffika ale okazała się nie potrzebna jednak .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...