Jump to content
Dogomania

Czeka nas przeprowadzka!Bez Was nam się nie uda!Potrzebna wszelka pomoc!


Sally (od Koanka)

Recommended Posts

Neo jest coraz bardziej ciekawy świata, wystawia główkę zza budy, podchodzi do miski gdy człowiek jest w bezpiecznej odległości, ale na to, żeby wyjść i się zaprezentować czy dać pogłaskać nie jest jeszcze gotowy.
W tym tygodniu nie bardzo miałam czas na posiedzenie przy nim trochę dłużej (wizyty Lenoxa u weta), ale postaram się to jakoś nadrobić... jak będą jakieś postępy to napiszę ;)


No i dwie wspaniałe wiadomości:
Dziś domy znalazły: Jagódka :laola: i..... Hienolek! :laola:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

CO WY Z TYM MOIM WIEKIEM CIĄGLE ???
CZY JA GDZIEKOLWIEK COŚ PISAŁAM, ŻE JESTEM OD WAS MĄDRZEJSZA Z TEGO POWODU, IŻ JESTEM STARSZA ?

PROSZĘ MI PRZESŁAĆ TEN MÓJ POST W KTÓRYM TO PISAŁAM.
CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ !!! :cool3:

KTÓRA PIERWSZA ???

Link to comment
Share on other sites

wątek Ruskiej Bandy (Wasyl i Wiera)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ck-ruska-banda-szuka-swojego-stalego-miejsca-pomoz-go-znalezc-172345/[/URL]

ED: jakby ktoś miał pomysł co można o nich jeszcze napisać, to niech da znać
na razie dałam tekst o nich ze str azylu oraz napisałam według wskazówek Krzyśka jakiego typu domu szukają

Link to comment
Share on other sites

Czy niektóre osoby na wątku nie szaleją za bardzo? Słuchajcie, jak można zaproponować zakład o to, który psiak będzie pierwszy oswojony? Wiem, że był to żart..ale może jednak nie do końca? Za miesiąc będzie licytacja " a Właduś potrafi to a Czaruś tylko to"!!!!

Jak można w ogóle porównać Władymira, Czarka, Wierę i Wasyla? Jedna rzecz jest wspólna - lęk. I w zasadzie nic więcej.Każdy z nich jet inny i każdy reaguje inaczej na dana sytuację. Spróbuj zabrać na ręce Władka (zastygnie ze strachu) i Czarka (po krótkiej fazie grożenia prawdopodobnie przystąpi do ataku - oczywiście nadal mówimy o agresji lękowej, żeby nie zrażać osób, które nie znając psów czytają te kłótnie). Więc oswajanie każdego z nich będzie zupełnie inne i będzie miało niekiedy różne cele pośrednie.

Dobrze, że dogo nie działało przed dłuższy czas - dzieki temu dopiero dzis pożałowałam swojej decyzji o napisaniu w kalendarzu notki z prośbą o oswajanie psiaków!

O jedną rzecz proszę - w każdym wypadku naszym celem jest "oswojenie" psa na tyle, by mógł znaleźc dom. I nawet jeśli tego psa oswoi jedna osoba a innego druga - nic to nie da. Co z tego, że Władek nie będzie sie bał np. sanel, jeśli wejdzie do niego ktokolwiek inny i reakcja będzie taka sama jak przedtem. A dom prawdopodobnie znajdzie u obcej dla siebie osoby (oczywiście będziemy prosić o wcześniejsze odwiedziny, ale to nie zawsze jest mozliwe). Dlatego prosze - im więcej osób pozna psiak, im więcej ludzi poświęci mu choć chwilę czasu (naprawdę!), tym bardziej zwiększamy jego szanse. I wtedy, nawet, gdy przyjdzie obca osoba psiak nie schowa się do budy tylko powolutku, ale do niej także spróbuje podejść. I w tym wypadku nie ma znaczenia jaką metodą pracujemy (swoją drogą o jakich Wy metodach mówicie - nie mówimy o szkoleniu psa lecz o zwykłym oswojeniu w kontaktach z ludźmi!! Tu nie trzeba wielkiej teorii). W związku z tym moja prośba - każdy, kto jest w Ck niech poświęci chwilę i Władkowi i Czarkowi (i nie mówi, że to jego lub nie jego pies) i myśle, że dzięki temu szybko osiągniemy jakis wynik.

Swoją droga wielki ukłon w stronę "tygodniowych" dziewczyn - wczoraj udało mi się zobaczyć Neo w pełnej okazałości. Stałam przy jego kojcu a on, w bardzo niepenej jeszcze pozie, ale stał! A w ubiegłą niedzielę nie było o tym mowy! SUUPERRR!

I chcę podkreślić jeszcze jedną rzecz - to, że wiekszy nacisk kładziemy teraz na "oswojenie" naszych dzikusów nie znaczy, że wczesniej zupełnie je olewaliśmy. Kilka lat temu Ruska Banda nigdy nie wychodziła z kojca, bo wszyscy bali sie, że uciekną, Czarek chował się w budach i nie było go widać... Więc ta praca była i jest cały czas,oczywiście na tyle, na ile pozwalały codzienne obowiązki, których przy 60 psów oczywiście było więcej niż przy obecnej 28 (bo tyle mamy psów na ten moment) :)

FINTO - morał: wszyscy proszę codziennie trochę wygłaskać Czarka i Władka, a dysponujący większa ilością czasu spróbować nauczyć ich, że smycz nie gryzie.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałam, żeby to wyglądało na licytowanie. Chodziło przede wszystkim o to, że chciałam się zająć wątkiem Władka, ale stwierdziłam, że nie mogę tego zrobić, bo nie zgadzam się z metodą, jaką Władek jest oswajany ze smyczą i nie tylko. Oczywiście rozumiem, dlaczego tak jest robione, ale nie potrafię tego zaakceptować. Tyle w tej sprawie.

Co do Czarka - nie chcę go sobie "rezerwować". Chodziło tylko o to, że psy, których wątkami się zajmowałam znalazły dom, lub jak w przypadku Czoka, pojechały na dt do Niemiec. Myślałam wcześniej o Władku, ale teraz (z powodów, które wspomniałąm już wcześniej) chciałam poprowadzić wątek Czarka. Ja nie miałam nic więcej na myśli. I bynajmniej nie próowałam wrzucać Władka i Czarka do jednego worka, bo wiem, że są to zupełnie inne psy, a łączy je lęk przed smyczą (a Władka jeszcze lęk przed dotykiem i człowiekiem, jak sądzę).

To wszystko przybrało tu na wątku formę, której przybrać nie miało. Odpisując Sanel bynajmniej nie miałam zamiaru wywołać takiej kłótni, ale teraz już za późno niestety. Mam nadzieję, ze wątek wróci do normy.

I to już mam nadzieję koniec. Sprawę przemyślę

Teraz do rzeczy, czyli sprawy bardziej wątkowe:
Wątek Wasyla i Wiery moim zdaniem ok. Dodałabym może o tym wąchaniu Wasyla pleców :diabloti:

Swoją drogą, w ich przypadku ciekawi mnie, jeśli ktoś by się zainteresował ich adopcją - jak zostałyby one przetransportowane w nowe miejsce? Jak to się robi? To tak z ciekawości pytam :diabloti:

No i adopcja Hienola i Jagody - świetne wieści :multi::multi::multi:

Biorę się za zgrywanie zdjęć Kostnecja.

Link to comment
Share on other sites

[B]imię -[/B] Wiera
[B]wiek [/B]- około 7 lat
[B]wielkość [/B]- mała
[B]zachowanie wobec innych zwierząt[/B] - przyjazna, przebywa w kojcu z innym psem
[B]charakter [/B]- wystraszona, nie ufa ludziom
[B]jazda samochodem[/B] - nie sprawdzone
[B]komendy[/B] - nie zna
[B]chodzenie na smyczy [/B]- nie potrafi
[B]zachowywanie czystości[/B] - do sprawdzenia
[B]zdrowie [/B]- zdrowa, zaszczepiona, odrobaczona,[COLOR=black]wysterylizowana[/COLOR]
[B]miejsce pobytu [/B]- schronisko Cichy Kąt w Tarnowskich Górach (Śląsk)
[B]wymogi co do domu [/B]- domu z terenem do biegania oraz z odpowiednim kojcem, gdzie mogłaby mieszkać (jest to pies który sam spokojnie wraca do kojca), dobrze by było jakby poszła z Wasylem, [COLOR=black]ponieważ dobrze się czuje wyłącznie w towarzystwie innych psów
[B]dane kontaktowe:[/B][/COLOR]
602318518 - Ania
600634303 - Krzysiek (po godz. 16)
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#000000][email protected][/COLOR][/EMAIL]



[B]imię -[/B] Wasyl
[B]wiek [/B]- około 8 lat
[B]wielkość [/B]- mała
[B]zachowanie wobec innych zwierząt[/B] - przyjazny, przebywa w kojcu z suczką, przebywał również z innym psem
[B]charakter [/B]- wystraszony, nie ufa ludziom
[B]jazda samochodem[/B] - nie sprawdzone
[B]komendy[/B] - nie zna
[B]chodzenie na smyczy [/B]- nie potrafi
[B]zachowywanie czystości[/B] - do sprawdzenia
[B]zdrowie [/B]- zdrowy, zaszczepiony, odrobaczony[COLOR=black], [/COLOR][COLOR=black]wykastrowany[/COLOR]
[B]miejsce pobytu [/B]- schronisko Cichy Kąt w Tarnowskich Górach (Śląsk)
[B]wymogi co do domu [/B]- domu z terenem do biegania oraz z odpowiednim kojcem, gdzie mógłby by mieszkać (jest to pies który sam spokojnie wraca do kojca), dobrze by było jakby poszedł z W[COLOR=black]ierą
[B]dane kontaktowe:[/B][/COLOR]
602318518 - Ania
600634303 - Krzysiek (po godz. 16)
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#000000][email protected][/COLOR][/EMAIL]



[B]Szukamy dla nich domu z terenem do biegania oraz z odpowiednim kojcem, gdzie mogły by mieszkać (są to psy które same spokojnie wracają do kojca). Poszukujemy dla nich ludzi, którzy zrozumieją ich charakter i nie będą od nich oczekiwać, że Wiera czy Wasyl będą przychodzić i się tulić, raczej będą cały czas niezależnymi psami. Staramy się znaleźć taki dom gdzie będą mieć zapewnione żywienie, ochronę i szczepienia. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że "słowne przepychanki" dobiegły końca i mam nadzieję, że były to ostatnie tego typu posty, bo nie w tym rzecz. Każdemu z nas zależy na tym, by pomóc znaleźć nowe domki zarówno dla Czarka, Wasyla, Wiery jak i Władymira. Do tego potrzebna jest zebranie naszych wspólnych sił i praca zespołowa.
Zgadzam się z Wenusią, aby "codziennie trochę wygłaskać Czarka i Władka, a dysponujący większa ilością czasu spróbować nauczyć ich, że smycz nie gryzie".

Jeśli wszyscy będziemy się starać to się uda. Zobaczycie!!

Link to comment
Share on other sites

WENUSIA 1 PISZE:
"O jedną rzecz proszę - w każdym wypadku naszym celem jest "oswojenie" psa na tyle, by mógł znaleźc dom. I nawet jeśli tego psa oswoi jedna osoba a innego druga - nic to nie da. Co z tego, że Władek nie będzie sie bał np. sanel, jeśli wejdzie do niego ktokolwiek inny i reakcja będzie taka sama jak przedtem."

SZCZERA PRAWDA. NIC NAM TO NIE DA, :shake: JEŚLI PSIAK PRZYZWYCZAI SIĘ TYLKO DO JEDNEJ OSOBY. MUSI ZAUFAĆ TEŻ I INNYM ( A PRZEDE WSZYSTKIM OBCYM Z KTÓRYMI WCZEŚNIEJ NIE MIAŁ KONTAKTU ) :roll:

"A dom prawdopodobnie znajdzie u obcej dla siebie osoby. (...) Dlatego prosze - im więcej osób pozna psiak, im więcej ludzi poświęci mu choć chwilę czasu (naprawdę!), tym bardziej zwiększamy jego szanse. I wtedy, nawet, gdy przyjdzie obca osoba psiak nie schowa się do budy tylko powolutku, ale do niej także spróbuje podejść. (...) W związku z tym moja prośba - każdy, kto jest w Ck niech poświęci chwilę i Władkowi i Czarkowi (i nie mówi, że to jego lub nie jego pies) i myśle, że dzięki temu szybko osiągniemy jakis wynik."

I O TO WŁAŚNIE TU CHODZI ;)
POTRZEBNA PRACA ZBIOROWA :loveu: :loveu: :loveu:

" (...) FINTO - morał: wszyscy proszę codziennie trochę wygłaskać Czarka i Władka, a dysponujący większa ilością czasu spróbować nauczyć ich, że smycz nie gryzie."

OJ, Z PRZYJEMNOŚCIĄ... :Cool!:

Link to comment
Share on other sites

Kumpelek?
:multi::multi::multi:

Pojawiło się to już na wątku CK, ale tutaj też warto wkleić. Inf ze strony:

[CENTER]W połowie roku, podczas licznych rozmów z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Tarnowskich Górach[B] przedstawiono nam możliwości rozwoju i szerszej pomocy bezdomnym zwierzętom pod warunkiem przekształcenia się w schronisko[/B]. W związku z tym podjęliśmy decyzję o złożeniu wniosku i prośby o przekształcenie się w formalny twór jakim jest "schronisko" (dotychczas cały czas funkcjonowaliśmy jako Azyl). Nie miało to w żaden sposób zagrozić naszym zwierzętom.

Okazało się jednak, że [B]po złożeniu wymaganego pisma zaczęły się nasze problemy[/B]. Pomimo przedstawianych nam bardzo optymistycznych wizji i "kolorowych" obietnic, w praktyce[B] okazało się, że zmiana formy prawnej nie tylko nam nie pomogła, lecz pozwoliła na podjęcie konkretnych kroków (przez Powiatowego Lekarza Weterynarii) w kierunku likwidacji azylu w obecnie istniejącym miejscu. [/B]
We wrześniu otrzymaliśmy[B] decyzję o konieczności zniknięcia Azylu z ul.Wiśniowej 35 do 31.12.2009 roku. [/B]Od początku wiedzieliśmy, że określona data jest w naszym przypadku nierealna do zrealizowania, ponieważ nie mieliśmy żadnej alternatywy przeniesienia się w inne miejsce. Ponadto mając pod opieką tak dużą liczbę czworonogów (psów i kotów) wiedzieliśmy, że do końca grudnia nie znajdziemy dla wszystkich nowych domów.

W tej sytuacji rozpoczęliśmy poszukiwania osób, które mogłyby pomóc nam w kwestii prawnej. Za pośrednictwem naszych wolontariuszy [B]Marcina i Kariny udało nam się skontaktować z bardzo dobrymi prawnikami z Kancelarii Prawniczej Dr hab. Z. Tobor M. Mozdżeń w Katowicach, którzy bardzo rzeczowo i bezpłatnie zaangażowali się w sprawę "Cichego Kąta". Szczególne podziękowania składamy jej przedstawicielom: Oli, Kasi, Grzegorzowi, oraz Panu Zygmuntowi Tobor. [/B]

Kancelaria otrzymała od nas pełnomocnictwo i w naszym imieniu [B]złożyła odwołanie [/B]od wyżej opisanej decyzji Powiatowego Lekarza Weterynarii. Okazało się, że podczas postępowania administracyjnego (przekształcenie w schronisko i decyzja o jego likwidacji) popełniony został szereg błędów merytorycznych, co umożliwiło skonstruowanie na tyle skutecznego pisma, że [B]decyzja o przekształceniu się w schronisko, oraz konieczności likwidacji do 31.12.2009 została w pełni uchylona. [/B]
[B]
Dzięki temu nasza sytuacja zmieniła się o tyle, że nie mamy już ściśle określonego terminu w którym musielibyśmy przenieśc się w inne miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, iż przeprowadzka jest konieczna - może jednak będzie mogła zostać poprowadzona spokojniej i bez tak silnych emocji. [/B]

[B]Liczymy na pomoc ze strony władz miasta i czekamy na konkretne decyzje z Ich strony. [/B]
[/CENTER]
[LEFT]Trzymajcie kciuki [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana79']ogłosiłam Wasyla na
[URL="http://portal.animalia.pl/ogloszenia.php?ogloszenie=25379"]animalia.pl[/URL]
adopcje.org
e-ziwerzak.pl
ale.gratka.pl
adopcjapsa.pl
eoferty.com
adopcjepsow.org
gieldaogłoszen.pl
gumtree.pl
przygarnijzwierzaka.pl
dwukropek.pl


Wierę na:
[URL="http://portal.animalia.pl/ogloszenia.php?ogloszenie=25378"]animalia.pl[/URL]
adopcje.org
e-zwierzak.pl
ale.gratka.pl
adopcjapsa.pl
eoferty.com
adopcjepsow.org
gieldaogloszen.pl
gumtree.pl
przygarnijzwierzaka.pl
dwukropek.pl[/QUOTE]


jeszcze raz dziękuje :buzi:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Kopiuję ze strony:[/LEFT]
[CENTER]
[I][B]Na początku listopada na nasze konto trafiły pieniądze z 1% podatku.[/B] Gdy zobaczyliśmy kwotę, przetarliśmy oczy ze zdumienia. Wkrótce potem jednak był czas już tylko na radość i nadzieję. [B]Nasi koci i psi podopieczni otrzymali aż 57 561 złotych i 56 groszy!!! [/B]To ogromna suma, która zabezpieczy azyl na wiele miesięcy. A to wszystko dzięki Wam! Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dla CKotów i CKpsów 1% swojego podatku, i tym, którzy powiedzieli o takiej możliwości swoim bliskim.

W[B]spólnie możemy zrobić tak wiele! Bez Waszej pomocy, bez Waszego zaangażowania i nieustającej gotowości do niesienia pomocy i wspierania naszych podopiecznych nie moglibyśmy roztoczyć opieki nad potrzebującymi zwierzakami. Dziękujemy!!![/B][/I][B]

[/B]
[I]Serdeczne podziękowania składamy także na ręce Fundacji Viva! Akcja dla zwierząt, która umożliwiła przekazanie 1% na azyl "Cichy Kąt".[/I]
[/CENTER]
[LEFT] [/LEFT]
Sephora :multi::multi::multi: Lenox :multi::multi::multi:

To niezwykłe, co się dzieje :multi:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Kopiuję ze strony:[/LEFT]

[CENTER][I][B]Na początku listopada na nasze konto trafiły pieniądze z 1% podatku.[/B] Gdy zobaczyliśmy kwotę, przetarliśmy oczy ze zdumienia. Wkrótce potem jednak był czas już tylko na radość i nadzieję. [B]Nasi koci i psi podopieczni otrzymali aż 57 561 złotych i 56 groszy!!! [/B]To ogromna suma, która zabezpieczy azyl na wiele miesięcy. A to wszystko dzięki Wam! Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dla CKotów i CKpsów 1% swojego podatku, i tym, którzy powiedzieli o takiej możliwości swoim bliskim.[/I][/CENTER]

[CENTER][I]W[B]spólnie możemy zrobić tak wiele! Bez Waszej pomocy, bez Waszego zaangażowania i nieustającej gotowości do niesienia pomocy i wspierania naszych podopiecznych nie moglibyśmy roztoczyć opieki nad potrzebującymi zwierzakami. Dziękujemy!!![/B][/I][/CENTER]


[CENTER][I]Serdeczne podziękowania składamy także na ręce Fundacji Viva! Akcja dla zwierząt, która umożliwiła przekazanie 1% na azyl "Cichy Kąt".[/I] [/CENTER]


Sephora :multi::multi::multi: Lenox :multi::multi::multi:

To niezwykłe, co się dzieje :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...