Jump to content
Dogomania

Czeka nas przeprowadzka!Bez Was nam się nie uda!Potrzebna wszelka pomoc!


Sally (od Koanka)

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie przeczytałam na Ramusiowym
[*] wątku, że Rambuś został uśpiony, tak po prostu:angryy: ...."weterynarz":angryy:, który powinien ratować życie wyprawił go na tamten świat.Jestem w szoku, nie mogę uwierzyć, jeszcze niedawno Rambuś szykował się do nowego domu:placz:

Link to comment
Share on other sites

Grzenka, to nie była decyzja weta.
Rambo szykował się do nowego domu, ale nie pojechał. W stosunku do potencjalnych właścicieli też wykazał agresję.

I proszę nie piszcie, że Rambo został uśpiony "tak po prostu", bo wcale tak nie było.

Mieliśmy już kiedyś podobną sytuację, pies pokazał kilka razy zęby, nikt nie robił z tego afery, aż nie doprowadziło to do poważnego pogryzienia.
[CENTER][CENTER][I][/I][/CENTER][/CENTER]
[I][FONT=&quot][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

Ale reks był dwa razy większy od Ramba....
Można go było wysłać na hotelik.... specjalny dla psów trudnych.
Sama chcialam sie wszystkiego podjąć włącznie ze zbieraniem kasy.....

Ale nieeee lepiej psa uśpić.... Nie szło poczekać jedne dzień żebym ja przy nim była..... Przecież Uśpić Mozna Zawsze..... Poprostu zrobiliście to po cichu bo wiedzieliście, że ja i inni wolontariusze nie pozwolą Ramba uśpić i tyle i nie pier.... ze to było jedyne wyjście bo nie było....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Macho']

Mieliśmy już kiedyś podobną sytuację, pies pokazał kilka razy zęby, nikt nie robił z tego afery, aż nie doprowadziło to do poważnego pogryzienia.
[/QUOTE]
Aaaaa, więc usypianie zdrowych psów to u was norma??? Wystarczy, że pokaże zęby? Mam nadzieję, że ci, którzy podejmują takie decyzje jeszcze kiedyś odczują na sobie ich ciężar, wierzę w to głęboko.
Strzykawka - sposobem na rozwiązywanie problemów:angryy:, horror jakiś.Nie rozumiem was i nigdy nie zrozumiem tego co robicie....

Link to comment
Share on other sites

Reks poharatał dziewczynie twarz, z tymże on miał obserwacje weterynaryjną, Rambo nie. Nadal nie wiem czemu....
Maks jeździł na szkolenie, (teraz ma dom) a Beton trafił do Ośrodka na Ukrainie ( też ma teraz dom) Rambuś nie dostał sowjej szansy na hotelik...:-(:-(
Ja nadal w to nie wierze.... Ja myśle że przyjade w niedziele i pójdziemy na spacer.....
:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Aaaaa, więc usypianie zdrowych psów to u was norma??? Wystarczy, że pokaże zęby? Mam nadzieję, że ci, którzy podejmują takie decyzje jeszcze kiedyś odczują na sobie ich ciężar, wierzę w to głęboko.
Strzykawka - sposobem na rozwiązywanie problemów:angryy:, horror jakiś.Nie rozumiem was i nigdy nie zrozumiem tego co robicie....[/QUOTE]
Nie wiem, jak przedstawia się ta konkretna sytuacja, dowiaduję się tego teraz, ale proszę Was - nie rzucajcie pochopnie takich oskarżeń.
Różne rzeczy można powiedzieć, ale nie to, że w CK za pomocą strzykawki rozwiązuje się problemy i że to u nas norma. Wiele psów, które gdzie indziej zostałyby uśpione - jako niezresocjalizowane (Władek, Czarek, Wasyl, Wiera), starsze (tu można ich jeszcze więcej wymienić), chore. Wszystkie przypadki, które sobie przypominam a w których pies został uśpiony, były spowodowane ogromnym cierpieniem psa, którego nie dało się już odratować.
To jest oczywiście inny przypadek i nie oznacza to, że bronię tej decyzji, dziwi mnie to, że nie poinformowano o tym nikogo, ale chcę zaznaczyć, że nie jest to sytuacja normalna i typowa...

E: Lit

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sally (od Koanka)']
To jest oczywiście inny przypadek i nie oznacza to, że bronię tej decyzji, dziwi mnie to, że nie poinformowano o tym nikogo, ale chcę zaznaczyć, że nie jest to sytuacja normalna i typowa...
E: Lit[/QUOTE]
To co napisałam nie jest oskarżeniem bezpodstawnym - to wyciągnięcie wniosków z faktu, który miał miejsce i uznany został za "jedyne rozwiązanie":angryy:
Chcielibyśmy w takim razie wiedzieć co się stało takiego, że w miejscu, gdzie nie jest to normą, doszło do uśpienia zdrowego, młodego psa:-(, wobec którego były plany wyciągnięcia go do hotelu w celu socjalizacji...

Link to comment
Share on other sites

w sprawie Rambo wypowiedziałam się już na jego wątku

proszę Was pamiętajcie, że te kłótnie nic nie zmienią, nikt z Was nie przywróci mu życia, jeśli macie jakieś żale to proponuję rozmowę bezpośrednią, a póki co pamiętajmy, że jest cała masa psiaków, które potrzebują naszej pomocy i w tej całej sprawie nic nie zawiniły...

dodałam wątek dla ELMO
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/177835-CK-ELMO-szczeniak-z-poA-amanAE-A-uchwAE-pilnie-poszukuje-domu-moA-e-byAE-DT?p=13904504#post13904504"][CK] ELMO - szczeniak z połamaną żuchwą pilnie poszukuje domu, może być DT[/URL]

[COLOR="#ff0000"]ELMO pilnie potrzebuje domu stałego lub tymczasowego ponieważ w obecnym DT może pozostać do 10 lutego[/COLOR]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_WpSfUtZagxY/S1G2ztO7BkI/AAAAAAAAAoM/pcMeP5oBuds/s640/elmo.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyt'] a póki co pamiętajmy, że jest cała masa psiaków, które potrzebują naszej pomocy i w tej całej sprawie nic nie zawiniły...
[/QUOTE]
Tak, masz rację, tylko jaką mamy pewność, że robiąc ogłoszenia, angażując się w wątek i sytuację psa z CK - któregoś dnia, po raz kolejny nie dowiemy się- PO FAKCIE-że został uśpiony bo nie wpisywał się w jakiś tam określony przez kogoś schemat...
Rambusiu
[*], dzisiaj, robiąc innemu psu ogłoszenia adopcyjne, pousuwałam twoje, które niedawno odnawiałam...:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Grzenko- nikt nigdy nie ukrywał, że Rambo był psem agresywnym i sprawiał problemy.
Możesz mieć pewność, że nie usypiamy psów bezpodstawnie.
Psyt napisała o Elmo, bo jest to szczeniak wymagający szczególnej opieki, a wiemy, że szukanie DT (co dopiero DS) to długa sprawa...

Link to comment
Share on other sites

Kciuki za Elma :thumbs:
Taka informacja praktyczna dla ewentualnie robiących ogłoszenia - zostałam poproszona, by Anię, zmienić na Marcelinę przy numerze telefonu. W pierwszych postach już to zmieniłam, ale jakby ktoś to przeoczył, kopiował z innego źródła, albo po prostu odnawiał (wtedy mógłby to ewentualnie poprawić)...

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję ze Elmusiowi sie powiedzie z tego co wiem domek wie że decyzja o psie i do tego jeszcze wymagajacym opieki przynajmniej chwilowo musi być odpowiedzialna, Pani Teresa Borcz nad wszystkim czuwa :)
I mam prośbe do Sally zmień w pierwszym poście wiadomości odnośnie Rambusia ;(
I chyba Kobry nie ma, w psiakach na pierwszej (albo ja znów ślepa) a ona ma wątek na dogo tylko nie znam linka...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chciałam zdementować informację jaką przekazał Krzysztof M. osobom działającym w CK podczas sobotniego zebrania.

Otóż, Krzysztof M. [COLOR="darkred"]NIE WYRZUCIŁ[/COLOR] mnie i mojej siostry z CK. [COLOR="darkorange"]ODESZŁYŚMY Z WŁASNEJ WOLI[/COLOR] dnia 17 stycznia ( po fakcie bezpodstawnego uśpenia Ramba ) ponieważ nie mamy zamiaru nadal współpracować z tym [COLOR="green"]człowiekiem[/COLOR] (użyłabym tu innego wyrazu na literę "Z" )
Decyzję tą nie podjęłyśmy tylko z powodu uśpienia Ramba. Zaważył tu przede wszystkim fakt, iż w/w osobnik w ogóle nie liczy się ze zdaniem jakiegokolwiek wolontariusza ( no może poza nielicznym procentem od którego JEST ZALEŻNY !!! ).Tak, tak tylko TYCH sobie szanuje, a resztę traktuje jak MAŁOWARTOŚCIOWYCH ZAMIATACZY PSICH KUPEK o czym już tu KTOŚ wspominał.
Często ten ZWYKŁY WOLONTARIUSZ prosi go o interwencję dotyczącą psiaka, któremu dzieje się krzywda i zostaje ta sprawa bez odzewu z jego strony. No bo po co ratować tegoż psiaka o którego nędznym losie wie TYLKO zwykły wolontariusz, a nie CAŁA POLSKA. Wtedy nie ma reklamy!
A rzekome " wyrzucenie " nas z CK usprawiedliwił tym, iż działałam na szkodę azylu. Domyślam się, iż chodzi mu o pisanie przeze mnie prawdy, iż psy przy temperaturze [COLOR="darkorange"]- 15, 20 *C [/COLOR]dostają [COLOR="sienna"]SUCHĄ KARMĘ ZALANĄ WRZATKIEM[/COLOR] !!!
No cóż, prawda w oczy kole !!!
Ale to PRAWDA, którą trzeba wyjawić, a nie ukrywać przed całą Polską i @ OPIEKUNAMI którzy płacą 50 zł miesięcznie na " [COLOR="indigo"]ZAPEWNIENIE DOBREJ JAKOŚCI KARMY[/COLOR] " jak to ŁADNIE osobnik K. M. na stronie azylu CK OBIECUJE!!!

[COLOR="darkslateblue"]@ OPIEKUNOWIE OBUDŹCIE SIĘ !!![/COLOR]

[COLOR="darkred"]GDZIE TRAFIAJĄ WASZE PIENIĄDZE ??????[/COLOR]

" CICHY KĄT " TO NIE BAJKA...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...