Jump to content
Dogomania

Zabawny "hodowca" na Allegro


szybszy_od_dylizansu

Recommended Posts

Trafiłem na świetny opis aukcji na allegro.
[url]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=49486611[/url]

Roczny Niebieskooki, Długowłosy Syberian Husky Pokryje Suczki. Możliwy dojazdu w okolicach Katowic i Krakowa. Piesek Zdrowy Mocnej Budowy, Odżywiany Eukanubą. [color=red]Posiada Wszystkie Cechy Psa Rodowodowego, Ale Nie Posiada Rodowodu!!![/color] Ma Dokładnie Rok. [color=red]I Rzadko Spotykaną Długa Sierść!!! [/color] tel. ............. Cena Za Dopuszczenie To 500 zł. Więcej Fotek Na Maila!!!



Proponuję uświadomić tego człowieka że długa sierść nie jest cechą pozytywną akurat u psów tej ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Posiada Wszystkie Cechy Psa Rodowodowego...[/quote]Psa rodowodowego? A jakiej rasy? :evilbat: chyba H&M. Siberiaskan Malahusky. No, może jest czarno-biały i ma niebieskie oczy, w dodatku maskę typową dla husky (a to wszystko tylko dzięki różnorodności umaszczenia haszczaków) ale to jeszcze nie robi z psa rasowego husky. Zresztą pomijając umaszczenie on wygląda jak malamut...

[quote]...Ale Nie Posiada Rodowodu!!!...[/quote]
To dlaczego w ogłoszeniu jest napisane "reproduktor" jak ten pies nawet nie ma papierów, nie wspominając o uprawnieniach hodowlanych?


[quote]Cena Za Dopuszczenie To 500 zł. [/quote]Wow :o


[quote]Ma Dokładnie Rok[/quote]Takiego szczeniaka chcą dopuszczać... Oj, ludu mój, ludu... :roll:

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

No prosze... Mój Manu ma sierść jeszcze dłuższą, to może dam ogłoszenie o super odmianie z długim włosem...? :evilbat: :lol: :lol: :lol:

Oj rany.... A ja wszystkim, co sie mnie o niego pytają trąbie, że długa sierść jest wadą u tej rasy i że u mojego to nie dziwne, bo nie jest z papierami... :roll: Wielu trudno jest uwierzyć, tylko mi mówią o odmianie "kanadyjskiej" :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Takie długowłose, bezpapierowe piękności sprzedają się potem jak ciepłe bułeczki, a hodowcy rasowych husky mają coraz większe stadka, bo nie ma chętnych na "krótkowłose", rodowodowe husky :roll:[/quote]

Dokładnie tak, bo takie małe puchate cuda nie dość że wyglądają misiowato to ich cena jest niższa niż szczeniaka rodowodowego... I chyba to przyciąga potencjalnych nabywców...

Link to comment
Share on other sites

Tylko dlaczego Ci sami miłośnicy długowłosych a'la husky nie czeszą ich potem :roll: Żal patrzeć na skołtunione i sfilcowane psiaki :(
(Oczywiście jak zawsze trafiają się wśród nich hlubne wyjątki)

Na dodatek miałam już nieraz okazję rozmawiać z właścicielami takich huskymix'ów i za każdym razem są oni zaszokowani tym, że prawdziwy husky nie ma zapachu, nie nasiąka wodą w czasie deszczu i nie filcuje się, a ich długowłosy/kanadyjski :wink: husky po prostu wciąga deszczyk jak gąbka i wydziela smrodek, jak każdy inny pies, a jeśli nie jest systematycznie rozczesywany to po pewnym czasie przypomina raczej owczarka bergamasco.
Co ciekawe Ci sami ludzie często sporo wiedzą o prawdziwym husky i są zdziwieni, że ich pies odbiega od tych opisów nie tylko wygladem czy w/w zapachem, ale również np. charakterem i temperamentem.
Ale... mądry Polak po szkodzie :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Tylko dlaczego Ci sami miłośnicy długowłosych a'la husky nie czeszą ich potem :roll: Żal patrzeć na skołtunione i sfilcowane psiaki :(
(Oczywiście jak zawsze trafiają się wśród nich hlubne wyjątki)
[/quote]No ja myslę ! :evilbat: :lol: :wink:

Ale musze powiedzieć, że mój Manu ma piękny zapach czystej wełny :D A jak jest mokry, to jego zapach jest taki sam jak Chinooka, serio...

A charakter ma akurat bardziej haszczy niż Chinook 8)

No i od razu piszę dla nieznających jego historii, że to pies przygarnięty, nierodowodowy Francuz, a nie kupiony :roll: :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote]a ich długowłosy/kanadyjski husky po prostu wciąga deszczyk jak gąbka i wydziela smrodek, jak każdy inny pies[/quote]no właśnie-przemakalność raczej przeszkadzałaby w zaprzęgach przy niesprzyjającej pogodzie, a przecież zaprzęgi to pierwotne przeznaczenie husky...

A swoją drogą-jak to jest z samoyedami? Przecież mają długą sierść, a i one były zaprzęgowcami...

I jeszcze jedno-te canadian husky (cóż za egzotyczna nazwa) to są haszczaki pochodzące od siberianów z długą sierścią (co zdarza się np. u rodowodowych owczarków niemieckich) czy mieszanek husky z innymi, długowłosymi rasami?

[quote]Dokładnie tak, bo takie małe puchate cuda nie dość że wyglądają misiowato to ich cena jest niższa niż szczeniaka rodowodowego... I chyba to przyciąga potencjalnych nabywców...[/quote]No racja... Któż nie chciałby takiego dłuygowłosego cudeńka (coś jak Manu, tylko że pewnie jeszcze z błękitnymi oczami) za 300-500zł? I wygląd, i cena atrakcyjna... :roll:
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canis_lupus_husky']I jeszcze jedno-te canadian husky (cóż za egzotyczna nazwa) to są haszczaki pochodzące od siberianów z długą sierścią (co zdarza się np. u rodowodowych owczarków niemieckich) czy mieszanek husky z innymi, długowłosymi rasami?[/quote]

Niewiele wiem, co prawda o Husky "kanadyjskich" ( :wink: ), ale wiem, że wśród tzw. normalnych Husky, często nawet po świetnych rodzicach, potrafią się rodzić puchatki.
To kwestia recesywnego genu odpowiedzialnego za długi włos.
Jako, że jest recesywem, może się przemycać przez wiele pokoleń i nie musi się wcale ujawniać.
Jeśli natomiast pies z takim genem pokryje suczkę, która ten recesyw również posiada, wtedy MOGĄ urodzić się takie właśnie puchacze (jeden lub kilka). :lol:
To taki krótki "przepis", jak wyhodować sobie Canadian Husky bez domieszki innych ras :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"I Rzadko Spotykaną Długa Sierść!!! [/quote']

A ja zapraszam do krycia moim wyjątkowo pięknym Husky, który ma rzadko spotykane cechy w tej rasie - wielkie, klapniete uszy i mysi ogon." :D
No co źle? Myślę, że powinien pozostawić po sobie swoje wyjątkowe cechy w tej rasie.

Pozdrowaśki Huskuś

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']Ale musze powiedzieć, że mój Manu ma piękny zapach czystej wełny :D A jak jest mokry, to jego zapach jest taki sam jak Chinooka, serio... [/quote]

Nie mam długowlosych ale jak namokną, to śmierdzą jak zaraza. :) Istny stary szczur. ;)

Huskuś

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem,czasami jak widzę coś takiego, to mam ochotę walnąć po łbie takiego idiotę i kiciarza. Jak ktoś chce PRAWDZIWEGO Husky i wie coś o tych psach, to poleci do dobrej hodowli,a jak któs jest tępy i myśli, że ma Husky,choć ma niewiadomo co,to takie robi gały :o jak się dowiaduje, że nie ma długowłosych/kanadyjskich "Husky" jako Husky. A wracając do tematu,to ten Allegrowicz najwyraźniej nie ma srebrnego pojęcia jakie wymagania musi spełniać pies,aby być dopuszczonym do hodowli(łącznie z tym, że taki pies musi być rodowodowy)

Czasami ludzka głupota mnie po prostu przeraża

Link to comment
Share on other sites

NigdyNigdy dzięki za syntetyczne streszczenie "dziejów genu długiego włosa" :lol: Warto stale przypominać o tym, że pewne niedoskonałości trafiają się również w hodowli psów rasowych/rodowodowych.
Różnica polega na tym, że w planowej hodowli człowiek stara się eliminować takie ujawniajace się wady jak np. długi, wełnisty włos a "hodowca" robi z tych wad zaletę :roll:

Link to comment
Share on other sites

:o
Jak na super samca to jest stanowczo zbyt drobnej kości i ma suczy wyraz głowy. Ponadto wyraźnie zbieżne pięty stawiają pod znakiem zapytania jego walory użytkowe.
No i skąd wiadomo, że jest zdrowy? Jeśli szanownego właściciela nie interesują wystawy i "robienie z psa moodela" to nie przypuszczam aby był skłonny wydać blisko 200 zł na badanie w kierunku dysplazji czy chorób oczu.
No i jeszcze jedno - kto stwierdził i potwierdził obecność u tego konkretnie psa tych wszystkich zalet eksterieru/wyglądu i charakteru?
Każdy włściciel jest o swoim psie jak najlepszego zdania, więc jego osobista opinia nie może być wystarczająca. Ta opinia jest mało wiarygodna zwłaszcza w sytuacji, gdy wygłaszjąca ją osoba jest, jak wynika z całego wywodu, kompletnym "lajkonikiem" w kwestiach kynologii i hodowli psów rasowych.

Boże! Widzisz i nie grzmisz!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']Na allegro pojawił się kolejny chodowca prezentujący swojego super reproduktora - bez rodowodu

[url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49768926[/url][/quote]

"Wspaniały pies rasy Siberian Husky"

Ekhm! :lol:

"Wszytskie niezbędne szczepienia, [b]całkowicie zdrowy, bez wad wrodzonych[/b] i dysplazji."

Jak babcię w kapciach- pies ewenement na skalę światową.... :roll:
A panią ma jasnowidza 8)

"Umaszczenie - według wzroca rudo-biało-kremowe, oczy koloru bursztynowego (nie brązowego)."

A jakie mają być u psa rudego? 8)

"Budowa mocna, samcza"

Kiepskie te zdjęcia jakieś :roll:

"Rodza się po nim wspaniałe szczenięta, zdjęcia miotu do wglądu."

Czyli, pani już weteranka w tych sprawach :-?

"Pies nie jest rodowodowy, nie bawi mnie jeżdżenie na wystawy i robienie z psa modela"

Pewnie- lepiej cheapanddales'a :wink:

"Jeśli posiadzasz suczkę, która chce zostac mamusią ślicznych szczeniąt,"

O! A tu przepis na to, jak wyhodować championa.
Jakież to proste! :lol:

"Nie udostępnię psa tzw. "producentom szczeniąt"."

No BA! W końcu robię to dla zdrowia swojego psa, a nie do pomnażania zwierząt niechcianych :cry:

"Nie chcę na nim zarabiać."

Wiadomo. Chcę jedynie czynić dobro na świecie 8)

"Po moim psie szczenięta rodza sie wyjatkowo urodziwe i przede wszystkim zdrowe. To jeszcze też oczywiście zależy od twojej suczki ;)"

Co dobre to my, co złego to oni :roll:

Łoj.... Przykre.... :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...