Jump to content
Dogomania

Sznaucer Olbrzymi "Pieprzak"


Adrian_

Recommended Posts

Witam
Psa juz wybralem ... teraz pozostaje mi dowiedziec sie gdzie go kupic ...

Wybralem Sznaucerka Olbrzymiego najchetniej PIEPRZ I SOL .... jakos bardziej mi pasuje od czarnego.
Mieszkam w okolicach GLIWIC (slask)
A teraz zadam pytanie

Czy znacie jakies miejsca godne polecenia do zakupu Olbrzyma ? Im blizej tym lepiej. Jednak jak bedzie trzeba to moge oczywiscie wybrac sie na wycieczke "po pieska"
Mam juz na oku jedna hodowle ,ale baaaardzo daleko mnie.
Jezeli nie mozna reklamowac hodowli TUTAJ to prosze o wiadomosci PW

Dziekuje za wszelakie odpowiedzi i rady ....
aha psa bede chcial brac pod koniec [b]czerwca[/b] .

dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

taaaa na pewno znajdziesz olbrzyma pieprzaka blisko Ciebie w dodatku ladnego....
ladne sa...w Skansynawii...na Slowacji tez jest sliczna suka....
ale to ani blisko,ani tanio nie bedzie.
Olbrzymow pieprzakow jest duzo,duzo mniej jak czarnych i sa zdecydowanie gorsze exterierowo od swoich czarnych kuzynow. Wlasciwie na zywo to tylko na slowacka suka mi sie podobala...

Link to comment
Share on other sites

[quote]czarny fajniejszy [/quote]

przekonajcie mnie czemu ?
Ja znawca psow niestety nie jestem .... przyznam ,ze najpierw chcialem czarnego olbrzyma ,ale jakso pozniej mi sie zachcialo pieprzowego ...
oczywiscie wybor nadal jest otwarty bo psa moge wziazc dopiero po 20 czerwca

Link to comment
Share on other sites

Z obserwacji widza na wystawach .
To co do tej pory zobaczylam w temacie p/s olbrzymy nie bylo za ladne.Hodowcy jeszcze ciagle pracuja nad ta odmiana.Pieprzaki sa gorzej zbudowane niz czarne olbrzymy i slabsza maja szate.
Byc moze naprawde warto zastanowc sie nad sciagnieciem suczki z za granicy.Z pewnoscia swieza krew by sie przydala.
Nie wiem nic o charakterach tych psow.Raz tylko w Warszawie widzialam olbrzyma p/s ktory byl naprawde ladny ,ale to jedyny przypadek na tyle lat jak podziwiam sznaucery.
Ale zawsze mozna poszukac i pogadac z hodowcami moze jednak znajdzie sie cos ladnego .Nie wiem czym nasi hodowcy kryja .
Musisz pogadac z jakims hodowca pieprzakow.
Powodzenia :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja też wybrałbym pieprzaka i jeżeli wolisz to umaszczenie to myślę że warto zainteresować sie polecana suczka ze Słowacji. W końcu bierzesz przyjaciela na co najmniej kilka długich lat.
Dobrze by było gdybyś wziął piękną suczkę i przyczynił sie do rozpowszechnienia tych piseków w Polsce.
Mam wrażenie, że wiele osób decydujących sie na olbrzymy chętniej wzięłaby pieprzaka, a z czego musieli zrezygnować ze względu na trudności ze zdobyciem takowego.

To jest oczywiście tylko moje subiektywne zdanie, bo nie mam wiedzy w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Troche to gol do własnej bramki, ale co tam. W hodowli 'z Tartaku' jest baaardzo piekna suka p&s od kilku miesięcy. Bedzie kryt apod koniec roku lub na początku przyszłego. Nie jest podobna do niczego co w tym kolorze chodzi po naszych ringach. Jest PIĘKNA! Spokojnie mogłaby startować z czarnymi. Jak bedziesz chciał wiedzieć więcej to pisz na priva.
A gol to dlatego, że ja też chcę takiego!!!!!!!!
Pozdraiwam
Magda

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie o to tez chodzi ,ze ja wolalbym psa nie suczke ... a pozatym ja zbytnio do hodowli psow w Polsce sie nie przyczynie bo poprostu nie znam sie na tym ... skoro takie problemy z pieprzakami mozezdecyduje sie na czarnego jednaktezbymchcial by to byl piesek dobrej krwi - bo pare wystaw (jak go ladnie odchowam) pewnie pojade dla frajdy, ale glownie szukam pieska do domu(do towarzystwa ,nieco do odstraszania zlodziejaszkow) a nie pas , ktorego glownym celem bedzie zbieranie laurow ;)
Jezeli znacie dobre hodowle czarnych olbrzymow to piszcie mi na PW tez ... ostateczna decyzje podejme za jakis czas , ale moja przyszla zona juz mi "marudzi" by brac czarnego skoro takie "akcje " z pieprzakami ;)

dzieki za pomoc i rady (czekam na wiecej)

Link to comment
Share on other sites

Widze, ze Maggda juz mnie wyprzedzila :wink: . Hodowla "z Tartaku" sprowadzila teraz suczke p&s z Rosji z jednej z czolowych hodowli olbrzymow (przynajmniej czarnych :wink: ) Gloris. Niestety nie mialam sposobnosci dobrze wymacac tej suczki, ale jak juz ja widzialam na finalach to wygladala bardzo fajnie, wiec mysle, ze jezeli chcesz malucha to spoko mozesz czekac na malca po tej suczce, szczegolnie, ze Tartak ma ambitne krycia :D .

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz ja.
A dlaczego w czerwcu? Teraz są jeszcze w Tartaku, o którym wspominałam wcześniej, bardzo fajne psy z dwóch dobrych skojarzeń. Mają 9 i 11 tygodni. Może porozmawiaj z hodowcą. To najlepsza droga.
Pozdrawiam
Magda

Link to comment
Share on other sites

Ale coś już tam mówił o czarnym - no to ja bym pociągnęła temat. Dlaczego piperzak i dlaczego w czerwcu itd itd.
Ale naprawdę myślę, że powinieneś Adrian porozmawiać z hhodowcą. Poza tym Łódź to bardzo centralna polska czyli prawie Śląsk.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hehhe pieknie sie temat rozkrecac zaczyna ;)

[quote]Czemu w czerwcu ?[/quote]

Bo dopiero w czerwcu (a raczej pod koniec) bede mial warunki na psa ... zmieniam stan cywilny i wyprowadzam sie "na swoje" ;) i wtedy dopiero moge decydowac sie na psiaka (tych gabarytow - tymbardziej ,ze moja "druga" polowa chce tez zyc z tym psiakiem od poczatku) i wtedy dopiero psiakowi bedzie u mnie naprawde dobrze (bedzie mial gdzie sie wybiegac itd)

Zawsze chcialem czarnego sznaucera .... jednak ostatnio gdzies w necie zobaczylem pieprzaka i jakos mi sie spodobal (pewnie dlatego ,ze inny i ze ich jakos nie widzialem "naokolo" )
Teraz jednak znowu nieco zaczynam sie kierowac jednak w strone czarnego ... aczkolwiek co bedzie zobaczy czas ;)
Narazie jestem rozdarty ,ale z tego co widze ze znalezieniem ladnego czarnego bedzie mniej problemow ...
Mysle ,ze z dojazdem do np. Lodzi, Wroclawia , Poznania itd nie bede mial problemu gorzej moze byc np. ze Szczecinem ...
A spodziewa sie moze ktos do odbioru na koniec czerwca czarnych olbrzymow ;) ?


pozdrawiam i dzieki za udzial w rozmowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że o czarnego ładnego łatwiej bo jest ich więcej. Ale uwaga! O niezbyt fajnego czarnego też łatwiej, bo jest ich więcej! Dlatego myślę, że niewarto myśleć o tym kiedy ale skąd chcesz psa. Tak ja o tym myślę. Dlatego chyba musisz się rozjrzeć po świecie, proponuję wizytę na paru wystawach i tam sam zobaczysz kto wystawia, co wystawia i możesz spytać o planowane mioty.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oczywiście, że o czarnego ładnego łatwiej bo jest ich więcej. Ale uwaga! O niezbyt fajnego czarnego też łatwiej, bo jest ich więcej! Dlatego myślę, że niewarto myśleć o tym kiedy ale skąd chcesz psa. Tak ja o tym myślę. Dlatego chyba musisz się rozjrzeć po świecie, proponuję wizytę na paru wystawach i tam sam zobaczysz kto wystawia, co wystawia i możesz spytać o planowane mioty.[/quote]

A moze macie juz jakies godne polecenia hodowle czarnych ?
To bym sobie podzwonil lub wyslal maile do hodowcow z zapytaniem o mioty.

Link to comment
Share on other sites

Ja oczywiście polecam 'z Tartaku'. Najlepsze linie, ambitne krycia, normalni ludzie - pomagają, interesują się itd. Poza tym w hodowli jest kilka suk, zatem masz wybór. Obecne mioty bardzo dobre! :lol:
Podzwoń porozmawiaj, a najlepiej jedź i zobacz! Taka wycieczka to nie problem, jeśli chcesz możesz umówić się na wizytę w hodowli, a jak nie to np. możesz pojawić się w Łodzi na międzynarodowej w maju. Tam na pewno bedziesz mógł zobaczyć pieprzaczkę z tej hodowli, ale także inne psy od Pani Frycze. Polecam!

Link to comment
Share on other sites

:lol: Z Tartaku od Pani Frycze mojej miniatury tatusio jest ;)

Ale osobiście psy z tej hodowli także bardzo mi się podobają :D Tak jak ktoś juz powiedział, lepiej poszukaj sobienaprawdę obiecującego psiaka, bo dużo chodzi takich wyskubańców niestety :-? Czasem warto poczekac, bo w sumie rzadko Ci sie trafi ładny szczeniak i to jeszcze dokładnie w tym miesiącu co chcesz go wziąść. Czasem warto poczekać ;)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje ,ze warto poczekac i jak na koniec czerwca nic ciekawego nie bedzie do kupna to poczekam troche .... piesek ma byc na wiele lat wiec np. 2 miesiace wyczekiwania dluzej mnie nie "zbawia"

dziekuje ;)

Prosze wlascicieli OLBRZYMOW o opisywanie swych psiakow .... bo znam je tylko z ksiazek i troche z widzenia ;) a chcialbym poznac [b]Wasze[/b] opinie o OLBRZYMACH.

dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...