Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

[quote name='MoniŚ']Najlepiej zamówić 1kg i zobaczyć jak psisko reaguje :) . My też za rok-dwa już będziemy na Seniorze...

PS Czy wy, Dogomaniacy zamawiacie w hurtowniach? Znacie jakieś sklepy internetowe z dobrymi cenami? A może na allegro zamawiacie?
A czy wszystkie rodzaje brita mają tę samą wielkość 'bobków' (jak to mama mówi ;))?[/quote]

Adult jest mniejszy od adulta large breed tyle wiem bo mam tylko te dwa rodzaje;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MoniŚ']Najlepiej zamówić 1kg i zobaczyć jak psisko reaguje :) . My też za rok-dwa już będziemy na Seniorze...

PS Czy wy, Dogomaniacy zamawiacie w hurtowniach? Znacie jakieś sklepy internetowe z dobrymi cenami? A może na allegro zamawiacie?
A czy wszystkie rodzaje brita mają tę samą wielkość 'bobków' (jak to mama mówi ;))?[/quote]

Ja zamawiam w Bewecie, nie wiem czy gdzieś jest taniej.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj przyjechała do mnie karma light&senior 15 kg ze sklepu krak-vet:multi:
Bardzo polecam ten sklep 15 kg tej karmy kosztuje 74.90 zł do tego dostałam pojemnik na karme 15 kg z Hills'a gratis, próbke tej karmy, gryzaczek i darmowy transport.
Tylko zapomniałam spytać się o miarkę przez co teraz mam problem i w związku z tym pytanie czy może ktoś wie ile gramów tej karmy wchodzi do zwykłej szklanki 250 ml. :modla:

A i dodam że psica jak trochę dostała tej karmy to zjadła ją z wielkim apetytem. :eating:

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm a ja musze sie przyznać do zaawansowanej ślepoty :oops: :oops: :oops:

Jutro wyjeżdżam z psem na weekendowe dni szkoleniowe i nie mam możliwości gotowania więc wybrałam sie do zoologa po purine. No i z ciekawości zerknęłam znów na BRITa. Na KAŻDEJ torbie jest napsiane cena za 50dkg tylko na BRITcie za 1kg :oops: tak wiec 1kg BRIT u mnie ksoztuje 4.60 a drugi worek 4.8. Tylko wada - rozważane w torebki 1kg :?

Link to comment
Share on other sites

[B]Cathedral,[/B] mnie się wydaje, że mylisz się w porównaniu Puriny Dog Chow/marketówek i Brita.
Moim zdaniem okreslenie [I]"mięso i produkty pochodznia zwierzęcego (min. 4 proc. kurczaka)"[/I] wcale nie oznacza, że w tym jest 4 proc. konkretnie mięsa z kurczaka, tylko ogółem, jest minimum 4 proc. mięsa i tych produktów razem. Czy w karmie jest więcej niż 4 procent, a jesli tak, to czego - nie wiadomo.
Natomiast wiadomo, że w Bricie jest co najmniej 30 proc. mięsa drobiowego i produktów pochodzenia drobiowego, czyli kurczaka, kaczki, gęsi, indyka... (w przypadku wersji, którą ja karmię, czyli Large Breed jest to akurat 35 proc).
Kiedy masz w skladzie karmy mączkę drobiową, to przeciez też nie wiesz, ile w tej mączce jest mięsa, a ile piórek, czy pazurków. Wiesz tylko (mniej więcej) ile jest mączki ogółem.

Ja nie twierdze, że Brit jest jakąs super karmą. Ale jest porównywalny np. do Nutry Nuggets. Kiedyś sklep, w którym kupowałam Brita dał mi ulotkę Nutry N. i próbkę. Przeczytałam skład w ulotce, przeczytałam skład na opakowaniu próbki (po ang.). Nijak sie miały do siebie :cool1: Na opakowaniu jak byk przed tłuszczem zwierzęcym wymienine były ryż, pszenica, kukurydza, gluten pszenny. Więc nawet gorzej, niż w Bricie. A cena nieporównywalna, ze dwa razy więcej kosztuje... :roll:

Co do konserwantów. Na stronie producenta widnieje formułka:
"[B]BRIT nie zawiera soi, wołowiny, wieprzowiny, GMO (składników modyfikowanych genetycznie), [COLOR=red]sztucznych konserwantów[/COLOR], przez co zminimalizowane jest ryzyko reakcji alergicznych.[/B] "

Martwi mnie jednak, że na worku karmy nie ma wzmianki o tym, czym konkretnie jest konserwowana. Zaraz napiszę w tej sprawie do dystrybutora.

BTW, ostatnio sporo czasu spędzałam ze swoja psicą u weta (kroplówki) i z nudów czytałam sobie składy kartm weterynaryjnych Royal Canin'a. Na każdej jednej widniało, że konserwowana jest m. in. BHT i BHA :-o

U nas póki co Brit Large Breed sprawdza sie dobrze. Burki zjadły już w sumie 3 worki 15 kg, niebawem zamówię czwarty. Ale ja namaczam karmę przed podaniem, bo dośc mocno pęcznieje po namoknięciu (co niezbyt dobrze świadczy o jej jakości). Wolę, żeby nie pęczniała psom w żółądkach...
Jasne, że wolałabym dawac psom lepsza karmę, np. Acanę, albo ProFormance, ale obecnie jestem w dołku finansowym i zwyczajnie mnie nie stać. A gotowanie odpada z róznych powodów, m. in. dlatego, ze suka bardzo źle toleruje gotowane jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Arachne
mi na całą szklanke wyszło 125 gram (light & senior)tak mniej więcej:cool3:
ja już straciłam rachube ile worków Brita pożarły moje psy,ale wszystko jest w porządku i nadal jesteśmy zadowoleni:p

Link to comment
Share on other sites

"Arachne
mi na całą szklanke wyszło 125 gram (light & senior)tak mniej więcej:cool3:
ja już straciłam rachube ile worków Brita pożarły moje psy,ale wszystko jest w porządku i nadal jesteśmy zadowoleni:p"

Wielkie dzięki :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dokładnie o której karmie Brita mówicie, ale ja na stronie producenta znalazłem taki:

[quote name='Brit']Składniki: mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 30 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.[/quote]

Czyli ogółem niedparowanej masy pochodzenia drobiowego jest min 30% - i to niekoniecznie mięsa, ale właśnie wspomnianych podrobów, dziobów, łapek itp. Po odparowaniu (czyli w procesie produkcji) masa ta straci ponad 70% swojej wagi. I faktyczne zawartość wagowa produktu, który znajdziemy w worku będzie wyglądała nieco inaczej, a mianowicie:

ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, mączka pochodzenia drobiowego, drożdże, tłuszcz drobiowy....

No nie wiem. Karma 5 składnikowa z jednym składnikiem pochodzenia zwierzęcego :(

Dowiedziałem się ostanio, że firma robiąca Eagle Pack, wypuściła linię ekonomiczną - Prism.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']Skusiłam się i zamówiłam. Wrażenia opisze za jakiś czas, jak będzie widoczne działanie. Dziś zaczynamy Brit Puppy Large Breed.:cool3:[/quote]
Mój goldek je Brita LB 2 dni, w związku z czym poczyniłam wtępne obserwacje: zjadł chętnie 3 miski i mu przeszło:mad: , robi ogrome koopki, bardzo "pachnące" - wiem że część z Was miała ten sam problem.
Moje pytanie : czy to mija? czy pies po prostu nie przyswaja tej karmy? o co chodzi? z Hill'sem było to samo.
Pomocy! Help! Hilfe! SOS!

Link to comment
Share on other sites

Ja oceniam karmę po "produkcie końcowym trawienia". Jak pies robo obfite , rzadkie, zółtawe kupy to karma jest zła. Pies zle ja trawi i wchłania i ogólnie mu nie słuzy. Moim psom naprwde doskonale służy karma Belcando Lamb&Rice. Robią po niej "idealne kupy", ha!ha!:evil_lol: Nie mają wzdęć, nie pierdzą i nie smierdzi im z pycholi.Są w świetnej kondycji.
A Brita chciałam kiedys spróbować, ale jednak sobie daruje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']Mój goldek je Brita LB 2 dni, w związku z czym poczyniłam wtępne obserwacje: zjadł chętnie 3 miski i mu przeszło:mad: , robi ogrome koopki, bardzo "pachnące" - wiem że część z Was miała ten sam problem.
Moje pytanie : czy to mija? czy pies po prostu nie przyswaja tej karmy? o co chodzi? z Hill'sem było to samo.
Pomocy! Help! Hilfe! SOS![/quote]

Co do kup to z każdym psem jest inaczej. Jeden ma małe inny wielgachne po tej samej karmie. Mój np. miał okropne po Eukanubie i do tego strasznie bąki puszczał.
Co do podawania karmy to ja swojemu lekko polewam olejem.

Link to comment
Share on other sites

U nas kupy są porównywalne do tych, jakie były po innych karmach. Nieco mniejsze, bo dawkowanie Brita jest mniuejsze, a jak pies mniej zjada, to i mniej wydala ;)
Moje psy zazwyczaj robią 3 kupki dziennie, tak jest na Bricie, tak było na innych karmach. Tylko ProFormance (nie pamiętam już która wersja) jednemu z psów chyba nie posłużył, bo Bugajski robił po niej nawet i 5 kupek dziennie...

Ale racja, każdy pies przyswaja daną karmę inaczej. Czasem organizm potrzebuje więcej czasu, żeby się do trawienia danej karmy przystosować, więc ja bym po dwoch dniach jej nie odstawiała, poczekałabym tak ze 2 - 3 tygodnie i poobsertwowała. Tylko na czas takiej obserwacji powinno sie raczej odstawić wszeklkie dodatki, typu jogurcik, czy mięsko, żeby miec pewnośc, że to karma jest źle trawiona, a nie te dodatki właśnie.

Link to comment
Share on other sites

OK. Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie - poobserwuję jeszcze działanie Brita.
Kupek jest dużo, wielgachne i "pachnące" ale rozwolnienia nie ma ani innych ciekawostek. Poczekam, tylko żebym Ptysia nie zmarnowała.:mad: Bo sobie nie wybaczę.:2gunfire:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Jeśli nie lubi lub psinienie służy suche tomożeprzejdź na karmienie surowym mięsem. Poczytaj o BARF-ie i może przejdź z psem na takie jedzenie.[/quote]
Dzięki za podpowiedź Nie powiem, interesowałam się tym tematem swego czasu, ale z powodu częstych podrózy postanowiłam pozostać ż suchym z przerwami na gotowane i surowe. AAA i bałabym sie że nie uda mi się, mimo wszelkich starań, zbilansować diety.

Co do [B]Brita[/B] - kłopoty z nadmiarem produktu końcowego minęły, pozostała "aromatyczność". Widocznie trzeba było chwili na przystosowanie. No i apetyt wrócił, może przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie bazuje całkowicie na BARF-ie, bo cieżko z worem surowego mięcha gdzieś jechać. Dlatego dokarmiam go BRIT-em w takich wypadkach wyjazdowych, lub jak mi sie surowe skończy a przegapie i jazda po świerzyzne jest akurat niemożliwa. Wieczorem jak bede na swoim kompie podesle Tobie link do artykułu i propozycjach diety Barfowej.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Tak wiec, jako, ze mamy "chwilowe-przejsciowe" klopoty z kasa, a rowniez za opiniami przychylnymi o karmie Brit, postanowilam sprobowac.
Nera dostala Brit dla psow aktywnych (na Proformance bylo prawie ok. Niedawno zaczela miewac uczulenia na pysku i lapie, wiec przy okazji sprawdze czy to od Prof.). Natomiast Aygo dostal Brit Junior Large Breed.
Sa po pierwszej misce, ale zmieszanej ze stara karma, wiec jeszcze nic nie moge powiedziec, poza tym, ze wybieraly granulki Brita ze swoich starych karm :razz: . Moze to dobrze rokuje. Zobaczymy. Jak po miesiacu bedzie cos nie tak powriocimy do starych karm, lub bedzimey dalej szukac.
Za jakis czas podzielimy sie wrazeniami :evil_lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...