Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

[quote name='Cathedral']Popatrzmy z czego składa się karma Brit lub Purina Dog Chow... "produkty pochodzenia zwierzęcego" (pozostawiam pole do popisu dla wyobraźni) plus mąka (zboża). Wiem, że nie wszystkich stać na droższą karmę, ale jakbym miała niewiele kasy, to wolałabym już psu gotować.[/quote]
Zboża czyli pszenica? A Eukanuba to lepsza karma, prawda? A w składzie też ma pszenicę :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ASICA']Cathedral
jak już cytujesz to zacytuj od początku :razz:
brit adult large:
składniki:mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego(min 35%)
[/quote]

Mięso w składzie akurat jest OK, szkoda tylko, że świeże, a nie mączka.

BORA - kto powiedział, że Eukanuba jest lepsza? Bo nie ja.

Moim zdaniem wiele drogich karm jest niewartych swojej ceny, ale jak mówi przysłowie "z pustego i Salomon nie naleje" - tania karma nigdy nie będzie super premium.

Wiem, że dużo psów trudno wykarmić, a przy kupnie karmy trzeba iść często na kompromis cena/jakość. Padło tu jednak stwierdzenie, że Dog Chow to zwykła karma marketowa, a Brit - nie. MOIM zdaniem obie karmy są jakościowo porównywalne i osobiście żadnej z nich bym nie wybrała dla swojego pupila. Za te pieniądze wolałabym kupić świeże jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie :
jakiej klasy jest karma Dog Chow? Pedigree?
Brit jest premium.
Kara wiem jak to jest bo 5 średnich to jak dwa olbrzymie:lol:
pod zwałami makaronu można utonąć:evil_lol:
dlaczego odnosze takie wrazenie ze jak droga to musi byc dobra???:razz:
bo amerykańska?
czeska jest gorsza??

Link to comment
Share on other sites

Przypominam, że nazwy Premium, Super Premium, czy też Ultra Premium - nie są oznaczeniami gwarantowanymi przez żadną organizację, czy też przyznawane systemem jakichkolwiek certyfikatów. Każdy może sobie na opakowaniu napisać co chce. My możemy tylko liczyć na przyzwoitość producentów.

Droga nie musi być dobra. W drugą stronę to niestety nie działa.

Jest kilka karm europejskich, które chętnie bym kupiła. Ale akurat nie czeską.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']BORA - kto powiedział, że Eukanuba jest lepsza? Bo nie ja. [/quote]
Ja nie napisałam, że tak powiedziałaś. Tylko zapytałam czy jest lepszą karmą. To był taki przykład, że droższa karma ma taki sam składnik jak tańsza, sprawdziłam pierwszą lepszą karmę z tych droższych :evil_lol:
Tak naprawdę to nigdy się nie dowiemy co tak naprawdę jest w tych karmach...prawie wszystkie psy jakie znam są karmione chappi, pedigree i też żyją...i dożywają 12-15 lat, to oczywiście nie znaczy, że ja będę tym karmiła swoje psy to tylko tak napisałam...
Moim zdaniem purina dog chow i brit nie są tak samo słabymi karmami. Dog chow ma 4% mięsa a brit ponad 30% w zależności od rodzaju. Na razie Britem nie karmię, nadal karmię Acaną, zastanawiam się cały czas nad zmianą, bo uważam, że Brit jednak ma całkiem niezły skład.

Link to comment
Share on other sites

Akurat moja znajoma karmi swoje ONki puriną i nie narzeka ;-)
A Gofer dostaje i suche i gotowane - ryz z miesem i warzywami i witaminy.

Aktualnie mam 4 psy - nie usmiecha mi sie akzdemu gotowac ... :evil_lol:

Ale mnie powaliła cena 4.60 za 0.5 kg czyli 9.2 za 1kg co dajae [b]138zł za 15kg[/b] takze poczekam do zakupow w hurtowni ;-)

[size=1]a no i apropos PDCH - mały jak dorwie miske to dosłownie znika zawartosc w 10sek. nawet ryz go tak nie kreci tak ta karma ;-)[/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']
Moim zdaniem purina dog chow i brit nie są tak samo słabymi karmami. Dog chow ma 4% mięsa a brit ponad 30% w zależności od rodzaju. Na razie Britem nie karmię, nadal karmię Acaną, zastanawiam się cały czas nad zmianą, bo uważam, że Brit jednak ma całkiem niezły skład.[/quote]

I tu dajesz się zwieść magii niedopowiedzeń:
Purina Dog Chow: mięso i produkty pochodzenia zwierzęciego (min 4% kurczaka)
Brit: mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 30 %)

Producent Puriny przynajmniej zaznaczył, że w całym tym "mięsnym dodatku" min 4 % to na prawdę kurczak. W przypadku Brita wiesz, że "piórek, pazurków i mięsa" jest w sumie 30 %, ale ile czystego mięsa - nie wiadomo. Może 1%? A może 5%.

Wracając do zbóż - każda karma zawiera zboża, w tym akurat pszenica to chyba najgorszy z możliwych dodatków zbożowych zaraz za soją. Ale zobacz np. na składy karmy Nutram, Best Choice lub Canidae. Czy zawiera pszenicę? Jakie inne zboża zawiera? Na którym miejscu figurują zboża i czy karma zawiera świeże mięso, czy też suszone? To nie jeden składnik odgrywa znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dochodzi klasa tego zboża .Akurat produkty rolnicze są klasyfikowane przez odpowiednie instytucje i cena takiego zboża pierwszej klasy jest zdecydowanie większa .Ceny karmy są własnie dopasowane do odpowiedniej jakości produktów użytych do produkcji danej karmy.Nie są to tylko zboża ,ale i mięso i warzywa i wszystkie komponenty. Nie kupisz tanio dobrego produktu ,czy to bedą buty ,czy spodnie ,czy karma.Za jakość trzeba płacić .Oczywiście w rozsądnych cenach ,bo czasem przepłaca się za markę.Istotne jest dawkowanie karmy dla danego psa i tu często te dobre drogie karmy wychodzą bardziej ekonomicznie niż te marketowe tanie,a zdecydowanie jakość i skład jest lepszy i zdrowszy.
Wszystkie karmy konserwowane chemicznie nie są dobrymi karmami ,a ich cena w stosunku do jakości jest dość wysoka.

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, ale dla mnie mowiac, ze Brit jest takiej jakosci jak chappi czy pedigree jestescie po prostu smieszne...:roll: Mam porownanie na moich dwoch psach, zupelnei innych pod wzgledem 'pokarmowym' i u jednego i drugiego brit sprawdza sie nieporownywalnie elpiej niz chappi ( jezeli chodzi o cene, chappi to ok.35zl za 10kg i starczalo na tydzien, brit to 56zl za 15kg i wystarcza na ponad dwa tygodnie). Pies ktory od zawsze ma problemy z zoladkiem i jest starsznie 'cierpiacy' pod tym wzgledem na bircie ma sie swietnie, musze przyznac, ze lepiej niz po pro pacu czy hill'sie...:roll: Nie ma zadnych problemow z brzuszkiem i po raz pierwszy piekna i lsniaca siersc, a do tego karma jest chetnie jedzona.
Nie wiem jak jest z dog chow, bo nigdy nie probowalam. Ale te 4% miesa, czyli tyle co w pedigree zupelnie mnie nie zacheca ;) A poza tym jest drozsza od brita, co przy dwoch bardzo duzych psach nie jest bez znaczenia. Zawsze jeszcze w sumie mozna wrocic do my friendsa albo chappi jak uda Wam sie mnie przekonac, ze to ta sama polka jakosciowo:razz:

Link to comment
Share on other sites

wniosek nasuwa się jeden :
jak ktoś nie chce karmić tą karmą swojego puplika niech nie karmi:shake:
praktycznie prawie wszyscy w tym temacie którzy karmią Britem są z niego zadowoleni!
i o to chodzi.
zniechęcanie i porównania do droższych karm są tu nie na miejscu.
tu raczej wypowiadają sie osoby ktorych psy jadły te karme,skoro nie próbowaliście to po co twierdzicie że dla waszych psów jest za kiepska i nigdy byście jej nie podały.
jak by nas było stac na Royala to karmilibyśmy swoje psy Royalem.
nie każdy może sobie pozwolić finansowo na takie karmy.
skoro nie moze to szuka tańszej alternatywy-to chyba zrozumiałe.:razz:
proponuje aby osoby ktore negatywnie wypowiadaja sie na temat Brita,zrobiły to samo w wątku Acany(tam tez można znaleśc coś do czego dałoby rade się przyczepić) i innych karm.
moje drogie Panie:
jesli ktoś ma pieska o wadze np.20kg to worek Royala starczy mu na...
jesli ktoś ma 100 kg żywego psa to ....:razz:
wy twierdzicie ze karma jest słaba jakościowo:
ja mam zawód związany z produkcją mięsną!
miesa mielonego nie tkne!!!!
może ktoś widział z czego robi sie mieso mielone na pyszniutkie kotlety????
ja wiem jak się je robiło15 lat temu i wiem jak się je robi teraz!!!!
ale przeciez nie musze wam go obrzydzać??
nie musze wyliczac szczegółowo czego i ile jest w kotlecikach???
:diabloti: :diabloti:
mysle że niektóre z was nigdy w życiu nie zjadłyby mielonego ani klopsów:diabloti:
nawet drobiowych
:diabloti:
wiec po co drogie panie próbujecie znięchęcić nas do tej karmy??
(jesteście z RC??)
niektóre z nas mają psy przygarnięte a nie kupione za grube pieniądze,wybierając tańsza karme moge pozwolić sobie na przygarnięcie drugiego psa a moze i trzeciego.
karmiąc RC czy inna droga karmą nie stać by mnie było na utrzymanie drugiego psa a tak ratuje porzuconą bide wiedząc ze dam rade finansowo.

Link to comment
Share on other sites

Ach, skąd wiedziałam że tak będzie. Teraz wszyscy zachwyceni Britem poczują się szalenie obrażeni, że ktoś krytykuje tę świetną karmę.
Krytyka nie na miejscu? Moje drogie Panie Karmiące Britem - ten wątek nie jest dla Was, jak zasugerowała Asica. Ten wątek jest dla WSZYSTKICH, którzy teraz i w przyszłości mogą być zainteresowani tą karmą i zaglądając tutaj mogą być ciekawi WSZYSTKICH opinii. Ten topik to nie jest kółko wzajemnej adoracji tylko ogólnodostępna strona internetowa.

Jak się Wam jakieś wypowiedzi nie podobają - to nie czytajcie, nie bierzcie ich do siebie (Asica najwyraźniej wręcz nie chce wiedzieć, bo się może przecież obrzydzić, tj. do parówek), ale robić możecie przecież po swojemu. Czy ja komuś każę odstawić tę karmę? NIE. To nie moja sprawa. Więc po co te tłumaczenia, że was nie stać na Royala?

Do niedokładnie czytającej ZAKLI - dyskusja aktualnie dotyczy porównania Brita i Purina Dog Chow, a nie Pedigree i Chappi, czy Brita do Pedigree i Chappi. Było też kilka postów dotyczących zbóż w suchych karmach. Więc sama się nie ośmieszaj pochopnymi postami.

P.S. Acana to akurat bardzo dobra karma. Zdecydowanie lepsza niż Brit w mojej ocenie.

P.S. II pracuję w aptece, nie handluję żadną karmą, aktualnie kupiłam karmę PROFormance, ale jak będę mieć więcej pieniędzy to kupię karmę Eagle Pack, Nutram, albo Canidae. Tak, żeby było już jasne, że nie jestem żadnym agitatorem RC.

Link to comment
Share on other sites

w takim razie rozumiem że cena Acany i Brita jest taka sama??
zgadzam się że wątek jest dla wszystkich tylko jak rzetelna może byc opinia o produkcie którego się nie używało:diabloti:
przykro mi ale bardziej zaufam opinii osoby która uzywała dany produkt niż osoby która przeczytała skład.
mimo to szanuje pogląd że komuś może nie spodobać się skład i dla tego nie kupi tej karmy.
ale nienależy nikogo zniechęcać.
Cathedral
a dlaczego to nie ma być kólko wzajemniej adoracji???
to jest zabronione???
przecież nic nie stoi na przeszkodzie żebyś założyła własny temat:
własne kółko,własne opinie o danych karmach.
myśle ze wiele osób by weszło i poczytało.
przykro mi ze ten temat stał sie nieprzyjemny:-(
czego ja nie jem?-dużo jest firmowych rzeczy.
metka nie zawsze jest wyznacznikiem jakości ,i tyczy sie to również karm.
Guciu
cholercia ale mnie wystraszyłaś tymi parówkami:cool3:
oczy to jeszcze bym w nich przeżyła ale flaczki???:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Tośka - mnie tez :evil_lol: i moje psiaki uwielbiają je jako nagrody. A skład to mi podyktowala babka od biologii.

sorki za off topa :)[/quote] U mnie parowki jedza tylko psy:diabloti: Cathedral, czytac umiem i to nawet ze zrozumieniem, ale jezeli tak Cie to boli, ze jednak brit moze byc lepszej jakosci niz chappi, to bardzo mi przykro. Nie czytaj jezeli nie chcesz o tym wiedziec:lol:
Gdybym ja miała jednego psa ważącego 30kg, to z pewnoscia karmilabym go czyms drozszym i lepszym (gdyz nie upieram sie, ze brit jest najwyzszej jakosci karma na naszym rynku ;) ), ale mając dwa psy ważące ok.45-50kg, które mają duże zapotrzebowanie na amu, wolę kupić im brita który jest wysokiej jakości, a ceną dorównuje marketówkom...

Link to comment
Share on other sites

wszystko jest chemią nafaszerowane:diabloti:
jakoś zyjemy nie??
a skład??
a kto by się tam przejmował???:evil_lol:
dobre,smaczne,zjadłam i zyje?:p
nie raz jeszcze wyjdzie na jaw jakaś afera ze składem.

Cathedral
ja przestawiłam swoją suke z Eukanuby Dermatosis na Brita i róznicy nie widze.
w kieszeni owszem choć zaraz sumienie mnie rusza ze mojemu psu coś kupuje a są psy ktore nie mają co jeśc.
są ludzie co przejdą obojętnie na widok chudego ,głodnego psa-a są tacy jak niekorzy dogomaniacy ze martwią się tez o innych.
a co tam u Krisa?

Link to comment
Share on other sites

O tym, że Purina Dog Chow to karma marketowa napisała Kara TC, która nic więzej na ten temat nie dodała, więc rozumiem Zakla, że to ona wg Ciebie jest śmieszna? Bo ja na ten temat się nie wypowiadałam, karm Chappi nie analizuję, w ogóle mnie one nie interesują (może jednak cofniesz się parę postów wstecz).
Kółko wzajemnej adoracji nie jest zabronione, wolne wypowiadanie własnego zdania również nie. Być może założę wątek proponowany przez Asicę, chociaż obawiam się, że dyskusja nie byłaby zbyt owocna.
W sumie z Waszych wypowiedzi wysnuwa się jeden wniosek, który może być kompromisowym: jakość karmy Brit w odniesieniu do jego ceny jest do zaakceptowania.
A propos - ktoś tu pisał, że wychodzi mu 140 zł za 15 kg przy niesprzyjającym wietrze - ja kupuję karmę w krakvecie, wydaje mi się, że mają tam dobre ceny, a powyżej 100 zł wysyłka jest gratis. (Brit z kurczakiem dla dorosłych 15 kg - 75 zł, a za 140 to można kupić hohohoh, nie będę pisać co bo wyjdzie że zachęcam/zniechęcam)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Padło tu jednak stwierdzenie, że [B]Dog Chow to zwykła karma marketowa[/B], a Brit - nie. MOIM zdaniem obie karmy [B]są jakościowo porównywalne[/B]
[/quote]
[quote]Producent Puriny przynajmniej zaznaczył, że w całym tym "mięsnym dodatku" min 4 % to na prawdę kurczak. W przypadku Brita wiesz, że "piórek, pazurków i mięsa" jest w sumie 30 %, ale ile czystego mięsa - nie wiadomo. Może 1%? A może 5%.[/quote]
Skoro nie przeczysz, ze dog chow jest marketówką, ale za to twierdzisz, ze brit to ta sama jakosc (czyli marketowka), to chyba jednak mozna wyciagnac wniosek, ze brit jest marketowka, tak samo jak chappi czy pedigree.
[quote]Istotne jest dawkowanie karmy dla danego psa i tu często te dobre drogie karmy wychodzą bardziej ekonomicznie niż te [B]marketowe[/B] tanie,a zdecydowanie jakość i skład jest lepszy i zdrowszy.

[/quote] Nie widzisz tu zadnej aluzji? Bo ja owszem.

Wzmianke o tym, ze moje psy nie chwalily sobie ani hill'sa ani pro packa oczywiscie pominelas:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Cathedral
szkoda ze na pytania zadane odpowiadasz wybiórczo??
nie orientujesz się co u Krisa??
:cool3: :cool3:
mi tam wychodzi 57 zł za 15kg
raczej cena Acany nie jest taka sama.
wiec nie ma co tu porównywać:shake:
ogólnie chodzi tu o to że cena Brita jest zbliżona co cen karm z supermarketów ale Brit jest dużo lepszy.
a czy tak wieżysz we wszystko co jest napisane na opakowaniu?
bo ja nie.
Purina produkuje również Darlinga ktory znajduje się w prawie każdym supermarkecie.

Link to comment
Share on other sites

Zakla - mój pies wielu uznanych karm też sobie nie chwali, nie odnoszę się do tego w żaden sposób, bo przecież innym psom może smakować.

Nie wierzę we wszystko co jest na etykiecie, chociaż w przypadku karm amerykańskich opis karmy jest ujęty ścisłymi regulacjami FDA - co, gdzie i jak i w tym przypadku na podanym składzie można polegać, pomijając triki producentów. Jeśli chodzi o karmy europejskie - to nie wiem jak jest, ale widzę dużo większą swobodę w sposobie ich opisu. Natomiast jeśli czegoś w składzie karmy nie widzę, to nie zakładam, że to jest, tylko przyjmuję że tego nie ma.

Asica - nie orientuję się co u Krisa (???) (jakiego Krisa?!)

Jeszcze raz powtarzam, że ani Brita, ani Puriny Dog Chow NIE porównuję do karm marketowych. Karmami z marketu się nie zajmuję, nie znam się na nich, w ogóle nie orientuję się ani ile kosztują, ani co zawierają w składzie. NIE WIEM, czy Brit jest od nich lepszy czy gorszy. MOIM ZDANIEM Purina Dog Chow i Brit są karmami porównywalnymi. Tyle.

Jeszcze jakieś wybiórczo nieodpowiedziane pytania?

Link to comment
Share on other sites

Cathedral
tak myślałam ze nie wiesz-a szkoda!:razz:
napisałaś tyle postów a nigdy nawet nie zajrzałaś na PwP:angryy:
miłośnicy ras!
to woła o pomste do nieba.
szkoda ze przez ponad 400 postów nie zainteresowałaś się swoją ukochaną rasą:placz:
ja i wiele tu osób nazywających siebie dogomaniakami nie przeszłoby obojętnie obok czyjejś krzywdy.
co do tematu Brita:
jak dla mnie ta dyskusja nie ma sensu:shake:
dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz dogomanii są inne stowarzyszenia zajmujące się potrzebującymi goldenami - fundusz KMG np. do którego zdażyło mi się wrzucić złotówkę, jest schronisko w Zamościu - zapraszam, potrzebują karmę, może być Brit - ale oczywiście możesz oceniać innych pod kątem tego, czy angażują się na PwP na dogomanii.
A co do Brita - to oczywiście najłatwiej się obrazić i zakończyć temat. Za taką dyskusję i ja dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...