Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w zeszłym roku suka na wiosne tez była brązowawa,a asty kiedyś podobno nie były czarne tylko właśnie takie czarno-brązowe:roll:
a może ast ze starości zrobił sie brązowy??:lol:
ace boje się jak ognia-nawet nie podchodze do butelki,boje sie ze ogarnie mnie szaleństwo wybielania:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']A to ciekawe... bo w odpowiedziach na Twoje pytanie padlo stwierdzenie, ze w Bricie i Arionie nie ma bardzo waznej glukozaminy i siarczanu chondroityny, a prosze co skopiowalam ze strony Krakvetu:

"[B]Skład:[/B]
mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 35 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, glukozamina, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E."

Opis dotyczy Brita, w Arionie opis karmy jest bardzo ubogi, nalezaloby przeczytac info z opakowania chyba.

:roll: no i co w zwiazku z tym? jest brit lepszy od Acany czy nie? :)[/quote]
Mi się skład Brita podoba ;) Poza tym mój piesek jest średni, a glukozamina itp są raczej ważne w przypadku dużych ras jeśli się nie mylę. Nadal nie mówię, że nie zmienię na Brita.

Otworzyłam dzisiaj nowy worek Acany...karma jest jakaś dziwna. Nie wiem czy to normalne, ale niektóre kółka są ciemne tak jak zawsze a niektóre jaśniejsze. Pierwszy raz coś takiego zauważyłam...

Karmię psa Acaną i gotowanym kurczakiem z ryżem i pies ma czasami luźniejsze kupki. Czasami widać w niej takie białe kropeczki. Czy to może być nie strawiony ryż? Zaczęłam dawać do kurczaka mniej ryżu i te kropeczki chyba zniknęły, a kupki dalej czasami są luźniejsze, czasami nawet bardzo...Już sama nie wiem czy to od ryżu, kurczaka czy może od karmy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zasadniczo karmię Acaną (L&R na zmianę z Adult Large), ale akurat mi się skończyła, a zamówic moge dopiero w czwartek. Musiałam więc kupić psom cos na dziś i jutro, a że Brit mnie kusił od jakiegos czasu, to kupiłam im własnie tę karmę, wersja z jagnięciną. Dziś zjadly pierwsze porcje. Suka pochłonęla ze smakiem, pies z mniejszym entuzjazmem... Ale może dlatego, że karma kupowana na wagę, nie wiem, jak długo stał w sklepie otwarty worek, może była zwietrzała? Zauwazyłam, że granulki są dośc suche, mało tłuste, nie wiem, czy ta karma taka własnie powinna być?
Ciekawa jestem, jakie będą jutro kupki, jeśli psy ne zareagują jakimis drastycznymi dolegliwościami, to chyba się skusze i zamiast Acany zamówie własnie Brita...
Wiecie może w którym sklepie internetowym jest najtaniej? Interesują mnie wersje Lamb&Rice i Large dla dorosłych psów...

Link to comment
Share on other sites

Ale w jaki sposób chcesz podawać te dwa rodzaje karmy? Mieszać w jednym posiłku, czy przeplatać: jeden posiłek z tej karmy, drugi z tej, itd?
Tak, czy inaczej w ten sposób nie zorientujesz się, jak karma oddziałuje na psa, bo żeby to sprawdzić pies musi jeść daną karmę ok. 2 - 3 tygodni. Dopiero po takim czasie zobaczysz, czy psu karma pasuje, czy nie, czy sierśc jest w porządku, czy oczka nie ropieją, itd.

Słuchajcie, ja się bardzo zdziwiłam, bo wygląda na to, że po Bricie moje psy mają "ładniejsze": kupy, niż po Acanie :-o Zamówiłam duży worek Large breeda, dziś przyjedzie (82 zł za 15 kg to chyba przyzwoita cena?), zobaczymy, czy ta wersja też im podpasuje...

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię 5 miesiecznego labradora Britt dla szczeniąt ras dużych. Wcina z apetytem, sierśc ma błyszczącą i rośnie cudnie. Kupuje na giełdzie zoologicznej w Łodzi 15 kg - 75 zł. jak poczatkowo karmiłam go gotowanym, to kupki były lużne i bardzo częste, a teraz wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oliwia2005']Ja karmię 5 miesiecznego labradora Britt dla szczeniąt ras dużych. Wcina z apetytem, sierśc ma błyszczącą i rośnie cudnie. Kupuje na giełdzie zoologicznej w Łodzi 15 kg - 75 zł. jak poczatkowo karmiłam go gotowanym, to kupki były lużne i bardzo częste, a teraz wszystko jest ok.[/quote]

W ktorym miejscu jest ta gielda. Bywam w Lodzi wiec co za problem. Moze ktos wie o takim miejscu w Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

Hubert, popytaj hodowców i właścieli collie, czym najlepiej karmić brzdąca. Jest takich osób trochę na forum, na pewno chętnie ci doradzą :)
A w Warszawie raczej nie ma takiej giełdy :shake: Są hurtownie zoologiczne, ale, żeby tam kupowac musisz mieć zarejestrowaną działalnośc gospodarczą, i to zwierzęca na dodatek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
Wiecie może w którym sklepie internetowym jest najtaniej? Interesują mnie wersje Lamb&Rice i Large dla dorosłych psów...[/quote]

Mogę Ci kupić przy okazji jak będę w hurtowni.
Jesli uda Ci sie mnie złapać to bede tam za jakąś godzinę, a potem za miesiąc. Na pw prześlę Ci tel. do mnie.

Link to comment
Share on other sites

Też karmie od jakiegoś czasu tą karmą,mieszkam w warszawie i bez problemu przedstawiciel hurtowni przywozi duze worki do domu,nie trzeba miec zadnej działalności-ja płaciłam po 75zł za 15 kg i to jest cena dla wszystkich,jak ktos ma działalnośc i chce kupic hurtowo to słyszałam ze cena jest 4,3zł za kg czy jakos tak

Link to comment
Share on other sites

Ajcka, podziel się namiarami :modla:
Karma właśnie przyjechała. Granulki jakie duże :-o Ale jednak jest suchawa, suchsza, niż Acana, że o Royalu nie wspomnę ;)
No i skład na opakowaniu różni się nieco od składu na stronie internetowej...
Nic to, zobaczymy, czy psom posłuży, na razie Sabina pełni wartę honorową na zmianę to przy pustym już worku, to przy puszce z karmą ;)
Szkoda, że nie dostaliśmy miarki razem z karmą :(

Link to comment
Share on other sites

Dostalam dzis, po prawie MIESIACU oczekiwania probki :crazyeye::crazyeye:
3 torebeczki po 100 g. oraz miarke. Z poczatku bylam zaskoczona ze facet przyszedl z tak mala paczka bo spodziewalam sie duzo wiekszej :eviltong: z zamowionymi kosmetykami :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...