Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

[quote name='ma-ja']No wlasnie... :cool3: taki ranking to nieglupi pomysl![/quote]

No tak bo ponoc BRIT jest karma premium;).
A mnie wlasnie karma zainteresowala cenowo bo ja moge max za worek karmy za 100zl kupic;). A ona nie taka droga szczegolnie Adult oraz Adult Large Breed;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja karmiłam wcześniej Acana Large Breed Puppy - suka mi się trochę na tym otłuściła:roll: zrezygnowałam na rzecz Boscha Maxi Plus.Britem karmię od tygodnia,więc na razie średnio mogę coś powiedzieć.
A chłop mój swojego goldena przestawił z Royala na Brita(wszystko dla szczeniąt dużych ras) i pies już nie jest tak potwornie gruby:cool3:
Mi się ta karma na razie podoba,fajnie pachnie,nie trzeba sypac więcej niż innych,odpowiednie granulki,kupy ok itp.Na razie bez zastrzeżeń.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No właśnie mnie także w końcu odstraszyła cena. Jednak niepokojąco niska :cool1:/[QUOTE]
ja uważam ze cena jest niska bo to ,,tylko'' czeska karma a nie np. amerykańska:roll: nie widać ulotek reklamujących w każdej lecznicy-no i pewnie prowizja dla wciskaczy jest nizsza niż przy renomowanych karmach:razz:
mi tam skład odpowiada,moze ideał to nie jest, ale jak na ta cene karma jest przyzwoita.
ja osobiscie nie ulegam reklamom,wole ze sklepu pobrać ulotki-w domu porównać ich skład,cene oczywiscie też i wybrac karme ktora najbardziej mi odpowiada.
Brit odpowiada mi jakościowo,smakuje moim psom-a przy tym nie wywołuje rewolucji żołądkowych no i cena jest na moja kieszeń:p :p
trzeba trzezwo mysleć,kierować sie rozsądkiem bo popadanie w skrajnosci dobre nie jest ,dla nas i dla zwierzaków też nie;)

Link to comment
Share on other sites

test wykonany

miska probki brita

pies podlatuje i wylizuje do ostatniej kulki - 100g

druga probka dodana znow 100 g

sytacja sie powtarza

trzecia probka znow 100 g - 300 g lacznie

wylizane wszystko

pies dalej szuka jedzenia i patrzy za 4 probka
NIE MA
dramat !!

w miejsce Brita dotychczowa karma prawie dwa razy drozsza
pies odwraca glowe i ani kulki do kufy

wiec mimo iz pies niejadek straszny
Brit bardzo mu przypadl do gustu

jak zmeczy dotychczasowy wor z pewnoscia zakupie Brita

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']Zainteresowal nas ten watek :p W tej chwili karmie psa Acana Large breed, worek w krakvecie kosztuje ok 150 zl. Kociska tez dostaja Acane.
Widze jednak ze cena Brita jest niepokojaco niska - skad to przeczucie, ze jak cos jest wyjatkowo tanie to ...:shake:
Czy znacie Acane i mozecie porownac jakosc tych dwoch karm? Przy nastepnych zakupach w Krakvecie wezme mala paczke i zobacze co i jak ;)[/quote]
Też karmię Acaną tylko puppy junior, też zamawiam w Krakvecie :lol: Zastanawiałam się nad zmianą, bo suńka nie chciała jeść, ale to chyba było spowodowane wymianą ząbków (bo teraz już wcina normalnie) i zapytałam na forum Krakvetu o karmę Brit i jej porównanie do Acany. Odpowiedziano mi, że Brit jest karmą o klasę gorszą od Acany.
Póki co karmię szczeniaka Acaną, bo urodzona w budzie i karmiona nie wiadomo czym (odpadkami i karmą ze zwykłego sklepu) na pewno nie miała odpowiedniej ilości witamin, trzeba to nadrobić, a kiedyś może spróbujemy Brita ;)

Link to comment
Share on other sites

Co prawda Acana nie karmilam, ale slyszalam od wielu osob ze zadnych rewelacji(ani w jedna ani w druga strone) po niej nie bylo, a wiele psow neichetnie ja je (?). I tez nie wydaje mi sie, zeby brit byl o klase gorszy od acany, bo musialaby byc ona karma super premium, a nia nie jest. No chyba ze jestescie w stanie zrzucic brita do poziomu marketowek typu pedigree.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Co prawda Acana nie karmilam, ale slyszalam od wielu osob ze zadnych rewelacji(ani w jedna ani w druga strone) po niej nie bylo, a wiele psow neichetnie ja je (?). I tez nie wydaje mi sie, zeby brit byl o klase gorszy od acany, bo musialaby byc ona karma super premium, a nia nie jest. No chyba ze jestescie w stanie zrzucic brita do poziomu marketowek typu pedigree.[/quote] Za bardzo się nie znam, ale wydaje mi sie, że chyba jednak są różnice między karmami typu premium.
Brit na pewno nie jest karmą typu pedigree, bo zawiera chyba trochę więcęj mięsa niż 4 % ;)
Jednak czytając składy Acany i Brita zauważam, że Acana ma trochę lepszy skład.

Dodam jeszcze, że mój szczeniak waży 15 kg i worek 15 kg starcza na kilka miesięcy. Gdybym miała większego psa, który zjadałby 15 kg w miesiącu pewnie szukałabym tańszej karmy. Może wybrałabym właśnie Brita, bo skład Brita podoba mi się bardziej niż skład droższego Ariona , który też jest karmą typu premium :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Karmie acana jakies poltora roku, od dwoch miesiecy zauwazylam spora zmiane w przyswajalnosci karmy przez psy - kupy znacznie wieksze, dziwny zapach karmy, zaczelam szukac innej.
Kupilam na probe 3kg ariona - u bialej suczki wyszlo okropne uczulenie, ktore musialam leczyc przez dwa tygodnie, wisniowe plamy na skorze.
Zamowilam probki Brita w ub. tyg., w tym maja je wyslac.
Nie rozumiem nastawienia i podejscia do karm - jak czeskie to zle, jak zza Wielkiej Wody to supermegawypaspremium. Dla mnie niewazny jest producent, wazne, aby psom sluzylo - moze byc ze wschodu, zachodu czy innego kierunku swiata.
A sklad w czym jest gorszy od acany?

Chcialam sprowadzic karme ze Stanow - jak zobaczylam mnogosc rodzajow puriny - z warzywkami i innymi bajerami, czy tez karme z bizona innej firmy - koszt samej karmy, np. puriny pro plan czy hillsa to ok. 60zl. Ale koszty transportu wychodza jakies 150zl :(
Tak wiec nawet karma sprowadzana ze Stanow w ilosciach hurtowych, po drodze obrzucona clem, narzutami, marzami w Polsce wydaje sie byc ta super premium za 200zl, podczas gdy w okolicy moze byc cos rownie dobrego, a tanszego, bo odpada cala masa niepotrzebnych kosztow.
Nie lubie po prostu propagandy bez rzetelnych dowodow, ze to co z USA jest na pewno lepsze, piekniejsze, wspanialsze... Samokrytyka potrzebna. ;)

Link to comment
Share on other sites

tufi
zgadzam sie z tobą w 100%
jak ktoś ma maleńkiego pieska to worek 15kg za np.200zł starcza mu na pare miesiecy:p
u mnie schodzą 2 worki 15kg miesiecznie więc siłą rzeczy i finansów trzeba poszukac jakiejś alternatywy.
BORA
Brit zawiera ponoć 35% mięsa więc chyba nie jest aż tak żle ;)
Acana ma lepszy skład ale i cena jest wyższa więc...

Link to comment
Share on other sites

Skoro juz zeszlo na acane, to uwazam, ze maja za wysoka cene. Acana jest karma klasy premium, i wersja L&R kosztuje 165zl. Proformance jest klasy super premium i L&R kosztuje dokladnie tyle samo... Wole kupic Pro... niz Acane, ktorej moja suka i tak nie chce jesc... Przepraszam za off.

Jak juz ktos kiedys gdzies tu napisal - nie ma najlepszej karmy - jest tylko taka, na ktora nas stac i ktora sluzy naszemu psu.

My karmimy britem juz jakis czas - jestem zadowolona, choc gdy skonczy nam sie worek, to wroce do poprzedniej karmy - tylko ze wzgledu na to, ze ma 2 smaki dla alergikow do wyboru - rybe i jagniecine.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']
jak ktoś ma maleńkiego pieska to worek 15kg za np.200zł starcza mu na pare miesiecy:p
u mnie schodzą 2 worki 15kg miesiecznie więc siłą rzeczy i finansów trzeba poszukac jakiejś alternatywy.
BORA
Brit zawiera ponoć 35% mięsa więc chyba nie jest aż tak żle ;)
Acana ma lepszy skład ale i cena jest wyższa więc...[/quote]
Mnie kosztował worek 139 zł i mam go od lutego, jeszcze pewnie starczy do połowy maja :lol:
Dokładnie o to mi chodziło. W Twojej sytuacji też pewnie kupowałabym Brita.
Wiem, że zawiera tyle mięsa i nie mówię, że jest źle ;)
Acana zawiera trochę więcej witamin i nie zawiera pszenicy. Dajecie do Brita witaminy? Bo ja bym chyba dodawała.

Aha i jakby ktoś chciał to w Krakvecie jest promocja 15 kg i 2 kg gratis Brita Adult :lol:

Kusi mnie ten Brit i może spróbuje po skończeniu tego worka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dzis odberalem 15 kg [URL="http://www.dogomania.pl/forum/"]Brit Junior Large Breed[/URL] . Zmieszalem mu z Eagel Pack i oczywiscie wyjadl Brita . Jeszcze ze 3 porcje bedzie mial mieszane , a pozniej juz przechodzimy na sam Brit :-) za 2 tygodnie Was poinformuje o efektach.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

heh moj onek tez je akurat tego brita.. z tym , ze jemu wszystko smakuje.. tak jzu ze 2 tyg to jedza moje psy bo mala sucz je sneior&light.. i dobrze wygladaja:))tylko kupy jakies wieksze.. ale za to zwarte.. wczesniej byly wielkie smierdzace i loozne;/ a teraz sa ok.. o ile mlody nie zezre czegos ze smietnika..;p

Link to comment
Share on other sites

Mam ogromna prosbe do posiadaczy miarki Brita. Moglby ktos zobaczyc ile szklanek to 260g karmy Brit Adult? Bylabym bardzo wdzieczna za sprawdzenie :multi: Poniewaz worek 15kg(a wlasciwie 17 bo 2 kg gratis :evil_lol: ) dzisiaj dotarl do domu zamowiony w sklepie psi raj, ale miarki nie dolaczyli :shake: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...