Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

Piszecie o tej karmie, że jest dobra może i tak ale są przekłamania na które nie powinni sobie pozwolić. Na stronie polskiej podaja min 35% min.kurczaka natomiast na stronie czeskiej ta sama karma ma juz min 30% min. kurczaka (czytaj max 30% nie min.). Ciekawe ile prawdy jest w dalszej częsci składu jeśli producent pozwala na rozbieżności co do informacji. Dziwi mnie jeszcze taka mała ilość porcjowania jest porównywalna do najdrozszych karm. Moja sunia zjadła 3/4 worka i był koniec przygody z tą karmą.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

Chcę się podzielić moimi doświadczeniami z Britem:)
Od kwietnia karmię 4-letnią sunię (7 kilko) Britem Adult. Kulki są małe jak rodzynki w czekoladzie:), dla niej akurat...
Fruzia zjada z apetytem i nigdy nie grymasi. Daję jej dokładnie taką porcję, jak na opakowaniu, czasem troszkę więcej, a figurkę ma świetną!!!
Dodam że ma baaardzo dużu ruchu, tryska energią, sierśc lśni...po prostu okaz zdrowia i szczęścia :D
Kupki małe, dość twarde, jakoś nie wyczułam zbytniego smrodku, sunia wypróżnia się regularnie, żadnych problemów trawiennych...no chyba, że wszama coś niepostrzeżenie....

Generalnie ja jestem zadowolona, Fruzia też:D
Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

Lucky Tommy, w większości topiców jakie zdarzyło mi się nt. różnych karm poczytać były rozbieżności na stronie producenta i polskiego importera.
Ja osobiście jestem nadal bardzo zadowolona. Próbowaliśmy ostatnio barfa, niestety jeden z moich psów zareagował bardzo źle- po powrocie na brita wszystko wraca do normy, choć niestety powoli. Dlatego jeszcze raz sie upewnilam, ze nawet mojemu malemu z pociętymi jelitkami dobrze służy brit:p

Link to comment
Share on other sites

Moje psy po 8 już workach są bardzo zadowolone;) Tylko nie wiem czy zmienic teraz moim starszym psom 7 i ok10/11 na seniora bo jedza akurat adulta large breed,ale sama nie wiem bo sa to psy ktore mieszkaja na dworze wiec wiecej chyba tych kalori potrzebuja, a w seniorze jest ich mniej;)

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam zadowolona z tej karmy, a dokładniej miała tyle minusów co plusów więc wychodziło na 0 :) Niska cena, wygoda, psy ją lubiały (o dziwo), ale kupy były ogromne i to na każdym spacerze, okropnie śmierdzące bąki, i pomimo że dostawały 2 a czasem nawet 3 zalecane porcje nie przytyły chyba ani grama, po activity miały biegunke. Nie twierdze że karma zła ale my musieliśmy zrezygnować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='KaRa_TC']Tylko nie wiem czy zmienic teraz moim starszym psom 7 i ok10/11 na seniora bo jedza akurat adulta large breed,ale sama nie wiem bo sa to psy ktore mieszkaja na dworze wiec wiecej chyba tych kalori potrzebuja, a w seniorze jest ich mniej;)[/QUOTE]

Mam ten sam dylemat :shake: . A poza tym jest szczupła i ciężko jej przytyć choć kilka kilogramów (a przydałoby się jej).

Zastanawia mnie te 30% mięsa, czy to rzeczywiście mięso czy nie jakieś obrzydlistwa typu pazurki, mielone gryzonie itp...

No i jakbym miała kolejnego psa to nie wiem czy od małego Brit czy coś innego... Słyszę dobre opinie, ale troche się obawiam o ten skład :shake: .

No nic, chyba kupię wór Seniora :) .

EDIT: Proszę, podajcie mi tabelę z ilością karmy, jaką się podaje ze względu na wagę psa Brit Senior, bo nie mogę znaleźć!

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Proszę, podajcie mi tabelę z ilością karmy, jaką się podaje ze względu na wagę psa Brit Senior, bo nie mogę znaleźć![/quote]

tutaj znajdziesz dawke dzienną

[URL]http://www.brit-petfood.com/products.php?lang=pl&prodmod=0&id=4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[url=www.kuchniapupila.pl]Tutaj[/url] jest dosyć tanio brit.
Ja też się zastanawiam, czy za rok przechodzić na seniora. Teraz są na large breed, i chyba je na tym zostawię do końca, bo w seniorze nie ma dodatków na stawy:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MoniŚ']Dzięki, Ninik!

Gdzie zamawiacie karmy? Ja poszukam na allegro, ale chyba jednak kupię w sklepie internetowym i żeby nie płacić za przesyłkę coś dokupię... Pierwsze muszę iść do zoologicznego po próbki, o ile mają :shake:[/quote]

Ja brita kupiłam [url=www.krakvet.pl]krakvecie[/url] i bardzo polecam ten sklep.
Ja brałam 15 kg light/senior i dotego dostałam duży na 15 kg pojemnik na karmę z Hillsa, przesyłkę gratis i jeszcze gryzak dla psa.
Za jakiś czas znowu będę musiała zamówić 15 kg dla dużej suni plus dotego jeszcze trochę juniorka dla małej i też planuję kupić to w tym sklepie.
A i dodam jeszcze że mają expresową realizację zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

Arachne ja właśnie się zastanawiałam nad tym sklepem, tylko że trzeba powyżej 100zł zrealizować zamwienie, bo się płaci za przesyłkę. Więc musiałabym coś dokupić albo kogoś zachęcić, żeby kupywał ze mną.
Oj przydałby się pojemnik na karmę... :cool3:

No nic, popytam ludzi czy ktoś chętny do zakupu karmy... Jeszcze spytam sprzedawce w zoologu czy zamówiłby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MoniŚ']Arachne ja właśnie się zastanawiałam nad tym sklepem, tylko że trzeba powyżej 100zł zrealizować zamwienie, bo się płaci za przesyłkę. Więc musiałabym coś dokupić albo kogoś zachęcić, żeby kupywał ze mną.
Oj przydałby się pojemnik na karmę... :cool3:

No nic, popytam ludzi czy ktoś chętny do zakupu karmy... Jeszcze spytam sprzedawce w zoologu czy zamówiłby.[/quote]

Owszem powyżej 99 zł transport jest gratis jednak jakoś tak wyszło że jak na maila pytałam się o pojemnik i cenę transportu to pomimo że zamawiałam tylko 15 kg karmy która kosztowała około 75 zł to i tak dostałam pojemnik i transport gratis nie wiem dlaczego może dlatego że to był mój pierwszy zakup. Wkażdym bądz razie sklep bardzo polecam a jeśli na maila wyślesz zapytanie o pojemnik to powinnaś dostać bo oni dodają do karm pojemniki gratis.

Link to comment
Share on other sites

Najtanszego Brita (Lamb&rice, bo tylko takiego kupuje) w internecie znalazlam w sklepie [url]www.karmydodomu.pl[/url] i tam tez zamawialam regularnie, z krakvetu przyslali mi przeterminowna karme. Ostatnio jednak zaczelam zaopatrywac sie w hurtowni zoologicznej - za 15 kg brita lamb&rice zaplacilam 93zl. Jesli ktos z Poznania lub okolic chcialby za jakies 2-3 tyg. podlaczyc sie do zakupow, to zapraszam - moge sprawdzic ceny innych rodzajow brita.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Najtanszego Brita (Lamb&rice, bo tylko takiego kupuje) w internecie znalazlam w sklepie [URL="http://www.karmydodomu.pl"]www.karmydodomu.pl[/URL] i tam tez zamawialam regularnie, z krakvetu przyslali mi przeterminowna karme. Ostatnio jednak zaczelam zaopatrywac sie w hurtowni zoologicznej - za 15 kg brita lamb&rice zaplacilam 93zl. Jesli ktos z Poznania lub okolic chcialby za jakies 2-3 tyg. podlaczyc sie do zakupow, to zapraszam - moge sprawdzic ceny innych rodzajow brita.[/quote]
Ooo a moglabys sprawdzic po ile 15kg worek jest Adulta bo w krakvecie place 75zl, oraz Brira Large Breed rowniez 15kg worek ile kosztuje;)

Link to comment
Share on other sites

KaraTC - podam Ci ceny wszystkich karm (grosze zaokraglilam):
Activity - 66zl
Adult - 56zl
Adult Large - 58zl
Junior - 79zl
Junior Large - 79zl
Lamb&rice - 93zl
Senior Light - 56zl

Mam jeszcze cennik na brit astor - tylko nie wiem, czy to tansza wersja brita, czy dla kotow, bo worek 15 kg waha sie miedzy 42 a 48zl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']KaraTC - podam Ci ceny wszystkich karm (grosze zaokraglilam):
Activity - 66zl
Adult - 56zl
Adult Large - 58zl
Junior - 79zl
Junior Large - 79zl
Lamb&rice - 93zl
Senior Light - 56zl

Mam jeszcze cennik na brit astor - tylko nie wiem, czy to tansza wersja brita, czy dla kotow, bo worek 15 kg waha sie miedzy 42 a 48zl.[/quote]

To adult i large bardzo tanio wychodza;) a one mnie jedynie interesuja:razz: Do tej hurtowni trzeba miec specjalne wejscia?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][COLOR=Purple]Dziewczyny ja trochę OT, ale powiedzcie mi proszę, która to w Wwie kupiła w hurtowni tę kulę smakulę wydającą dźwięki?? Fajna zabawka, czy szlag trafia od jej piszczenia?? Proszę się przyznać i napisać mi jakąś opinię :)
I jak smakołyki z niej wylatują psu? Bo ja kupiłam tę bez piszczałki i w zasadzie jestem zadowolona. Psina ma fajną zabawę, ale smakołyków musi byc po brzegi, żeby dobrze wylatywały, bo im mniej w środku, tym gorzej. I zastanawiam się nad drugą zabawką dla drugiej psiny i nie wiem czy warto :)
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Jesli ktos z Poznania lub okolic chcialby za jakies 2-3 tyg. podlaczyc sie do zakupow, to zapraszam - moge sprawdzic ceny innych rodzajow brita.[/QUOTE]

jesli jest to mozliwe to z duza checia podlaczylabym sie pod nastepujacy produkt
Junior Large - 79zl

jesli to nie bylby problem :D
BTW jestem z Poznania

poprosze ew o kontakt na prv

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...