Jump to content
Dogomania

Staruszki jamniki po śmierci Pani mają swój domek


Basia i Barni

Recommended Posts

Witam, rozmawiałam z Panią Iwoną z Kielc-zainteresowaną Fido, przyznam, że na niektóre pytania nie znam odpowiedzi, tzn. jak będzie żył z kotami w domu, jak zaakceptuje rezydenta jamnika i dużą suczkę? Dostanie nagle dużo nowych bodźców, z którymi się nie spotkał, zwłaszcza w domu. W takim przypadku może lepiej, żeby Pani Iwona przetestowała Fida na DT, na pewno trzeba będzie oduczyć go pewnych nawyków, a to wymaga skupienia się na zwierzakach, na co nie każdy ma czas. Pani Iwona ma super warunki dla swoich zwierzaczków i właśnie wspomniany wcześniej czas. Bardzo chce Fidusiowi pomóc, powiedziałam, że skontaktuję się z bratem, który ma ze strony żony, rodzinę w okolicy Szczekocin. Może podwiózłby Fida do Szczekocin. Wieczorem zadzwonię do Pani Iwony w tej sprawie, co myślicie o tym, bo sama nie wiem, jeżeli Fido sprawdzi się na DT, zostanie u Pani Iwony na DT, jeżeli trzeba będzie go odebrać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja juz mam 5 kilo rozmó z Panią Iwoną. Ogromnym plusem jest to ze nie podejmuje decyzji na hiphiphurra tylko początkowo rozmawiała ze mna, rozważałyśmy za i przeciw. Punk po punkcie. Czyta też wątek co wspominałam wcześniej. Jak zdecydowała sie zadzwonić do Irmy już miała lekcję odrobioną.

Wydaje mi się, że to dobry dom będzie i jestem jakoś pewna ze to będzie DS. Na chwilę obecną według mnie, powtarzam według mnie to najsensowniejsze wyjście. 15 wrzesień za pasem.... Pani Iwona w rozmowie ze mną powiedziała ze nie chce kasy za DT. no bo zakładamy że początkowo DT. Niemniej ja od siebie, jeżeli Fido wyląduje u niej podeślę tak ze 3 kilo karmy light Super Premium Husse. Fido się przyda bo jak na jamola za okrąglutki (moje też to teraz ćwiczą, kupiłam 15 kilo). Iwona ma świadomość że taki psiak potrzebuje czasu. To tyle ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Isadora7, jeżeli w sobotę uda się uruchomić samochód brata, to Fido pojedzie do Szczekocin i tam spotka swoją nową Panią:lol: Niestety dopiero w sobotę, będę wiedziała, czy ten wyjazd dojdzie do skutku, mam nadzieję, że tak. Pani Iwona chce zabrać ze sobą swojego jamnika, żeby psy się spotkały na neutralnym gruncie, później mają jechać wspólnie samochodem znajomej Pani Iwony do domu, trochę się obawiam, czy dwa psy w samochodzie zniosą to nerwowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irma i Seagal']Wyjazd Fida odwołany, czy jest możliwość pomocy forumowiczów w przewiezieniu Fidusia do Pani Iwony? Może jakiś transport łączony?[/quote][B]
[SIZE=4]Koniecznie trzeba dać to w tytule wątku.[/SIZE][/B]



[B]Założyłam wątek na transportowym:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f521/potrzebny-transport-jamnika-z-katowic-do-kielc-146301/#post12955744[/URL]

[B]zadałam pytanie też tutaj:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f521/przewioze-zwierzeta-z-wroclawia-do-za-zwrot-kosztow-paliwa-przeczytaj-uwaznie-142261/#post12955748[/URL]

[B]i tutaj:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f521/oferta-transportu-zwierzakow-okolice-katowic-cala-polska-za-zwrot-kosztow-paliwa-136862/index4.html#post12955755[/URL]

[SIZE=2]rozumiem, że deklaracje hotelowe beda mogły być użyte na pomoc w transporcie.[/SIZE]


.
[SIZE=4][COLOR=Red][B]z ostatniej chwili:[/B][/COLOR][/SIZE]

rozmawiałam właśnie ze [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/92084.html"]SzczepoN[/URL]

[CENTER] [B]Jamnika może dowieźć pod dom w każdej chwili.
Koszt cirka&bałt 200 zł.
Można poszukać innego psa po trasie aby obniżyć koszty.[/B]
[/CENTER]

[SIZE=4]Potrzebne jasne i konkretne deklaracje. [/SIZE]


:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']Ja mam na chwilę obecną 80 zł, to już mało brakuje[/quote]


Dobra ponieważ mam tez na priva ofertę (do decyzji Darczyńcy zostawie ujawnienie się) skontaktuje sie z Panią Iwoną i Szczepanem aby z Irma dograć termin. Jak już będę wiedziała to powiem (bo myślę, że kasę trzeba będzie przelać do Szczepana) szczegóły.

A cieszyć się będę jak już jamniś wyląduje u Pani Iwony. ostateczna radość okaże po jakiś dwóch tygodniach pobytu.

Pani Iwona nas czyta więc wie co się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

W końcu udało mi się zalogować na Dogomanii, próbowałam wieczorem wielokrotnie, ale strona była niedostępna. Dziękuję w imieniu Fido za niesioną pomoc, nowy dom już tak blisko. Powiem tylko, że wczoraj zapytano mnie, co stało na przeszkodzie, żeby Fida i Figę oddać do schroniska:-o Nie każdy czuje i rozumie w taki sam sposób, jak ludzie z forum. Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']To co, rozumiem, że brakuje nam w tej chwili 40 zł?[/quote]


Jest tak dzisiaj zainteresowane strony (Irma, Iwona, Szczepan) dogrywają termin. Kase Szczepanowi wpłacamy po dostarczeniu psiaka i osobiście tego przypilnuję logistycznie. Kasa będzie wpłącona bezpośrednio na konto Szczepana. Wszystko podam (kwoty i konto) na priva po dostrczeniu jamnisia do Iwony i ostatecznym rozliczeniu.

Szczepan najprawdopodobniej będzie zabierał jamnisia z Jastrzębia bezpośrednio. Pozostaje jeszcze umówienie sie na przejęcie psa (nie byłoby wskazane pierwsze spotkanie z rezydentami na terenie posesji). No ale to już strony ustalą, a Szczepan poda mi ostateczną kwotę końcową.

Na obecną chilę zakładając to co jest i oferuje sponsorka, kwota z bazarku to nie ma już bólu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Jest tak dzisiaj zainteresowane strony (Irma, Iwona, Szczepan) dogrywają termin. Kase Szczepanowi wpłacamy po dostarczeniu psiaka i osobiście tego przypilnuję logistycznie. Kasa będzie wpłącona bezpośrednio na konto Szczepana. Wszystko podam (kwoty i konto) na priva po dostrczeniu jamnisia do Iwony i ostatecznym rozliczeniu.

Szczepan najprawdopodobniej bezie zabierał jamnisia z Jastrzębia bezpośrednio. Pozostaje jeszcze umówienie sie na przejęcie psa (nie byłoby wskazane pierwsze spotkanie z rezydentami na terenie posesji). No ale to już strony ustalą, a Szczepan poda mi ostateczną kwotę końcową.

Na obecną chilę zakładając to co jest i oferuje sponsorka, kwota z bazarku to nie ma już bólu.[/quote]

Super, że się tym zajęłaś - już mam jasność, w takim razie czekam na PW z nr konta.

Link to comment
Share on other sites

OK, wszystko dograne i ustalone, godzina zero (rozpoczęcie podróży Fidusia) 7-7.15 z Jastrzębia, ok. 11.00 ma być na miejscu u Pani Iwony w Bilczy. Brat nie potrafi zlokalizować książeczki zdrowia Fida, ale poszuka porządnie. Fido na pewno nie był jeszcze szczepiony w tym roku. Fido zabiera ze sobą smycz, obrożę, swoją miskę i piłkę do zabawy, to będą jego zapachy ze "starego" życia.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, Fiduś już pewnie rozrabia w nowym domku, mam nadzieję, że nauczy się żyć w nowej rodzinie. Dzisiaj dostałam e-mail od Pani Zosi z Tychów:

"Witam. Cieszymy się bardzo że Fido będzie miał nowy dom i mamy nadzieję,że zadomowi się tak dobrze jak Figa u nas.Psiaki już nieźle się dogadują, awantury są tylko jak kradną sobie jedzenie.Figa niestety jeszcze wyje jak ktoś wychodzi,ale myślę że jej to przejdzie.Przesyłam zdjęcia psiaków. Pozdrawiam."

Mam nadzieję, że z Fido będzie podobnie, oprócz tego wycia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']To ja pytam do znudzenia - co z pieniędzmi z bazarku? :eviltong: Bo mam już kolejny i się w końcu pogubię :evil_lol:[/quote]

[quote name='Isadora7']Jest tak dzisiaj zainteresowane strony (Irma, Iwona, Szczepan) dogrywają termin. Kase Szczepanowi wpłacamy po dostarczeniu psiaka i osobiście tego przypilnuję logistycznie.[B] Kasa będzie wpłacona bezpośrednio na konto Szczepana. Wszystko podam (kwoty i konto) na priva po dostrczeniu jamnisia do Iwony i ostatecznym rozliczeniu.
[/B]
Szczepan najprawdopodobniej będzie zabierał jamnisia z Jastrzębia bezpośrednio. Pozostaje jeszcze umówienie sie na przejęcie psa (nie byłoby wskazane pierwsze spotkanie z rezydentami na terenie posesji). [B]No ale to już strony ustalą, a Szczepan poda mi ostateczną kwotę końcową.[/B]

Na obecną chilę zakładając to co jest i oferuje sponsorka, kwota z bazarku to nie ma już bólu.[/quote]

[quote name='Irma i Seagal']OK, [B]wszystko dograne i ustalone, godzina zero poniedziałek (rozpoczęcie podróży Fidusia) 7-7.15 z Jastrzębia, ok. 11.00 ma być na miejscu u Pani Iwony w Bilczy.[/B] Brat nie potrafi zlokalizować książeczki zdrowia Fida, ale poszuka porządnie. Fido na pewno nie był jeszcze szczepiony w tym roku. Fido zabiera ze sobą smycz, obrożę, swoją miskę i piłkę do zabawy, to będą jego zapachy ze "starego" życia.[/quote]


Jamnis zapewne już w domu. Pani Iwona na pewno da znać, ale teraz wiem zę jest z psem-rezydentem u weta. Do wieczora jakoś wytzymamy... chyba. Nie będe teraz ludzi ścigać, bo jedno u lekarza a drugie (Szczepan) w drodze zapewne. Wieczorem jak sami sie nie odezwa to ja zapukam i się dowiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...