Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze całkiem niedawno nie wyobrazałam sobie, że mogłabym mieć psa mniejszego niż pies średni :D
Zawsze uwazałam, ze jak już małe to kot :P.
Teraz jestem gotowa wleźć pod stół i odszczekać 8)

Mój maluch ma 4 miesiące i wystarczą 2-3 powtórzenia, zeby załapał o co chodzi.
Z wielka pasja aportuje (!), wykazuje pewną rezerwę w nowej sytuacji, ale szybko odzyskuje równowagę.
Z wielka radościa pokonuje przeszkody (czy to tunel, czy kładkę).
Jest zwinny jak wiewiórka, chętny do nauki jak ONek, dzielny.
Widziałam duże psy, które miały watpliwosci przy pokonywaniu kładki, a to maleństwo bardzo szybko pokonało swój opór.

Dzisiaj idziemy 4 raz na zajecia do przedszkola (z elementami agility), a za kazdym razem jestem coraz bardziej zachwycona jego charakterem.

Powolutku zaczynam wprowadzać elementy pracy wechowej i tutaj też mały się sprawdza. Wcale się nie zdziwię jak zacznie pracować na sladzie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']no ale przeciez skandynawskie psy sa wieksze od naszych , nawet dochodza do 5 kg 8) 8) 8)[/quote]

Wg mnie nieco wieksze, czyli 15-20kg i 40-70cm. :wink:
Papillonki traktuje troche jak mix psa ze szczurem - Nie obraź się, ja jestem fanatycznym miłośnikiem szczurów!!!! :lol: Mam ich 5! No właśnie, czy taki mały piesek nie bedzie mi chciał polowac na szczurasy???!!! Coś mi się kiedys obiło o uszy, że mozna je wykorzystywac do tępienia gryzoni, a tego wolałabym uniknąć :wink:

[b]Lewka[/b] - Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne, bo masz porównanie z ONami. Prosze pisz na bieżąco o swoim motylku!!!!

Link to comment
Share on other sites

Na temat szczurów się nie wypowiem. Mam niestety myszofobię więc kontakt z tymi zwierzetami bardzo ograniczony :(

Wiem jednak, ze nawet kot może żyć w przyjaźni z myszkami i szczurami.

Mój mały zachwycił mnie gdy nawiązywał kontakt z moimi kotami. Psy i koty mają odmienny język ciała, a jednak świetnie sobie poradziły.


Szczury o ile się nie mylę są zwierzętami stadnymi, inteligentnymi podobnie jak psy. Wydaje mi się, ze nie powinno być problemów we wzajemnych kontaktach. Koty, które żyją w grupach, ale nie są zwierzętami stadnymi mogą wspaniale współżyć z psami, szczury też powinny.

U mojego papi nie zauważam absolutnie mordeczych instynktów (jest jeszcze szczeniakiem nie wiem co z niego wyrośnie :-? ).
Jest bardzo radosny i przyjacielski. Nawet ptaszkom (wróbelek jest od niego mniejszy) przygląda się życzliwie.
Jego instynkt łowiecki widać gdy aportuje zabawke i ją "morduje". Tylko wtedy. :D

Link to comment
Share on other sites

Myszofobia? - No co Ty myszki to takie murocze stworzonka! :lol: Mam jedną (miałam 2). Nawet rodowodowe są - Tylko smierdza jak diabli! :evil: Bardziej niz szczury!

Moja Jagna jako szczenię mordowała suchą karmę! Naprawdę! Każdy kęs przed połknięciem musiała zabic, złamac mu kark! :evilbat: Ile sie tego rozsypywało! A pierwsze spotkanie z moimi szczurami przebiegło dramatycznie. Wypuściłam łagodną samiczke, o której wiedziałam, że lubi psy i nie gryzie. Jaguś chwilke pobiegała po domu, a za chwile biegnie do mnie z głową zadarta dumnie do góry. W pyszczku kołysze jej sie złapana za skórę i zdezorientowana szczurzyca! :o (Jagna miała wtedy 8 tygodni!).
Na szczęście wyrosło z niej spokojne psisko, tolerujące szczury! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Papillony i phelene (czyli odmiana papilotków o "wiszących" uszkach) to małe, małe żywe pieski, które mogą mieszkać w małym mieszkaniu. Idealne pieski domowe, jednak trzeba pamiętać o zapewnieniu im conajmniej mimimalnej dawki ruchu. To takie małe, włochate kuleczki, które ejdnak potrafią pokazać "pazurki" :wink: Warto napomknąć, skąd te psiaki wzięły swoje nazwy:
"papillon" - motyl
"phalene" - ćma
:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Angelofdeath czy mógłbys mi szerzej opisać ta rase bo bardzo mi się spodobała i chcialabym wiedziec o nich coś więcej,:D jaką mają psychikę , jak sie zachowują wstosunku do innych szczególnie dużych psów no i jedno z najważniejszych punktów co z ich z drowiem?
Buszując po stronkach hodowli widzialam że sa przebadane w kierunku jakichś chorób jedyną jaką poznałam to PRA jakie sa jeszcze inne?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przede wszystkim nie można generalizowć na temat rasy na jednostkowych przykładach. Jaki jest mój papillon? Oczywiście kochany, wybiera sobie jednego pana i nie odstępuje go ani na krok, u nas wybrał mnie, dopiero teraz po przeszło roku to się trochę zmienia, bo pojawiła się konkurencja w postaci suni - grzywki. Na pewno jest inteligentny, to zresztą najlepiej widać po oczach. Jest jednocześnie zazdrosny i zaborczy, wszędzie chciałby być pierwszy, chce być dostrzeżony i doceniony, chciałby dominować - a jest ich piątka: trzy grzywki, whippet i on. Żadnemu psu nie dał sobie dmuchać w kaszę. Jest dużą indywidualnością, nie lubi się wystawiać, właściwie tylko dzięki mojemu uporowi skończyliśmy młodzieżowy Ch.Pl. No i ma jedną wadę - szczeka. Tzn. o ile whippet można powiedzieć wcale nie szczeka, podobnie starszy grzywacz pp, młodszy grzywacz nagus - czasami, sunia grzywaczka ma po prostu napady darcia się, tak mój papillon szczeka właściwie przy każdej nadarzającej się okazji. I cały czas mam nadzieję, że to mu minie, chociaż niedługo kończy dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...