Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Olik powinien być aktorem i to akrobatą .Nasza lalka też będzie miała takie gimnastyczne zabawy ,bo przecież będzie trenować agillity.
Karolinka dzisiaj po przeczytaniu rad zdecydowała ,że nasza lalunia będzie miała na imię tak jak zaproponowała hodowczyni ,czyli :
[B]Miss Lanzarote .[/B]
Czy podoba sie Wam ? Naszej rodzince tak ,a Karolina miała decydujące zdanie.Oczywiście na codzień będzie miała przezwisko i tu dalej konkurs trwa ,lecz nie koniecznie na literkę M .
Angel ,czemu nic nie piszesz? Proszę przysyłajcie zdjęcia swoich papisiów .

Link to comment
Share on other sites

[B]M&M [/B]masz swoją stronke internetową ? Chętnie bym zobaczyła.
A ztym szczekaniem to norma, myslałam raczej o takim bezsensownym szczekaniu (czyli wychodzi na dwór i obszczekuje wszystko dookoła jak to ma znajoma foksterierka i york).
No mi się coraz bardziej podobają te papisie choc siedze w sznaucerach to coraz bardziej mnie ta rasa przyciąga hehe
Ja mam nawet filmiki z agility papisiów z pewnej hodowli zagranicznej ale nie wiem teraz z której ale poszukam jak one smigają na torze hoho:loveu::loveu:
A jaki jest ich stosunek do większych psów?

SAWA gratuluje suńki a imię piękne :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Pani Ewa wyjaśniła nam znaczenie tego imienia .Jest to piękna czarna wyspa na niej są białe domy i z góry wygląda właśnie czarno - biało .
Tak jak Pani Ewa napisała to jest przez jedno [B]t[/B] ,czyli Lanzarote .
Wakacje na tej przepięknej wyspie tak zachwyciły całą rodzinę Pani Ewy ,że postanowiła dać naszej suni tak właśnie na imię ,a że imię piękne , pasuje do biało-czarnej suńki i Karolinka zaakceptowała ,to takie zostanie .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Za miesiąc LANZI będzie w naszym domu .Wybieramy się po zakupy dla niej : zabaweczki posłanka i takie drobiazgi .M&M, doradż ,jakie zabawki będą najlepsze i bezpieczne ,czy posłanko to takie płaskie z okrągłymi plecami ,czy lepiej taka " buda ".Smyczki na razie nie będę kupować ,bo jeszcze nie wiem jaka najlepsza ,myślałam o wodziku z blokadą ,tak aby nie dusił .Doradzaj z własnej praktyki ,bo ja już zapomniałam jak to jest mieć takiego malutkiego pieska w domu .Na rynku jest tyle fajnych rzeczy dla psiaków ,ale nie wiem co dla papiśki będzie najlepsze .
Proszę też o pomoc w tym jaką szczepionką najlepiej szczepić i kiedy .
Czy papiśki maja specyficzne wymagania ,czy są tak jak wszystkie psy szczepione i odrobaczane ?

Link to comment
Share on other sites

To super ,bo Karolina ma takich sporo ,ale ja się boję ,czy z takiej zabawki oczka nie zje .Myślałam o zabawkach z lateksu ,ale jeszcze o takim sznurku ze słupłami.Cudowne te zdjęcia ,pokazuj jeszcze .Oglądałam na stronie amerykańskiej siostrę Olika i są tam zdjecia z różnego etapu rozwoju i wieku .Jest piękna i można zobaczyć jak się zmieniała.

Link to comment
Share on other sites

Tak ,dokładnie ,jak oglądałam ich stronę ,to aż dech zapiera .Cudowne te papisie .Hodowla jest na Światowym poziomie ,a jaki ruch mają ich pieski ,dosłownie płyną .Piękne dzięki ,że pokazujesz takie wspaniałe strony .Co się dzieje ze stroną Lamonia's ,nie można na ich stronę wejść ,czy już hodowla nie istnieje?

Link to comment
Share on other sites

Coś jest nie tak ,bo nie mogę wejść dalej na stronę .Jest tylko strona gł.i nic więcej .:shake:
Jak mam wejść ,gdzie kliknąc ,żeby zobaczyć ich psy ?
Nic z tego nie pojmuję ,bo pokazuje mi się tylko pierwsza strona .Bardzo bym chciała pooglądać ich psiaki i nic .:placz:

Link to comment
Share on other sites

Kapitalne te maluszki ,już się nie możemy doczekać na Lanzi .Muszę czymś zabezpieczyć schody ,bo są szczeliny między szczeblami i może być tragedia .Nie mam pomysłu ,czym to zrobić ,może siatką ? albo jakimś materiałem .Schody są wysokie ,na górze mam barierkę i można je zamknąć ,ale to jest tak ,że 100 razy sie dopilnuje ,a raz przemknie między nogami i może wypaść .Matko chyba bym zwariowała .
Jeszcze mi zostaje jeden problem ,czy pozwolić Lanzi całą dobę biegać po domu i sikać gdzie chce ,czy kupić taki kojec i w nim ją trzymać ,a wypuszczać na zabawy ,bieganie i siusiu ?

Link to comment
Share on other sites

To są betonowe schody i,obsadzone drewnianymi podschodami i stopniami ,a mają poręcz z drewnianych szczebli i właśnie nad tymi szparami się bardzo głowię ,bo przeplatać żyłką się nie da i tak zostaną szpary .Tak myślę nad plastikową siateczką ,podocinać i może będzie OK.
Mam jeszcze trochę czasu i coś wykombinujemy .
Bret Olika jest piękny i bardzo podobny do niego .Dla mnie jest to super ,że pokazujesz te zdjecia ,bo poznaję coraz lepiej papisie i rodzinkę naszej Lanzi .Mam nadzieję ,że z Lanzi będzie zdrowa i piękna suńka z doskonałą psychiką .Mam też takie ciche marzenie ,żeby Karolinka z Lanzi miała sukcesy w agillity i na wystawach ,choć ona na razie nastawiła się na sport .

Link to comment
Share on other sites

Małego trzymałam w klatce (rozmiar dla ONka ) Zmiesciło się posłanie, kawałek miejsca na zabawki, miski oczywiscie i gazetke do wiadomych celów.
Zdecydowałam się przede wszystkim ze wzgledu na bezpieczeństwo malucha . Martwiłam sie, że cos zciągnie na siebie, bedzie gryzł kable, ze kot go drapnie etc.
Uczyłam pozostawania stopniowo.
Nie lubiłam zostawiac go w klatce samego bardzo. Klatke wycofałam po ok. 2 miesiącach, gdy byłam pewna, ze 6 miesieczny piesek może bezpiecznie pozostać sam w domu.
[IMG]http://img107.imageshack.us/img107/3006/dscn29204hk.jpg[/IMG]

w zabawach był bardzo pomysłowy i jak widać na zdjeciu potrafił zrobić swoje porzadki

Link to comment
Share on other sites

W czasie cudownych letnich dni chodziliśmy na długie spacery i do przedszkola. Jak stracił troche energii to ładnie spał i nie potrzebna była klatka.
Kilka zdjec z tego okresu (oj jak ja tesknie za ciepełkiem, słoneczkiem i zielona trawką :) )
na kładce - pierwszy raz pokonujemy przeszkode jeszcze wolno i moglam zrobic zdjecie
[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/4162/nakadce8ln.jpg[/IMG]

zdjęcie pozowane na palisadzie :

[IMG]http://img113.imageshack.us/img113/2673/palisada1er.jpg[/IMG]

a tutaj brutalne zatrzymanie biegnacego szczeniaka do zdjecia :

[IMG]http://img157.imageshack.us/img157/7184/zatrzymaniedozdjecia6lb.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w domu ,bo nie pracuję i Lanzi będzie cały czas pod kontrolą .Raczej myślałam o nocy ,czy w tym momencie zamykać ją do klatki ,a mam taką ogromną metalową klatkę nawet dla doga .Jest to klamot i miejsca zajmie sporo ,ale myślę ,że Karolina nie zgodzi się na taką niewolę i Lanzi pewnie będzie spała z nią w pokoju .Sama nie wiem ,bo u niej w pokoju też są kable ,a w nocy nie wiadomo co małej przyjdzie do głowy .Teraz największym moim kłopotem ,to są te cholerne schody .
Ruchu Lanzi będzie miała sporo ,ale cały parter jest w terakocie i następny problem ,czy nie zaszkodzi jej bieganie po śliskich kafelkach? Spać przyzwyczaję ją na posłanku ,a będzie miała kilka .Jedno już jest ,takie ogromne ,że dorosły ONek by w nim śmiało się zmieścił .
Pojadę do York Centrum i tam zrobimy resztę zakupów.To będą wydatki z Karoliny kieszonkowego ,bo sama tak zadecydowała.Ona ma swoje pomysły na zakupy ,więc niech sama za nie płaci .Ja nie mam nic przeciw , to jej Lanzi (ale ja mam chyba takiego samego świra jak ona) .Mąż się tylko przygląda naszym pomysłom i myślę ,że w finale nie pozwoli Karolinie za nic płacić . Karolina bardzo pieczołowicie czyta wasze wypowiedzi i widzę ,że słucha rad ,co doskonale wpływa na jej decyzje .
Ciągle mnie męczy ,żeby dzwonić do Pani Ewy i pytać o drobiazgi . Liczymy dni do przyjazdu Lanzi i co chwila zaglądamy na ten temat ,aby poczytać wasze rady i pooglądać piękne zdjęcia jakimi nas raczy M&M .Proszę przysyłajcie zdjęcia i piszcie jak najwięcej ,bo super jak można dowiedzieć się tyle ciekawostek o papisiach .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...