Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miłośników troche się znajdzie, tylko informacji mało
Do tego dwa razy próbowałam cos napisać w tym temacie i nie wiem dokad w wirtualnej przestrzeni wysłałam posty :razz:
Pisałam m.in. o tym, ze moje szczęscie nie jest szczekliwe.
Napisałam tez o chorobach wystepujacych w rasie t.j. PRA. PL, HCM.
Może aniołku rozwinąłbys troche temat chorób genetycznych ? Bardzo mnie to interesuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewka']Miłośników troche się znajdzie, tylko informacji mało
Do tego dwa razy próbowałam cos napisać w tym temacie i nie wiem dokad w wirtualnej przestrzeni wysłałam posty :razz:
Pisałam m.in. o tym, ze moje szczęscie nie jest szczekliwe.
Napisałam tez o chorobach wystepujacych w rasie t.j. PRA. PL, HCM.
Może aniołku rozwinąłbys troche temat chorób genetycznych ? Bardzo mnie to interesuje.[/quote]No własnie . My wszyscy chetnie tu zaglądamy, tylko hodowcy coś mało o ntej rasie piszą. Prosimy o d uuuuuuuuuuuuuu zo fotek tych pięknych psiaków

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Angelka']No własnie zdecydowanie domagamy sie więcej fotek i wiadomości od hodowców :D[/quote]
Część hodowców jest nieprzystępnych i nieprzyjemnych, część się separuje, a w końcu nie ma ich w Polsce tak dużo. Aniołek nauczył się wklejać zdjęcia, ale nie raczył odpowiedzieć na Twoje poprzednie pytania, może po prostu jego wiedza na temat rasy jest reklamowo - encyklopedyczna?
[url]http://www.phalenes.com/fancier.htm[/url]
Z tej strony możesz wejść do różnych hodowli phalene na całym świecie i w ogóle dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o tej rasie. Jedyna sunia phalene w Polsce, jaką znam, mieszka w Krakowie.
[url]http://www.blicci.dk/links.htm[/url]
A to jedne z lepszych linków, jakie znam do hodowli papillonów na całym świecie
[url]http://www.papillons.de/index1.htm[/url]
Chociaż te też są niezłe.
Pozdrowienia.
P.S. Naprawdę przyjemniej rozmawia się z hodowcami niemieckimi, nawet na migi. Bo z tymi czeskimi, z którymi się zetknąłem też nienajlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Z Czeszkami raptem zetknąłem się z dwiema i to na neutralnym terenie w Austrii, natomiast z Niemkami i w Lesznie i w Szczecinie, gdzie było ich sporo, rozmawiało się sympatycznie. A propos Niemców - hodowla Ponda's oferowała w lecie do sprzedaży swojego reproduktora pochodzenia francuskiego, dzwoniłem do nich - 6000 euro:lol:, ale piesek na zdjęciach wyglądał rewelacyjnie, byli oferenci z Japonii i USA, no i chyba ktoś go kupił, bo zniknął ze stron hodowli.
Pozdrawiam.
P.S. Przy okazji postaram się wstawić zdjęcie mojego:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Donio skoro wiesz tak duzo to napisz , bo jak dotad to napisales ze twoj pies jest szczekliwy poza tym ogromne 0 , jesli ktos chce sie czegos dowiedziec ode mnie to prosze pisac na gg , Angelika napisala i mam nadzieje ze dalem jej wystarczajaco wyczerpujace odpowiedzi na jej pytania !! Ja ucze sie "papillonow" od 6 lat i caly czas odkrywam cos nowego , caly czas wychodza nowe kwiatki jak np. w porodach , w wychowaniu szczeniat , hodowcy niezybt chetnie mowia co wiedza poniewaz swoja wiedze rowniez zdobywali wiele lat , mi w wielu sprawach pomogla Pani Maria Michaleszczuk za co jestem jej bardzo wdzieczny i wedlug mnie jest to osoba ktora o papillonach wie najwiecej w polsce ....

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie pisałem, że wiem dużo, bo nie wiem. Ja wiem bardzo mało:oops:. Jeżeli piszę o papillonach czy grzywkach to o moich konkretnych psach, otym, co mogę u nich zaobserwować, czego się od nich nauczyć. Staram się uczyć od innych - na wystawach głównie biegam od ringu do ringu i rozmawiam, czytam, szukam interesujących stron w necie. Przepraszam Cię bardzo, bo nie wiedziałem, że odpowiedziałeś Angelce na gg:oops:
O Xirku napisałem trochę więcej, zapamiętałeś, że jest szczekliwy, ale wierz mi - naprawdę jest. Ale to nie znaczy, że nie jest kochany. Kilka miesięcy temu spadł prześwitem między schodami jedno piętro w dół, myślałem, że po nim, dostałem po prostu, wstyd się przyznać, ataku histerii; żona z synem wieżli go na desce do ciasta do weta, ja wyjechałem za nimi jakieś 10 minut póżniej. Nigdy na nic tak wcześniej nie zareagowałem.
Jeżeli z moich postów odniosłeś wrażenie, że uważam się za znawcę papillonów to przepraszam. Nie byłem, nie jestem i pewnie nigdy nie będę.
Pozdrawiam serdecznie:lol:

Link to comment
Share on other sites

A to obiecane zdjęcia: Mł. Ch. Pl. Xiro Amitycja. Wystawiać to on się nie lubi, ale fotografować i owszem...
[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a87/zetipe/Pict0337.jpg[/IMG]
[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a87/zetipe/Pict0336.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich wielbicieli papisiów. Ja od jakiegoś czasu szukam i interesuję się tą rasą i z wielką przyjemnością czytam ten temat od początku. Chcę kupić suczkę do wystaw i sportu ,ale jej właścicielką będzie moja córka mająca 9 lat ,lecz świetnie radzi sobie z naszymi ONkami .Suńka będzie w domu i na kanapach ,ale będzie trenować ,albo agility ,albo taniec ,jeszcze nie wiemy do czego będzie miała predyspozycje .Bardzo mnie interesują wszelkie uwagi jakie muszę znać przy wybraniu szczeniaczka ,na co patrzeć i jak wybierać .Najbardziej interesuje mnie wygląd szczeniaczka ,bo z wyborem i sprawdzeniem psychiki nie będzie problemu .Parę razy chciałam na wystawie porozmawiać z hodowczyniami tej rasy ,ale bardzo zimno to wyglądało i trochę mnie to zraziło .Takie miałam odczucie ,że nie chcą na wystawie rozmawiać o swoich psach ,ale może jestem w błędzie .
Może to ja byłam zbyt natarczywa i chciałam się dowiedzieć jak najwięcej o tych papisiach ,a one były zestresowane (choć nie wyglądały na to ) wystawą . Piszcie proszę jak najwięcej rad ,bo są mi konieczne do odpowiedniego wyboru .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

witaj Sawa, ja jestem w podobnej sytacji co Ty:)
prawde mowiac bardzo inetresuje mnie ta rasa,ale niestety nie moge sobie pozwolic na takiego pieska teraz...bardzo bym chciala miec go w przyszlosci:p
narazie mam tylko kudlatki(terierki tybetanskie)
mysle ze dogadalyby sie z motylkiem, sa tak samo żywiołowe

a tak na marginesie,Angel masz sliczne psy!!!Gratulacje:cool2:

Link to comment
Share on other sites

Angel ,ja oczywiście podziwiam Twoje papisie i bardzo liczę na pomoc ,bo jesteś doskonale zorientowany w tej rasie .Proszę pisz i doradzaj ,jak wybrać małego papisia .
Dziękuję za rady i pomoc .Pozdrawiam i czekam na praktyczne rady.
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

SAWA,

Najlepiej napisz PW do [url=http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=669]Berek[/url] albo [url=http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1272]lewki[/url].

Berek byla juz o krok od zakupu takiego papillona, a lewka z tego co wiem ma bardzo ladne i bardzo usportowione cudo :-)

pozdrawiam,

W.

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie :lol: Bardzo się ciesze
Dziewczyny macie szczeście i doskonałe źródło informacji. :multi:
Nareszcie.

Coraz więcej osób interesuje się rasą i co mnie naprawdę cieszy są to osoby myslące o pracy z pieskiem. Staram się udzielac informacji ale mam za mała wiedze, a jako wystawca prawie zerowe doswiadczenie. Pomijając ochy i achy nad charakterem mojego pieska niewiele mogę powiedzieć.

Zapytam więc, z ogromną prosbą o odpowiedź,jakie eksterierowe cechy u papillonów znajdują najwieksze uznanie w oczach sedziów ?
I to co mnie martwi najbardziej. Coś o chorobach genetycznych występujacych w rasie.
PRA to problem wielu ras. Niestety np.o sercu niewiele mogłam znalezć. Mój piesek miał pierwsze badanie i niestwierdzono zmian. Jest młody wiec kolejne badania mamy robić za rok. Chciałabym jednak coś wiecej wiedzieć. Nawet nie wiem czego szukam :roll: Czy tylko HCM czy jeszcze coś ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewka']Witamy serdecznie :lol: Bardzo się ciesze
Dziewczyny macie szczeście i doskonałe źródło informacji. :multi:
Nareszcie.

Coraz więcej osób interesuje się rasą i co mnie naprawdę cieszy są to osoby myslące o pracy z pieskiem. Staram się udzielac informacji ale mam za mała wiedze, a jako wystawca prawie zerowe doswiadczenie. Pomijając ochy i achy nad charakterem mojego pieska niewiele mogę powiedzieć.

Zapytam więc, z ogromną prosbą o odpowiedź,jakie eksterierowe cechy u papillonów znajdują najwieksze uznanie w oczach sedziów ?
I to co mnie martwi najbardziej. Coś o chorobach genetycznych występujacych w rasie.
PRA to problem wielu ras. Niestety np.o sercu niewiele mogłam znalezć. Mój piesek miał pierwsze badanie i niestwierdzono zmian. Jest młody wiec kolejne badania mamy robić za rok. Chciałabym jednak coś wiecej wiedzieć. Nawet nie wiem czego szukam :roll: Czy tylko HCM czy jeszcze coś ?[/quote]

szczerze powiedziawszy sedziowie nie maja jakis szczegolnych upodoban co to papillonow , teraz panuje moda na psy w typie skandynawskim , musza byc dosc mocne dobrze umiesnione , ok 3 kg , napewno przestaja sie podobac male papillony ponizej 2 kg gdzie czesto sa rachityczne i widac u nich cechy skarlowacenia

najlepszy papillon to taki ktory ma super charakter [ bo czesto niestety zdarzaja sie osobniki plochliwe , ktore jak juz wiadomo z gory nie nadaja sie na agility ] gdy widac ze pies jest zgrany z wlascicielem , ma piekny plynny ruch i to co u innych ras jest wazne czyli glebokosc klatki piersiowej , katowanie konczym , linia gorna i dolna , ciemne oko , prawidlowo ustawione ucho , ksztalt glowy

Link to comment
Share on other sites

co do chorob , to jak pisalem juz wczesniej jak do tej pory w polsce byla tylko jedna suka z pra , ale tez nie ma w polsce lekarza wet ktory ma uprawnienia na to badanie , a miedzynarodowe certyfikaty wystawiane byly z tego co wiem [ dla papillonow] w szczecinie i sa to tylko specjalne zjazdy kilku lekarzy weterynarii

z sercem nalezy uwazac poniewaz w ostatnich miesiacacxh bylo duzo przypadkow naglej smierci albo mlodych psow , albo "mlodziezy" i to nie tylko w polsce ale takze za granica .

no i PL i znow nie ma takiego lekarza ktory ma uprawnienia i wystawilby certyfikat , zrobia przeswietlenie i wypisze cos tam na kartce ze zmian nie ma aloe czy takie badanie jest wazne ??? np dla mnie nie bardzo :lol: :lol:

i tak naprawde nalezalo by robic badania genetyczne i wykluczac z hodowli te osobniki ktore daly chore potomstwo a nie tylko osobniki chore , bo wykluczy sie jednego potomka ,a w nastepnym roku z tego samego kojarzenia bedzie np 3 nastepnychg szczeniat z jakas choroba genetyczna

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wielu znanych mi pasjonatów agility pyta mnie o papisie. Moim zdaniem faktycznie wieksze papillony lepiej beda sprawdzały się w agility.
Nie ukrywam, ze na treningach towarzyszył mi lęk - przy pokonywaniu kładki - co stałoby sie gdyby mój maluszek zleciał - a przy temperamencie i predkości tych piesków jest to mozliwe. Moim zdaniem mocniejszy piesek zdecydowanie jest lepszy do tego sportu.
Wiewiórkowi przy nauce pokonywania miękkiego tunelu uginały się łapki pod cięzarem tkaniny.:lol:
Jezeli chodzi o posłuszeństwo sportowe (obedience) tutaj nie widze najmniejszych problemów. Papisie charakteryzuje duza gotowosc do współpracy z człowiekiem, maja ten charakterystyczny "błysk" w oku przy nauce.
Szkolenie tych piesków to sama przyjemność.

Niedobrze byłoby gdyby wśród papisiów zapanowała "moda" na malutkie pieseczki, chociaż patrzac na historie yorków w Polsce to największym powodzeniem u nabywców cieszą się malutkie pieski.
Raczej hodowcy idą w kierunku zaspakajania popytu i "produkcji" chodliwego towaru.

Mimo fascynacji rasą i wielkim jej zauroczeniem nie chciałabym, aby te pieski stały się zbyt popularne w Polsce i podzieliły los yorków.
Natomiast byłoby wspaniale, zeby stały się popularne wśród osób uprawiajacych psie sporty.

Oli jest cudowny i od dawna wzbudza mój zachwyt. Oczywiście zachwyt laika jakim jestem niewiele znaczy ;) , ale jego sukcesy wystawowe potwierdzaja, ze mój zachwyt jest uzasadniony :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...