Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Bolsbokser']Skończyłam wreszcie szczeniaka na dłoni

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_IHy5CS3gC-Q/S5pp4Ie84UI/AAAAAAAAB5Y/_VnRXYcy8XQ/rysunek%208_thumb.jpg[/IMG]

Mam jednak pewien dylemat, czy dodać tło. Myślałam o wycieniowaniu - największym w rogach i jaśniejącym ku szczeniakowi, tym bardziej że chciałam zrobić czarną ramkę z kartonu.
Co Wy na to ? Czy może tak zostawić,żeby nie przedobrzyć ?
Jednak wg mnie brakuje jeszcze jakiegoś drobnego wykończenia w tle[/QUOTE]

ja nie lubię zbyt dużego paprania, więc jak dla mnie obejdzie się bez tła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Hmmm...tak właśnie myślałam
Tyle,że on mi nie bardzo na środku kartki wyszedł - nad głową do brzegu jest ok. 1,5 cm,a pod łapą ok. 4 cm
więc myślałam,żeby takie proste passepartout zrobić z czarnego kartonu,ale...wtedy będzie duży kontrast[/QUOTE]

kartkę można obciąć ;) i podłożyć pod spód czarny papier, położyć równo i wsadzić w ramkę

Link to comment
Share on other sites

o jej jakie tu ładne prace :) że ja tu wcześniej nie trafiłam :D
niestety nie mam takiej wprawy w rysowaniu :D rysowałam masę czasu mangę a od 3 lat wchodzę w rysowanie postaci, w tym od pół roku psiaczki ;)

[IMG]http://img694.imageshack.us/img694/5830/img6969h.jpg[/IMG]

może komuś przypadnie do gustu ;) ostrzegam że to mój hm... 5 psiak w życiu portretowy a nie bajkowy! :D

p.s. czemu rysunki się tak zniekształcają w aparacie :(

Link to comment
Share on other sites

Bolsbokser, nie rób już nic z tłem, bo zatraci się efekt. ;) Jest ok!

Nikita, bardzo ładne cieniowanie ciemnej sierści, ale spaprana sierść biała. Biały włos też trzeba zaznaczać kreską jedna przy drugiej, tylko po prostu jaśniejszymi kreskami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']Bolsbokser, nie rób już nic z tłem, bo zatraci się efekt. ;) Jest ok![/QUOTE]

I tak właśnie zrobiłam. Klamka zapadła, rysunek bez tła :D
Rysunek przekazany już fundacji SOS bokserom [URL="http://www.allegro.pl/item958300283_portret_szczenie_bokser_fundacja_sos_bokser_om.html"]do licytacji [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']A to mój najnowszy rysunek, nie dokończony jeszcze, jakoś nie miałam czasu ostatnimi dniami.

Wszystko z nim ok?:razz:
[IMG]http://img48.imageshack.us/img48/8436/zdjecie813.jpg[/IMG][/QUOTE]

Mi się podoba,ale bym oko zrobiła bardziej wyraźne i nos przyciemniła ;)

Link to comment
Share on other sites

ja oko i nosek robię B6, polecam Ci Bolsbokser :) Głębia wychodzi jak na zawołanie

dziękuję za poradę :) boję się cieniować białe kreską bo zawsze za ciemne wychodzi :D albo pyszczek robi wrażenie jakby pies miał wąsa :/ bo to takie króciutkie futerko jest tam

Apropos - rysuję na papierze od drukarki i mam pytanie, czy na innym rodzaju papieru rysuje się jakoś lepiej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikita89']
Apropos - rysuję na papierze od drukarki i mam pytanie, czy na innym rodzaju papieru rysuje się jakoś lepiej?[/QUOTE]

Zdecydowanie tak;) Kup sobie na początek zwykły szkicownik 120g/m2. Fakt, można na wszystkim rysować, ale po to są konkretne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:)

[quote name='Bolsbokser']Skończyłam wreszcie szczeniaka na dłoni

[url]http://lh3.ggpht.com/_IHy5CS3gC-Q/S5pp4Ie84UI/AAAAAAAAB5Y/_VnRXYcy8XQ/rysunek%208_thumb.jpg[/url]

Mam jednak pewien dylemat, czy dodać tło. Myślałam o wycieniowaniu - największym w rogach i jaśniejącym ku szczeniakowi, tym bardziej że chciałam zrobić czarną ramkę z kartonu.
Co Wy na to ? Czy może tak zostawić,żeby nie przedobrzyć ?
Jednak wg mnie brakuje jeszcze jakiegoś drobnego wykończenia w tle[/QUOTE]

Bardzo mi się podoba:) Widać, że masz dobre podstawy. Co do tła, mi też coś brakuje, zbyt pusto jest wokół szczeniaczka. Może przedłuż rękę i brzeg wycieniuj do zgubienia, bo teraz sprawia wrażenie obciętej. A tło przyciemnij od lewej góry do prawego dołu, tak żeby łapki i ręka wyszła do przodu. Czy te łapki maja na zdjęciu kontury, czy kończą się białym? Bo jeżeli kontur jest tylko na rysunku, to jest to argument za dodaniem ciemniejszego tła;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Zdecydowanie tak;) Kup sobie na początek zwykły szkicownik 120g/m2. Fakt, można na wszystkim rysować, ale po to są konkretne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:)[/QUOTE]

Właśnie na taim papierze szkicuję.

[quote name='LeCoyotte']Bardzo mi się podoba:) Widać, że masz dobre podstawy. Co do tła, mi też coś brakuje, zbyt pusto jest wokół szczeniaczka. Może przedłuż rękę i brzeg wycieniuj do zgubienia, bo teraz sprawia wrażenie obciętej. A tło przyciemnij od lewej góry do prawego dołu, tak żeby łapki i ręka wyszła do przodu. Czy te łapki maja na zdjęciu kontury, czy kończą się białym? Bo jeżeli kontur jest tylko na rysunku, to jest to argument za dodaniem ciemniejszego tła;)[/QUOTE]

Łapki mają kontur. Jeśli chodzi o tło, to coś w tym guście chodziło mi po głowie. Ale został bez tła, klamka zapadła,bo rysunek został już przekazany dla Fundacji SOS bokserom na aukcję.
Następnym razem pokombinuję z tłem. Jeśli chodzi o kwestię ręki, to .. no cóż ... mała głębia na zdjęciu i szzcerze taka troszeczkę moja wizja. Ale dzięki za serdeczne wskazówki. Następnym razem postaram się z nich skorzystać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Zdecydowanie tak;) Kup sobie na początek zwykły szkicownik 120g/m2. Fakt, można na wszystkim rysować, ale po to są konkretne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:)[/QUOTE]

Właśnie na taim papierze szkicuję.

[quote name='LeCoyotte']Bardzo mi się podoba:) Widać, że masz dobre podstawy. Co do tła, mi też coś brakuje, zbyt pusto jest wokół szczeniaczka. Może przedłuż rękę i brzeg wycieniuj do zgubienia, bo teraz sprawia wrażenie obciętej. A tło przyciemnij od lewej góry do prawego dołu, tak żeby łapki i ręka wyszła do przodu. Czy te łapki maja na zdjęciu kontury, czy kończą się białym? Bo jeżeli kontur jest tylko na rysunku, to jest to argument za dodaniem ciemniejszego tła;)[/QUOTE]

Łapki mają kontur. Jeśli chodzi o tło, to coś w tym guście chodziło mi po głowie. Ale został bez tła, klamka zapadła,bo rysunek został już przekazany dla Fundacji SOS bokserom na aukcję.
Następnym razem pokombinuję z tłem. Jeśli chodzi o kwestię ręki, to .. no cóż ... mała głębia na zdjęciu i szzcerze taka troszeczkę moja wizja. Ale dzięki za serdeczne wskazówki. Następnym razem postaram się z nich skorzystać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Zdecydowanie tak;) Kup sobie na początek zwykły szkicownik 120g/m2. Fakt, można na wszystkim rysować, ale po to są konkretne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:)[/QUOTE]

Właśnie na taim papierze szkicuję.

[quote name='LeCoyotte']Bardzo mi się podoba:) Widać, że masz dobre podstawy. Co do tła, mi też coś brakuje, zbyt pusto jest wokół szczeniaczka. Może przedłuż rękę i brzeg wycieniuj do zgubienia, bo teraz sprawia wrażenie obciętej. A tło przyciemnij od lewej góry do prawego dołu, tak żeby łapki i ręka wyszła do przodu. Czy te łapki maja na zdjęciu kontury, czy kończą się białym? Bo jeżeli kontur jest tylko na rysunku, to jest to argument za dodaniem ciemniejszego tła;)[/QUOTE]

Łapki mają kontur. Jeśli chodzi o tło, to coś w tym guście chodziło mi po głowie. Ale został bez tła, klamka zapadła,bo rysunek został już przekazany dla Fundacji SOS bokserom na aukcję.
Następnym razem pokombinuję z tłem. Jeśli chodzi o kwestię ręki, to .. no cóż ... mała głębia na zdjęciu i szzcerze taka troszeczkę moja wizja. Ale dzięki za serdeczne wskazówki. Następnym razem postaram się z nich skorzystać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...