Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[B]Betty, [/B]fajnie!
[B]Pineska,[/B] nie zniechęcaj się! Jeśli pomieszały Ci się proporcje, to postaraj się poprawić i rysuj dalej. Nawet jeśli wyjdzie jakieś dziwadło, to się nie przejmuj. W ten sposób można zauważyć swoje błędy. I nie piszę tego "tak se", ale wiem, że w tedy jest łatwiej. Np. narysowałam małego DON-ka z malusieńkiego rysunku i oczy wyszły nienaturalne. Dokończyłam i stwierdziłam ,że muszę rysować z większych zdjęć, bo z małych jest trudno. Staram się też nie zostawiać niedokończonych prac ;)

A co myślicie o korzystaniu z siatki? Przyznam się, że zaczęłam ją stosować i mi to pomogło.:oops: Ale słyszałam, że to sprawia, że nie patrzysz pod kątem całego rysunku, ale pod kątem jednego kwadracika. Czy to prawda? Stwierdziłam, że nauczyłam się dzięki temu lepiej kopiować jak rysuje bez siatki. Z resztą i tak mam zamiar niedługo pożegnać się z siatką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczanda'][B]Betty, [/B]fajnie!
[B]Pineska,[/B] nie zniechęcaj się! Jeśli pomieszały Ci się proporcje, to postaraj się poprawić i rysuj dalej. Nawet jeśli wyjdzie jakieś dziwadło, to się nie przejmuj. W ten sposób można zauważyć swoje błędy. I nie piszę tego "tak se", ale wiem, że w tedy jest łatwiej. Np. narysowałam małego DON-ka z malusieńkiego rysunku i oczy wyszły nienaturalne. Dokończyłam i stwierdziłam ,że muszę rysować z większych zdjęć, bo z małych jest trudno. Staram się też nie zostawiać niedokończonych prac ;)

A co myślicie o korzystaniu z siatki? Przyznam się, że zaczęłam ją stosować i mi to pomogło.:oops: Ale słyszałam, że to sprawia, że nie patrzysz pod kątem całego rysunku, ale pod kątem jednego kwadracika. Czy to prawda? Stwierdziłam, że nauczyłam się dzięki temu lepiej kopiować jak rysuje bez siatki. Z resztą i tak mam zamiar niedługo pożegnać się z siatką.[/QUOTE]


ja rysuje często z siatki, bo normalnie tez mam problemy z zachowaniem proporcji ;) wole kolorować-tu juz bez dodatkowych pomocy.
Myslę że siatka to nic złego. No i przynajmniej ja sie nie skupiam na jednym kwadraciku. ;)tylko bardziej ogolnie. a mam ograniczniki gdzie nie wyjeżdzac poza wyznaczone linie.

[B]Etap 1[/B]
[IMG]http://img682.imageshack.us/img682/5161/skan007.jpg[/IMG]

tata powiedział ze mu sie nie podoba : D ciekawe dlaczego :razz: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']
a to skonczony rysunek
[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/4117/poczeniecalosc.jpg[/IMG]

[IMG]http://img214.imageshack.us/img214/3083/skan008.jpg[/IMG][/QUOTE]

Normalnie jak zdjęcie!!! A może to jest zdjęcie? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']U Ciebie są ciemniejsze, więc żeby je ciut ożywić to dodaj jakieś jasne kreski. ;)[/QUOTE]


To samo chciałem napisać, brakuje świateł. Pies na zdjęciu jest w ostrym słońcu, a na rysunku wygląda jakby w cieniu, w pochmurny dzień. Pierwsze co się rzuca w oczy: pies jest krzywy i to dosłownie;) Głowa razem z szyją jest przesunięta w prawo względem reszty (dziwne, bo na szkicu jest lepiej). Taki przykład: lewa łapa wskazuje na czubek nosa, a u Ciebie na środek kufy. Poza tym gdzie indziej patrzy, głowa w innym kierunku, a nos to już w ogóle;) Zęby górnej szczęki zlewają się z wewnętrzna strona fafla.. z resztą jak w ogóle zębów nie widzę. Paszcza nie ma w ogóle głębi, nie widać, że tam jest dziura gardłowa:lol: Sierść jest szaro-szara, brakuje koloru. On nie jest kruczoczarny, ma lekko brązowy odcień. Szkoda, że to słabo zaznaczyłaś;) W pierwszym etapie są kolorki, ale na końcu one gdzieś zanikły... Chyba że to wina skanera? Ogólnie wygląda jak zrobione na szybko, nieskończone w połowie... A gdzie tło? Lewitujący pies?
B. nie obraź się za te uwagi:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']To samo chciałem napisać, brakuje świateł. Pies na zdjęciu jest w ostrym słońcu, a na rysunku wygląda jakby w cieniu, w pochmurny dzień. Pierwsze co się rzuca w oczy: pies jest krzywy i to dosłownie;) Głowa razem z szyją jest przesunięta w prawo względem reszty (dziwne, bo na szkicu jest lepiej). Taki przykład: lewa łapa wskazuje na czubek nosa, a u Ciebie na środek kufy. Poza tym gdzie indziej patrzy, głowa w innym kierunku, a nos to już w ogóle;) Zęby górnej szczęki zlewają się z wewnętrzna strona fafla.. z resztą jak w ogóle zębów nie widzę. Paszcza nie ma w ogóle głębi, nie widać, że tam jest dziura gardłowa:lol: Sierść jest szaro-szara, brakuje koloru. On nie jest kruczoczarny, ma lekko brązowy odcień. Szkoda, że to słabo zaznaczyłaś;) W pierwszym etapie są kolorki, ale na końcu one gdzieś zanikły... Chyba że to wina skanera? Ogólnie wygląda jak zrobione na szybko, nieskończone w połowie... A gdzie tło? Lewitujący pies?
B. nie obraź się za te uwagi:p[/QUOTE]



kurcze Ty to masz dopiero wprawne oko :) podziwiam doprawdy. ;) bo wypatrzyles wszystko chyba. Wiec tak- masz racje pies jest rpzekrzywiony -ale to tylko komputerowo. Zeskanuje go normalnie i pewnie bedzie roznica. mam troche problem ze zrobieniem zywych kolorow. A Ty jak Tobi bys nakładał ? w jakiej kolejności? czy robiłbys warstwy czy tez jedna tylko?
a tło wiadomo do skonczenia :) i ta łapa co na zdjeciu schowala sie w trawie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']To samo chciałem napisać, brakuje świateł. Pies na zdjęciu jest w ostrym słońcu, a na rysunku wygląda jakby w cieniu, w pochmurny dzień. Pierwsze co się rzuca w oczy: pies jest krzywy i to dosłownie;) Głowa razem z szyją jest przesunięta w prawo względem reszty (dziwne, bo na szkicu jest lepiej). Taki przykład: lewa łapa wskazuje na czubek nosa, a u Ciebie na środek kufy. Poza tym gdzie indziej patrzy, głowa w innym kierunku, a nos to już w ogóle;) Zęby górnej szczęki zlewają się z wewnętrzna strona fafla.. z resztą jak w ogóle zębów nie widzę. Paszcza nie ma w ogóle głębi, nie widać, że tam jest dziura gardłowa:lol: Sierść jest szaro-szara, brakuje koloru. On nie jest kruczoczarny, ma lekko brązowy odcień. Szkoda, że to słabo zaznaczyłaś;) W pierwszym etapie są kolorki, ale na końcu one gdzieś zanikły... Chyba że to wina skanera? Ogólnie wygląda jak zrobione na szybko, nieskończone w połowie... A gdzie tło? Lewitujący pies?
B.[B] nie obraź się za te uwagi[/B]:p[/QUOTE]

[I]
"Słuchaj rady i przyjmij karcenie, abyś w przyszłości był mądry."[/I] [SIZE=1]Przypowieści Salomona 19,20[/SIZE]

[I]"Uderz w szydercę, a prostak zmądrzeje;
karć rozumnego, a nabędzie wiedzy." [/I][SIZE=1]Przypowieści Salomona 19,25[/SIZE]

[I]"Synu mój, jedz miód, bo jest dobry, słodki jest plaster miodu dla twojego podniebienia;
Tym też jest wiedza i mądrość dla twojej duszy!
Jeżeli ją znajdziesz, masz jeszcze przyszłość, a nadzieja twoja nie rozwieje się." [/I][SIZE=1]Przypowieści Salomona [/SIZE][SIZE=1]23,18

[/SIZE][I]"Złotym kolczykiem i klejnotem ze złota jest dla ucha, które słucha, ten, kto mądrze napomina"[/I] [SIZE=1]Przypowieści Salomona 25,12[/SIZE]

[I]"Razy przyjaciela są oznaką wierności, pocałunki wroga są zwodnicze."[/I] [SIZE=1]Przypowieści Salomona 27,6[/SIZE]

[I]"Kto schlebia swojemu przyjacielowi, ten mu zastawia sidła na nogi."[/I] [SIZE=1]Przypowieści [/SIZE][SIZE=1]Salomona 29,5[/SIZE]



[SIZE=1] [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/980.gif[/IMG]- [SIZE=2]Biblia Polska [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][I]Towarzystwo Biblijne w Polsce Warszawa 2004-XXII-10M[/I][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka'][I]
"Słuchaj rady i przyjmij karcenie, abyś w przyszłości był mądry."[/I] [SIZE=1]Przypowieści Salomona 19,20[/SIZE]

[I]"Uderz w szydercę, a prostak zmądrzeje;
karć rozumnego, a nabędzie wiedzy." [/I][SIZE=1]Przypowieści Salomona 19,25[/SIZE]

[I]"Synu mój, jedz miód, bo jest dobry, słodki jest plaster miodu dla twojego podniebienia;
Tym też jest wiedza i mądrość dla twojej duszy!
Jeżeli ją znajdziesz, masz jeszcze przyszłość, a nadzieja twoja nie rozwieje się." [/I][SIZE=1]Przypowieści Salomona [/SIZE][SIZE=1]23,18

[/SIZE][I]"Złotym kolczykiem i klejnotem ze złota jest dla ucha, które słucha, ten, kto mądrze napomina"[/I] [SIZE=1]Przypowieści Salomona 25,12[/SIZE]

[I]"Razy przyjaciela są oznaką wierności, pocałunki wroga są zwodnicze."[/I] [SIZE=1]Przypowieści Salomona 27,6[/SIZE]

[I]"Kto schlebia swojemu przyjacielowi, ten mu zastawia sidła na nogi."[/I] [SIZE=1]Przypowieści [/SIZE][SIZE=1]Salomona 29,5[/SIZE]



[SIZE=1] [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/980.gif[/IMG]- [SIZE=2]Biblia Polska [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][I]Towarzystwo Biblijne w Polsce Warszawa 2004-XXII-10M[/I][/SIZE][/QUOTE]


a po co ten tekst? :|

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a po co ten tekst? :|[/QUOTE]

A tak mnie wczoraj natchnęło do wklejenia tych tekstów, gdy przeczytałam prośbę LeCoyotte, abyś nie obraziła się na jej uwagi. Oczywiście wiem, że się nie obraziłaś. ;) To taki mały off-topic z mojej strony. Te złote myśli Salomona to znakomite przypowieści, one są wiecznie aktualne. Dlatego je zacytowałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']A tak mnie wczoraj natchnęło do wklejenia tych tekstów, gdy przeczytałam prośbę LeCoyotte, abyś nie obraziła się na jej uwagi. Oczywiście wiem, że się nie obraziłaś. ;) To taki mały off-topic z mojej strony. Te złote myśli Salomona to znakomite przypowieści, one są wiecznie aktualne. Dlatego je zacytowałam.[/QUOTE]


yyy..yhy.

Spróbuje zrozumiec intencje Twych wklejanych słów. :)

...bo tak właściwie za co mialabym sie obrazic? ;) a ze Kojot jest normalna osobą o bardzo dobrym podejsciu do spraw artystycznych...więc wszystko przyjmuje za dobrą monete ;)

Link to comment
Share on other sites

no to dziś taki szczeniaczek ;)

[img]http://img7.imageshack.us/img7/3659/labmb.jpg[/img]

zauważyłam że jak si rysuje pod lampką nocną to się wydaje dobrze a w dzień to już plamki są zmaiast cieni ...

Chyba muszę zacząć rysować w ciągu dnia :P Ale i tak mi jeszcze daleko do perfekcji :)

Chętnie poczytam jakieś rady :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...