Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='smallpati']nie przesadzaj, jakbyś nie naciskała aż tak bardzo to byłoby widać podpalenie, a pies wyglądał by naturalniej


Rysuj kwiatki czy inne dziadostwa :D[/QUOTE]
i tu jest problem :evil_lol: moja przypadłość nazywa się ciężka ręka : P i to nie ja sama tak twierdzę ;)

kfiatki som nuudne : P ale chyba spróbuję, akwarelami mi się jakoś udawało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']jak już pisałam, mam szare koh-i-noory i żaden z nich nie jest połamany, żaden, więc będę się trzymała wersji że to najlepsze ołówki jakimi kiedykolwiek pracowałam
[/QUOTE]

Nikt tutaj raczej nie chce zmieniać Twojego zdania, po prostu piszemy, że u nas koh-i-noor niezbyt się sprawdza, z resztą dzisiaj zrobię zdjęcie mojego zestawu, 7b i 8b są praktycznie całkowicie zjechane.

Link to comment
Share on other sites

Zarówno ołówki (8B-2H) jak i papier czy gumkę chlebową mam Koh-i-noora i bardzo je sobie chwalę ;) Nic się nie łamie, może to zależy od tego jak ołówki były przetrzymywane zanim trafiły w Wasze łapki ;)

W ramach odpoczynku po sesji (i nabieraniu sił przed sesją poprawkową :evil_lol:)
taki sobie owczareczek

[IMG]http://img514.imageshack.us/img514/4392/owczareknet.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zarówno ołówki (8B-2H) jak i papier czy gumkę chlebową mam Koh-i-noora i bardzo je sobie chwalę ;) Nic się nie łamie, może to zależy od tego jak ołówki były przetrzymywane zanim trafiły w Wasze łapki ;)[/QUOTE]

albo jak te łapki ich używają :evil_lol:
może to tez jest kwestia strugaczki, tępe strugaczki nie ostrzą a rozdzierają ołówek, ja zmieniam strugaczkę średnio co miesiąc ;)

Bardzo fajnie wyszedł owczarek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Faktycznie tępe strugaczki mogą niszczyć ołówki, zawsze mi to tata powtarzał :evil_lol: W każdym razie dobre ołówki dobrze używane i przechowywane same z siebie się nie łamią ;)

A czy ktoś z Was używał fiksatywy Koh-i-noorskiej? Na Allegro można dostać za ok.15zł i się nad zakupem zastanawiam :razz:
Nie plami, nie zmienia barwy? A może używacie innych firm? A jeśli lakier (bo podobno też dobry) to jaki?

Link to comment
Share on other sites

ja używałam lakieru bodajże palette, pewien czas ale nie byłam zadowolona, rysunki zmieniały kolory (ciemniały), lakier zostawiał nieładne plamy, nie ważne z jakiej odległości był rozpryskiwany, do tego wcale nie spełniał swojej roli, nie pokrywał całkowicie rysunku, zawsze było miejsce które się rozmazało, ale to nie była kwestia złego rozprowadzenia, odradzam lakiery.

[QUOTE]W każdym razie dobre ołówki dobrze używane i przechowywane same z siebie się nie łamią ;)
[/QUOTE]

exactly ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']albo jak te łapki ich używają :evil_lol:
może to tez jest kwestia strugaczki, tępe strugaczki nie ostrzą a rozdzierają ołówek, ja zmieniam strugaczkę średnio co miesiąc ;)
[/QUOTE]
ja też często zmieniam i jest jak jest ;) w każdym bądź razie faber castelle, steadlery i stabilo mi się ładnie temperują i nie łamią, chyba że to jakiś spisek :diabloti:

Koma, jak ty to robisz że każdy włosek widać? :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Chyba się jednak skuszę na tą fiksatywę, boję się lakieru a nieutrwalony niczym rysunek z czasem się niestety ściera... :roll:

Unbelievable- włosy rysuję warstwami, przy końcowej staram się by były wyraźnie widoczne nie umiem tego opisać ;)

Link to comment
Share on other sites

Miejscami zbyt chaotycznie np między oczami (nie wiem jak to się fachowo nazywa u psa), ale proporcje dobre

Tym rysunkiem popełniłam samobójstwo. Cały koń na takim maleńkim formacie:angryy: Nigdy więcej na A4
[IMG]http://img534.imageshack.us/img534/944/23434466.jpg[/IMG]

A ten mi się podoba:p
[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/784/pieeeeeeeeeeeeees.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaMasel'] np między oczami (nie wiem jak to się fachowo nazywa u psa)

[COLOR="#a0522d"]STOP;)[/COLOR]

A ten mi się podoba:p
[url]http://img62.imageshack.us/img62/784/pieeeeeeeeeeeeees.jpg[/url][/QUOTE]
Pokaż zdjęcie:razz:

[quote name='Mada:)']Piękny konik i psiak!! Szkoda tylko, że psiak na jasnym papierze, bo na ciemnym efekt byłby powalający! :)[/QUOTE]
Zawsze można tło domalować.

[quote name='Koma']Dzięki :)

Faktycznie tępe strugaczki mogą niszczyć ołówki, zawsze mi to tata powtarzał :evil_lol: W każdym razie dobre ołówki dobrze używane i przechowywane same z siebie się nie łamią ;)
[/quote]
Dlatego nie używam strugaczek;) Ostry nożyk załatwia sprawę. Potem zaostrzyć papierem ściernym na deseczce i voila;)
[quote name='Koma']
A czy ktoś z Was używał fiksatywy Koh-i-noorskiej? Na Allegro można dostać za ok.15zł i się nad zakupem zastanawiam :razz:
Nie plami, nie zmienia barwy? A może używacie innych firm? A jeśli lakier (bo podobno też dobry) to jaki?[/QUOTE]

Nie używam w ogóle fiksatywy, bo przyciemna pastele. Kropelki fiksatywy jakby sklejają wierzchnią warstwę i robią się mikroskopijne dziurki. Brzydko to wygląda i pozbawia szczegółów;) Żeby po spryskaniu pastele rzeczywiście się nie rozmazywały, trzeba by na prawdę dużo fiksatywy użyć. Lakier podobnie, ale jest 'delikatniejszy', jego to dopiero trzeba się napryskać:evil_lol: Fiksatywę używam jedynie między kolejnymi warstwami pasteli.

---

[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/fc27128a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja to już przy Tobie nie mam po co rysować:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Nie wspierałam się żadnym konkretnym zdjęciem, nawet nie zależało mi za bardzo na podobieństwie psa. Rysowane z kilku, ale najwięcej ma chyba z tego
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_ml4eCV4YCnA/SvSLVzvEg5I/AAAAAAAAX0Q/vHYJL65dCeQ/DSC09943%20%5B640x480%5D.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...