Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

Betty, super oczko ;) Jaki masz tablet?
Klaudia - dobre proporcje, ale z tego co widzę rozmazujesz palcem - nie rób tego, lepiej rysuj sierść drobnymi kreseczkami :)
iGumee - nieźle się zapowiadają - dokończ je koniecznie i pokaż :) A labrador ma chyba za mały nosek :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borysova']
iGumee - nieźle się zapowiadają - dokończ je koniecznie i pokaż :) A labrador ma chyba za mały nosek :P[/QUOTE]
Spoko. :3
Jak mam czas to dokańczam które mam pod ręką :D
A nosek poprawię.
Dzięki za radę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kingaa.']iGumee, jak na 10 lat to super :)
Ale postaraj się nie 'mazać' tak sierści, tylko wypełniać szkice kreseczkami. To samo do Klaudii ;)[/QUOTE]
Spoko. Ale ja to robię właśnie kreseczkami tylko że fotki nie wyszły bo telefonem :)
[quote name='Morelkaa']
iGumee- ostatnia [manga?] mi sie podoba. Może ruszysz w ten kierunek? :cool3:[/QUOTE]
Tak ostatnia to manga.
Ja mangą kiedyś rysowałam.Postanowiłam powrócić do tych klimatów :D
Już jakiś jeden obrazek skończyłam z tych co wkleiłam . Ale nie mam telefonu i nie mogę wkleić. Dopiero o 10:30.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borysova']Klaudia - dobre proporcje, ale z tego co widzę rozmazujesz palcem - nie rób tego, lepiej rysuj sierść drobnymi kreseczkami :)[/QUOTE]

[quote name='Morelkaa']Klaudia-proporcje fajne, tylko podobno ołówka sie nie rozmazuje... Potega rysunka ołówkowego jest kreska, a nie jego cień[ołówka][/QUOTE]

Dziękuję za rady, postaram się nie rozmazywać:)
Od paru dni zabieram się do narysowania Whippeta, więc jak się już zmobilizuję to postaram się rysować kreska za kreską tak jak mówicie:)
Zobaczymy jak mi to wyjdzie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borysova']Mani, dobrze Ci idzie, tylko jak rysujesz to dokładniej przyglądaj się temu co rysujesz, np. psy mają wg mnie za niskie czoło, jakoś spróbuj to sobie odmierzać :) Simba wyszedł Ci chyba najlepiej :D[/QUOTE]

dziękuje:)

wszyscy mi mówią że simba najlepszy!:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[B]Mani[/B], specjalnie dla Ciebie, bo się dopraszałaś ...
[URL]http://images47.fotosik.pl/1170/d9b8c724376a887b.jpg[/URL] Musisz zwracać uwagę na proporcje i rzeczywisty charakterystyczny kształt kufy psa, bo ten rysunek amstaffa nie przedstawia. Ponadto staraj się więcej szczegółów dostrzegać. Gdzie ciemniej, tak rysuj ciemniejszą kreską. Przede wszystkim zacznij te kreski zaznaczać. Nie musisz od razu dziergać włosek po włosku, jak tu niektóre bardziej doświadczone osoby robią, ale staraj się zaznaczyć kształt pyska tymi wszystkimi cieniami, które np. są na zdjęciu.
Zarówno w powyższym jak i kolejnym rysunku [URL]http://images37.fotosik.pl/1133/1ede65a46d490856.jpg[/URL] nos rysujesz w kształcie trójkąta. Psy takich nosków nie mają. Postaraj się mniej regularnie rysować nosy, ale nadając im bardziej zbliżony do rzeczywistego kształt.
Tutaj [URL]http://images50.fotosik.pl/1180/847dadd83a62d6e4.jpg[/URL] zaczęła się już coś dziać. Dodałaś jakiś kolor, co miało imitować, że pies ma sierść, a nie tylko kontury a reszta to pusta przestrzeń, ale ... postaraj się miejscami przyciemnić, a miejscami rozjaśnić, jak na zdjęciu, z którego rysowałaś. No chyba, że to było z głowy. Jeśli tak, to moja rada, abyś najpierw potrenowała anatomię różnych ras rysując ze zdjęć, a potem dopiero trenować swoją pamięć i wyobraźnię.
Simba, rzeczywiście, całkiem fajnie wyszedł, bo w miarę proporcjonalnie, ale ... tutaj są same kontury - to tylko szkic. Simba też ma "futerko", nie jest w środku pusty.
Tutaj troszkę lepiej, bo zaczęłaś wypełniać. Pytanie tylko, czy to miał być tygrys z kreskówki, czy ze zdjęcia. Bo tygrys w rzeczywistości nie ma takich zygzaków, tylko nieregularne prążki.
Mastiffa nie będę oceniać, bo ani proporcjonalny, ani podobny do mastiffa. Trenuj dalej.

PS. i co Wy macie z tym wiekiem, że tak się licytujecie ? :niewiem::hmmmm:

[B]Ayumka[/B][B],[/B] musisz popracować nad proporcjami, bo mam wrażenie, że masz tendencję do wydłużania twarzy. Powtarza się to we wszystkich Twoich pracach. Bardzo ładnie twarze rysujesz, ja za portrety ludzkie jeszcze się nie wzięłam, ale ... musisz przyjrzeć się jeszcze raz swoim pracom - na spokojnie i z pewną dozą rezerwy - bez sentymentu.
[URL]http://i52.tinypic.com/16101mf.jpg[/URL]
[URL]http://i42.tinypic.com/11qqwj6.jpg[/URL]

[B]Kingaa[/B], bardzo fajnie Ci kotek wyszedł. Miś też, ale mam wrażenie że jest troszkę krzywy jakiś.
Nad kotkiem przydałoby się odrobinę popracować. Obecnie niemal zlewa się z tłem, postaraj się go wyłonić z tego tła, wycieniować bardziej.

[B]Klaudia[/B], tutaj niewiele widać [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-Y7GQ3RWntC8/Tq6w5mP6oQI/AAAAAAAABLE/iMMjRAAGKlA/s576/DSCF2072.JPG[/URL]
Rozumiem, że to na razie wstępny szkic ?
Jeśli Tobie podoba się taka technika, to jak najbardziej możesz rozmazywać palcem ,ale staraj się zaznaczać światła i cienie i w miarę możliwości szczegóły. Nawet jeśli nie rysujesz kreseczka obok kreseczki to też możesz świetne efekty uzyskać i oddać wygląd konkretnego psa. Jednakże są pewne szczegóły, które trzeba bardziej dokładnie zaznaczyć - np. oczy.
A skoro zdecydujesz się rysować kreska obok kreski, to nie musisz od razu wycierać całego rysunku. Uznaj ten swój szkic za podkład i na tym już rozmytym ołówku rysuj włoski. W niektórych miejscach ciemniejsze a w innych bardzo delikatne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borysova']Dobrze się spisuje? A jaki duży masz? Tak się dopytuję bo mam zamiar kupić :oops: :p[/QUOTE]


nie no pytaj-śmiało :) bardzo jestem z niego zadowolona, ani nie przerywa, ani nie szwankuje w żaden sposób :) wielkość A4 -mała jest ok. Na początku chciałam duzy rozmiar bo wydawało mi sie, że mały to za mały ale własnie idealnie starcza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']nie no pytaj-śmiało :) bardzo jestem z niego zadowolona, ani nie przerywa, ani nie szwankuje w żaden sposób :) wielkość A4 -mała jest ok. Na początku chciałam duzy rozmiar bo wydawało mi sie, że mały to za mały ale własnie idealnie starcza :)[/QUOTE]
Dzięki za info :D O A4 to ja sobie mogę pomarzyć niestety :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser'][B]Klaudia[/B], tutaj niewiele widać [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-Y7GQ3RWntC8/Tq6w5mP6oQI/AAAAAAAABLE/iMMjRAAGKlA/s576/DSCF2072.JPG[/URL]
Rozumiem, że to na razie wstępny szkic ?
Jeśli Tobie podoba się taka technika, to jak najbardziej możesz rozmazywać palcem ,ale staraj się zaznaczać światła i cienie i w miarę możliwości szczegóły. Nawet jeśli nie rysujesz kreseczka obok kreseczki to też możesz świetne efekty uzyskać i oddać wygląd konkretnego psa. Jednakże są pewne szczegóły, które trzeba bardziej dokładnie zaznaczyć - np. oczy.
A skoro zdecydujesz się rysować kreska obok kreski, to nie musisz od razu wycierać całego rysunku. Uznaj ten swój szkic za podkład i na tym już rozmytym ołówku rysuj włoski. W niektórych miejscach ciemniejsze a w innych bardzo delikatne.[/QUOTE]

Tak, to jest dopiero szkic.
Ale jak na razie to i tak z tym rysunkiem nic nie zrobię i go nie poprawię bo jakoś ostatnio wgl nie mogę sie zmobilizowac do narysowania czego kolwiek. Jak coś zacznę to albo cały rysunek mi nie wychodzi albo coś mi w nim nie pasuje:-(
Musze chyba na jakiś czas odłożyć ołówki i blok na półkę. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayumka']Nowy rysunek: [URL]http://i40.tinypic.com/1z357ba.jpg[/URL][/QUOTE]
Bardzo fajnie Ci te portrety wychodzą. Wprawiasz się.
Musisz potrenować dłonie, palce, bo baaaaardzo dłuuuugie wyszły, jakoś nienaturalnie wyglądają. Być może są proporcjonalne, ale czasem w grę wchodzi odpowiednie wycieniowanie.
No i paznokcie, obowiązkowo do poprawy, zwłaszcza ten na kciuku, bo wygląda na psi pazur :) Bez obrazy.
I coś bym zrobiła z różą. Albo bardzo delikatnie bym ją zaznaczyła, albo wręcz odwrotnie - bardzo mocno, żeby odcinała się choć troszkę od reszty rysunku.
I jeszcze jedną tendencję zauważyłam - noski kartoflane :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinię, zauważyłam wszystkie błędy, a popełniłam je dlatego, że po prostu z takiego wysokiego zdjęcia przeniosłam je na A4 w poziomie i dorysowałam czoło, którego na zdjęciu nie było widać ;p

Link to comment
Share on other sites

kawałek nowego wilka;) oczywiscie kolory jeszcze do dokończenia i reszta;) a moze ktoś kto sie orientuje w photoshopie wie jak zaznaczyć żeby wypełnić środek szkicu? bo jak rysuje sobie obrys wilka to męczące jest potem kolorować cały środek żeby nie wyjść poza linie -.- różczka nie zawsze mi zaznacza tak jak chce albo zostają poszarpane krawędzie, na tym tak jest...
[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/6688/rockstars.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...