Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

[quote name='miumiu'][B]ADMED, dzieki.[/B]
Sunia -po wymacaniu okazała się zębata :)

[B]A czy możesz zajrzeć do mojej galerii w podpisie -na zdjęciach widać przełysienie między oczami mojego psa (ma 10 tygodni)[/B]

Pierwszy lekarz powiedział, ze to pasozyt albo grzybica. Drugi, ze bzdrura, że to jakaś cecha osobnicza, bo przerzedzenie sierści jest zbyt regularne jak na działalność jakiegoś czynnika chorobotwórczego.
[B]Czy spotkałes się z taka "łysinką" u chi?[/B] Łysinka zarasta. Hodowczyni twierdzi, że miała juz takie pieski i wszystko sie normuje. Czy to więc może byc... genetyczne?

A i do uszu. wet numer 2. zmniejszył dawkę antybiotyku, przeczytął co tamta napisała w karcie i się tylko usmiechał. Powiedział, że pies jest w d-od-k-o-n-a-ł-e-j kondycji. Syfol w uszach się zdarza, bo się szczeniaki papraja różnymi rzeczami i są delikatne. Uszki rzeczywiście są już czyściutkie i pachnące.[/quote]
Na tych zdjęciach nie bardzo widać te "łysinki". Ja nie spotkałam się nigdy z takimi lysawymi plamkami. A czy to nie jest jakieś uczulenie. Czy miał to już w momencie odbioru od hodowczyni,czy dostał to póżniej. Wiem,że u chihuahua krótkowlosych spotyka się takie zjawiski i jest to wadą.Jeżeli jednak to zarasta,to myśle ,że po jakimś czasie nie będzie śladu.Ja na wszelkie sprawy skórne stosuje żel aloesowy ALOE VERA firmy Forever Living. Doskonale goją się po tym wszelkie skaleczenia,zadrapania,czy inne sprawy skórne(np.ukąszenia owadów.)
Co do uszu to jestem zdziwiona,bo malutki piesek prosto z domku raczej nie powinien mieć infekcji w uszkach. Co innego,gdyby już biegał po polu i miał kontakt z innymi pieskami.Wtedy zawsze istnieje pewien procent przwdopodobieństwa,że coś może złapać. No ale wszystko może się zdażyć. świetnie,że Pani szybko to zauważyła i zadziałała. Napewno wszysko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LooDea'][B][U][COLOR=red]ADMED [/COLOR][/U]moja sunia miala zgryz prawidlowy i zabbki rwne (mleczaki) problem mam natomiast wlasnie gdy wyrosly jej stale i ma przodozgryz. Tyle ze niewiadomo czy to jest wada szczekowa czy tylko krzywe zeby bo jezeli to zeby to da sie zalozyc aparacik i je naprostowac tyle ze moja hodowczni powiedziala ze jezeli to wada zgryzu to nie mam co myslec o tym zeby z niej zrobic sunie hodowlana a to bylo moim glownym celem (bo po co wydawac kase na rodowod...) teraz bym jej oczywiscie za zadne skarby nie oddala nawet za miliony :) [/B]
[B]Poza tym moja malutka zostala 16 sierpnia ugryziona przez wielkiego psiura -dlugonogiego owczarka... Teraz ma troche uraz ale jak ma cieczke to cos jej sie w glowce miesza bo nic sie mnie nie slucha :)[/B]

[B]Kto spi z Chi? :) [/B][/quote]
Ja spię z chiłkami i to nie jedną. I nie wyobrażam sobie ,aby mogło być inaczej.!!!
Tak właśnie jest u chihuahua ze zgryzami. W wieku szczenięcym wszystko jest wzorowo a przy drugich ząbkach pojawia się wada. Nie wiem,czemu tak jest. Jeżeli jest to tzw.ciasny przodozgryz lub tyłozgryz to naogół jest to nieprawidłowy wzrost drugich ząbków ,a nie wada ustawienia szczęk.Poza trym wcale nie musi to być dziedziczne. Z tego co wiem,to inny gen odpowiada za górń a inny za dolną szczękę.Kiedyś wyjaśnizł mi to specjalista i nie mam powodu nie wierzyć. I jeżeli jeden gen będzie od matki a drugi od ojca,może powstać wada zgryzu.Myśle,że teżnie bez znaczenia jest,że u chihuahua spotyka się pieski o różnych długościach kufek.Ale to już są jedynie moje rozmyślania.
Radze bardzo uważać na duże pieski. Znam przypadek z przed około tygodnia,że owczarek złapał maleńką chihuahua i skończyło się tragicznie.... niestety!!!!.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedź

łysinki zauważylam u hodowcy. nie znam sie na chi, indagowana hodowczyni powiedziala, ze to się zdarza i ze zarośnie, że czasem długowłose tak maja -nie mialam powodów nie wierzyc. Wątpliwości przyszly gdy obejrzałam zdjęcia dogomaniaków -ich pieski miały pozarastane łebki. Planuje wystawic mojego piesa i stąd pytanie czy to moze być genetyczne. Bo jeśli tak -chyba zrezygnujemy z kariery reproduktora... Lekarz twierdzi, ze symatria tego przerzedzenia wyklucza etiologie infekcyjną. Jgo zdaniem to genetyka. Łysinka zarasta.

dodam - widziałam oboje rodziców mojego psa, oboje piekna szata (sprawdziłam tatoo -to te psy, które sa w metryce)

uchole -nie latał po dworzu ale miał kontakt z innymi psami na 100%. To spora hodowla. Są tam też inne rasy.

Lekarz twierdzi, że gdyby to było zapalenie ucha, rozległa infekcja, to nie byłoby tak dobrych efektów po 4 dniowej antybiotykoterapii. A wczoraj -gdyby nie miał karty, nie zauważyłby, ze coś z tymi uszami jest "nie tak". Małżowiny nie sa zaczerwienione, wydzieliny nie ma, zapach jest fizjologiczny.

Ma 10 tygodni z hakiem i waży 1,1 kg. Czy on nie jest "za duży"? Bo gruby nie jest.

ja jestem chyba ogólnie przewrazliwona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']dziekuje za odpowiedź

łysinki zauważylam u hodowcy. nie znam sie na chi, indagowana hodowczyni powiedziala, ze to się zdarza i ze zarośnie, że czasem długowłose tak maja -nie mialam powodów nie wierzyc. Wątpliwości przyszly gdy obejrzałam zdjęcia dogomaniaków -ich pieski miały pozarastane łebki. Planuje wystawic mojego piesa i stąd pytanie czy to moze być genetyczne. Bo jeśli tak -chyba zrezygnujemy z kariery reproduktora... Lekarz twierdzi, ze symatria tego przerzedzenia wyklucza etiologie infekcyjną. Jgo zdaniem to genetyka. Łysinka zarasta.

dodam - widziałam oboje rodziców mojego psa, oboje piekna szata (sprawdziłam tatoo -to te psy, które sa w metryce)

uchole -nie latał po dworzu ale miał kontakt z innymi psami na 100%. To spora hodowla. Są tam też inne rasy.

Lekarz twierdzi, że gdyby to było zapalenie ucha, rozległa infekcja, to nie byłoby tak dobrych efektów po 4 dniowej antybiotykoterapii. A wczoraj -gdyby nie miał karty, nie zauważyłby, ze coś z tymi uszami jest "nie tak". Małżowiny nie sa zaczerwienione, wydzieliny nie ma, zapach jest fizjologiczny.

Ma 10 tygodni z hakiem i waży 1,1 kg. Czy on nie jest "za duży"? Bo gruby nie jest.

ja jestem chyba ogólnie przewrazliwona ;)[/quote]
Nie jest to mała waga ale i nie jakaś ogromna. Zresztą przekonałam się,że niektóre chihuahua na poczatku rosną szybko a potem się zatrzymują i nie są wcale bardzo duże. Myśle,że Pani piesek będzie ważył gdzieś nie mniej niż 2,5 kg. Ale to całkiem dobra waga.Może nie będzie z tych najmniejszych ale chyba najważniejsze aby był zdrowy.A te pare deko więcej to też i o pare deko więcej do kochania.

Link to comment
Share on other sites

osobiscie nie jestem za nadmierną miniaturyzacja psów (vide yorki) bo od pewnego momentu to nie służy chyba rasie -zdrowiu, sprawności itp. Ale nie wiem jak się na to zapatrują sędziowie ;)

Przy dwójce żywych dzieci i kotów (które zaczynają sie z Paco bawić, uff) każde deko na + jest na na wagę złota :lol:

czy wasze chi mają pasję do aportu? Bo Paco niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkorange][U][B]ADMED [/B][/U][COLOR=black]ja mam tylko nadzieje ze to krzywe zeby bo bede zakla[/COLOR][U][B]dac[/B][/U] [/COLOR][COLOR=black]ten cholerny aparat a jezeli szczeki to sporbuje jak mowilas ze niby ocena w dol i mozne zarobic bdb. Zobaczymy. Moja biedna Chi zostala pogryzionaprzez wielkiego dlugonogiego skundlonego owczakra :9 i do tego mnie tam nie bylo :9 ale moj chlopak mowil ze jak ten dzikus chwycil mojego maluszka i zaczal nim szarpac jak laleczka i ona zaczela strasznie piszczec <placze> to na samym koncu odwrocil sie z nia w pysku i chcial dac noge i puscil jak moj Marcin ryknal na niego az wlasciciel z posesji wyszedl... I co sie okazalo jak policja przyjechala (to mala wiocha i policja niestety ma wakacje ciagle...) to powiedzieli ze pies szczepiony i ze "upomni" pana aby nie puszczal psow ale pan sie dobrze wykreca i poza tym moj "pies" (kruszyna) tez byl b4ez smyczy i costam coatam. I potem pojechalam na komisariat w furii (bo psy znow lataly same po dworze) i zapytalam czy te psy maja szczepienia chociaz bo taki jest obowiazek a policjant ze maja i ze wszystko sprawdziol. a moj tata zadzwonil do lecznicy gdzie leczyli mi pieska (bylo po mojej stronie:)) i zapytal kiedy byly szczepione bo wszystko musi byc w komputerze i weterynarz mowi ze 18 a moj piesio byl ugryziony... 16!!!! bedzie aferka niezla bo tata sie strasznie wsciekl i zobaczymy jak policjanci beda plakac :>[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Miumiu [/COLOR][COLOR=black]powiem Ci ze moja sunia byla troche mneijsza w sensie mniej wazyla ale maluchy przestaja tak przybierac . Chihuahua rosnie niby do 6 miesiecy wiec nie martw sie. Do 2 kilo daleko :) Moja ma 1,7 z pelnym brzuszkiem i nic nie tyje od miesiaca. Mysle ze juz nie rosnie do gory ani w szerz :)[/COLOR][/B]
[B]pozdrawiam[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LooDea'][COLOR=darkorange][U][B]ADMED [/B][/U][COLOR=black]ja mam tylko nadzieje ze to krzywe zeby bo bede zakla[/COLOR][U][B]dac[/B][/U] [/COLOR][COLOR=black]ten cholerny aparat a jezeli szczeki to sporbuje jak mowilas ze niby ocena w dol i mozne zarobic bdb. Zobaczymy. Moja biedna Chi zostala pogryzionaprzez wielkiego dlugonogiego skundlonego owczakra :9 i do tego mnie tam nie bylo :9 ale moj chlopak mowil ze jak ten dzikus chwycil mojego maluszka i zaczal nim szarpac jak laleczka i ona zaczela strasznie piszczec <placze> to na samym koncu odwrocil sie z nia w pysku i chcial dac noge i puscil jak moj Marcin ryknal na niego az wlasciciel z posesji wyszedl... I co sie okazalo jak policja przyjechala (to mala wiocha i policja niestety ma wakacje ciagle...) to powiedzieli ze pies szczepiony i ze "upomni" pana aby nie puszczal psow ale pan sie dobrze wykreca i poza tym moj "pies" (kruszyna) tez byl b4ez smyczy i costam coatam. I potem pojechalam na komisariat w furii (bo psy znow lataly same po dworze) i zapytalam czy te psy maja szczepienia chociaz bo taki jest obowiazek a policjant ze maja i ze wszystko sprawdziol. a moj tata zadzwonil do lecznicy gdzie leczyli mi pieska (bylo po mojej stronie:)) i zapytal kiedy byly szczepione bo wszystko musi byc w komputerze i weterynarz mowi ze 18 a moj piesio byl ugryziony... 16!!!! bedzie aferka niezla bo tata sie strasznie wsciekl i zobaczymy jak policjanci beda plakac :>[/COLOR][/quote]
Ostrzegam wszystkich przed chodzeniem z chihuahua bez smyczy. naprawde znam kilka tragicznych wypadków ,do których by nie doszło,gdyby pieski nie biegały luzem!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Chciałam kupić Heavy'emu coś ciepłego. W sklepach nie znalazłam nic konkretnego, a własciwie nie bylo nawet jego rozmiaru. [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_evil.gif[/IMG]
Postanowiłam kupić cos ze sklepu internetowego, no i mam dylemat [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG]
Zainteresowało mnie kilka rzeczy, ale nie mogę się zdecydować które z nich będzie praktyczniejsze i wygodniejsze..

1. [URL]http://psiamoda.sold.pl/product_info.php/cPath/1/products_id/65[/URL]
2. [URL]http://psiamoda.sold.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/51[/URL]
3. [URL]http://psiamoda.sold.pl/product_info.php/cPath/21/products_id/64[/URL]

Jak narazie najbardziej zdecydowana jestem na to ostatnie [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/tongue.gif[/IMG]
Co radzicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']mi sie najbardziej ta ocieplana polarowa kurteczka podoba :)[/quote]

no własnie ja też jestem najbardziej do niej przekonana, mysle ze bedzie najcieplejsza, a o to mi przede wszystkim chodzi;) no i wizualnie tez mi sie podoba :D mam tylko obawy co do tego kaptura, czy to aby wygodne:roll:

Link to comment
Share on other sites

zdjęcia [SIZE=3][B][U][COLOR=blue]chihuahua długowłosej i krótkowłosej[/COLOR][/U] z wystawy w Warszawie[/B] w naszej galerii [/SIZE]od postu numer [B][SIZE=3]2003[/SIZE][/B]

[SIZE=3][B]ZAPRASZAM![/B] [/SIZE]

Link do postu 2003:
[SIZE=3][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2146343&postcount=2003"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2146343&postcount=2003[/SIZE][/URL][/SIZE]

[SIZE=1]i dalej[/SIZE]

p.s. mi tez się podoba kurteczka, co do kapturka to rzeczywiście jest troszkę nie praktyczny, jak się go założy to spada na oczka, a jak nie założy to podskakuje na pleckach i przeszkadza (można go przyszyć na stałe lub doszyć guziczek i odpinać w miarę potrzeb). Większośc ubranek dla małych piesków jest z kapturkami.

Link to comment
Share on other sites

Taquilla jest przepiękna, szkoda, ze nie może być wystawiana.A jak ją wzięłaś na wystawę? Bo ja nie brałam Paculca bo sądziłam, ze nie wpuszczą nie zgłoszonego psa. wystarczy np. zaswiadczenie od lekarza? Czy co?Nabralam chętki na białą chi gładka. Bo te beżowe jakoś mnie nie powaliły na kolana. Choc jedna /jeden junior miał obłędną główke -jak piłeczka i króciutka kufę 9jest na moich fotach) no cud miód. Nawet nie wiem jak im poszło bo moje dziecko wytrzymało jedynie długowłose ;(

Link to comment
Share on other sites

Miałam aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie i zaświadczenie od lekarza. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie nie wpuścili. Zawsze można wsadzić do plecaka :eviltong:

Ja akurat wjeżdżałam samochodem przez parking i panowie nawet nie sprawdzili dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Wejdz na allegro ja Ci napisze jeszcze ktory sprzedawca ma swietne ciuszki (oczywiscie tez przesadzone "suknia wieczorowa" lub "koszula wizytowa" dla chi) ale s tam kozuszki sliczne itd. Babka sprowadza z miami chyba tez ubranka kliknij i daj pokaz inne przedmioty sprzedajacego[URL]http://www.allegro.pl/item124801746_ortalionowa_kurtka_na_polarze_york_chihuahua_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Miumiu ja zapytam dzis mojego eks chlopaka. On marzyl o psie ale chcial mopsa bo uwaza ze ten pies jest taki smieszny ( choc moim zdaniem jest brzydki) ze jak na niego patrzy to buzia mu sie smieje. Ale zapytam. Nie wiem czy bedzie chcial takiego duzego psa ale nie zaszkodzi powiedziec ze jest bernenczyk zwlaszcza ze sa to piekne i bardzo marde psy. [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

jasne rozumiem o co chodzi. w sumie on powinien miec psa bezproblemowego... tylko ja jestem taka madra i biore zawsze ciezka rase... :/ Chi jest pierwszysm bezproblemowym psem :) wczesniej na przyklad mialam beagla i na dodatek psa... ale bylam twarda i chodzilam na szkolenia a potem agility i niby teraz jest najbardziej ulozonym beaglem zwlaszcza ze super sie slucha nie mnie tylko mojego taty. teraz u niego mieszka z suka owczarka w gorach w domu :))) zycie dla bealga jak z bajki dlatego go tam dalam :) bo pojechal tam na przechowanie jak wyjechalam i jak wrocil to mi niszczyl wszystko i plakal okropnie (zakochal sie w suczce). tak to juz bywa teraz jest jej "pajacykiem" skacze i ja zabawia :)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']jak znaleźć wyniki wystawy, ja jakis matoł jestem.

Nie wiecie jak poszło Bajaderce Maff-staff?

A ten pies co wygrał psy to straszny puchacz nie? Włosiska to on miał. A pewny siebie :)

Fajne te niekóre cziłki takie zawadiaki![/quote]

Bajaderka była sama na ringu. Dostała chyba złoto ale nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...