Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

oboje dłudzy i raczej nie ma ich fotek...
Nie wiemjak to powiedzieć. On ma normalne włoski, dłuższe. Więc to nie to.
Wetka mówi -albo pasozyt uogólniony (nużeniec), albo z tych uszu i jakoś jedno z drugim przejdzie, albo i na to stwaia najbardziej błędy w żywieniu/alergia.

Wesoły jest, fajny, kupa ładna.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='miumiu']oboje dłudzy i raczej nie ma ich fotek...
Nie wiemjak to powiedzieć. On ma normalne włoski, dłuższe. Więc to nie to.
Wetka mówi -albo pasozyt uogólniony (nużeniec), albo z tych uszu i jakoś jedno z drugim przejdzie, albo i na to stwaia najbardziej błędy w żywieniu/alergia.

Wesoły jest, fajny, kupa ładna.[/quote]
[COLOR=red]Będzie dobrze ..musi....![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']oboje dłudzy i raczej nie ma ich fotek...
Nie wiemjak to powiedzieć. On ma normalne włoski, dłuższe. Więc to nie to.
Wetka mówi -albo pasozyt uogólniony (nużeniec), albo z tych uszu i jakoś jedno z drugim przejdzie, albo i na to stwaia najbardziej błędy w żywieniu/alergia.[/quote]

Wniosek jest jeden, nigdy więcej psa z podobnej hodowli.

Teraz zostało tylko leczyć Paco i mieć nadzieję, że przejdzie i nie pojawi się już nigdy. Powodzenia w leczeniu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia'][URL]http://republika.pl/fundacjaemir/psy/foto/bialkab.jpg[/URL]
szuka domku, czy to może być mix chihuahua ?[/quote]

Jak to u mixów bywa, to może być mix wszystkiego :-( Ale rzeczywiście jest podobna do cziłałki z główki i oczu :-( Biedna psina :-(

[B][SIZE=6]KTO CHCE mix CHIHUAHUA??????????[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Loona - kobieta pokazała mi miejsce gdzie trzyma psy: szczenięta i suczki. Byłam pod wrażeniam. Pokoik, czysciutkie (otwarte!!!) klatki, psy bnaaaaaaaaardzo kontaktowe. wszystkie. widziałam rodziców Paculca. Pani powiedziała, ze większe psy trzyma w psiarni, w boksach. Ale nie widziałam psiarni (mea culpa).

W ogóle - hodowla może nie idealna, ale chyba pochopnie "wieszam psy" nomen omen. Przy dużej ilości szczeniąt łatwo cyba o przeoczenie czegoś...

Nauka: nie brać psa z hodowli wieeeeelo rasowej. Ale z drugiej strony -hodowla nie od sasa do lasa tylko w zasadzie same rasy ozdobne. Więc jednak jakaś specjalizacja.

Paco po kilku dniach kuracji juz prawie nie ma syfola. Nie śmierdzi. Z uszków mu teraz wali oliwką dla dzieci, którą czyszczę te jego radary. Mam wrazenie, że łysizna zarasta...

Na pewno wielkiej krzywdy nie miał skoro psychicznie jest w takim a nie innym stanie. Wesolutki jak na pierwszego maja, niczego się nie boi, do samochodu przyzwyczajony, uczy się błyskawicznie.

Czy ktoś z was wystawia się w sobotę w warszawie? wybieram się jako widz.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, ważne i dość pilne. Do rity przede wszystkim ale może ktoś inny sie spotkał z taką sytuacją.
Chihuahua 8 tygodni nie ma na dole ząbków. Znaczy ma kiełki a nie ma tych między kiełkami. Czy jest szansa że wyrosną stałe? Czy to wada genetyczna, a jeśli tak -z czym jeszcze może się wiązać? Czy to może być tak jak u grzywaczy -że czasem zęby nie urosną i nikt z tego nie robi afery?

Suka jest długowłosa, sobolowa (kolor).

Rita, spotkałaś się z czymś takim? Inni hodowcy? Chyba wyżej udzielał się ktoś bardzo doświadczony w chihuahua, nie pamiętam nicka. Będę bardzo wdzięczna za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia ma 6 miesiecy i na smamym koncu wypadl jej zabek z samego srodka na dole. Hodowczyni ( bardzo obyta kobietka) powiedziala ze chihuahua maja czasem tak ze niektore zeby im nie wyrastaja ale ze np na wystawie nie jest to niby wada. Mojej powinien ten zab wyrosnac (mam nadzieje! Miumiu jaki to kolor sobolowy? (tez mam dlugowlosa)

P.S. Ta kobieta wlasnie hoduje takze grzywacze :)

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak to jest z tymi ząbkami u Waszych maluchów ale u grzywaczy tylko łyse mogą mieć braki w uzębieniu, owłosione muszą mieć cały komplet[poprostu gen odpowiadajacy za brak sierści ma wpływ na uzębienie, łysolki ogólnie maja nienajlepsze zęby]
[SIZE="1"]z drugiej strony moja mama ma jeszcze mleczne 5 i nie ma zawiązków stałego zęba[/SIZE]:roll:
możesz zdradzic z jakiej hodowli jest Paco?i z jakiej hodowli jest maluszek LooDea? [wiem , wiem ciekawość to pierwszy stopień do piekła:diabloti:]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']Mam pytanie, ważne i dość pilne. Do rity przede wszystkim ale może ktoś inny sie spotkał z taką sytuacją.
Chihuahua 8 tygodni nie ma na dole ząbków. Znaczy ma kiełki a nie ma tych między kiełkami. Czy jest szansa że wyrosną stałe? Czy to wada genetyczna, a jeśli tak -z czym jeszcze może się wiązać? Czy to może być tak jak u grzywaczy -że czasem zęby nie urosną i nikt z tego nie robi afery?

Suka jest długowłosa, sobolowa (kolor).

Rita, spotkałaś się z czymś takim? Inni hodowcy? Chyba wyżej udzielał się ktoś bardzo doświadczony w chihuahua, nie pamiętam nicka. Będę bardzo wdzięczna za informacje.[/quote]
[COLOR=red]Witam Cię serdecznie!!!! Moją Rite brałam od hodowcy z wszystkimi ząbkami i zrośniętym ciemiączkiem.W wieku 8 tygodni. Chihuahua to dla mnie nowość ucze się tej rasy..Lepiej żeby mu wyrosły bo jak sama zobaczysz na wystawie sędziowie sprawdzają dokładnie zgryz a nawet liczą ząbki..[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]P.S[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]to aders strony naszej kolezanki z forum [URL]http://www.hodowla-dogomania.prv.pl/pl/001/[/URL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

mój diabeł ma wszystkie zęby, to nie o niego chodzi.
chodziło mi o tą importkę mojej siory.
Ale juz ją zawiozła do znajomego hodowcy co ją zmacał i zęby są jednak (hahaha).
Nie wiem jak wytłumaczyć jako to kolor. Taki ciemny szary z czarnym i jakby jasniejszym podsierstkiem. Ona ma jeszcze białe skarpetki i znaczenia. Jest piękna. Na razie uczę sie wstawiać fotki ale jak ktoś mi wstawi - to wyslę (siostra sie zgadza)

A mój jest z hodowli Buczynowo FCI (nie mają strony w necie)

Link to comment
Share on other sites

Moja chi Delfina (coz za pompatyczne imie- takie juz miala) w skorcie Dela choc znajomi nazywaja ja roznie: roztocze, rambo i criters ( z gremlinow...) . Jest z h. Favonius ktora miesci sie w kutnie :) Ja tez musze sie nauczyc wstawiac te fotki... :> nie wiem jak to poiwedziec ale nie widzialam jeszcze innej chi oprocz jej mamy i siostry (na zywo) a w internecie sa takie rozne rozniste ze nie wiem do czego mam porownac. Chihuahua dlugowlose sa lekko kudlate i takie co im sie wlosy po ziemi ciagna...to smieszne ale nie mam zadnego odniesienia...

Moja sunia ma 6 miesiecy pierwsza cieczke ( dziwna troche bo prawie nic nie leci :) ) i wazy 1,7 kg (jej mama byla suka "typowo hodowlana" miala dwa mioty po 5 malych i ze niby to wieksza chi ale dla mnie to byla kruszyna ze ho ho...)

dziekuje za wyjasnienie masci :0 dozgonna wdziecznasc :>

Link to comment
Share on other sites

Prawidłowo chihuahua w wieku 8 tygodni powinna mieć po 6 ząbków między kłami . Taka jest norma. Niestety u chihuahua dość często spotyka się 5 lub 4 ząbki. Wiem jednak z doświadczenia,że mimo braku 6 ząbków mlecznych,drugie wyrastają prawidłowo w licznbie 6/6.Zeby u chihuahua są raczej słabą stroną. Czasami też tak bywa,że przy pierwszych ząbkach zgryz jest prawidłowy,a potem gdy wychodzą drugie występuje przodozgryz lub tyłozgryz.Co do wystaw,to nie spotkałam się z liczeniem ząbków, natomiast wady zgryzu mają wpływ na ocene. Zgodnie z wzorcem rasy,zły zgryz jest "wada" i jeżeli wszystkie inne cechy są zgodne z wzorcem,to powoduje to obniżenie oceny o jeden stopień. Czyli na ocene bardzo dobrą. W przypadku suni,jest to ocena hodowlana,natomiast dla pieska,jest to dyskwalifikacja.(piesek aby uzyskać tytuł reproduktora musi mieć oceny doskonałe). No i kolejną bolączką "zębową" jest bardzo szybkie osadzanie się kamienia nazębnego,co prowadzi do uszkodzeń zabków. Dlatego nalęży czyścić ząbki,bo inaczej już nawet paroletnie chihuahua mogą stracić ząbki.No i kolejny problem to czasami drugie ząbki nie wyrastają. Nie miałam takiego przypadku u siebie,ale spotkałam się z takimi sytuacjami u piesków.Nie ma zalążków drugich tzw. stałych ząbków i po wypadnięciu "mleczaków" ząbki stale nie pojawiają się.Zatanawiałam się,czy nie wynika to z nieprawidłowego żywienia w wieku szczenięcym ale nie mam na to żadnych dowodów.

Link to comment
Share on other sites

[B]ADMED, dzieki.[/B]
Sunia -po wymacaniu okazała się zębata :)

[B]A czy możesz zajrzeć do mojej galerii w podpisie -na zdjęciach widać przełysienie między oczami mojego psa (ma 10 tygodni)[/B]

Pierwszy lekarz powiedział, ze to pasozyt albo grzybica. Drugi, ze bzdrura, że to jakaś cecha osobnicza, bo przerzedzenie sierści jest zbyt regularne jak na działalność jakiegoś czynnika chorobotwórczego.
[B]Czy spotkałes się z taka "łysinką" u chi?[/B] Łysinka zarasta. Hodowczyni twierdzi, że miała juz takie pieski i wszystko sie normuje. Czy to więc może byc... genetyczne?

A i do uszu. wet numer 2. zmniejszył dawkę antybiotyku, przeczytął co tamta napisała w karcie i się tylko usmiechał. Powiedział, że pies jest w d-od-k-o-n-a-ł-e-j kondycji. Syfol w uszach się zdarza, bo się szczeniaki papraja różnymi rzeczami i są delikatne. Uszki rzeczywiście są już czyściutkie i pachnące.

Link to comment
Share on other sites

[B][U][COLOR=red]ADMED [/COLOR][/U]moja sunia miala zgryz prawidlowy i zabbki rwne (mleczaki) problem mam natomiast wlasnie gdy wyrosly jej stale i ma przodozgryz. Tyle ze niewiadomo czy to jest wada szczekowa czy tylko krzywe zeby bo jezeli to zeby to da sie zalozyc aparacik i je naprostowac tyle ze moja hodowczni powiedziala ze jezeli to wada zgryzu to nie mam co myslec o tym zeby z niej zrobic sunie hodowlana a to bylo moim glownym celem (bo po co wydawac kase na rodowod...) teraz bym jej oczywiscie za zadne skarby nie oddala nawet za miliony :) [/B]
[B]Poza tym moja malutka zostala 16 sierpnia ugryziona przez wielkiego psiura -dlugonogiego owczarka... Teraz ma troche uraz ale jak ma cieczke to cos jej sie w glowce miesza bo nic sie mnie nie slucha :)[/B]

[B]Kto spi z Chi? :) [/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja śpię z Figarem, leży na poduszce obok (ma swoją własną), na pierzynie, pod łóżkiem, rzadko pod pierzyną, musibardzo zmarznąć. Co najciekawsze, nigdy nie domaga się wejścia pod pierzynę, jeśli zauważy, że się przebudziłam to owszem wejdzie, ale nie obudzi mnie jeśli mu zimno :shake:

Link to comment
Share on other sites

A moja mała Dela wiecznie sie chce pakowac pod kolederke bardzo chetnie sie zakopuje i rano tak sie ociaga zeby wstac ze potrafi spac jak ja juz wstane. Jak male dziecko tak sobie ziewa slodko i sie ociaga :))))))))) Ale odkad spie nie na materacu tylko na lozku to nie pozwalam jej za bardzo i spi obrazona na baraniej skorze. w taki klebuszek sie zwiuja i zasypia ale oczywiscie za kazdym razem jak sie klade do lozka to skacze jak ping pong i blagajacymi oczkami prosi "czy moge wejsc?" ale ja jeste twarda jak kamien :)

Link to comment
Share on other sites

Tak tak a bedzie miala cieczke (wlasnie ma
) to bede miala w lozku sajgon :) a jak gorzej przyjedzie chlopak spac i zobaczy psa na jego miejscu to jeszcze jej krzywde zrobi :P ale ona w tej baranince ciegle przesiaduje i cieplutko jej tam :) A Wasze Chi chodza na spacrerkach na smyczy lub w obrozy? Bo moja Delka to jak ma obroze to siada co 2 metry i sie drapie a jak zapne ja na smycz to siada i protestuje:) za tydzien ide z nia na szkolenie posluszenstwa 1 stopnia :D i nie wiem co to bedzie z jej chodzeniem na smyczy... [B][U][COLOR=darkorange]Asiaczek[/COLOR][/U][/B] basenji nie szczekaja tak? to te pieski co jodluja czy jak to sie tam fachowo nazywa :) fajniutkie sa!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...