Jump to content
Dogomania

Życie Pinesi wisi na włosku ... Pineska odeszła ... [']


Pinesk@

Recommended Posts

Pinesi się udało... Miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i zagrożenie minęło!
A te biedy co zostały? Boże! Chciałoby się pomóc wszystkim... Jednak to jest najzwyczajniej niemożliwe...
Dlaczego ci, co zowią się ludźmi robią coś takiego???
Przytulanki dla Pinesi Kochanej!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Pineska była dziś na kontroli, po prześwietleniu okazało się, że ropień jeszcze jest i to całkiem nie mały.
Po tych dwóch tygodniach brania antybiotyków nie zmniejszył się jakoś bardzo znacznie, więc kontynujemy leczenie, po dwóch tygodniach
następne RTG i zobaczymy czy ropień sie "ruszył" .
Przypuszczalnie to nie będzie jeszcze koniec antybiotyków, wet.mówi, że pewnie jeszcze około m-ca potrwa kuracja .
[/B]
[COLOR="red"][B]Dziś zapłaciliśmy:[/B][/COLOR]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/812/5e671d62ca7436e9.jpg[/IMG][/URL]

[COLOR="red"][B]W lecznicy 115zł [/B][/COLOR] (różnica w kwocie to lek wątrobowy dla mojej innej tymczasowiczki ) [COLOR="red"][B]w tym :
prześwietlenie 40zł
Enrobioflex - antybiotyk 75zł
+
Kaflex - antybiotyk wykupywany w aptece 39 zł

[SIZE="4"]Razem:[/SIZE][/B][/COLOR] [COLOR="red"][B][SIZE="4"]154zł[/SIZE][/B][/COLOR]



[COLOR="green"][B][SIZE="3"]Aktualizacja wpływów i wydatków[/SIZE][/B][/COLOR]

[B]"Na Wrocław" i leczenie Pineski wpłynęło:[/B]

[COLOR="green"][B]100zł E-S
30zł w tytule jest tylko Dla Pineski, domyślam się ze to wsparcie oferowane przez cykloida
120zł Danka1234
80zł Boni-Bobo
95zł bazarek
78złbazarek
20zł grzenka
30zł Sarunia-Niunia
500zł Taks
125zł danka1234

[COLOR="green"][SIZE="3"][COLOR="red"][B]RAZEM 1178zł[/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR]


[SIZE="3"][B][SIZE="2"][B]Wydatki:[/B][/SIZE][/B][/SIZE]

[COLOR="red"][B]Wrocław łącznie 1112, 28
14maj - wizyta kontrolna/kontynuacja leczenia 154zł
za dwa tygodnie kolejna wizyta kontrolna .....[/B][/COLOR]

[SIZE="4"][COLOR="red"][B]Razem:[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR="red"][B][SIZE="4"]Na dzień 14ty maj - 1266 z[/SIZE]ł[/B][/COLOR]

[SIZE="4"][COLOR="green"][B]9 CZERWIEC - kontrol[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]przeswietlenie -40zł
antybiotyk - 3 opakowania DALACINU- 66zł
hepatil - 40zł
[/B]
[COLOR="green"][B]razem 146zł ...[/B][/COLOR]

[B][SIZE="3"]Łącznie 234zł na minusie[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

To co to za cholerny ropień, że antybiotyk go nie ruszył ? Matko , to niezłe świństwo ale lepsze takie niż ... to co myśleli wszyscy.
Kasą nie wspomogę , bo ostatnio cieniutko, , choooopkamy do całkowitej "zdrowotnosci" i myzianki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']To co to za cholerny ropień, że antybiotyk go nie ruszył ? Matko , to niezłe świństwo ale lepsze takie niż ... to co myśleli wszyscy.
Kasą nie wspomogę , bo ostatnio cieniutko, , choooopkamy do całkowitej "zdrowotnosci" i myzianki.[/QUOTE]

nie specjalnie ruszył, okazało się ze dwa tygodnie to dużo za krótko, na oko prawie sie nie zmniejszył, ale jeszcze wet. ma go pomierzyć na tym sobotnim rtg,
to dopiero będzie po porównaniu wymiarów wiadomo dokładnie . Ten ropień nie dość ze wielki, to jeszcze bardzo głęboko siedzi,ciężki do rozpędzenia,
nie wypatrzony w końcu by pękł i sie rozlał...
Biedna Pineska musiał mieć przez te 8lat łańcuchowego "życia" X przeziębień, po stanie pecherza tez widac dokładnie ,że
męczyły ją wieczne zapalenia.

Ze spraw sercowych, jako ze serce osłuchowo nie pracuje dobrze,zostajemy przy lekach które brała do tej pory - karsivanie i enarenalu

Link to comment
Share on other sites

bazarek z którego czesć dochodu miala być przeznaczona na potrzeby Pinesi został zakonczony i rozliczony.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/206658-Ma%C5%82e-samochodziki-dla-ma%C5%82ych-ch%C5%82opc%C3%B3w%21%21-KUP-TERAZ-do-3-maja"]http://www.dogomania.pl/threads/206658-Ma%C5%82e-samochodziki-dla-ma%C5%82ych-ch%C5%82opc%C3%B3w!!-KUP-TERAZ-do-3-maja[/URL].
Połowa dochodu z bazarku czyli 125zł zostało na potrzeby Pinesi przekazane.
Zdrowiej jak najszybciej Pinesiu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1234']bazarek z którego czesć dochodu miala być przeznaczona na potrzeby Pinesi został zakonczony i rozliczony.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/206658-Ma%C5%82e-samochodziki-dla-ma%C5%82ych-ch%C5%82opc%C3%B3w%21%21-KUP-TERAZ-do-3-maja"]http://www.dogomania.pl/threads/206658-Ma%C5%82e-samochodziki-dla-ma%C5%82ych-ch%C5%82opc%C3%B3w!!-KUP-TERAZ-do-3-maja[/URL].
Połowa dochodu z bazarku czyli 125zł zostało na potrzeby Pinesi przekazane.
Zdrowiej jak najszybciej Pinesiu.[/QUOTE]

Dzięki Danusiu , wpłaty zaktualizowane w poście 455

Link to comment
Share on other sites

[B] [/B]

[INDENT] [B][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]Przepraszam najmocniej za wtargnięcie na wątek, ale pojawiła się szansa domku dla mieszkającego od kilku lat w schronisku w Szczytnie wystraszonego i opuszczonego jamnisia Kacperka-Nieśmiałka:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205586-PILNIE-transport-Wawa-Czestochowa-na-22.05%21Wystraszony-jamni%C5%9B-ma-szans%C4%99-na-dom"]http://www.dogomania.pl/threads/205586-PILNIE-transport-Wawa-Czestochowa-na-22.05!Wystraszony-jamni%C5%9B-ma-szans%C4%99-na-dom[/URL]

[B][FONT=Arial][SIZE=3]Ciocie Kochane! Może która z Was ma jakieś szanse na transport w niedzielę 22.05. Warszawa-Częstochowa (Trzebinia)?
[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]A może możecie wspomóc choć małym grosikiem?
[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]Im nas więcej, tym więcej dobrych serduszek i tym większe szanse na wyrwanie tego Niunia zza krat, ze schronu… Ziarnko do ziarnka…

[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]Isadora wieczorem wystawi jamnioły na SOS – zapraszamy…[/SIZE][/FONT][/B] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='yunona']To co to za cholerny ropień, że antybiotyk go nie ruszył ? Matko , to niezłe świństwo ale lepsze takie niż ... to co myśleli wszyscy.[/QUOTE]

byłam wczoraj z Pineska na kontroli, juz tyle czasu "leci" na antybiotykach...., kolejne RTG i kolejne NIC - ropien jest jak i był, jesli drgnął to
nieznacznie, właściwie nie widac specjalnej róznicy miedzy prześwietleniami poprzednimi i tym wczorajszym.
Nie ma zadnego sensu zeby Pina jadła antybiotyki ,które nie pomagają, wet. zmienił je na DALACIN - 3 opakowania,starcza Nam na 3 tygodnie i do kontroli...
Do antybiotyku włączony ma osłonowo na wątrobe hepatil, bo zaraz z wątroby nic nie zostanie.....

Link to comment
Share on other sites

No własnie chciałam zapytać, czy tak bezkarnie można tyle czasu dawać antybiotyk i czy ma osłonę , ale wszystko się wyjaśniło.
Straszna bida Pinesia.:shake: Oby Dalacin ruszył wreszcie to świństwo! Trzymamy kciuki:thumbs::thumbs::thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Śliczniusia dziewczyneczka... I jaka szczęśliwa!!!
Kasiu! Jesteś Wielka!!! (Poznałam dziś historię Maksia-Twojego sąsiada)... Serce mi się łamie...
Żeby tylko Pinesia cieszyła się jak najdłużej dobrym zdróweczkiem i żeby te ropienie w końcu poszły w cho***ę...
Przytulanki dla Niuni...:buzi::buzi::buzi:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Śliczniusia dziewczyneczka... I jaka szczęśliwa!!!
Kasiu! Jesteś Wielka!!! (Poznałam dziś historię Maksia-Twojego sąsiada)... Serce mi się łamie...
Żeby tylko Pinesia cieszyła się jak najdłużej dobrym zdróweczkiem i żeby te ropienie w końcu poszły w cho***ę...
Przytulanki dla Niuni...:buzi::buzi::buzi:...[/QUOTE]

dzięki Saruniu,ze zaglądasz do Nas :)

Wynik Maksia zwalił mnie z nóg, strasznie trudne to wszystko...:(

Link to comment
Share on other sites

Może Wy sie orientujecie w sprawach kardiologicznych? kolezanka ma jamniczke ze schronu,adoptowana pięc lat temu. Cudem udało sie ja odratowac,kilka dni temu przeszła dwie reanimacje,oczywiscie okazało się,ze zle rozpoznano chorobe (mimo,ze u weta jest raz na tydzien). Na razie prowadzi ja Ratajski ze Stryjskiej,pod koniec czerwca suczka ma konsultacje u Niziołka,ktory szcześliwie przyjezdza raz na dwa miesiace do Gdańska,ale jakiego weta polecacie dalej? Bo do Warszawy Maupka w tym stanie jezdzić nie moze.
Suczka mieszka w Sopocie.

Link to comment
Share on other sites

Ja w sprawach kardiologicznch niestety nic nie poradzę (spróbuję pogrzebać w internecie- a wchodziłaś na kardiologię na Dogo?). Natomiast jeśli chodzi o Pinesię to mam pytanie do Kasi- czy wiadomo jaka bakteria wywołała ten ropień, czy może to być gronkowiec? Bo na te cholerę to mam coś fantastycznego. Swego czasu byłam usiana czyrakami (wrzodami) czy jak kto woli, bolące i na całym ciele - głowa, tułów nawet nogi. I pomogla mi jedyna rzecz, robiłam antyszczepionkę, antybiogramy zmieniałam antybiotyki - wszystko wracało. Oczywiście jak zwykle tonący brzytwy się chwyta, znalazłam miody manuka (miodymanuka.pl) i ze szczyptą niedowierzania zakupiłam. Wzięłam tego ok. 1 kg , niestety koszt też nie jest mały ale pomogło!!!! Od dwóch lat (odpukać) nie mam nawrotów wysypu, jem czasami lody (czego nie wolno) i nic! Może warto spróbować. Oczywiście nie jest to kuracja na 7 dni ale na co najmniej 2 miesiące, a jak trzeba i dłużej. Napisz co za cholera siedzi w Pinesi (może wymaz krwi zrobić na bakterie?), nie wiem jakie badania można zrobić , żeby to ustalić (chyba punkcja nie?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Może Wy sie orientujecie w sprawach kardiologicznych? kolezanka ma jamniczke ze schronu,adoptowana pięc lat temu. Cudem udało sie ja odratowac,kilka dni temu przeszła dwie reanimacje,oczywiscie okazało się,ze zle rozpoznano chorobe (mimo,ze u weta jest raz na tydzien). Na razie prowadzi ja Ratajski ze Stryjskiej,pod koniec czerwca suczka ma konsultacje u Niziołka,ktory szcześliwie przyjezdza raz na dwa miesiace do Gdańska,ale jakiego weta polecacie dalej? Bo do Warszawy Maupka w tym stanie jezdzić nie moze.
Suczka mieszka w Sopocie.[/QUOTE]

Brązi znalazłam w trójmieście lecznicę, która ma b. wysoką ocenę może zerknij, jeśli nie znacie to może warto tam się przejść i odbyć wizytę rozpoznawczą ( trochę już wiecie na temat choroby) ale specjalnie nie zdradzajcie się z tym i zobaczycie czy lecznica jest kompetentna:
[URL]http://www.trojmiasto.pl/Canis-Cor-o14924.html[/URL]

a Niziołek jak najbardziej ok:[URL="http://www.niziolek.com.pl/Downloads%20pdf/Psie%20serce-BL-2006.pdf"]http://www.niziolek.com.pl.[/URL]
Niziołek Był w Gdańsku 17-18 w lecznicy Amicis na Elbląskiej - czy jamnisia była u niego? I jest to jedyna lecznica w Gdańsku, która współpracuje z Niziołkiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...