Jump to content
Dogomania

Cudny Gufik-zostaje juz na zawsze w domu u Kate i Bea.


rytka

Recommended Posts

wiem ale wyobraz sobie ajula,ze wtedy kiedy zabrałam Gufika, nie wzielabym jego(bo sie zastanawiałam) tylko ją a on by został...wyobrazasz sobie ze on tam ciągle by siedział? nasz Gufi?a ona siedzi....sa podobne do siebie z charakteru...

ja wiem kazdy ,ktory do nich trafi ma przechlapane i tak wezną innego psa do pilnowania ale czarna nie tylko z racji siersci sie nie nadaje tam:shake:jest za słaba,za wrazliwa....widywałam juz tam takie psy za poł roku ,rok kiedy znów tam byłam juz ich nie było:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[B]Relacja z warszawy![/B]
zadzwoniła Kasia, jest juz po badaniach, podyktowała mi przez telefon:

- dr stwierdził "małoocze wrodzone" (nasz wet też tak powiedział)
- zaćma młodzieńcza
- na oczach po urodzeniu została jakas błona
- Gufi teraz jeszcze trochę widzi po bokach
- za kilka miesięcy nie będzie już widział wcale
- nie można wstawić sztucznych soczewek ze względu na małoocze
- ale można operacyjnie usunąć tą błonę i po dalszym kilkumiesięcznym leczeniu lekami będzie widział około 65% rozmazanego obrazu (dobrze juz nigdy)
- sama operacja będzie kosztować 1200 zł (dr Garncarz daje 50% zniżki)
- plus koszty leków, ktore musi dostać przed operacją i po operacji
- plus koszt pełnego badania kardiologicznego i krwi przed operacją
- plus koszty dojazdów (na operację, co najmniej dwie wizyty po operacji)

koszt dzisiejszej wizyty tylko 40 zł - dr Garncarz :loveu: dał zniżkę Fundacji
faktura zostanie przesłana do Fundacji
żebym wiedziała, że to tak mało, to bym powiedziala, żeby Kasia zapłaciła gotówką, Fundacja miałaby mniej papierków do rozliczania ;)
Gufi czuje się świetnie, w poczekalni zrobił furorę, teraz jedzie w odwiedziny do rodziny BeaBono i Kasi w Białymstoku, wróci w środę :lol:

to narazie tyle

Link to comment
Share on other sites

cały czas czytam ten wątek.I chcę napisac ,że własnie dziś operację oczu miała spanielka, którą mam na DT.
Operacja kosztowała 1500 zł ze zniżką.(oba oczka).Dziewczyny uzbierały na allegro cegiełkowym część , a 600 zł dołożyło schronisko.
Może i w przypadku Gufka da się uzbierać?
65% to bardzo dużo, nawet ,żeby było 30 % , to zawsze lepiej niż [SIZE=4]0[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Musimy powtórnie na spokojnie podliczyć, ile mamy. Nie pamiętam, czy coś z Gufkowych pieniążków ma jeszcze Rytka i nie pamiętam, ile zostało na koncie fundacyjnym, za tę niepamięć bardzo przepraszam.

Proszę Rycię i Jolę o przypomnienie stanu kasy Gufka. Z sumy obu stanów trzeba będzie odliczyć dzisiejszą wizytę i zwrot za paliwo. Będziemy wtedy wiedziały, jaką mamy kwotę startową. Ile brakuje do 1200zł + bliżej nieokreślonej kwoty dodatkowych wydatków związanych z zabiegiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Trzeba poczekać na wpis BB. Mnie tu interesuje również, czy doktor mówił o jakimś ryzyku w związku z zabiegiem, czy wspomniane 65% to zdaniem doktora pewniak do uzyskania i na ile trwała będzie to zmiana.[/QUOTE]

Ja tu sie zgadzam ,bo wiadomo narazie ze:
-jest zaćma i jest nieoperacyjna
-widzi po bokach ale za kilka mcy nie bedzie widział wcale
-blona jakas jest ,ktora została po urodzeniu
moje pyt.sa takie:
czy usuniecie tej blony zatrzyma zaćme ,czy rozmazane widzene w 65% to po bokach bedzie tylko (bo zacma sie nie cofa raczej)i tak jak Majqa ciekawi mnie czy bedzie efekt zabiegu dlugoterminowy-na zawsze .Ryzyko chyba nie bedzie wielkiego(takie jak przy innych zabiegach oper.)bo za kilka mcy i tak Gufi juz nie bedzie nic widział wiec chyba nie ryzkuje sie wiele zabiegiem a tylko mozna pomoc:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byłam bez kompa a tu takie wiadomości!!!
Ja jestem za operacją. Kwota duża do zebrania, ale uda się!!
Siedzę i ryczę ze szczęścia:oops:. Gufi to jeden z moich ulubieńców na dogo.
Myślę że ryzyko operacji jest, jak zawsze.
Z drugiej strony uważam, że wet się trochę też zabezpiecza.
Skoro określa szansę Gufiego na 65%, to w przypadku udanej operacji może być więcej.

Link to comment
Share on other sites

Kasa Gufieggo bedąca w moim ''zarzadaniu-mi przekazana i ja wydawałam;)'
wszystkojest w 1 poscie ale przypomne;)
Wpłaty na moje konto(cyt.z wyciągu):
20.06. togga 70zł.
25.06. poker 30zł.(bazarek)
01.07. taks 60zł.(bazarek irenaka)
06.07. irysek 30zl.(bazarek irenaka)
07.07.ciapus 10zl.(bazarek irenaka)
07.07. sabinao2 50zl.
07.07. ania MILVA 115zł.
13.07. majqa(bazarek Basia i Barni) 15zł.
03.07.ajula 30zł.
03.08. ukryty smok 200zł.
03.08.pani malgosia od szafira 50zł.
03.08 znajomi ajuli 50zł
09.08. szafirkowa -bazarek 87zł.
20.08. ukryty smok 50zł.
03.09. eski-bazarek 20zł.
03.09 panca 50zl.
07.09.stefan m(znajomu ajuli)50zł.
razem wpłaty:967,00

wydatki z kasy jaka ja otrzymalam dla gufika:
23.07 badania w kilnice 270zl
komplet szczepien 135zł.
razem wydatki:405zł

czyli
967-405=562 tyle zostało Gufiemu u mnie:razz:

ps.jak sie cos nie zgadza tj.brak wpłaty albo zle podliczylam cos to dajcie znac;)

co do fundacji to Jola od jadzi sie wypowie mysle:0
no i trzeba odliczyc za wczorajsze tj.wizyta i paliwo.

Link to comment
Share on other sites

ja juz otrzymałam czesc odp.na moje pytania:razz:zadzwonila mama BB i zrozumialam,ze widziec bedzie cale pole(nie tylko jak teraz po bokach) ale obraz bedzie rozmazany nie wyrazny a 65% to jest procentowa skuteczność,"udawalnosc" zabiegu(tyle tego rodzaju zabiegow sie udaje osiagnąc taki wlasnie zamierzony efekt).Takie zabiegi sie robi chyba wlasnie wtedy gdy nie mozna wstawic sztucznych soczewek np.ze wzg. na małoocze.Potem b.wazne jest dalsze leczenie tj.zakraplanie po zabiegu.to co zbieramy kase:razz:moze trzeba zpytac fundacje i allegro cegielkowe znow ? propozycja tutułu nowego jakiaś?
ps.pani Kasiu ile za benzyne wyslac?i nr.konta na pw. poprosze.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz przybliżę podobną sytuację.
Jak pisałam Tusia , sunia na Dt u nas wczoraj miała usuwaną soczewkę z powodu zaćmy. W Polsce nie wszczepia się nowych soczewek, bo koszt jest rzędu 6-7 tysięcy z tego powodu,że dla każdego psa soczewki są robione indywidualnie.
U Tusi wet ocenił szansę widzenia na 80 %.Wiadomo,że tylko po wyjęciu soczewki pies i również człowiek nigdy nie będzie widział wyraźnie.Ale będzie widział zarysy przedmiotów, światło, ciemność ,a to bardzo poprawia jakość życia.
Przed zabiegiem Tusia miała wysokospecjalistyczne badanie celem określenia stanu siatkówki.Jeżeli siatkówka nie jest uszkodzona, jest sens robić zabieg.
Leki przygotowujące do zabiegu i potem nie są drogie, rzędu 50 zł.
Nie wiem czy dr Garncarz ma taki sprzęt do badania dna oka.Dr Kiełbowicz ma na weterynarii we Wrocławiu.
Badanie kosztuje ok.200 zł,a zabieg zniżkowy obu oczu dla schronu kosztował 1500 zł .
Czekamy na efekt operacji,który będzie widoczny po 3 4- tygodniach.
Tusia już inaczej wygląda.Jej oczka nie są białe tyko ciemno piwne.
I jeszcze jedno, ta błona na oczach to przypuszczalnie bielmo, a zaćma to druga sprawa.
W jakiej kolejnośći operować oczywiście decyduje wet.Dla mnie logicznym by było najpierw usunięcie błon.Chyba ,że można to robić jednoczasowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rytka']czarna nie tylko z racji siersci sie nie nadaje tam:shake:jest za słaba,za wrazliwa....widywałam juz tam takie psy za poł roku ,rok kiedy znów tam byłam juz ich nie było:-([/quote]

Tym bardziej trzeba działać. Jeśli będą zbierane fundusze dla Czarnej to ja oczywiście też pomogę

Link to comment
Share on other sites

Tekst pod kątem cegiełek mógłby wyglądać tak:

[CENTER][B][U]Pomóż ślicznemu Gufiemu odzyskać wzrok! [/U][/B][/CENTER]

[CENTER]Bądź jego światełkiem w tunelu obojętności, nieczułości i braku wrażliwości! Daj mu wiarę, że słowo "człowiek" może zabrzmieć dumnie, że stoi za nim istota z krwi i kości, kierująca się rozumem i sercem! To, co powyżej brzmi jak fragment modlitwy, prośby naiwnego dziecięcia. Nierealne? Czyżby? Naiwność w połączeniu z wiarą to potężna broń. Pozwala przenosić góry, chroni skrzydła marzeń przed podcinającym je realizmem. Daje siłę zmierzenia się z teraźniejszością i radość odważniejszego uchylenia zasłony przyszłości. [B]2 letni, urzekający Gufeniek to, co najgorsze ma już za sobą.[/B] Ktoś, bo przecież nie przypadek, przyłożył swą rękę do jego nieszczęścia (uszczerbek na zdrowiu). Ktoś inny, bezbronnego, delikatnego, uległego i oddanego człowiekowi psiaka uwięził na łańcuchu. Jakby tego było mało natura zafundowała mu [B]wrodzone małoocze[/B] i [B]młodzieńczą zaćmę[/B]. Zrządzeniem nieprzychylnych dotąd okoliczności, jakby im na przekór i wbrew, ta cudna istota trafiła pod opiekuńcze skrzydła osoby, która postanowiła zawalczyć o jej szczęście, dała tymczasowy dach nad głową, zebrała stosowne środki na operację stawu biodrowego (ta się odbyła i zakończyła sukcesem). Ostatnim etapem tych zmagań stanie się [B]przywrócenie biedakowi wzroku[/B], a jest na to ogromna szansa. [B]Jedyną obecnie barierą do pokonania jest suma 1200zł.[/B] [B]Ta kwota dzieli Gufiego od cudu, który może sprawić okulista![/B] Gufi ma wręcz magiczną właściwość zjednywania sobie każdego, z kim skrzyżuje się jego ścieżka. On promienieje radością życia, życia w komitywie z ułomnościami, a to cecha, której nam, zdrowym, pełnosprawnym ludziom, brakuje na co dzień. My, malkontenci, otuleni płaszczem pesymizmu winniśmy uczyć się od Gufiego, jak śmiać się perfidii przeznaczenia prosto w nos. Gufi niesie bagaż trosk z podniesioną główką, machając ochoczo ogonem! Nam brak ogona, fakt ale nasze głowy, zwisają tak nisko, że niżej już się nie da ich opuścić. Dostrzegamy wtedy tylko czubki własnych butów, a na nich kurz zmartwień. Najwyższy czas to zmienić, zauważyć wokoło masę istot podobnych Gufiemu, przy których wszelkie kłopoty zdają się blednąć lub wydają co najmniej śmieszne!By tak się stało, żeby udało się otrząsnąć z marazmu, warto wyciągnąć pomocną dłoń do innych ludzi i naszych tzw. braci mniejszych!!! Stara to bowiem prawda, że darowane, prawdziwe, nie podszyte opłacalnością dobro wraca. [B]Błagamy Państwa o pomoc, o dar serca, który sprawi, że z oczu Gufiego na zawsze spadnie kotara ciemności, że wreszcie dane mu będzie dostrzec koloryt i piękno świata, jaki my oglądamy na co dzień!!![/B][/CENTER]


[CENTER][B][I]Osoby zainteresowane losem tego urokliwego psiaka, skłonne włączyć się w pomoc, proszone są o kontakt z panią Ireną, dzwoniąc na numer 0-500181920 lub pisząc na adres mailowy [/I][/B][EMAIL="[email protected]"][B][I][email protected][/I][/B][/EMAIL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

No to ja dzięki Majdze pojawiłam się w końcu na wątku ;)
Po pierwsze, bardzo się cieszę, że udało się Wam dojechać do Wawki do Garncarza. Powiem szczerze, że nie sądziłam, że są jednak lekarze o tak wielkim sercu. Bardzo to budujące. Bardzo chętnie zrealizuję jakiś przelew na Gufiego, ale z racji rożnych finansowych perturbacji, byłoby to możliwe dopiero po 28 października :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Witam Moją Kochaną Dogomaniaczkę!!! :loveu: Supernie, że zajrzałaś na Gufkowy wątek! :lol:[/quote]

Mów mi tak jeszcze!:oops::eviltong:
Będziecie jakiś bazarek robiły? Bo ja w trakcie remontu mieszkania odkryłam niezliczone zasoby książek i filmów na dvd. Gdyby zaszła taka potrzeba to chętnie przekażę ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam kontaktu z mamą (mój "kochany" operator zablokował mi komórkę :angryy: ), o wszystkim dowiaduję się od was.

Założyłam jej konto na dogo, ale nie wiem, czy odważy się napisać na forum.

Ja właśnie robię bazarki książkowe dla Guffa, do wieczora powinny być gotowe.

Link to comment
Share on other sites

ja moge cos mamie Twojej porzekazać jakby co,komunikacja przez dogo:evil_lol
a za benzyne kasia powiedziała ,ze chyba 200zł.jutro wysle;)

Pozmienialam w 1 poscie.i tytuł(jak by sugestie jakies to prosze).Czekamy na odpowiedz Joli ws.fundacji.teraz zniikam znow na dłuzej i jak co to tel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...