Jump to content
Dogomania

Wystawa Bydgoszcz 2005 - wrazenia z ringu Siberian Husky


marcin.t

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ReiMar'][quote name='HUSKYTEAM']
Ech ReiMar, większej filozofki i specjalistki od teorii to ja w życiu nie widziałem. [/quote]
Jak widac nie wszystkich ludzi znasz - jest nas wiecej, tylko niektorzy nie chca/nie moga tu pisac :wink: 8)[/quote]

Nikt nie zna wszystkich ludzi :o
A krytykowac jest bardzo łatwo, a zrobic coś juz o wiele cięzej - jak dla mnie koniec tematu!!

[quote name='HUSKYTEAM']Nie zrozum mnie źle, ale już któryś raz czytam Twoje słowa i któryś raz krytykujesz postawę sędziów albo ludzi, którzy, śmiem twierdzić, mają większe doświadczenie od Ciebie.[/quote]

Każdy powinien znać granice swojej wiedzy i się hamowac w odpowiednim momencie, a nie zatracać się bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak']
Najlepszą obrona dla Ciebie jest atak innych - moje gratulacje!!! [/quote]

Tak nie jest, tylko po prostu Tobie łatwiej to tak tłumaczyć. Ja nie czerpie żadnej przyjemności z umniejszania zwycięstw kogokolwiek na polskich wystawach, bo życzyłabym wszystkim najlepszych lokat i dobrej zabawy, gdyby wystawy tylko zabawą do końca były. Ale nie każdy właściciel potrafi właściwie ocenić wartość hodowlaną swojego psa (wliczam w to siebie) i uważam, że ta zabawa kończy się w momencie kiedy na wysokich lokatach stają psy odbiegające od wzorca, uważane są za doskonałe dlatego, że ringach panuje taki trend i X typ się podoba i ten trend panuje również za granicą. Jest szereg publikacji tego dotyczących w amerykańskich gazetach i książkach SHCA. Dobry przykład typ Innisfree – psy z tej hodowli na początkach swojego istnienia nie wyglądały tak jak w latach 70-80-90 tych, ponieważ w tym czasie zrodziła się tendencja tworzenia Husky bardziej efektownych – cięższych, kupa futra i te psy wygrywały. Jak wygląda najnowszy typ Innisfree? Jest lżejszy! Przykłady: Innisfree PROSPECTOR [url]http://www.pageweb.com/innisfre/Prospector.jpg[/url]
Nie uważam się za guru od Husky, ale staram się swoją wiedzę kształtować na bazie doświadczenia specjalistów, hodowców z USA, sędziów, publikacjach w różnych zagranicznych książkach do których my w Polsce mamy ogromnie ograniczony dostęp (nad czym ubolewam). Ich uwagi nie wskazują na to, aby wzorcowy Husky miał być masy podobnej do Rubina (skoro Rubina się już trzymamy). Według moich obserwacji hodowcy, którzy swój program hodowlany oparli głównie na wzorcu i znajomości historii rasy i doświadczeniach w kontaktach z pierwszymi hodowcami SH typu Lorna Demidoff (lata 40, 50), jak np. p. Michael Jennings (hod. Demavand), hodują Husky w znacznie lżejszym typie, Husky wszechstronne - szybkie (bo zajmują miejsca na wyścigach), wytrwałe (nie są dla nich problemem dystanse) i piękne (zbierają punkty na amerykańskich wystawach). Może nie wygrywały BISS, BIS Westminster, ale nie raz zdobywały laury na SHCA Nationality Shows (1996, 1998 rok). Zresztą, ostatni BOB na SHCA NS również został przyznany psu o dość lekkiej budowie.

To co uznałaś za atak było odpowiedzią na to, co napisał marcin_t:
Zgadzam sie z Toba - Twój Rubin jest mocnej kości i bardzo mocnej budowy, ale zatuczony to on nie jest
A następnie to, co napisałeś, że tak właśnie SH powinien wyglądać! Ja tak nie uważam. Tyle. I nie atakowałam tutaj nikogo, bo równie dobrze mogliśmy pisać o szkicach różnej budowy SH

[quote name='ETM']
Glowna rzecza, ktora mi sie nie podoba na wystawach, to to, ze nie wszyscy jada tam sie dobrze bawic [/quote]
Zaś to, nad czym ja ubolewam na DGM, to fakt, że niektórzy piszą coś tylko po to, aby komuś dowalić a nie powymieniać poglądy…

[quote name='sh_maniak']
Tak i to jest przykre [/quote]

Tu się zgodzę..

[quote name='HUSKYTEAM']
Ech ReiMar, większej filozofki i specjalistki od teorii to ja w życiu nie widziałem. [/quote]
Żałuje, że mój entuzjazm i duże zainteresowanie tą dziedziną u SH zostaje tak odbierane, oczywiście jednak masz prawo do swojego zdania.

[quote name='HUSKYTEAM']
Czy jest coś, czego nie wiesz o huskich? [/quote]

Owszem i to wiele. Ale staram się tę wiedzę pogłębiać i to nie bazując myśleniem, że skoro X hodowla wygrywa i jej psy tak wyglądają, to tak wygląda idealny SH i takie psy będę hodować.

[quote name='HUSKYTEAM']
Poza tym dlaczego uporczywie bronisz hodowli de Ciukci? [/quote]

Przedstawiam swój punkt widzenia. Jeśli mamy (chyba już) 6 psów z danej hodowli to jasne, że prawdopodobieństwo wzrasta zarówno na to, że będą to piękne psy jak i przeciętne. Chyba nikt się nie spodziewa, że hodowca wyśle za granice najlepsze szczenię z miotu. Większość hodowli, które chcą się rozwijać tego nie zrobią. I myślę, że nikt kupujący z Ciukci na to nie liczy. To sprawa nabywców na co wydają te pieniądze i ich sprawa skąd sprowadzają psa. Nie widzę w Europie hodowli, która dawałaby większą możliwość sprowadzenia psów na niezłym poziomie a do tego o dobrym, amerykańskim. rodowodzie. Szczeniak z USA to koszt 2000-3000 USD. Nie jesteśmy krajem bogaczy.

[quote name='HUSKYTEAM']
rywalizujemy sobie i jak jest chwila to zawsze miło pogadamy... i wszystko jest OK. [/quote]

Ja również uważam, że to bardzo miłe i tak powinno być i sama tam zamierzam robić.

[quote name='HUSKYTEAM']
Co to znaczy "za mocnej" budowy? [/quote]

Ponieważ nie mam szans Cię przekonać, może przekonają Cię publikacje (otrzymane dzięki uprzejmości FP) z książki wydanej przez ISHC (z tego co pamiętam)

[url=http://www.dance.home.pl/foto/sh/porownanie.jpg]Porównanie[/url]
[url=http://www.dance.home.pl/foto/sh/art1.jpg]Artykul cz.1[/url]
[url=http://www.dance.home.pl/foto/sh/art2.jpg]Artykul cz. 2[/url]


[quote name='HUSKYTEAM']
Zostań sędzią, ściągnij idealnego psa z Mozambiku albo wybież 16 długonogich kundli ze schroniska i wygraj Iditarod, ale przestań sypać pustą teorią. [/quote]
Rozumiem, że miał to być żart?

[quote name='HUSKYTEAM']
Nie zrozum mnie źle, ale już któryś raz czytam Twoje słowa i któryś raz krytykujesz postawę sędziów albo ludzi, którzy, śmiem twierdzić, mają większe doświadczenie od Ciebie. [/quote]

Z pewnością mają większe doświadczenie, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie i poglądy. Dla Ciebie wpisy polskich sędziów (skupiające się na wychwalaniu zalet psa głównie) są wystarczające. Dla mnie nie.

[quote name='HUSKYTEAM']
Mylisz się co do tego, że nie ma psów idealnie pasujących do wzorca. [/quote]

Zgadzam się, że jest wiele psów bardzo bliskich wzorcu. Ale idealnych? Ideałem jest wzorzec. Najpiękniejsze SH mają drobne uchybienia, których wychwycenie jest ważne, aby nie utrwalać „wad” u potomstwa. Uważam, że m.in. na tym polega hodowla.

[quote name='HUSKYTEAM']
Wzorzec nakreśla wygląd [/quote]

Owszem, ale nie powinno być w rasie rozwarstwienia. Po za tym, skoro psy bardzo masywne są OK., dlaczego nie są OK. psy lżejsze? Odchylenie honorowane tylko w jedną stronę?

[quote name='HUSKYTEAM']
Ja proponuję jednak w milszym tonie korenspondować, bo w końcu po to tu i na wystawach się spotykamy. [/quote]

Niewątpliwie każda dyskusja to emocje. Ze swojej strony postaram się pospacerować troche nim coś odpiszę. Innych proszę o nie pisanie za mnie jakie miałam intencje, co myślę i jaka jestem. Z góry dziękuję.

Zaznaczam: nie atakuje nikogo, nie mam celu obrażać nikogo. Osobiście nie uwłaczają mi opinie krytykujące moją suczkę, jest jaka jest, moja miłość nie byłaby większa gdyby była wspaniałym Championem. Do hodowli mam dystans. Pies nie traktuje ambicjonalnie swojej wartości hodowlanej. Natomiast ludzie zbyt często odbierają krytykę pod kątem swojego psa jako osobisty atak. Ja lubię wymieniać się uwagami na temat eksterieru różnych psów nie z myślą kopania pod właścicielem dołków, ale pod kątem zgłębiania i sprawdzania swojej wiedzy.

Niestety, niektóre uwagi tutaj zabrzmiały jak zasłyszane opinie, z niektórymi informacjami nie mogę się zgodzić, nie zgadzają sie z moimi dotychczasowymi obserwacjami. Jeśli udowodnicie mi, że SH powinien być psem tak masywnym, to być może przemyśle to i zweryfikuje swoje myślenie. Póki co oprę swoją wiedzę na teorii i książkach a nie hasłach rzucanych przez marcina.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']Swoja droga Agnieszka powinna byc z siebie dumna, ze potrafi za pomoca suszarki ukryc u psa wade kregoslupa :lol: [/quote]

wiec sie zgadzamy

[quote name='ReiMar']wada ta mogla powstac (i faktycznie od tego powstala) od utuczenia psa w wieku szczeniecym [/quote]

I to wszystko tlumaczy...

[quote name='ReiMar']Poza tym jak przyszly sedzia może oceniac psa przez pryzmat zdjec z wystawy sprzed roku :o [/quote]

Nigdy nie opieram swojej oceny psa wylacznie na podstawie zdjec, gdyz nic nie zastapi obejrzenia psa na zywo - to byl tylko przyklad - to bardzo dobrze, ze hodowca zauwaza wade u swojego psa i stara sie ja zniwelowac.

A co do fragmentu o Ciukci... Zgadzam sie z HUSKYTEAM - rowniez nie rozumiem, dlaczego tak zaciecie bronisz tego kennelu. Wiem, ile mieli miotow, ile maja psow i jakie to sa psy. Importy maja bardzo dobre, z tym ze to sa psy kupione najczesciej z USA od razu z Championatem. Wlasnych psow Ciukci ma okolo setki - a ile z ich przydomkiem ukonczylo championat w ich kraju? Z tego co wiem to az jeden. Faktycznie osiagniecie. A tak poza tym to polecam przyjrzenie sie na spokojnie i bez emocji niektorym importom.

Kwestia wzorca - nieistotne w jakim jezyku - jest pewna miara wedlug ktorej powinna przebiegac ocena. Lecz pozostawione jest tez pewne pole do wlasnej interpretacji oraz gustu sedziego - i cale szczescie, dzieki temu mozna zachowac tak wspaniala w tej rasie roznorodnosc. Jednak tej roznorodnosci nie mozna mylic z ewidentnymi wadami.

Link to comment
Share on other sites

ReiMar - gdzie Ty czytasz to wszystko? Co Ty mi mówisz o jakichś amerykańskich modach, wystawach itd. Żyjemy w Polsce, a co się komu podoba w stanach to mnie nie interesuje. Znów sypnęłaś teorią wyczytaną gdzieś w necie... co to ma do tematu?
Zaprzeczasz samej sobie:

[quote]że ta zabawa kończy się w momencie kiedy na wysokich lokatach stają psy odbiegające od wzorca[/quote]

No więc kilka linijek dalej piszesz:

[quote]Zgadzam się, że jest wiele psów bardzo bliskich wzorcu. Ale idealnych? Ideałem jest wzorzec[/quote]

Czyli co? Hodować i wystawiać czy uśpić wszystko, co nie jest wzorcem czyli wg. Ciebie wszystko co się do tej pory urodziło.



[quote]np. p. Michael Jennings (hod. Demavand), hodują Husky w znacznie lżejszym typie, Husky wszechstronne - szybkie (bo zajmują miejsca na wyścigach), wytrwałe (nie są dla nich problemem dystanse) i piękne (zbierają punkty na amerykańskich wystawach)[/quote]

Wiesz co, nie ma czegoś takiego jak pies wszechstronny. To jest kit, który się wciska przyszłym właścicielom, na wypadek gdyby chcieli i wystawiać, i się ścigać. Każdy kompromis to w efekcie pies ani nie wyścigowy, ani nie wystawowy. Sorry, takie juz prawa fizyki. Za bardzo ufasz temu, co wyczytasz w necie. Żeby pies był szybki, żeby potrafił utrzymać kłus na poziomie 25 km/h to musi być długonogi i mieć sylwetkę srpintera. Mówiąć wprost, nie zrobisz z pameli anderson mistrzyni triatlonu bo ma po prostu za duże cycki.

[quote]Żałuje, że mój entuzjazm i duże zainteresowanie tą dziedziną u SH zostaje tak odbierane[/quote]

To nie jest entuzjazm zaprzeczać wszystkiemu, co mówią inni. No mi już ręce opadają.

[quote]I myślę, że nikt kupujący z Ciukci na to nie liczy[/quote]

Ciukci to akurat w połowie polska hodowla, więc w ich interesie jest wpychać do polski możliwie dobre psy - szczególnie jeżeli wiedzą, że te psy akurat trafiają do profesjonalnych wystawców.

[quote]o dobrym, amerykańskim. rodowodzie[/quote]

Hehe, jasne że jeżeli coś jest amerykańskie to na pewno jest super, nie ;-) ?

Dobra, ja powiem tyle: szkoda mi czasu (zresztą i tak już dosyć go straciłem) na bezsensowną polemikę z Tobą. Po prostu może ja mam zły dzień, a może po prostu w pewnych kwestiach się nie dogadamy. Ja wolę w przyjaznym tonie rozmawiać z ludźmi tu, na wystawach i mam nadzieję na różnych jeszcze imprezach.

Acha, jeszcze jedno:

[quote]HUSKYTEAM napisał:

Zostań sędzią, ściągnij idealnego psa z Mozambiku albo wybież 16 długonogich kundli ze schroniska i wygraj Iditarod, ale przestań sypać pustą teorią.

Rozumiem, że miał to być żart? [/quote]

Tak ReiMar, to miał być żart. Pzdr

Link to comment
Share on other sites

:lol:
ten temat troche przypomina temat który pojawił się jakiś czas temu : "O moim psie ...." nie wymieniam imienia ale i tak wszyscy wiedzą o co chodzi :lol:
w Poznaniu wymieniany pies miał zapadnięty grzbiet co było widać szczególnie w ruchu :o
w statyce to można psa nauczyć aby stał na uszach :P i też będzie ładnie


w Bydgoszczy nie byłem ale na szczęście wystawy psów mają taką zasadę że sędzia ma zawsze rację :wink:
a jak jej nie ma to patrz wyżej :evilbat:
Sędziego można chwalić lub ganić oraz można już więcej do niego nie pojechać
:agrue: ale w dyskusja jest o.k.

Link to comment
Share on other sites

Jestem już na takim etapie,że bawi mnie co tu czytam. Huh jakie zainteresowanie moimi psami :lol:
Nawet słyszałam ,że tajni eksperci po analizie Kasdana stwierdzili, ze ma siodło, ciekawe co jeszcze :lol:

Sędzia oceniający w Bydgoszczy był bardzo sympatyczny a ja sama bardzo się ciesze z oceny doskonałej dla Shapiego, nie uważam ze było to jakieś zejście na ziemie :-? .
Gorzej mieć pierwszą lokate i niedostać tytułu.

Jeżeli chodzi o Ciukci, ja nie mam już siły cokolwiek tłumaczyć ( Rei Mar jeszcze ja ma), bo ludzie i tak będą krytykować a potem to co krytykują naśladować.


Wiecie, dużo jest psiaków z siodłem, dlaczego akurat temat wisi ciągle na moim psie?? Dlatego,że jest on z Ciukci? Czy dlatego,że ja staram się coś z tym robić i nie boje się mówić?

Z reszta to nie ważne.
Pozdrawiam i do zobaczenia na wystawach.
Życze wszystkim miłych wrażeń i pierwszych lokat.
Agusia Maciej i trójca wspaniałych :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Co Ty mi mówisz o jakichs amerykanskich modach, wystawach itd. Zyjemy w Polsce, a co sie komu podoba w stanach to mnie nie interesuje. [/quote]

Ja na miejscy autora przemyślałabym jeszcze raz tę wypowiedz.
No i chyba moda to złe określenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']
ReiMar - gdzie Ty czytasz to wszystko? Co Ty mi mówisz o jakichś amerykańskich modach, wystawach itd. Żyjemy w Polsce, a co się komu podoba w stanach to mnie nie interesuje. Znów sypnęłaś teorią wyczytaną gdzieś w necie... co to ma do tematu? [/quote]

Mogę Ci jedynie na to odpowiedzieć Twoimi słowami:

[quote name='HUSKYTEAM']
czytam Twoje słowa i któryś raz krytykujesz postawę sędziów albo ludzi, którzy, śmiem twierdzić, mają większe doświadczenie od Ciebie. [/quote]

Ja skrytykowałam ujęcie polskie, ty amerykańsko-kanadyjskie. Problem w tym, że SH powstały w USA, tam jest ich najwięcej i stamtąd przyjechały do Europy. Czytałeś texty angielskie, do których linki Ci podałam, czy nie pofatygowałeś się?

[quote name='HUSKYTEAM']
Czyli co? Hodować i wystawiać czy uśpić wszystko, co nie jest wzorcem czyli wg. Ciebie wszystko co się do tej pory urodziło. [/quote]

Nie. Nie rozmnażać psów znacznie odbiegających od wzorca. Im pies bliższy wzorcu tym jest większym sukcesem hodowlanym.Uważam, że jest pewna poprzeczka „wokół” ideału, poza którą psów nie powinno się rozmnażać, są tam zazwyczaj psy z ewidentnym wadami zagrażającymi cechom użytkowym. Biorąc pod uwagę tylko eksterier.

[quote name='HUSKYTEAM']
Wiesz co, nie ma czegoś takiego jak pies wszechstronny. To jest kit, który się wciska przyszłym właścicielom, na wypadek gdyby chcieli i wystawiać, i się ścigać. Każdy kompromis to w efekcie pies ani nie wyścigowy, ani nie wystawowy. Sorry, takie juz prawa fizyki. Za bardzo ufasz temu, co wyczytasz w necie. Żeby pies był szybki, żeby potrafił utrzymać kłus na poziomie 25 km/h to musi być długonogi i mieć sylwetkę sprintera. Mówiąć wprost, nie zrobisz z pameli anderson mistrzyni triatlonu bo ma po prostu za duże cycki. [/quote]

1. Kiedyś były, ale się od tego odeszło przez ludzkie ambicje (wystawowe / sprinterskie)
2. Ja mówię o psach na dystanse, w Kanadzie nadal potrafią pogodzić wystawy z wyścigami i jest OK.
3. Moja wiedza, jak już mówiłam, czerpana jest z książek hodowców i amerykańskich kynologów, uważam ich za autorytety. Niestety, w przeciwieństwie do Ciebie, nie czuje się na siłach obalać ich doświadczenia.

[quote name='HUSKYTEAM']
To nie jest entuzjazm zaprzeczać wszystkiemu, co mówią inni [/quote]

Widać mam inne poglądy na hodowlę.

[quote name='HUSKYTEAM']
Ciukci to akurat w połowie polska hodowla, więc w ich interesie jest wpychać do polski możliwie dobre psy [/quote]

Niestety nie wiem co jest w interesie Ciukci a co nie. Ale żadna duża hodowla nie sprzedaje swoich najlepiej zapowiadających się szczeniąt w obce ręce.

[quote name='HUSKYTEAM']
Hehe, jasne że jeżeli coś jest amerykańskie to na pewno jest super, nie ? [/quote]

Widzę, że koniecznie starasz się ze mnie zrobić głupią dziunię o ograniczonych horyzontach. Przykro mi, iz jako że nie mam statusu hodowcy ani sędziego, nie jestem warta polemiki z Wami i właściwie moja wiedza to wg Was jakieś historyjki wyczytane w Internecie (najpewniej na plotkarskich stronkach).

[quote name='HUSKYTEAM']
Dobra, ja powiem tyle: szkoda mi czasu (zresztą i tak już dosyć go straciłem) na bezsensowną polemikę z Tobą. [/quote]

Bardzo miła dyskusja w sympatycznym tonie.
Faktycznie czas ją zakończyć, bo robi się przykro a nie ciekawie i wartościowo. Niestety Jacek, to co napisałeś poprzednio co do sposobu dyskusji było hipokryzją z Twojej strony.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']Tak w ogole to czy pofatygowales sie, aby sprawdzic rekoma, czy pies faktycznie ma zapadniety grzbiet? Ten pies ma wady, nie ma przeciez idealow, ale ta plota akurat jest wyjatkowo nietrafiona...
Swoja droga to komus, kto zamierza byc sedzia nie przystoi roznosic plot... [/quote]

A czy trzeba dotykac uszu aby zobaczyc czy sa szeroko rozstawione? :D
Wiadomo ze jak ktos dobrze ukryje wade to faktycznie psa trzeba dotknac by zobaczyc, jaki ma grzbiet, ale ja akurat widzialem Shapaliego przed odkurzaniem, jak wchodzil na hale. I takie bajeczki ze to jest plotka mozesz opowiadac dzieciom z przedszkola a i tak z ich malutka wiedza moga ci nie uwierzyc.

[quote name='ReiMar']Wysuszenie psa profesjonalna suszarka nie ma na celu ukrycia jego wad [/quote]

A co twoim zdaniem ma na celu? Oprocz oczywiscie dobrego przygotowania. Wiekszosc dzialan pielegnacyjnych ma na celu uwydatnienie zalet i ukrycie wad - tak jak makijaz u ludzi, jezeli nadal nie rozumiesz o co chodzi. :D

[quote name='ReiMar']Zdjecia z Gdyni faktycznie pokazuja, ze Shapali mial zle zwiazany grzbiet, aczkolwiek ja wymagalabym od przyszlego sedziego, zeby znal sie odrobine na anatomii psow [/quote]

Co do znania sie na anatomii - nie wiem czy sie orientujesz, ale zwiazanie grzbietu ma niewiele wspolnego z grzbietem łękowatym badz karpiowatym. Slabo zwiazany grzbiet maja glownie szczenieta i oznacza to ze jest on luzny, a nie zapadniety. Takze polecam powrocenie do swojej zagranicznej lektury na ktora sie tak powolujesz i przyjrzenie sie jeszcze raz anatomii psa.

[quote name='ReiMar']Poza tym jak przyszly sedzia może oceniac psa przez pryzmat zdjec z wystawy sprzed roku :o A gdyby rok temu pies wygladal wspaniale a teraz jak obraz nieszczescia to pewnie zachwycalbys sie nim i dalbys I lokate? [/quote]

To co piszesz jest smieszne. Psy tak jak ludzie zmieniaja sie. Jest mnostwo psow, ktore w zeszlym roku odnosily wielkie sukcesy, a teraz po duzej ich eksploatacji nie wygladaja juz tak imponujaca, dlatego zajmuja dalsze lokaty. Inna sprawa, gdy pies ma wady, ktorych zmienic juz nie mozna. Bo slabego kątowania czy szeroko rozstawionych uszu poprawic sie nie da. Dlatego gdybym jednego razu spotkal tego samego psa to rok pozniej bedzie mial te same wady, niezaleznie od tego, jak dobrze bedzie przygotowany. O takich wadach mowilem.

[quote name='ReiMar']Jeśli chodzi o te "koszmarne" importy z jednej hodowli, to skoro Kasdan ci sie podoba to chyba nie jest tak zle? [/quote]

Hodowla Ciukci prowadzi niejedna linie, a wiele. Miedzy innymi Innisfree, Kristaris, Karnovandas, Arctic Blue. Wszystkie te linie maja juz od lat okreslony swoj typ psa, ktory stale polepszaja. Ale sa to psy bardzo rozne. Dlatego psy przybywajace do Polski sa bardzo zroznicowane i nie dziwne ze jedne moga sie podobac, a inne nie.

[quote name='ReiMar'] Na koniec zajrzyj na strone tej "oklepanej" hodowli i popatrz na psy, które maja i w ich rodowody. Wtedy dopiero mow, czy sensowne jest sprowadzac kolejny import od nich...[/quote]

No wlasnie o tym mowilem. Hodowla de Ciukci nie prowadzi swojego typu psa, bo maja bardzo duzo importow z innych amerykanskich hodowli (oczywiscie kupionych juz z championatami) i fakt - to sa dobre psy. Ale dalsze ich kojarzenia niewiele wnosza.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wiadomo ze jak ktos dobrze ukryje wade to faktycznie psa trzeba dotknac by zobaczyc, jaki ma grzbiet, ale ja akurat widzialem Shapaliego przed odkurzaniem, jak wchodzil na hale.[/quote]

Shapali jak WCHODZIŁ NA HALE był już po ODKURZACZU i to świerzutko!!!!
Psy przygotowywałam z rana w domu.
Na rinngu jak zuważyłaś był wyraznie NIE PO ODKURZACZU, bo przed ringiem dość długo pies był w pozycji siad a ja sama siedziałam na jego grzebiecie i go przytulałam, aby nic sie mu nie stało.

Dobrze,że to napisałeś, teraz wiem jaki z ciebie ekspert :lol:
Powodzenia z takim podejściem, pozdrawiam.

[size=2]Według mnie czepiasz się konkretnie mnie, bo na tej wystawie były inne psy z siodłem na wysokich lokatach, ze spadzistym grzbietem, prznoszonym ogonem.... [/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik&Shapali']Shapali jak WCHODZIŁ NA HALE był już po ODKURZACZU i to świerzutko!!!! [/quote]

Tu nie chodzi tylko o Bydgoszcz. Widzialem go nie raz wiec nie walczmy o to czy ma ta wade czy jej nie ma, czy byl po odkrzuaczu czy nie (co to ma za znaczenie) - dla mnie ten pies ma wade grzbietu i czy bedzie ona super ukryta czy nie, to i tak ja bedzie mial. Wiadomo, ze po wielu treningach mozna ta wade troche zniwelowac, ale ona i tak w jakims stopniu zawsze pozostanie.

[quote name='Artik&Shapali']Dobrze,że to napisałeś, teraz wiem jaki z ciebie ekspert :lol:
Powodzenia z takim podejściem, pozdrawiam.[/quote]
na jakiej podstawie to stwierdzasz. Nie uwazam sie za zadnego eksperta, w przeciwienstwie co do niektorych nie wchodze nikomu w d**e mowiac tylko jakie to wszyscy maja wspaniale psy, tylko mowie to co widze i zauwazam.

[quote name='Artik&Shapali']Według mnie czepiasz się konkretnie mnie, bo na tej wystawie były inne psy z siodłem na wysokich lokatach, ze spadzistym grzbietem, prznoszonym ogonem.... [/quote]

nie wiem o jakich psach teraz mowisz. Nie czepiam sie konkretnie Ciebie, bo to z Toba nie ma nic wspolnego. Shapali jest tylko przykladem na to, jak u nas podchodzi sie do niektorych psow - totalnie bezkrytycznie.

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo pojmuje, jaki ma cel ocenianie tutaj czyis psow? :o
[quote]tylko mowie to co widze i zauwazam.[/quote]A ja widze i zauwazam iz nikt tu chyba nikogo nie prosil o ocenianie czyjegos futrzaka.
Wiec jakiekolwiek dywagacje w tematach jakis hodowli czy konkretnych psow uwazam za bzdurne. Jak sie ma o kims (tu czyt. o psie) mowic zle, to chyba lepiej nie mowic wcale, nie uwazacie?
Bo nerwowosc wlascicili czworonogow akturat rozumiem. Dla mnie moje piesy tez jest bez wad, mimo zlosliwego ich oceniania przez dowolna ilosc pseudo sedziow. :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik&Shapali']
[size=2]Według mnie czepiasz się konkretnie mnie, bo na tej wystawie były inne psy z siodłem na wysokich lokatach, ze spadzistym grzbietem, prznoszonym ogonem.... [/size][/quote]

Kolejny przykład na to, ze najlepszą obrona jest atak innych - normalnie żałosne :cunao:
Naprawde nie widzisz innego sposobu obrony swojego psa :roll: ( jak go juz musisz bronić od tzw "plotki").

Każdy przygotowuje swojego psa najlepiej do występu na ringu jak umie, ale nawet cuda techniki nie zniwelują poważnych wad budowy.
Dotyczy to zarówno moich psów jak i wszystkich innych!! - żeby była jasnosć.
Nie podoba wam się mój Rubin, oki ja z tego tragedi nie robię - i jeszcze jedno nikt mnie nie zapytał dlaczego taki mocny pies został u mnie i po co tak skojarzyłam linie, jakis w tym cel chyba miałam!!!
A mojego psa juz oceniało tylu sedziów i odnosnie kości, masy, kątów i mocy budowy - ZAWSZE BYŁ DOSKONAŁY!!!
Jezeli jedynym sposobem dla was obrony Shapaliego jest najeżdzanie na mojego Rubinka - życze dalszej miłej zabawy :lol:

Co do hodowli Ciukci - ja znam juz długo osobiścię Olę i bardzo lubię, Pana Juaguina poznałam tylko przez net - bardzo miły i sympatyczny człowiek z ogromna wiedzą :D Mam wiele szacunku i podziwu dla ich pracy hodowlanej. Śmieszy mnie natomiast fakt, ze niektórzy utozsamiaja się z ich wiedzą ( nie wiem przez to, ze ich znają, maja psa ww hodowli - nie wiem :roll: ), a w rzeczywistości są sto lat za murzynami .....

Dyskusja jest conajmniej niesmaczna :evilbat:

PS: ReiMar szkice psów co wstawiłas ( textu jeszcze nie czyałam ze względu na bark czasu) wcale moim zdaniem nie pokazuja różnic w mocy psów, a ogólnej budowie - patrz np na kąty!!
PS: Rei Mar a Ty wogóle widziałas mojego psa na zywo, bo jakos nie wydaje mi się :roll:

Link to comment
Share on other sites

witam,
jestem u Was pierwszy raz - chciałem się dowiedzieć czegoś na temat zaginionego psiaka Cobry.....czytam i aż się odechciewa :-?
Myślałem że dogomania to miejsce gdzie można spotkać ciekawych ludzi, zdobyć jakieś rady dotyczące hodowli, prowadzenia psa, pogadać o psach i miło spędzić czas....a tutaj złośliwa uwaga goni kolejną :roll:
To chyba nie jest miejsce na OCENIANIE innych psów i wytykanie ich właścicielom wad. Od oceny psa jest sędzia i chyba tak powinno pozostać.
Jeśli komuś nie podoba się dany pies - do czego oczywiście ma prawo - nie musi go wykorzystywać w hodowli, nie musi fałszywie wychwalać ale niech nie krytykuje w takim miejscu :-?
zgadzam się w 100% z ETM - krytyka kogokolwiek w tym miejscu niczego nie wnosi a powoduje tylko niepotrzebne spięcia :roll:
co do atmosfery na ringu w Bydgoszczy uwazam ze była świetna :wink:
sędzia prowadził ocene na luzie z uśmiechem na twarzy - oby tak było wszędzie :D niestety w terrierach są sędziowie, którzy wyglądają jakby na ringu byli za kare :lol:
a oceny... pewnie że nie wszytskim mogły się podobać - to są zawody i przegrani zawsze czują newien niedosyt - tak było jest i będzie, może wystarczy sobie powiedzieć - że następnym razem będzie lepiej :wink:
pewnie większość tak do tego podchodzi alesą niestyty i tacy dla których porażka w ringu to życiowa klęska i wtedy szukają wszędzie winnych, krytykują psy które były wyżej, krytykują sędziego - wszytskich tylko nie siebie - "złej baletnicy............chyba nie musze kończyć :wink:

gratuluje wygranym, przekazuje słowa otuchy tym, którym tym razem się nie udało - za tydzień znowu wystawa - powodzenia :wink:

:wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak']
nikt mnie nie zapytał dlaczego taki mocny pies został u mnie i po co tak skojarzyłam linie, jakis w tym cel chyba miałam!!![/quote]
no to akurat nie przemawia na Twoja korzysc...
>> Psy są samcze, ale nigdy grubej budowy <<
[quote name='sh_maniak']Jezeli jedynym sposobem dla was obrony Shapaliego jest najeżdzanie na mojego Rubinka - życze dalszej miłej zabawy :lol: [/quote]
To marcin.t wciagnal Rubina do tej dyskusji :wink:
[quote name='sh_maniak'] Śmieszy mnie natomiast fakt, ze niektórzy utozsamiaja się z ich wiedzą ( nie wiem przez to, ze ich znają, maja psa ww hodowli - nie wiem :roll: ), a w rzeczywistości są sto lat za murzynami .....[/quote]
Skoro tak swietnie ich znasz, to zanim ponownie oskarzysz nas o glupote i brak samodzielnego myslenia, zapytaj moze co oni o tym sadza - czy jestesmy faktycznie tak zacofane, jak uwazasz i czy rzeczywiscie nasze poglady sa oparte jedynie na tym, co wiemy od nich.
[quote name='sh_maniak'] PS: ReiMar szkice psów co wstawiłas ( textu jeszcze nie czyałam ze względu na bark czasu) wcale moim zdaniem nie pokazuja różnic w mocy psów, a ogólnej budowie - patrz np na kąty!![/quote]
Wlasnie te roznice w budowie decyduja o tym, czy pies jest "za mocny" :wink: Ja co prawda jestem sto lat za murzynami, ale juz po samych szkicach wiedzialam o co chodzi :wink: No coz... poczytaj tekst, on wszystko wyjasnia.
[quote name='sh_maniak'] PS: Rei Mar a Ty wogóle widziałas mojego psa na zywo, bo jakos nie wydaje mi się :roll:[/quote]
Widzialam go w Lublincu.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie,
Słuchajcie, nastąpiło przegięcie pały. Po prostu proponuję uciąć natychmiast tę dyskusję, bo nie ma ona najmniejszego sensu. W tym miejscu pragnę zauważyć, że jednej osobie, mocno oczytanej i czerpiącej całą swoją wiedzę z przeglądania netu udało się "skłócić" cztery pozostałe. Żeby nie było nieporozumień (bo momentami dyskusja przypomina scenariusz czeskiej telenoweli) powiem, że jeżeli ktokolwiek chce oceniać psy innych, to niech to przynajmniej robi tak, żeby było wiadomo o którego psa chodzi i jakie w nim widzi wady.

Prawda jest taka, że doświadczenie jest czymś, czego nie można kupić, Czytanie i oglądanie zdjęć nie zastąpi obcowania z psami, dotykania ich na wystawch i jeżdzenia z nimi w zaprzęgu. Ja mam bardzo niewielkie doświadczenie, praktycznie zerowe w porównaniu z hodowcami, którzy prowadzą hodowle od lat. Ale jestem świadomy swojej niewiedzy, więc nie komentuje innych psów na forum publicznym.
To, czy Agnieszka przygotowała i jak przygotowala psa jest tylko sprawą jej i sędziego.

ReiMar ma zawsze inne zdanie niż pozostali. Żeby to było poparte choćby jednym doświadczeniem osobistym, to nie byłoby problemu. A tak czytam o amerykańskich hodowcach, dostaje do poczytania angielskie teksty, dowiaduje się o zawiłościach hodowlanych w kanadzie... to interesujące, ale niestety nic nie wnosi do tematu. Na zdjęciach każdy hodowca przedstawia swoje psy w możliwie dobrym świetle. Jak można oceniać psa na podstawie zdjęcia???

A co do rady, żebym jeszcze raz przemyślał słowa dotyczce amerykańskich hodowców i psów - to, że amerykanie wymyślili rasę nie znaczy, że im się trafią najlepsze egzemplarze. Psy są też u nich zróżnicowane. To tak jakby iść w zaparte i twierdzić, że skoro amerykanie wymyślili samochód, to robią najlepsze... tymczasem Japończycy umieli skorzystać z ich doświadczeń i zrobić coś lepszego. Nie interesuje mnie moda panująca w stanach, bo tak się składa, że mam wzorzec i jakieś tam wyobrażenie psa. Nie muszę oglądać zdjęć z hodowli X. Jasne, że śledzę i też oglądam, ale nie można mówić, że u nas nikt się nie zna, że sędziowie to matoły i że nie mamy dobrych psów.

pozdrawiam i zmieniając temat mam nadzieję, że się z kimś zobaczymy w nidzielę w Gdańsku. My jesteśmy na 100% więc do zobaczenia!
A wszystkim życzę dużo więcej :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...