Jump to content
Dogomania

Wystawa Bydgoszcz 2005 - wrazenia z ringu Siberian Husky


marcin.t

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt - ocena ostra jak na tego sedziego przystalo i to mi sie podobalo. Wystawa karygodnie zorganizowana - przejsc nie bylo wcale, ringi beznadziejnie male a pomysl z dogami na ringu obok to juz byla przesada. Jeszcze owczarkow niemieckich do pelni szczescia brakowalo. Co do oceny to zgadzam sie z wiekszoscia, zwlaszcza ze jeden pies z posredniej zostal wreszcie sprowadzony na ziemie.

Ariel ch. - kogo z organizatorow miales na mysli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak'][quote name='ariel_ch'] a oceny sędziego pozostawie bez komentarza bo na samą myśl krew mnie zalewa! :evil:[/quote]

O to sie pytam, bo nie bardzo rozumiem :roll:[/quote]

Zauwazyłem, że na ringu (zwłaszcza w klasie otwartej) zostawały psy "z pod szafy", zatuczone i do tego z zapadnientym kręgosłupem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariel_ch']Nie pytaj, prosze, bo i tak Ci nie powiem. Tym bardziej, że wiem, iż ta osoba od czasu do czasu tu grasuje i rombie mi i innym dupe, a ja nie mam ochoty na jakie kolwiek kontakty z nią.

Co do sądziego to jak pisałem wcześniej podobno specjalizuje się w innej rasie.[/quote]

Mi nie o to chodziło :roll:
Myslałam, ze masz zastrzerzenia do wyborów sedziego dlatego spytałam :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariel_ch']
Zauwazyłem, że na ringu (zwłaszcza w klasie pośredniej i otwartej) zostawały psy "z pod szafy", zatuczone i do tego z zapadnientym kręgosłupem.[/quote]

Mowisz o sukach czy o psach? Bo z zapadnietym kregoslupem zauwazylem tylko jednego w posredniej i slusznie znalazl sie na 4 lokacie. A co do reszty zgadzam sie z sedzia.
Masz na mysli jakies konkretne psy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariel_ch'][quote name='sh_maniak'][quote name='ariel_ch'] a oceny sędziego pozostawie bez komentarza bo na samą myśl krew mnie zalewa! :evil:[/quote]

O to sie pytam, bo nie bardzo rozumiem :roll:[/quote]

Zauwazyłem, że na ringu (zwłaszcza w klasie pośredniej i otwartej) zostawały psy "z pod szafy", zatuczone i do tego z zapadnientym kręgosłupem.[/quote]

Ciekawa jestem czy mówisz o moim psie bo byłam w otwartej własnie :roll:
I ja zatłuczonego psa nie widziałam, mocne owszem, nie zatłuczone :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariel_ch']co do psów to nie wiem bo nie sledziłem dokładnie, ale w sukach było takich z 4 i nie zchodziły z ringu, dokładnie po imieniu to nie wiem, ale wież mi tak niestety było.[/quote]

Tez bylem na tej wystawie, wiec wiem jak to wygladalo. Mowisz tak bo jako jedna z pierwszych zeszla twoja sunia - to co, mialy wygrac te z karpiowatym grzbietem? jakos nie zauwazylem aby jakas suka w klasie otwartej ktora znajdowala sie na lokacie miala łekowaty grzbiet. Na lokatach znajdowaly sie Arktogea Lolita, Chocolate Negress Nitor Nivalis, WHISKY Błękitny Skarabeusz i ALLEGRIA OF WOLF POINT. O ktora suke Ci chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak']Ciekawa jestem czy mówisz o moim psie bo byłam w otwartej własnie
I ja zatłuczonego psa nie widziałam, mocne owszem, nie zatłuczone [/quote]

Zgadzam sie z Toba - Twoj Rubin jest mocnej kosci i bardzo mocnej budowy, ale zatuczony to on nie jest. Szkoda tylko ze ogon przenosi - gdyby nie to bardzo by mi sie podobal

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin.t'][quote name='sh_maniak']Ciekawa jestem czy mówisz o moim psie bo byłam w otwartej własnie
I ja zatłuczonego psa nie widziałam, mocne owszem, nie zatłuczone [/quote]

Zgadzam sie z Toba - Twoj Rubin jest mocnej kosci i bardzo mocnej budowy, ale zatuczony to on nie jest. Szkoda tylko ze ogon przenosi - gdyby nie to bardzo by mi sie podobal[/quote]

Też ubolewam nad tym ogonem :(
Eh..., ale cóz stało się jak się stało i juz mu tak zostało ( zrymowało mi się :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiscie bardzo lubie tego sędziego :D
Za jego podejście do wystawcy, zawsze jest bardzo miło...... nawet jak bym dostała bdb i tak by mi było miło u niego wystawiać :D

Ja bym tylko w jednej klasie inaczej ustawiła, ale to sedzia wybierał i miał pewnie swoje powody :wink:

A Ty jakiego masz pieska, bo nawet nie wiem :oops:

Link to comment
Share on other sites

Mam jedna suczke husky - nigdy nie byla kryta i nie bedzie - nie jest zadna specjalnoscia, takze nie jest wystawiana, zreszta ma juz 9 lat. Jestem asystentem kynologicznym - mnie ocena sedziego bardzo sie podobala. Fakt, ze jest bardzo milym czlowiekiem.

Jako widz na wystawy na ring husky jezdze od 5 lat i niestety obserwuje na jak marnym poziomie jestesmy. Nowe importy niewiele wnosza, zwlaszcza ze kroluje jedna hodowla.

Jaka klase bys zmienila?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin.t'] Wystawa karygodnie zorganizowana - przejsc nie bylo wcale, ringi beznadziejnie male[/quote]

I wracając do tego :evilbat:
Jak w końcu preniosłam się z innej rasy i zobaczyłam naszą salę zdębiałam poprostu zdębiałam 0X
Musiałam ludzi przesówac aby znalezc kawałek miejsca na klatkę, na którą i tak się ryli :evilbat:
A jak bym nie miała stolika, to w czasie czesania by mi psy chyba stratowali 0X Chyba, ze bym latała gdzies z psem i szukała kawałka spokojnego miejsca, ale kto na to ma czas i kto chce stresowac swoje psy przeciskajac je przez tłum - to było straszne :o Nic juz nie mówie, ze non stop ktos stał koło mojego stolika i aby psa uczesac z innej strony tylko musiałam przepraszac kogos aby łaskawie sie odsunął :-?
Majac klatke przy samym ringu, nie widziałam przez ten tłum kiedy zaczeła sie klasa mojej suni i wszyscy musieli przezemnie robic dodatkowe kółko, jak to sedzia powiedział :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wystawa tragiczna - nie slyszalem nikogo kto by sie pozytywnie wypowiadal o organizatorach (miedzynarodowka za rok to swietny pomysl ;).

Z psow ktore mi sie podobaly byl maly ktory wygral mlodziez - widzialem go po raz pierwszy - calkiem fajnie sie zapowiada, choc na razie troszke delikatny.

Podobala mi sie rowniez suczka w szczeniaczkach z Siberian Lady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin.t']Jako widz na wystawy na ring husky jezdze od 5 lat i niestety obserwuje na jak marnym poziomie jestesmy. Nowe importy niewiele wnosza, zwlaszcza ze kroluje jedna hodowla.

Jaka klase bys zmienila?[/quote]

A jestes asystentem w nasej grupie?
Jak tyle jeżdzisz moze Cie znam z widzenia :)

Ja akurat mam odmienne zdanie i uważam, ze nasza rasa ruszyła a kopyta do przodu, zobacz sobie co jeszcze z 3-4 lata temu sie działo w ringach. Teraz mamy wielkie zróznicowanie w jakosci psów to fakt, ale psy co sie u nas rodza są coraz piekniejsze. I co bardzo in plus sedziowe sa coraz bardziej ostrzy :)

Mi sie najbardziej w kl. mł piesków podobał maluch z 2 lokatą :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin.t']
Podobala mi sie rowniez suczka w szczeniaczkach z Siberian Lady.[/quote]

Nie przyjrzałam sie jej dokładnie :(
Mam ja na zdjęciu, ale to nie to samo :-?
Pamiętam tylko jej ładna główkę :)

Ja pomimo tego całego bałaganu i tak sie ciesze, ze pojechałam, bo opisy dostałam swietne :angel:
No i wielkiego sukcesu mojej malutkiej ciesze sie do dziś :D

Link to comment
Share on other sites

Co do psa z 2 lokata w mlodziezy do owszem, calkiem fajny, ale bardzo kiepsko pokazany i uwazam ze Kazdan de Ciukci byl lepszy w ruchu.

Asystentem jestem od V od niedawna. Na wystawy jezdze dosc czesto, ale z racji tego ze nic nie wystawiam, raczej nie jestem kojarzony :)

Duzo nowych importow zmienia nasze husky i cale szczescie, ale w niektorych przypadkach nie uwazam, aby wychodzilo nam to na dobre. Uwazam, ze sprowadzanie psow glownie z jednej hodowli nie jest dobrym posunieciem z uwagi na wady tych psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin.t'][quote name='ariel_ch']co do psów to nie wiem bo nie sledziłem dokładnie, ale w sukach było takich z 4 i nie zchodziły z ringu, dokładnie po imieniu to nie wiem, ale wież mi tak niestety było.[/quote]

Tez bylem na tej wystawie, wiec wiem jak to wygladalo. Mowisz tak bo jako jedna z pierwszych zeszla twoja sunia - to co, mialy wygrac te z karpiowatym grzbietem?[/quote]

A która to Twoja sunia :roll:
Ja normalnie nikogo nie znam :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...