Jump to content
Dogomania

Morska kąpiel


Babatta

Recommended Posts

Mój pies - flat jako ze należy do retrieverów uwielbia wodę- pływanie , chlapanie- sami wiecie, kałuży też oczywiście nie omija.
najbliżej mamy nad morze wiec w weekendowe dni pies regularnie pływa w morzu. Ktoś mi niedawno zwrócił uwagę, ze morska woda jest szkodliwa dla sierści i należałoby po takim pławieniu w słonej wodzie spłukać psa zwykła wodą. Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Babatta']Mój pies - flat jako ze należy do retrieverów uwielbia wodę- pływanie , chlapanie- sami wiecie, kałuży też oczywiście nie omija.
najbliżej mamy nad morze wiec w weekendowe dni pies regularnie pływa w morzu. Ktoś mi niedawno zwrócił uwagę, ze morska woda jest szkodliwa dla sierści i należałoby po takim pławieniu w słonej wodzie spłukać psa zwykła wodą. Co Wy na to?[/quote]
A piszesz o kąpielach tegorocznych? Trochę chyba jeszcze za zimno ?

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie czytam....
Znam kilka psów, które codziennie pływaja w morzu a ich siersć wygląda cudnie! Od lat to robią ;) Na Helu mozna je codziennie oglądać :evil_lol: Ilość podszerstka tych psów powala!
Słona woda moze i szkodzi, ale na pewo nie zdrowemu floatowi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja tam nie wiem... mam psa długowłosego (sheltie) i woda morska fatalnie wpływa na wygląd sierści (nie podszerstka). Włos się klei, roią się kołtuny itp. Pomaga tylko spłukanie psa wodą z kranu... Pies nie pływa, wchodzi do wody "po kolana", a mimo to...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Ani żadnemu innemu zdrowemu psu ,który jest psem a nie zabawką.;)[/QUOTE]

e tam, zabawki też pływają ;) ja mam dwa shih tzu i to wilki morskie, zwł. ta starsza - młodsza się dzielnie uczy od niej ;)
psy mają włosy, nie sierść, jakiś specjalnych ceregieli z pielęgnacją nie robię, czasem nałożę odżywkę, a włoski mają cudne :loveu:
pies to pies, jak lubi kąpiele to co tam włosy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mieszkam nad morzem, bywa, że moja Veida kapię się codziennie, a nawet dwa razy w ciągu dnia, jak się uda :)Nigdy jej nie spłukuję, z racji gabarytów i gęstej sierści byłoby to dość kłopotliwe. Poza tym nie zdarzyło się, żeby morska woda negatywnie wpłynęła na wygląd jej włosa (mam wrażenie, że wręcz przeciwnie), a tym bardziej skóry- zasolenie w Bałtyku naprawdę nie jest aż takie żeby skórę podrażnić, wiem bo sama się w nim kąpie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nasz pies też uwielbiał kąpiele w morzu i nic mu nie było. Spłukiwaliśmy go wieczorami, po przyjściu z plaży. Gorzej sprawa się miała z żółwiem stepowym, który niestety ciężko po kontakcie ze słoną wodą chorował:( Nie polecam żadnym właścicielom żółwi lądowych podobnych poczynań.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...