Jump to content
Dogomania

Zmierzch :)


fizzy

Recommended Posts

[QUOTE]które postaci lubicie najbardziej? które z książki, a które z filmu? :razz:[/QUOTE]

Książkowe Bella, Edzio oczywiście :loveu: Jackob :loveu:
Alice mnie troszkę drażni, to jej "ulepszanie" Belli w kwestiach strojów i to że wymusza na niej żeby coś zrobiła. Em ma fajne poczucie humoru, Rosalie lubię w momentach gdy kłóci się z Jackobem, ale denerwuje mnie jej pragnienie dziecka Belli :roll: Lubie Setha bo jest taki młody i głupkowaty :evil_lol: Jasperka też lubię bo z niego jest taki niegrzeczny chłopczyk :loveu:
Esme jest dla mnie zbędna, nic nie robi tam więc dla mnie mogłaby nie istnieć, a jej mąż mnie troszkę denerwuje, jest zbyt spokojny jak dla mnie :eviltong: ja wolę niegrzecznych i humorzastych ludzi :evil_lol:
Z filmowych najbardziej lubię Edzia (znów) oczywiście :loveu: Bellę w sumie też, Alice też nei pogardzę (podoba mi się tu znacznie bardziej niż w książce), a reszta jakoś obojętna jest dla mnie, tzn. ani ich nie lubie ani nie nie lubię, neutrali są.
Z reszty wampirków to lubię Jane :loveu: taka mała bestia, słodka i mroczna.
Podoba mi sie tez postac Zafiriny, Kate (włącznie z ich zdolnościami), Rumuni sa pocieszni.

Tak mi się przypomianiło w Volterze była Heidi, pod koniec BD mam rozpis wampirków i zaznaczone gwiazdką te które miały jakieś zdolności, ona tez jest zaznaczona, ale nie pamiętam żeby coś potrafiła, bo oprócz tego że była ładna to chyba nic nie było napisane na jej temat, czy może się myle? pamiętacie ją?

[QUOTE]ogólnie to według mnie film był taki troche mulasty :diabloti: no i ciekawy był Jasper, któy faktycznie wyglądał jakby go coś bolało :roll:[/QUOTE]
w końcu o to chodziło :eviltong: Jasper cały czas cierpi i to ma byc widac ;)

[URL]http://img188.imageshack.us/img188/702/zdjcie041kopia.jpg[/URL]
fajnie, chociaż ta wersja rysunku nie przedtawia Zmierzchowego Em'a ale podoba mi się ;) jakoś nie przypominam sobie tego rysunku w wątku, chyba przegapiłam :oops:


Ja nie wiem dlaczego wszyscy się tak czepiają Jackoba, dla mnie on był fajny, chociaż miał czasami wredne zagrania (chociaż to mi się podobało :loveu: bo odnalazłam w nim siebie, sama bywam wredna, chociaz nie zdarza mi sie na siłe całowac innych ludzi :evil_lol:) to był sympatyczny, młody i pełen humoru, w BD pokazany jest z drugiej strony, jako opiekuńczy itd., dla mnie to jak najbardziej pozytywna postac, powiem szczerze że on mnie mniej irytuje od Alice.
Fakt perułke miał dziadowską, ale tak to juz z indiancami bywa hehe Sam itd. tez nie lepiej wyglądali

[QUOTE]kto, co? (jest) - Aro
kogo, czego? (nie ma) - Aro[B]na*[/B], Ara to taka duża papuga :roll:

tak samo jak Bruno - Bruno[B]na[/B], ale widać nie przywiązywała pani zbytniej uwag do polskiej odmiany czegokolwiek, nie mówiąc o imionach... :mad:[/QUOTE]

pomińmy fakt że pani JU pisze po polsku gorzej niż 5 klasista :evil_lol: po co się denerwowac, zastanawiam się tylko czemu nikt tego nie sprawdził?

[QUOTE]a jak się wymawia Carlisle? wychodziłoby niby [kar'lajl] [/QUOTE]
jak dodasz do tego akcent to dobrze wymówisz. Nie masz Zmierzchu filmu z napisami? Tam ładnie wypowiadają jego dziwne imie

[QUOTE]Trzeba przy nich myśleć :loveu: dla mnie to jest super... ale wiesz... ja gdy opowiadam o swojej miłości do psów i książek to moi rówieśnicy patrzą jak bym się z choinki urwała ( ogólnie czasami jak mnie jakaś książka wciągnęła i na lekcjach i przerwach czytałam to za świra mnie mieli :evil_lol: - nie ma to jak liceum gdzie tylko się gazety czyta - cytat mojego psorka od TI :loveu:)
[/QUOTE]
w takim razię, myślę że poradziłabym sobie z tym hehe
Pomyślę, może przejde się do księgarni i popytam czy maja ksiązki bo nie chce mi się zamawiac, póki co zajełam się MS, super się czyta, mam nadzieję że Mayer skończy ją pisac, to super pomysł żeby pisac Zmierzch oczami Edzia, powiem szczerze że mnie zaskoczyło że Edzio aż tak bardzo nienawidził Belli, a tylko przez to że pachniała heh

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]które postaci lubicie najbardziej? które z książki, a które z filmu? :razz:[/QUOTE]
Z książki:

[LIST]
[*]Edward
[*]Alice
[*]Emmett
[*]Rosalie(kiedy w BD wkurzała się na Jacoba:P)
[*]Kate
[*]Zafrina
[*]Jane(kiedy w BD dowiedziała się, ze Bella ją blokuje:P)
[*]Tanya( w MS)
[*]Felix
[*]Demetri
[/LIST]
Z filmu:

[LIST]
[*]Edward
[*]Emmett
[*]Alice
[*]Jacob( od NM)
[*]Jane
[*]James
[/LIST]

A teraz moje pytanko:P Jakie są wasze ulubione kawałki z Twilighta?(chodzi mi o muzykę rzecz jasna :P)
Oto moja Twilightowa lista przebojów:

[LIST=1]
[*]Blue Funadtaion - Eyes on fire
[*]Muse - Supermassive Black Hole
[*]Paromore - Decode
[*]Paromore - I caught myself
[*]Mutemath - Spotlight
[*]Bella's Lullaby
[/LIST]
A co do Carlisle'a przed obejrzeniem filmu czytałam w myślach tak: Karlajs, ale podczas oglądania filmu, bardzo zaskoczyłam się jak Cullenowie wymawiają jego imię... Tak przeciągają, że aż brzmi jakby się krztusili...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna&Zara']A teraz moje pytanko:P Jakie są wasze ulubione kawałki z Twilighta?(chodzi mi o muzykę rzecz jasna :P)
Oto moja Twilightowa lista przebojów:

[LIST=1]
[*]Blue Funadtaion - Eyes on fire
[*]Muse - Supermassive Black Hole
[*]Paromore - Decode
[*]Paromore - I caught myself
[*]Mutemath - Spotlight
[*]Bella's Lullaby [/quote]
[/LIST]
Chodzi ci tylko soundtrack z filmu?? :roll:
Blue Funadtaion - Eyes on fire
Muse - Supermassive Black Hole
Paromore - DecodeMutemath - Spotlight

Jeśli książkowy to :

z Twilight:
"Why Does it Always Rain on Me?" — Travis
"Creep" [radio edit] — Radiohead
"With You" [reanimation remix] — Linkin Park
"Time is Running Out" — Muse
"Lullaby (Goodnight, My Angel)" — Billy Joel

z New moon:
"Papercut" - Linkin Park (B)
"Hyper Music" - Muse (B)
"Apocalypse Please" - Muse (B)
"Unwell" - Matchbox Twenty (B)
"Pain" - Jimmy Eat World (B)"Be My Escape" - Relient K (B)
"Sing For Absolution" - Muse (E)
"D.O.A." - Foo Fighters
"My Immortal" - Evanescence (B)
"I Miss You" - Blink 182 (B)
"The Reason" - Hoobastank (E)
"Hate Me" (radio edit) - Blue October (E) [CENTER][/CENTER]


z Eclipse:

[LIST]
[*]
[*]Overweight [edited] — Blue October
[*]Mr. Brightside — The Killers
[*]Mr. Brightside — The Killers
[*]Newborn — MuseHysteria — Muse
[*]Yes Please — Muse
[*]Blackout — Muse
[*]*Falling Away With You — Muse
[/LIST]
z Breaking Dawn:

[LIST]
[*]Billy Idol — White Wedding
[*](Muse — Can't Take My Eyes Off of You)
[*]Coldplay — No More Keeping My Feet on the Groun
[*]Aerosmith — What it Takes
[*]Korn — Twisted Transistor
[*]R.E.M. — Accelerate
[*]Smashing Pumpkins — Today
[*]Right Said Fred — I'm Too Sexy
[*]Linkin Park — Pts. Of Athrty
[*]Muse — Intro [Absolution]
[*]Muse — Take A Bow
[*]Muse — AssassinTravis — Safe
[/LIST]
z Midnight Sun:

[LIST]
[*]
[*]Animal I Have Become — Three Days Grace
[*]Na Na Na Na Naa — Kaiser Chiefs
[*]Ugly Side — Blue October
[*]Please Please Please Let Me Get What I Want — Muse
[*]Map of the Problematique — Muse
[*]You Make Me Smile — Blue OctoberPts.OF.Athrty — Linkin Park
[/LIST]
Jeżeli ktoś chcę cały soundtrack książkowy do ściągnięcia to na pw mogę podać linki :)

A tu stronka gdzie Meyerka podała :

[url=http://www.stepheniemeyer.com/twilight_playlist.html]StephenieMeyer.com | Twilight Series | Twilight | Playlist[/url]

[url=http://www.stepheniemeyer.com/nm_playlist.html]StephenieMeyer.com | Twilight Series | New Moon | Playlist[/url]

[url=http://www.stepheniemeyer.com/ecl_playlist.html]StephenieMeyer.com | Twilight Series | Eclipse | Playlist[/url]

[url=http://www.stepheniemeyer.com/bd_playlist.html]StephenieMeyer.com | Twilight Series | Breaking Dawn | Playlist[/url]

[url=http://www.stepheniemeyer.com/ms_playlist.html]StephenieMeyer.com | Twilight Series | Midnight Sun | Playlist[/url]

Link to comment
Share on other sites

buahaha naprawdę dali 'Papercut' do Nju Mun? :evil_lol: ja tam lubię LP, od jakichś... 6 lat :loveu:

moje ulubione tłajlajtowe:

Muse - 'Supermassive Black Hole' :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Paramore - 'Decode'
LP - 'Leave Out All the Rest'
Black Ghosts - 'Full Moon'

'With You' kooocham, ale nie żadne remiksy, tylko normalne :eviltong:

Okamia, skąd masz te inne piosenki, Stefka gdzieś zapodała je czy co? :cool3:
znam Hoostabank, Evanescence tyż, Amy ma wyjebczy głos :loveu:

i co robi 'I'm too sexy' w BD? :roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']buahaha naprawdę dali 'Papercut' do Nju Mun? :evil_lol: ja tam lubię LP, od jakichś... 6 lat :loveu:

moje ulubione tłajlajtowe:

Muse - 'Supermassive Black Hole' :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Paramore - 'Decode'
LP - 'Leave Out All the Rest'
Black Ghosts - 'Full Moon'

'With You' kooocham, ale nie żadne remiksy, tylko normalne :eviltong:

Okamia, skąd masz te inne piosenki, Stefka gdzieś zapodała je czy co? :cool3:
znam Hoostabank, Evanescence tyż, Amy ma wyjebczy głos :loveu:

i co robi 'I'm too sexy' w BD? :roflt:[/quote]

Kochana ... nie widzisz że na samym końcu postu napisanego przeze mnie są linki do jej oficjalnej stronki?:mad::diabloti: i tam podała Playlisty piosenek które inspirowały ją do pisania danych fragmentów książki :evil_lol: ja też LP lubię od... nom też kilku lat ... nie pamiętam ilu :eviltong:

W NM są podpisane w nawiasach B E i J co oznacza że chodzi o zachowanie danej postaci :evil_lol: lub coś z nią związanego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Kochana ... nie widzisz że na samym końcu postu napisanego przeze mnie są linki do jej oficjalnej stronki?:mad::diabloti: i tam podała Playlisty piosenek które inspirowały ją do pisania danych fragmentów książki :evil_lol: [/quote]

ekhm... :oops: troszkę mi dziś słoneczko przygrzało, nie zauważyłam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

jeeeeeeeeeej! do ńu món jest sing for absolution! :mdleje:ale to powinno być raczej w kontekście Belki :shake:
i nawet hate me ! :mdleje:
w eklajpz new born :mdleje: pewnie adekwatnie sceny z nowonarodzonymi :evil_lol:
w brejkin dałn cant take my eyes of you :mdleje:no to oczywiste :loveu:
[QUOTE] Z filmu uwielbiam pattisonowe kawałki, ale dopiero po clair de lune :loveu:[/QUOTE]
a ja uwielbiam wszystkie Debussy'ego :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A słyszeliście rzekomą piosenkę Pattinsona dla Renesmee ? podoba mi się :loveu:
jest jeszcze wersja dla Esme ale już mniej mi się podoba

tu możecie ją ściągnąć
Renesmee [URL="http://odsiebie.com/pokaz/2600197---ae51.html"]ROBERT PATTINSON - RENESMEE S SONG.MP3 - OdSiebie.com[/URL]
Esme [URL="http://odsiebie.com/pokaz/2600971---819a.html"]ROBERT PATTINSON - ESME S FAVORITE (ALLMP3.PL).MP3 - OdSiebie.com[/URL]


Czytam MS, ale powoli (rozdział dziennie) , bo próbuje zagłuszyć swoją depresję (spowodowaną ukończeniem czytania sagi) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bowtruckle']to są niby te utwory skomponowane przez Edwarda.
tak na prawdę, to Pattinson śpiewa i chyba gra na gitarze, o ile się nie mylę ;d
no i Kristen też śpiewa i to całkiem nieźle ![/quote]
utwory książkowe, bo w rzeczywistości Pattinson skomponował kilka piosenek ale nie wydaje mi się żeby to były te, aczkolwiek podobają mi się, zwłasza ta dla Renesmee

On na pewno gra na pianinie i śpiewa (np. never think) :loveu:, ale czy na gitarze to nie wiem



Przeżywam drugie zauroczenie Zmierzchem :loveu: mam wreszcie ładną wersję filmu, a nie kinówkę :razz: oglądałam dziś na dużym ekranie (bo mój tv ma tylko 28 cali czyli zdecydowanie za mało żeby oglądac Edzia :evil_lol:), normalnie po raz drugi zakochałam się w filmie :loveu::loveu::loveu: teraz dojrzałam scenyktórych wcześniej nie widziałam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Brak słów aby opisać jak bardzo kocham Zmierzch ;> Po prostu mam fioła na punkcie sagi Zmierzchu jak i filmu. Przeczytałam wszystkie części sagi Twilight ;] Najbardziej podobała mi sie ostatnia-Przed Świtem.Edward jest taki słooodkii....Ciągle marze o takim idealnym facecie ;P Szczerze żałuję ze wampiry nie istnieją.Niby James taki starszny jest ale przecież Edwardoo by nas obronił :D:D:D Oh jak ja to kocham xD Teraz juz po raz drugi czytam całą sagę.Aktualnie czytam po raz drugi 'Zaćmienie' ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szczerze żałuję ze wampiry nie istnieją[/QUOTE]

a skąd taka pewność? z wampirami to jak z UFO jest :evil_lol:

[QUOTE]Edwardoo by nas obronił[/QUOTE]

albo zjadł :diabloti:
skąd pewność że byłabyś na tyle interesująca (jak Bella) żeby Edzio cię ocalił :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']albo zjadł :diabloti:
skąd pewność że byłabyś na tyle interesująca (jak Bella) żeby Edzio cię ocalił :diabloti:[/quote]

Ej, smallpati, weź dziewczyny nie dołuj:diabloti: ona marzy sobie o Edziu, a ty tak jej brutalnie przerywasz :P

A co ty nie pamiętasz, że Cullenowie to ,,wegetarianie"? Raczej nas nie wszamają, chyba, że trafisz na Jaspera albo Emmetta i na nie szczęście będziesz jego ,,la tua cantanta" :)

Dobra teraz ćwiczę swoją tarczę mentalną, żebym blokowała Edzia i była dla niego równie interesujaca jak Panna Otwarta Paszcza :P:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[U][/U]smallpati ja wiem ze nie byłabym dla niego tak interesująca jak bella ale przecież on chciał bronic ludzi a nie zjadać xD Hmmm a moze Jacob by sie we mnie wpoił? xD Tylko jedyny problem to Renesmee ;> Hehe a tak na serio to jak podoba wam się postać Nessie? Ja pomimo mojej niechęci do małych dzieci to i tak ja lubię i uważam że Stephenie dobrze wymyśliła ze Jacob w końcu znalazł swoją jedyną i nie musiał cierpiec z powodu Belli ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyMusic'](..)uważam że Stephenie dobrze wymyśliła ze Jacob w końcu znalazł swoją jedyną i nie musiał cierpiec z powodu Belli ;P[/quote]
Też tak uważam.... Wszyscy by mieli szczęśliwe zakończenie tylko jeden Jacob ciągle by był nie pocieszony. No i nareszcie odczepił się od Belli zostawiając swobodę działania Edwardowi :P
A postać Nessie..... Hmm.. trudno powiedzieć o o niej sądzę... w sumie to jest mi chyba obojętna i już wolę Jacoba od niej( co jest naprawdę dla niej nie przychylne).

Hmm... jak już dokończę moją książkę i stanie się światowym bestsellerem to też zrobię sobie stronkę z playlistą do niej będzie zawierała bardzo dużo pozycji :P
-Paromore - I Caught Myself
no i to by wbyło na tyle :P
Pozdrowienia dla twilifanów :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ej, smallpati, weź dziewczyny nie dołuj:diabloti: ona marzy sobie o Edziu, a ty tak jej brutalnie przerywasz :P[/QUOTE]

hehe :evil_lol::evil_lol: a kto by nie chciał takiego partnera :cool3: ale myślmy realnie, tacy dżentelmeni wyginęli już dawno temu :eviltong:

Po za tym Edzio w końcu mógł się zakochac przez to ponad 100 lat w milionach dziewczyn, a jenak był sam, co oznacza że jest wybredny :eviltong: interesują go tylko totalne fajtułapy z tarczami zamiast mózgu :evil_lol:

[QUOTE]A co ty nie pamiętasz, że Cullenowie to ,,wegetarianie"? Raczej nas nie wszamają, chyba, że trafisz na Jaspera albo Emmetta i na nie szczęście będziesz jego ,,la tua cantanta" :smile:[/QUOTE]

toeretycznie wegetarianie, ale czasami nie mogą się oprzec, Edzio też chciał Bellę wszamac, ale stwierdził że jest zbyt interesująca bo nie może czytac jej w myślach, więc ja tam wolę nie ryzykowac :eviltong:

[QUOTE]smallpati ja wiem ze nie byłabym dla niego tak interesująca jak bella ale przecież on chciał bronic ludzi a nie zjadać[/QUOTE]

oni nigdy nie bronili ludzi, w książce nic nie pisze o ratowaniu życia (po za wyjątkiem Karlaja, który ratuje Edzia i Esme, no i Em, uratowany przez Rosalie), więc medalu za to to oni by nie dostali :evil_lol: Bella była pierwszą osobą którą ktoś świadomi w książce uratował.
chyba że chodzi ci o to że ratują ludzi bo ich po prostu nie jedzą ;) to też jakiś tam ratunek

[QUOTE]Hmmm a moze Jacob by sie we mnie wpoił?[/QUOTE]

no nie wiem czy bym chciała takiego, co nie mógł by się odemnie odkleic nawet na 30 min :evil_lol:

A Potwór z Loch Ness :evil_lol: jest mi całkowicie obojętny, jest ale równie dobrze mogłoby jej nie byc, podobał mi się motyw z porodem, a później to już nudno z nią było ;)

Link to comment
Share on other sites

ja powiem tak:
pierwszy raz ksiazkę przeczytałam rok temu i oczywiscie zachwycona byłam :eviltong: ale kiedy książke przeczytałam po raz któryś to stwierdziłam, ze jednak to nie mój typ i powróciłam do czytania dramatów psychologicznych i pisania własnej ksiażki :evil_lol: na ten moment do zmierzch jest dla mnie zwykłym romandisłem
ale niektórym to Edward uderza do głowy, nie powiem... raz widziałam, jak pod moim oknem szła dziewczyna z koleżanką z bodajże zaćmieniem pod pachą, usta powyjeżdżane szminką i plastikowe zęby w ustach... no to już przesada :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nate'] raz widziałam, jak pod moim oknem szła dziewczyna z koleżanką z bodajże zaćmieniem pod pachą, usta powyjeżdżane szminką i plastikowe zęby w ustach... no to już przesada :lol:[/quote]
Wiesz może miały jakieś zwidy i myślały że są w Volterrze i, ze jest akurat Świętego Marka? Kto ich, tam wie :diabloti:
Ale, niektórzy naprawdę przesadzają z Zmierzchomanią. Nie mówię, że jestem normalna, bo jak czasami się w Twilighta wkręcimy, to potrafimy gadać z kilka godzin,a czasami robić inne dziwne rzeczy, naprezykład nasladować rekację fanek na widok Roba :evil_lol:... Ale niektóre dziewczyny przesadzają:shake: Nie wiem, czy widziałyście, ale na Kozaczku jest taki film,na którym reporterka i wielka fanka zmierzchu robi wywiady, z tymi którzy grali w filmie... Ubaw po same pachy. Tak się śmiałam, że aż mi łzy ciekły:) I tylko tak się zastanawiam, czyona tylko grała, żeby przedstawic zachowania echem... mocno zaangażowanych fanek, czy rzeczywiście tak reaguje :)

Link to comment
Share on other sites

no cóż, ludzie są różni :evil_lol:
ja interesuje się ogółem wampirami, ale tymi twórczosci Anne Rice. Lestat to mój ideał, a nie jakiś Edward :loveu:
ale wkurzające jest to, ze Robert nie jest postrzegany jako Robert, bo fanki widzą w nim Boskiego Niepowtarzalnego Super Edwarda. no cóż, ma facet pecha, mógł się tam nie pchać i zrezygnować jak go namawiali, a teraz ma :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...