Jump to content
Dogomania

Zmierzch :)


fizzy

Recommended Posts

chyba tylko ty:eviltong: on chciał zabić Bellę! i przez niego Edward biedny cierpiał bleee niedobry:angryy: ale oglądałaś film czy czytałaś? ;)

a ja czytam znów całą sagę.... to będzie 5 raz:evil_lol: tylko Przed Świtem 3 raz:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Georgia]ale on wreszcie zrobił coś ciekawego w tym filmie, i mógł udupić tego Edwarda + Bellę to zakończenie byłoby cudowne, Rosalie mogłaby jeszcze zostać, bo lubię takie filmowe aroganckie blondyny z klasą. :cool3:
A James był uroczym, ironicznym, dzikim, bezczelnym, beznamiętnym facetem z boską klatą. :razz: Rasowy wampir, o! Chociaż Lestat też jest cudowny, ale to już inna "bajka". :loveu:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jmw']co wy z tym edwardem macie :diabloti: nic w nim niezwykłego, oprócz tego, że umie szybko biegać, ma nadludzkie zdolności i jest wampirem :evil_lol:[/quote]
taaa to nic niezwykłego :evil_lol:
Ja lubię Edwarda, jest to moją ulubioną postać książkowa, ale tylko dlatego że SM opisała go w taki fajny sposób, Bellę przerysowała ale Edłard jest bardzo fajnie pokazany :loveu: nie oszukujmy się, saga jest bardzo marną literacko książką i tylko opisy ją ratują, zwłaszcza opis Edłarda, ale za to ja uwielbiam :loveu::loveu:


Już chyba się rozpoczeły zdjecia do 3 części zmierzchu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']taaa to nic niezwykłego :evil_lol: [/quote]
no a co :diabloti: :evil_lol: :eviltong:
ja Edwarda nawet lubię, za to nie lubię Jacoba (nie wiem czemu :diabloti:). nie lubię Pattinsona, bo przecież edzio to 'młody grecki bóg' a pattinson to gość, który boi się szamponu, nijak to pasuje :eviltong: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jmw']no a co :diabloti: :evil_lol: :eviltong:
ja Edwarda nawet lubię, za to nie lubię Jacoba (nie wiem czemu :diabloti:). nie lubię Pattinsona, bo przecież edzio to 'młody grecki bóg' a pattinson to gość, który boi się szamponu, nijak to pasuje :eviltong: :evil_lol:[/quote]

Ja tam lubię i Edzia i Jackoba :loveu: fajne kontrastowe postacie, jeden przeciwieństwem drugiego, fajnie są pokazani :loveu:
Widzę że jesteś fanką plotkarskich portali, które zarabiają na tym że głównie piszą wymyślone historyjki o celebrity :razz: nie żebym broniła Pattinsona, ale bez przesady żeby wierzyć we wszystko co piszą w prasie czy internecie...

Link to comment
Share on other sites

nie znoszę Jacoba, ale to już pisałam:evil_lol: kocham Ewarda:loveu:

ja tam się nie znam na wartości literackiej powieści, dla mnie książka- a szczególnie taka fantasy- jest... przyjemnością. nauki i wartości mam dość w szkole. a wolę "Zmierzch" niż pseudopouczające książki o seksie i narkotykach. no :lol:

Link to comment
Share on other sites

ee Jacob też jest fajny, taki brutalny, wredny, bezpośredni, egoistyczny :loveu: fajny jest i tyle :evil_lol:

Ja to nawet wolę takie "proste" książki, bo znacznie lepiej je się czyta, ale nie zmienia to faktów że książka jest sama w sobie słaba, mimo wszystko ubóstwiam ją :loveu:
no i a propos ubóstwiania, idę skończyć cześć 3 po raz 2 :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

masz tak samo jak ja :) ale czemu ta książka jest słaba? dla mnie jest niesamowita, SM ma ogromną wyobraźnię i świetny język.:loveu:

ja właśnie czytam ( 5 raz :evil_lol:) ekscytujący moment "Księżyca w nowiu" gdzie Bells jedzie ratować Edwarda:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizzy']masz tak samo jak ja :) ale czemu ta książka jest słaba? dla mnie jest niesamowita, SM ma ogromną wyobraźnię i świetny język.:loveu:

ja właśnie czytam ( 5 raz :evil_lol:) ekscytujący moment "Księżyca w nowiu" gdzie Bells jedzie ratować Edwarda:multi:[/quote]

właśnie przez ten prosty język, nie jest wartościowa literacko, ale mi wszystko jedno bo tak jak pisałam ja ją ubóstwiam :loveu:

Ja uwielbiam Przed świtem i ogólnie wszystkie sceny Edzio+Bella :loveu: te ich prywatne sceny :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']
:loveu: nie oszukujmy się, saga jest bardzo marną literacko książką i tylko opisy ją ratują, zwłaszcza opis Edłarda, ale za to ja uwielbiam :loveu::loveu:


Już chyba się rozpoczeły zdjecia do 3 części zmierzchu :loveu:[/quote]

Takk jest bardzo słabą książką ale nie ratują jej opisy tylko język literacki to on sprawia ze nie możemy oderwać się od powieści ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alusia']Takk jest bardzo słabą książką ale nie ratują jej opisy tylko język literacki to on sprawia ze nie możemy oderwać się od powieści ...[/quote]
zostaję przy swojej wersji, bo gdyby nie te opisy Edwarda, Jackoba itd. dawno już rzuciłabym książką w kąt ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']
Widzę że jesteś fanką plotkarskich portali, które zarabiają na tym że głównie piszą wymyślone historyjki o celebrity :razz: nie żebym broniła Pattinsona, ale bez przesady żeby wierzyć we wszystko co piszą w prasie czy internecie...[/quote]
eee tam, fanką :razz: :cool3: czasem wejdę na pudelka i kotka, ale żeby się pośmiać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jmw']eee tam, fanką :razz: :cool3: czasem wejdę na pudelka i kotka, ale żeby się pośmiać :evil_lol:[/quote]
ja tez wchodzę czasami żeby się pośmiać, ale śmieje się z głupoty "dziennikarzy" a nie z tego co tam piszą, bo w to to ja akurat nie wierzę...:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']ee Jacob też jest fajny, taki brutalny, wredny, bezpośredni, egoistyczny :loveu: fajny jest i tyle :evil_lol:[/quote]

Ja go nie lubię bo jest zbyt rzeczywisty... Moi kumple mają podobne charakterki :evil_lol: och jak ja ich kocham :diabloti: zwłaszcza jak się zachowują jak Jacob w książce :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Ja go nie lubię bo jest zbyt rzeczywisty... Moi kumple mają podobne charakterki :evil_lol: och jak ja ich kocham :diabloti: zwłaszcza jak się zachowują jak Jacob w książce :diabloti:[/quote]
to tak jak moi :loveu: i po części jak ja sama :diabloti: więc jak miałabym go nie kochać :evil_lol:
mam słabość do takich drani :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']to tak jak moi :loveu: i po części jak ja sama :diabloti: więc jak miałabym go nie kochać :evil_lol:
mam słabość do takich drani :P[/quote]

taaa... nie ma to jak zdziecinniali, bezczelni dranie :evil_lol: ale i tak go nie lubię ...

Link to comment
Share on other sites

[quote]draniem to jest tylko James. :diabloti:[/quote]mam nieco inne pojęcie drania :evil_lol:

[quote]taaa... nie ma to jak zdziecinniali, bezczelni dranie :evil_lol: ale i tak go nie lubię ... [/quote]wypisz wymaluj, moi koledzy :evil_lol: a przynajmniej ich cześć, ale i tak ich ubóstwiam :loveu: ba nawet mogę się pochwalić (no może nie pochwalić) podobną sceną jak ta gdzie Jackob "całuję" Bellę :razz: z tym że ja nie złamałam ręki :evil_lol: samo życie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']wypisz wymaluj, moi koledzy :evil_lol: a przynajmniej ich cześć, ale i tak ich ubóstwiam :loveu: ba nawet mogę się pochwalić (no może nie pochwalić) podobną sceną jak ta gdzie Jackob "całuję" Bellę :razz: z tym że ja nie złamałam ręki :evil_lol: samo życie[/quote]

Czy my nie mamy tych samych kolegów?? :evil_lol: Bo odnoszę takowe wrażenie :evil_lol: Moi ostatnio nawet wymyślili skakanie do wody nie z klifu ale z wieżyczki ratownika na pomoście :evil_lol: Całowanie na chama też kiedyś było... ale mnie wtedy ręka bolała :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Czy my nie mamy tych samych kolegów?? :evil_lol: Bo odnoszę takowe wrażenie :evil_lol: Moi ostatnio nawet wymyślili skakanie do wody nie z klifu ale z wieżyczki ratownika na pomoście :evil_lol: Całowanie na chama też kiedyś było... ale mnie wtedy ręka bolała :eviltong:[/quote]

to jakieś wszystko podejrzane jest :evil_lol: Muszę swoich wziąć w obroty i wypytać czy aby nie plątali się w okolicach Poznania zbyt często :cool3:


Widzieliście urywki New Moon? :cool3: kijowa jakość ale oko można nacieszyć :eviltong:

[url=http://www.youtube.com/watch?v=NpaUiIU_8x8]YouTube - Scena w Volterze - "New Moon"[/url]

[url=http://www.youtube.com/watch?v=LRkIEP-FNLk]YouTube - Scena z nauką jazdy na motorze - "New Moon" + tłumaczenie[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja się pilnuję, żeby nie oglądać żadnych urywków, bo potem na filmie będę się czuła, jakbym już go w połowie obejrzała ;)

A tak zapytam, czytała któraś z Was "Intruza" pani Meyer? Ja właśnie kończę i jestem pod wrażeniem... Spodziewałam się czegoś podobnego do Zmierzchu, a to mi raczej Mad Maxa przypomina :eviltong: Rozpłakałam się już 2 razy na nim :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A ja jetem z tych którzy nie mogą się powstrzymać żeby nie obejrzeć takich urywków przed premierą :evil_lol:

Intruza nie czytałam, ale kilku znajomych tak i nie byli zadowoleni, książka ich nie wciągnęła. Ogólnie to twoja wypowiedź zaprzecza wszystkie moje informację na temat książki :evil_lol: bo wszędzie mówili mi i wszędzie czytałam że Intruz bardzo podobny do Zmierzchu jest, nie da się ukryć że postać wzorowane są na Belli, nie wiem na ile to prawda bo sama nie czytałam, ale nie wiem czy chcę się za to zabrać czy nie ;)

Link to comment
Share on other sites

A mi wszędzie mówili, że to lepsze i fajniejsze od Zmierzchu, do tego stopnia, że mnie to zaczęło wkurzać, i długo patrzyłam na tę książkę jak na jeża :evil_lol: No, ale przełamałam się i nie żałuję; właśnie skończyłam ;)

Styl jak najbardziej jest Meyerki, czyta się lekko, wywołuje mnóstwo emocji, ale czy postacie wzorowane na kimkolwiek...? Jakoś tego nie odczułam, wszystkie wydawały mi się oryginalne, nie rzucało mi się, że ktoś tam jest podobny do kogoś ze Zmierzchu.

Ogólnie daje się zauważyć, że Zmierzch to taka "nastolatkowa" książka; Intruz jest trochę poważniejszy, czytając go nie łapałam się na tym, że żałuję, że nie mam 16 lat :eviltong:

Gdyby nie mój wieloletni sentyment do wampirów jako takich, powiedziałabym, że Intruz podoba mi się bardziej; lepszy literacko i pod względem pomysłu na pewno jest. Aczkolwiek ktoś może być trochę rozczarowany jeśli spodziewał się drugiego Zmierzchu :)

EDIT:
Ach, i po nim tez występuje ten straszny stan "Aaaa, skończyło się, nie mam co czytać!!" Mam go aktualnei i zastanawaim się, czy w desperacji nie zacząć po raz drugi sagi zmierzchowej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...