Jump to content
Dogomania

Miski na stojaku


sota36

Recommended Posts

Witam- mam 7 miesiecznego briarda. Jak wiecie psy tej rasy maja , niestety , sklonnosci do skretu zoladka - paskudne!! ! Uslyszalam, ze wplyw na zapobieganie, m.in. temu wypadkowi, ma podawanie pokarmu w miskach na stojaku. Co o tym sadzicie? Czy ktos rowniez w ten sposob podaje psiakowi jedzenie? Czekam na rozne opinie. Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja podawałam mojemu wilczarzowi przez sześć lat jedzenie w miskach na stojaku.Wilczarze sa szczególnie narazone na skręt żołądka i nigdy na szczęście nie wystąpił.Mamy teraz kolejnego szczeniaczka wilczasia i również miski rosną razem z nim :wink: Tak łatwiej im jeść po prostu niż schylać się do ziemi olbrzymowi który ma prawie 90 w kłębie i do tego często występują u nich zwyrodnienia kregów szyjnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Bardzo dziekuje - juz wnikliwie czytam. A juz chcialam kupic owe miski i co sie okazalo? Ze to kolejny stereotyp.[/quote]
No niekoniecznie stereotyp, można znaleźć sporo artykułów, w których piszą, że takie miski na stojakach są wskazane.
Od 3 lat psy moje (duża rasa) piją z misek na stojakach i jest ok.
Więcej, od 2 miesięcy mam szczeniaczka, więc jak do nas zawitał postawiłam mu miseczkę z wodą na podłodze, bo nie dorastał do tych na stojaku. No i po dwóch tygodniach pieseczek troszkę podrósł i sam wybrał sobie, że będzie pił ze stojaków.
A jedzenie z miski na podłodze w przypadku moich psów wydaje mi się nienaturalne, jest im po prostu niewygodnie. Nie wiedzą czy się rozkraczyć, czy co zrobić, żeby dosięgnąć.

Link to comment
Share on other sites

Bylam wczoraj u weta i zapytalam o te cholerne miski, bo juz zglupialam - Pan lekarz otwarl madry podrecznik(bardzo gruby, jakis dobry - ale ja "sirota" nie zapisalam tytulu) i tam wyraznie jest napisane, ze jest WSKAZANE!!! No wiec kupie..., ale swoja droga takie niby glupie miski na stojaku, ale jaka ciekawa sprawa - ile moga zrobic fermetu.... Czekam na dalsze opinie.

Link to comment
Share on other sites

Hi hi, sota36, zrób ankietę najlepiej. No i wtedy sobie wybierzesz :D
A tak poważnie to jak moje psy jadły z miski na podłodze to ja męczyłam się z nimi jak na nie patrzyłam. Zresztą im było tak niewygodnie, że po prostu kładły się i na leżąco jadły.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies mimo dłuugiej szyi tez miał problem z dotarciem do dna miski ułozonej na podłodze :lol: Biedna Tigrunia rozkraczała się.Mały choć ma 4 m-ce i 70 cm to też ma juz malutkie problemy by wyjeść whippetowi z jego miseczki na podłodze :wink: ,co niemniej jednak czyni :D

Link to comment
Share on other sites

JA posiadam 16 miesięczną sunię sznaucer mini i od dłuższego czasu je z misek na stojaku i ja dla mnie jest to super rozwiązanie!!Suni napewno też się to podoba,bo zanim ich nie miała,to posiłek jadła na dwa razy...Teraz nie garbiąc się w ciągu kilku chwil spokojnie papu je! :D

Poza tym estetycznie wygląda taki gustowny stojaczek niż miski na ziemi...JA nie kupowałam stojaka.mój był robiony,to spokojnie można samemu zrobić!! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Ja tez sie na tym zastanawialam , ale jednak zrezygnowalam. Z jednej strony ponoc grzbiet jest rowny przy takim karmieniu, a z drugiej strony ostatnio sie dowiedzialam ze jakies badania ostatnie w USA narazie nie widza przeciwskazan do karmienia z pdlogi i ze to ustawienie miski nie jest glowna przeczyna skretu , narazie tyle sie dowiedzialam. Ja postanowilam nie kupowac.

Link to comment
Share on other sites

o skrecie zoladka to ja nie wiem , bo mam piesy ktorym sie on raczej nie skreci,ale jesli chodzi o stojak...hmmm,popatrzmu na nature-czy dzikie zwierzeta cierpia z tego powodu,ze jedzenie zbieraja sobie z ziemi?:))))chyba nie:)))wiec raczej i moich grzbiety z tego powodu nie bola:)))

Link to comment
Share on other sites

Kochani - tu nie chodzi o mode i czy to sie komus podoba, czy nie. Ale - dotyczy to skretu zoladka i innych predyspozycji do tego! Mnie akurat michy na stojaku nie przypadly do gustu.
Boje sie, ze m.in. moj pies ma tendencje do owego skretu - i kiedy je na podwyzszeniu polyka mniej powietrza. Co jedni uwazaja, ze to dobrze - bo mozna uchronic sie przed skretem, a inni (w tym owe amerykanskie badania - ale to ze one sa amerykanskie, to nie znaczy ze sa super - rzecz jasna - nie lubie amerykanizacji zycia naszego nota bene) , ze nie - daltego pytam o te opinie. Che, by moj Gutek mial to co najlepsze i najzdrowsze. A ilekroc czytam jakiekolwiek informacje na ten temat, to po prostu glupieje - jedni tak , inni siak - no i gdzie pojsc po ow rozum do glowy...???

Link to comment
Share on other sites

Tu chodzi tylko i wylacznie o to, ze pies z miski na podwyzszeniu zje porcje duzo szybciej niz z podlogi w zwiazku z czym nalyka sie wiecej powietrza co moze spowodowac skret. W zaden inny sposob te biedne miski na podwyzszeniu nie moga sie przyczynic do skrecenia psa!

Jesli ktos ma psa lapczywego to lepiej, zeby micha stala na ziemi. Im mu bedzie mniej wygodnie tym wolniej pozre porcje. Ja mam psy wyluzowane, wiec karmie je na podwyzszeniu, bo im jest wygodniej.

A co do skretu, to ogladalam na AP program o psach w policji. Tam, aby uchronic sie przed skretem przyszywa sie zoladki na stale, tak, zeby nie mogly sie obrocic wokol wlasnej osi. Moze to nie goopi pomysl?:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie moda modą. To co mowi Pati to walce nie jest glupie i wrecz utwierdzilas mnie w tym ze tak jest. Moj pies je straszliwie lapczywei niezaleznie czy karma czy np od czasu do czasumiecho, jedyne pocieszenie dla mnie to to ze po jedzeniu slysze jedno wilkie bekniecie na mieszkanie , przynajmniej wiem ze jest ok :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Opinie są podzielone.
Karmienie ze stojaków jest równie dobre jak karmienie na leżąco.
Przecież wilki nie mają stojaków.
Doniesienia naukowe podają różne przyczyny skrętu-a mianowicie przede wszystkim uwarunkowanie genetyczne( występowanie rodzinne ) oraz wysoka ilość wapnia w podawanej karmie co wpływa na motorykę żołądka.
Pozdrawia wilczarz karmiony jak mu wygodnie czyli na leżąco.
Wodę natomiast lubi pić ze stojaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moje ruskie jedza z taborecikow porobionych specjalnie dla nich, bo jak miska stala na podlodze, to do jedzenia sie kladly a to bylo powodem uswienia calych przednich lap bo co chwile im cos z miski ucieklo :lol:
[img]http://img15.echo.cx/img15/2967/298cm.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...