Jump to content
Dogomania

Madziara

Members
 • Content Count

  1,291
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Madziara

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  4448123
 • Skype
  fly_gdansk

Converted

 • Location
  Gdańsk
 1. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  Nie panikuj!!! :mad: :mad: Jak jest lepiej to będzie lepiej :D
 2. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  na pocieszenie u suki mojej koleżanki nie było lepiej - dlatego jej krewę przepuścili, i w 12 godzin później było lepiej i coraz lepiej i coraz lepiej. Prawdopodobnie trupy babeszji tak jej dopiekły. Co do powtórki leku po 14 dniach to jakaś bzdura dla mnie, imizol ma wydłużony okres półtrwania po to żeby działał na wszystkie stadia babeszji. Możesz co najwyżej zrobić później badania i sprawdzić czy zadziałał czy nie, jeśli nie - to drugi raz podanie raczej nie pomoże, trzeba po prostu zmienić lek. Będzie lepiej ;)
 3. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  [quote name='dorotak']Madziara, nie strasz dziewczyny! Masz rację co do toksyczności imizolu - dlatego właściwie nie podaje się go bez potwiedzenia babeszjozy (chociaż coraz częściej słyszę o podawaniu go gdy objawy wydają się ewidentne i wet nie chce czekać na wyniki badania krwi). Dlatego też razem z nim podaje się leki osłaniające. Ale co do tego leczenia wątroby i nerek to zależy czy i w jakim stopniu doszło do ich uszkodzenia. Jeśli pies Twojej znajomej miał przetaczaną krew, to faktycznie sytuacja jest bardzo poważna. Myślę, że u Bubla (tak jak u Atosa) nie będzie potrzeby dalszego leczenia.[/quote] Nie straszę, trzymam kciuki, ale prawda o imizolu jest taka jaka jest. Ja wolę być świadoma co psu daję i jakie mogą być tego konsekwencje. Co do znajomej suni, sytuacja była poważna, bo ledwo dwa dni po zabiegu operacyjnym zaczęto walkę z babeszją = pies nie doszedł jeszcze do siebie po jednym, a tu już drugie :(
 4. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  [quote name='florance']Wróciliśmy po 3 godzinach... tak, borys dostał wczoraj imizol (drugi dostanie za 2 tyg). Dziś wieczorem dostanie jeszcze jakiś antybiotyk, ale nie wiem jaki... [/quote] Po co drugi raz imizol??
 5. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  [quote name='florance'] A jak długo ta sunia była zakażona zanim doszło do leczenia??[/quote] Tego nie wie nikt. Mogło być od zeszłorocznego kleszcza (w tym roku nie znalazła żadnego). A magazyn krwi uwolniony ze śledziony przy takim wstrząsie jak zabieg mógł wywalić babeszję na organizm.
 6. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  Koleżanki sunia właśnie wychodzi z tego świństwa. Dostała Imizol, kroplówy i miała przetaczaną krew. Stan był fatalny, wyglądało na to że imizol nie zadziałał, ale jednak... :) udało się. Choć tak naprawdę piesek został uratowany przez "upierdliwość" właścicielki (sunia po zabiegu i pierwsze podejrzenia były, że to zakażenie po operacji. Powodzonka. P.S. Jak imizol nie zadziała, są jeszcze inne leki. Wrazie czego daj znać - podeślę nazwy. No i niestety musisz się przygotować na leczenie wątróbki i nerek :( bo imizol toksyczny jak cholera - może zabić babeszję i psa :( więc uważaj i mocno obserwuj.
 7. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  cześć wszystkim :) dawno mnie tu nie było, więc się na chwilkę melduję, żeby chociaż cześć powiedzieć :)
 8. to czemu mnie się rozciapołkać na cały monitor?? :roll:
 9. Madziara

  Terier walijski

  a nie wirus cieczka.exe??
 10. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  witam jakoś sie tu smutno zrobiło :(
 11. Madziara

  Terier walijski

  a czemu nie???
 12. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  śpiochy, nie śpiochy - a gdzie orsini?? czyżby się za uczciwą robotę wzięła??
 13. Madziara

  Galeria Dogomaniakow

  w siną dal....:angryy: :diabloti:
 14. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  tylko my dwie - reszta śpi :D
 15. Madziara

  nasza radosna tfurczość;-)))

  [quote name='madzior_ka']no to ja wstawie troche zdjęć naszego wcale nie zaśnieżponego ogródka z bardzo małymi zaspami:)) [IMG]http://img525.imageshack.us/img525/9566/tn10076633tl.jpg[/IMG] [/quote] to widzę, że śmieci do wiosny nie wyrzucicie :P:eviltong: :shake:
×