Jump to content
Dogomania

Madziara

Members
 • Content Count

  1,291
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Madziara

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  4448123
 • Skype
  fly_gdansk

Converted

 • Location
  Gdańsk
 1. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  Nie panikuj!!! :mad: :mad: Jak jest lepiej to będzie lepiej :D
 2. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  na pocieszenie u suki mojej koleżanki nie było lepiej - dlatego jej krewę przepuścili, i w 12 godzin później było lepiej i coraz lepiej i coraz lepiej. Prawdopodobnie trupy babeszji tak jej dopiekły. Co do powtórki leku po 14 dniach to jakaś bzdura dla mnie, imizol ma wydłużony okres półtrwania po to żeby działał na wszystkie stadia babeszji. Możesz co najwyżej zrobić później badania i sprawdzić czy zadziałał czy nie, jeśli nie - to drugi raz podanie raczej nie pomoże, trzeba po prostu zmienić lek. Będzie lepiej ;)
 3. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  [quote name='dorotak']Madziara, nie strasz dziewczyny! Masz rację co do toksyczności imizolu - dlatego właściwie nie podaje się go bez potwiedzenia babeszjozy (chociaż coraz częściej słyszę o podawaniu go gdy objawy wydają się ewidentne i wet nie chce czekać na wyniki badania krwi). Dlatego też razem z nim podaje się leki osłaniające. Ale co do tego leczenia wątroby i nerek to zależy czy i w jakim stopniu doszło do ich uszkodzenia. Jeśli pies Twojej znajomej miał przetaczaną krew, to faktycznie sytuacja jest bardzo poważna. Myślę, że u Bubla (tak jak u Atosa) nie będzie potrzeby dalszego leczenia.[/quote] Nie straszę, trzymam kciuki, ale prawda o imizolu jest taka jaka jest. Ja wolę być świadoma co psu daję i jakie mogą być tego konsekwencje. Co do znajomej suni, sytuacja była poważna, bo ledwo dwa dni po zabiegu operacyjnym zaczęto walkę z babeszją = pies nie doszedł jeszcze do siebie po jednym, a tu już drugie :(
 4. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  [quote name='florance']Wróciliśmy po 3 godzinach... tak, borys dostał wczoraj imizol (drugi dostanie za 2 tyg). Dziś wieczorem dostanie jeszcze jakiś antybiotyk, ale nie wiem jaki... [/quote] Po co drugi raz imizol??
 5. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  cześć wszystkim :) dawno mnie tu nie było, więc się na chwilkę melduję, żeby chociaż cześć powiedzieć :)
 6. to czemu mnie się rozciapołkać na cały monitor?? :roll:
 7. Madziara

  Terier walijski

  a czemu nie???
 8. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  śpiochy, nie śpiochy - a gdzie orsini?? czyżby się za uczciwą robotę wzięła??
 9. Madziara

  nasza radosna tfurczość;-)))

  [quote name='madzior_ka']no to ja wstawie troche zdjęć naszego wcale nie zaśnieżponego ogródka z bardzo małymi zaspami:)) [IMG]http://img525.imageshack.us/img525/9566/tn10076633tl.jpg[/IMG] [/quote] to widzę, że śmieci do wiosny nie wyrzucicie :P:eviltong: :shake:
 10. Madziara

  Terier walijski

  u nas puchu śnieżnego od groma :multi: :multi: będzie kulig :lol:
 11. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  bo nie miałaś netu wtedy jak to na topie było :D:D opowiadaj jak brzucho po świętach ja muszę sie pochwalić, że pierwszy raz ok :D (może dlatego, że strułam się przed świętami i nic nie mogłam zjeść w wigilię i pierwszy dzień :D:D)
 12. Madziara

  Sznauceromaniacy!!!!

  orsini masz coś do tego przydomku??? mi się podoba :D jak tam brzucho po świętach??
 13. Madziara

  Moj Drogi Pan Weterynarz

  [quote name='tufi']Berci wyciskam gruczoly, jak zaczyna saneczkowac. To znak, ze swedzi i trzeba oproznic. Bunia niestety ma tendencje do zapalen, zawsze musiala miec co najmniej raz w miesiacu czyszczone, nie daje zadnych znakow, ze zapchane. Moj wet mowil, ze to kwestia osobnicza - jeden pies przez cale zycie nie bedzie musial miec czyszczonych gruczolow, u innych skonczyc sie to moze nawet operacja.[/quote] To prawda, że kwestia osobnicza - mojego qmpel porzyczał na zajęcia ze studentami ze 2-3 razy w tygodniu, żeby pokazać jak nie powinna wydzielina wyglądć :( W końcu wypaliliśmy i święty spokój :) O rzadnej operacji nie było mowy ;) Nie ma co otwierać ;)
 14. Madziara

  Terier walijski

  gugu nie docenia się tego co ma się pod nosem :P
 15. Madziara

  Terier walijski

  hahahaha morza nie widziałam od wieków, choć od pracy mam do niego ze 100 m :(
×