Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

myślisz, że te krostki wyskakiwały z jedzenia, może jakiś środek piorący ją uczula, albo kosmetyk, dużo tych krostek miała?? Mojej się jakies na buzi pojawiaja czasem, ale pediatra mówiła, że to kontaktowe ( pewnie z przytulania do mamusinych sweterków pranych w Vizirze )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska'] ( pewnie z przytulania do mamusinych sweterków pranych w Vizirze )[/QUOTE]o tym nie pomyślałam ale na brzuszku raczej by nie wyłaziły(a dużo tego było, to nie były pojedyncze krosteczki). jeśli chodzi o jej kosmetyki i środki piorące to od poczatku używam tego samego, więc odpada. no nic, będę diety pilnować, może w końcu zacznę chudnąć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']gratulacje :)
ale tu się ostatnio dzieje!!![/QUOTE]

[quote name='Sybel']Andzike, czyli miesiąc po mnie :)
Witamy w gronie zaokrętowanych przez maluchy :D
Majuska, ale fajny bąbel :)[/QUOTE]

Majuska roznosi "zarazę" :D
Najpierw ona, potem Florentynka, a potem przeszło na mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']agaga a miała lub ma malutka kolki??[/QUOTE]
na szczęście nie.

chyba już wiem o co chodzi z tym uśmiechem, a raczej jego brakiem:
[QUOTE](Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka). [/QUOTE]lenka urodziła się 15 dni za wcześnie. mam nadzieję, że na dniach w końcu pokaże mi swoje bezzębne dziąsełka w szerokim uśmiechu :)

o rany! strasznie dużo tych piorunów!
[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/7350/skokiou8im61se8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie ma kolek to chyba problem nie tkwi w spożywaniu mleka, tylko czego innego, a zresztą nie będę się wymądrzać bo co ja tam wiem, najlepiej pogadaj przy okazji z pediatrą, ale ja bym z cyca nie rezygnowała ;)
Fakt piorunków jest sporo, u nas wczoraj był ten znad "ósemki", a skoro Twoja malutka jest z 38 tygodnia to wszystko jasne, kto wie, może zaskoczy Cię uśmiechem jutro rano :)
Lecę teraz spać bo moja już chwilę chrapie to może złapię ze 4-5 godzinek snu, potem chyba stękanie się zacznie:roll:
Dobrej nocy wszystkim mamusiom ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Skoro nie ma kolek to chyba problem nie tkwi w spożywaniu mleka[/QUOTE]
nie do końca - moja mała miała ewidentną skazę, a kolek akurat nie miała, co oczywiście nie oznacza, że Lenka ma skazę i oby nie oznaczało. Idź do dobrego dermatologa, najlepiej takiego, który jest jednocześnie pediatrą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jukutek']nie do końca - moja mała miała ewidentną skazę, a kolek akurat nie miała, co oczywiście nie oznacza, że Lenka ma skazę i oby nie oznaczało. Idź do dobrego dermatologa, najlepiej takiego, który jest jednocześnie pediatrą ;)[/QUOTE]

Dokładnie tak :)

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
A wczoraj do Bartka powiedziałam - kochany piesek:mdleje:[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
A mi się już nie raz wyrwało do Patrycji: "chodź Pańcia Ci zmieni pieluszkę":cool3: dobrze wiedzieć , że to nie tylko u mnie są "skrzywienia psychiczne";)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike']Się melduję, jako przyszła mama dogomaniaka - dostawa miotu planowana na połowę lipca ;)[/QUOTE]

To tak jak ja :) U mnie termin jest na 14 lipca :)

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
A wczoraj do Bartka powiedziałam - kochany piesek:mdleje:[/QUOTE]

:D:D:D Dobre ;)

W czwartek idę na badania prenatalne i strasznie się boję wyniku :nerwy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']:)
Sara- wysłałam ci pw na podhalanach;)[/QUOTE] wiem ja wiszę i tu i tam, a żeby było na temat to strasznie bym chciała takiego dzidziusia ale już za stara jestem, więc teraz wezmę sobie psinę i na niej się będę macierzyńsko wyżywać i spokojnie czekać na wnuki :) i wnuczki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Dokładnie tak :)



:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
A mi się już nie raz wyrwało do Patrycji: "chodź Pańcia Ci zmieni pieluszkę":cool3: dobrze wiedzieć , że to nie tylko u mnie są "skrzywienia psychiczne";)[/QUOTE]

ja w szpitalu też do Leny, "chodź pani Ci da jeść", moja współlokatorka miała dziwną minę

Link to comment
Share on other sites

O rany, same wariatki ! Jak dobrze że jesteście!
U nas tylko póki co TŻ jak się dowiedział o ciąży to pierwsze co zrobił to do Gjalpona pognał, poinformować go że " będziesz miał rodzeństwo"...
Mnie kusi, żeby sobie zrobić koszulkę z obrazkiem z usg, tylko z małym tybetanem zamiast człowieczka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florentynka']
U nas tylko póki co TŻ jak się dowiedział o ciąży to pierwsze co zrobił to do Gjalpona pognał, poinformować go że " będziesz miał rodzeństwo"... [/QUOTE]

No tak tak, u nas Nelka też została powiadomiona od razu, że będzie mieć rodzeństwo i dostała do obejrzenia zdjęcia ;)
W takim gronie wariatek aż miło być w ciąży ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike']
W takim gronie wariatek aż miło być w ciąży ;)[/QUOTE]
Żebyś wiedziała. Moja siostra to mi czasem podsyła różne kwiatki z "ludzkich" forów ciążowych. Na przykład takie, że kota kategorycznie należy się pozbyć bo koty są fałszywe i mogą - uwaga - wsadzić dziecku ogon do buzi, żeby je udusić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florentynka']Żebyś wiedziała. Moja siostra to mi czasem podsyła różne kwiatki z "ludzkich" forów ciążowych. Na przykład takie, że kota kategorycznie należy się pozbyć bo koty są fałszywe i mogą - uwaga - wsadzić dziecku ogon do buzi, żeby je udusić...[/QUOTE]

Mi też kazano się pozbyć kota, bo toxo, bo udusi dziecko itp. A w nowy rok usłyszałam, że jak się dzidziuś urodzi, to będę musiała Torę zamknąć na podwórku lub wstawić bramkę w kuchni (żeby tylko tam siedziała), żeby nie miała [B]absolutnie [/B]dostępu do maluszka :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florentynka']Żebyś wiedziała. Moja siostra to mi czasem podsyła różne kwiatki z "ludzkich" forów ciążowych. Na przykład takie, że kota kategorycznie należy się pozbyć bo koty są fałszywe i mogą - uwaga - wsadzić dziecku ogon do buzi, żeby je udusić...[/QUOTE]

I nie zapominaj, że rzucają się na grdykę i duszą dzieciaka... ;)

Moja babcia ostatnio stwierdziła, że chyba musimy odzwyczaić Nelkę od spania w łózku, bo przecież nie pomieścimy się, jak się małe urodzi. Na co my z Pawłem stwierdziliśmy, że przecież dziecko będzie spać w łóżeczku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...