Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='romenka']Ba, nawet więcej powiem- ja sobie wgrałam te kołysanki do telefonu i wszędzie im mogłam puszczać :)[/QUOTE]
to tak jak ja. miałam w kompie i w telefonie. wystarczyło włączyć i kamilek od razu się wyciszał i zasypiał. dobre 1,5 roku zasypiał przy kołysankach a ja go nigdy nie musiałam usypiać.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki, a ja polecam taką zabawkę:
[URL="http://zabawki.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/iTeddy-Pierwszy-Puchaty-Media-Player-9843.html"]http://zabawki.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/iTeddy-Pierwszy-Puchaty-Media-Player-9843.html[/URL]
Oliś ma tego misia od urodzenia i można sobie wgrać co się chce :-)

Romenko śliczna jest Twoja Zuzia :-) Hehehe taka diabliczka jak Jessiczka ;-) Oliś przy Jessice to też anioł tak jak Twój Kubuś przy Zuzi :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja po dzisiejszej wizycie + 2kg znowu do przodu....ehh nawet nie wiem kiedy to przybywa:) Mały 1,86kg waży i na razie sobie leży cały czas w poprzek.
Termin się nie zmienił.
Tez pokażę mojego bobasa, choć zbyt wiele nie widać;)
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-EWaZj3WeYYM/TqG7EcAaPdI/AAAAAAAACw4/yQdRaj00Sa8/s512/bobas.JPG[/IMG]


Dostałam skierowanie na badanie przeciwciał HCV I HIV- jakie koszta są z tym związane mniej więcej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Dziewczynki, a ja polecam taką zabawkę:
[URL="http://zabawki.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/iTeddy-Pierwszy-Puchaty-Media-Player-9843.html"]http://zabawki.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/iTeddy-Pierwszy-Puchaty-Media-Player-9843.html[/URL]
Oliś ma tego misia od urodzenia i można sobie wgrać co się chce :-)

Romenko śliczna jest Twoja Zuzia :-) Hehehe taka diabliczka jak Jessiczka ;-) Oliś przy Jessice to też anioł tak jak Twój Kubuś przy Zuzi :-)[/QUOTE]
I Twoje Kasiu dzieciaczki są śliczniusie!!! Proszę Olisia ucałować i dziewczynki ode mnie kochana!
Kasiu chyba się rozumiemy ;) a Ciebie kochana podziwiam za siłę! Trzecie dzieciątko i mówisz jeszcze o czwartym!! Nie mogę się nadziwić! Ja żałuje że nie ma na życzenie bezpłodności :) Z trzecim już bym nie dała rady ani finansowo ani psychicznie chyba ;) Hehehe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Ja po dzisiejszej wizycie + 2kg znowu do przodu....ehh nawet nie wiem kiedy to przybywa:) Mały 1,86kg waży i na razie sobie leży cały czas w poprzek.
Termin się nie zmienił.
Tez pokażę mojego bobasa, choć zbyt wiele nie widać;)
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-EWaZj3WeYYM/TqG7EcAaPdI/AAAAAAAACw4/yQdRaj00Sa8/s512/bobas.JPG[/IMG][/QUOTE]

widać widać :)
ja do dzis mam zdjecie Lolki z usg w portfelu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Ja po dzisiejszej wizycie + 2kg znowu do przodu....ehh nawet nie wiem kiedy to przybywa:) Mały 1,86kg waży i na razie sobie leży cały czas w poprzek.
Termin się nie zmienił.
Tez pokażę mojego bobasa, choć zbyt wiele nie widać;)
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-EWaZj3WeYYM/TqG7EcAaPdI/AAAAAAAACw4/yQdRaj00Sa8/s512/bobas.JPG[/IMG]


Dostałam skierowanie na badanie przeciwciał HCV I HIV- jakie koszta są z tym związane mniej więcej?[/QUOTE]
polozenie poprzeczne chyba jest wskazaniem do cc?o ile maly sie nie zechce odwrocic;)
ja za HIV placilam 30 zl, za te drugie nie pamietam ale chyba zblizona kwota

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Na razie gin mówi , że ułożenie jest ok- duża szansa , że się obróci....a skoro ja chciałabym cesarkę, to na pewno się odwróci głowa w dół haha
Dzięki za ceny- wiem na co się przygotować;)[/QUOTE]
aniu, dzidzia może nawet w 35 tc się obrócić, choć nie jest jej łatwo ale są ponoć takie przypadki. ja po cichutku też liczyłam że moja się nie obróci i będę miała cc ale już od miesiąca jest główką w dół.

a w którym ty jesteś już tygodniu?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny spokojnie z tym obracanie.Ja miałam z Zuzią taki problem że była główką do góry ale ja nie chcialam CC i byłam na obracaniu jej w 36 tygodniu z tego co pamiętam i się udało ale wiem że dziecko potrafi się obrócić nawet godzinę przed porodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']ooo, to ty jesteś w zasadzie tuż po mnie! myślałam że masz trochę więcej czasu. mi się właśnie 35 tydzień kończy i już mam dość :)[/QUOTE]

Jestem po Tobie, bo i Twój wpis tu na wątku mnie zaraził:) Pamiętam jak wpisałaś , że ciąża zaraźliwa przez telefon...a ja sobie pomyślałam wtedy-ciekawe czy przez forum też:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

śliczna mordeczka na tym usg! Ech, jeszcze niedawno byłam przeciwko usg 3 d, ale teraz przyznam, że chętnie bym swoją morduchę zobaczyła. Jakoś zaczyna mnie nosić im bliżej rozwiązania, zaczyna się coraz bardziej realny robić dla mnie :). Jednak suma sumarum się nie zdecyduję i tak, bo u nas tylko w Lublinie, trzebaby specjalnie oprócz wizyty i badań jeszcze trzeci raz jechać, za leniwa jestem :)

Ania, a tak z ciekawości, mimo że może to głupie pytanie - widzisz na tej fotce już jakieś podobieństwo do siebie lub męża?

i NA kiedy masz w końcu termin dokładnie? Ja też myślałam, że Ty jakoś dalej już jesteś, a to tylko 2 tygodnie przede mną. Czyli ostatecznie nasze chłopaki mogą się urodzić mniej więcej w tym samym czasie skoro ja idę wcześniej na op :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jukutek']Małgosia też się obróciła późno. Ułożenie poprzeczne jest dobre do obrócenia, bo główka jest cięższa, więc pójdzie na dół ;)
gorzej jak główka do góry...[/QUOTE]

No właśnie u nas Laura miała ułożenie poprzeczne i główkę skierowaną do góry, ale na szczęście Jej się udało ;-)

[B]Aniu[/B] tymi terminami z usg to nie ma za bardzo co się sugerować. Pierwszy termin z USG z Laurą miałam na 27 sierpnia (a podobno termin z I usg jest najbardziej wiarygodny), a Laura się urodziła 18 września (z OM termin był na 11). Z Olisiem miałam termin wg OM na 17 grudnia, a na jednym z usg termin mi wyszedł na 28 stycznia :crazyeye: Oliś urodził się 3 grudnia ;-)
A w ciąży z Jessiczką miało być cudem jak Ją donoszę do 36 tygodnia (ze względu na rozwarcie od 30tc), torbę miałam spakowaną już w 32 tygodniu, a Jessica urodziła się dzień po terminie :-)

Link to comment
Share on other sites

a ja mialam termin na 28 wrzesnia z OM a jakos 24-ego czytalam w necie, ze najbardziej wiarygodny termin jest z usg miedzy 11 a 14 tyg.Z ciekawosci poleciakm sprawdzic co mialam wpisane w tym badaniu a tam jak byk stalo,ze przewidywany termin to 24 wrzesien.Tego samego dnia pedzilam na porodowke hihi, moze to byl efekt placebo:)

Link to comment
Share on other sites

Możesz jedynie wszystko usuwać i pilnować. Na to nie ma innej rady jak uwaga i zabieranie wszystkiego. Mój 3-latek lubi sobie wieszać różne rzeczy na szyi. Nie panikuję ale stresa mam ogromnego, tym bardziej, że wnuczek mojej klientki 5 lub 6-latek w sam się w ten sposób udusił. A prawda jest przecież taka, ze kilkuletnie dziecko przecież zostawia się samo w pokoju i idzie robić obiad. A to wystarczy. Nie da się nad wszystkim zapanować i nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Będziesz obserwowała, pilnowałą 24/dobę a wyjdziesz do toalety i się zachłyśnie....
My tłumaczymy ale to dziecko, nie wiadomo co wymyśli i za co złapie...

Link to comment
Share on other sites

Hej Cioteczki i Mateczki (obecne i przyszle ;))
Juz kilka dni sie nie odzywalam, bo w pracy kociol... zerkalam tylko.

Pochwale sie, ze moj Filip w piatek po raz pierwszy sam mi pomachal raczka na "papa". Wychodze do pracy, stoje juz w progu pokoju i macham do Filipa. Moja mama troszke go przytrzymala i myslalam w pierwszej chwili, ze to ona mu macha raczka. A to on sam! Az mi sie lza w oku zakrecila, tym bardziej, jak mama mowila, ze ja juz wyszlam z mieszkania, a on wciaz machal.
Ale zawsze to nowa umiejetnosc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...