Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='pusia2405']

Rodzice- głowa do góry, szykuj pokoik, kupuj ile dusza zapragnie i ciesz się tym ile wlezie, a rodzine słuchaj i się uśmiechaj. Potem będziesz cięższa, bardziej zestresowana.[/QUOTE]
to prawda. pod koniec ciąży nie jest łatwo. jeszcze 2 tygodnie temu robiłam wszystko bez większego problemu a teraz wszystko mnie męczy. mam wrażenie że mój brzuch waży ze 100kg, ciąży mi strasznie, co chwilę staje się twardy, dzidzia się rozpycha a ja właśnie wchodzę w etap "szykowania gniazda":evil_lol: hehe, coś w tym jest, biorę się za prace, które już od dawna planowałam zrobić a jakoś nigdy nie miałam na to ochoty. teraz bym chciała by do porodu każdy skrawek domu był wysprzątany, idealny i odświeżony. na pewno aż tak tego nie ogarnę bo u nas wszyscy jesteśmy bałaganiarzami ale chociaż garderoby posprzątam, bo noszę się z takim zamiarem od dawna.
wczoraj w końcu przyszły te meble, więc synka pokój został całkowicie wysprzątany, bo wszystko musiałam z pokoju wynieść a jak urządzałam go na nowo, to połowa zabawek poszła do śmieci. pokoik dzidziusia częściowo urządzony, brakuje w nim jeszcze jakiejś sofy i wykładzinę muszę zmienić ale komoda i szafa już są więc w końcu dziś wstawiłam pierwszą pralkę z ciuszkami :) jutro pewnie pół dnia będę prasować:roll:
niby jeszcze kilka tygodni mi zostało ale mam wrażenie, że to minie zanim się obejrzę.

Link to comment
Share on other sites

[B]Agaga[/B] minie zanim się obejrzysz ;-) Ja dopiero co test robiłam, a jutro te moje dwie kreseczki 4 tygodnie skończą, we wtorek już miesiąc będzie :crazyeye: W dwóch poprzednich ciążach mi się syndrom wicia gniazda szybko włączył, a w tej dopiero jakiś tydzień przed planowanym terminem, pewnie mój organizm podświadomie wyczuwał, że Laura się przeterminuje ;-)
[B]Rodzice[/B] nie słuchaj nikogo, tylko swojej intuicji i tak jak dziewczyny radzą lepiej jest mieć skompletowaną wcześniej wyprawkę i wszystko dopięte na ostatni guzik :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa'][B]Agaga[/B] minie zanim się obejrzysz ;-) Ja dopiero co test robiłam, a jutro te moje dwie kreseczki 4 tygodnie skończą, we wtorek już miesiąc będzie :crazyeye: [/QUOTE]ja też pamiętam jak dopiero co jechałam wieczorem do apteki po kolejny test ciążowy, bo dwóm poprzednim jakoś nie do końca wierzyłam!:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:


garderoba posprzątana! normalnie jestem z siebie dumna!:p

Link to comment
Share on other sites

macie rację, po przyszłotygodniowej wizycie u ginki, jak już mam nadzieję będę wiedziała na czym stoję z cesarką zaczynam na dobre bobrowanie szaf i rozkładanie ciuszków. Pod koniec października zacznę kupować rzeczy typu pieluszki i chusteczki :) Koszule nocne już mam - w sumie 3, 2 nowe i jedną fajną w ciuszku znalazłam. Tylko powiem Wam, że wydaje mi się, ze jakaś nie do końca sprawna osoba te nowe projektowała, bo mają takie wycięcia na piersi, które po nałożeniu koszuli całkiem je odkrywają... Muszę w związku z tym przyszyć jakieś guziczki.
Rozmawiałam z bratem, który stwierdził, że może nie do końca pomysł z bejbinkiem w sypialni jest dobry, ze względu na męża - nie będzie się wysypiał (bo zamysł jest taki, że to ja będę wstawać do malca, przynajmniej ile tylko wytrzymam, bo mąż ma bardzo stresującą pracę)... No i sama nie wiem teraz. Nie wyobrażam sobie nie spania z mężem (jakoś nie mogę usnąć wtedy) tylko w innym pokoju z dzieciuszkiem, a z II strony przecież malca samego nie zostawię. Sorki, jeśli już coś było o tym na tym wątku, ale napiszcie proszę jeszcze jak Wy to rozwiązałyście.
No chyba że trafi mi się wybitnie grzeczne dziecko :) w co wątpię, bo aktywny jest praktycznie całe dnie i noce..

Link to comment
Share on other sites

mojemu TZ-towi mozna strzelac z kapiszonow nad uchem,byl najemnym zolnierzem na wojnie w Jugoslawii i nauczyl sie spac w kazdych warunkach, wiec problemu nie ma,dziecko go nie budzi;)
mamy kolyske kolo łozka w sypialni postawiona, wystarczy siegnąc i wyjac dziecko do karmienia-poszlam na łatwizne-co 3 godziny praktycznie jest pobudka wiec nie chcialoby mi sie latac do drugiego pokoju do dziecka bo czasem zasypiam karmiac na siedząco chociaz Tamarka jest raczej grzeczna w nocy o ile nie ma kolki. Rano jak TZ wyjedza do firmy biore sobie małą do łozka i spimy sobie dalej mniej wiecej do 9-tej w trojeczke z piesem-pies na swojej kanapie oczywiscie:)

Link to comment
Share on other sites

już pisałam - Małgosia od początku spała w swoim pokoju, mąż miał na początku 2 tyg. urlopu, wstawaliśmy razem. Potem M. zaczęła przesypiać prawie całe noce.

No ale mam małe mieszkanie, a pokoik Małej przylega do naszej sypialni i słyszę nawet jak wzdycha ;)

Link to comment
Share on other sites

dzodzo - fajnie, że ma taki sen!! Wow.. Mój niestety jak królik. Ja zresztą też :) Nie chcę absolutnie męża angażować w nocne wstawanie, za to w inne rzeczy jak najbardziej. Ale nie w to, bo naprawdę ma chłopina przerąbane w robocie :( W związku z tym w sumie nie wiem jak to zrobimy, pewnie jednak spróbujemy jak planowane, czyli łóżeczko w nogach naszego łóżka, a jak będzie bardzo niespokojny po nocach to najwyżej niestety wyjedziemy razem do jego pokoiku, buuuu :( No chyba że mąż się zahartuje i będzie spał mimo dąsów małego :)

A właśnie jeszcze z tymi ruchami dziecka - czy to normalne, że mojego czuję praktycznie non stop? Czy nie powinien mieć okresów spoczynku?

Link to comment
Share on other sites

To mnie [B]Agaga[/B] pocieszyłaś, bo myślałam, że ze mną coś jest nie tak ;-) Ja zrobiłam w sumie 5 testów, bo nie dowierzałam :evil_lol:

[B]Rodzice[/B], Laura śpi u nas w sypialni przy łóżku w koszyku mojżeszowym. Na szczęście przesypia całe nocki, budzi się dopiero o 6:30, a małż wstaje do pracy o 4:30 ;) Jessica i Oliś też na początku spali z nami, nie chciało mi się w nocy po domu biegać ;) A Tomek jak uśnie to nic go nie ruszy ;) Czasami mu się zdarzy, że usłyszy i się przebudzi, ale szybko zasypia z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mam taką nietypową prośbę. Czy któraś z Was może będzie niedługo w Ikei i ma kartę Ikea family? Na gwałt potrzebuję: [url]http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80108935/[/url] Z kartą Ikea family kosztuje 19.99. Czy ktoś mógłby mi kupić i wysłać? Oczywiście pokrywam koszty wysyłki.

Link to comment
Share on other sites

U nas mały będzie z nami w sypialni- nawet gdybym chciała aby był w oddzielnym pokoju,to nie ma takiej opcji, bo nie mamy więcej pokoi;) Na razie nawet nie mamy drzwi między sypialnią a salonem , więc nawet jakby Tz chciał się wynieść spać do dużego pokoju to i tak nic mu to nie da;) Na pewno ja będę wstawać w większości , ale Tz mocnego snu nie ma i nieprzespane noce też go czekają. W ogóle jak zaczynam o tym myśleć, to przeraża mnie powoli to wszystko... Syndrom wicia gniazda tez mi sie zrodził w głowie już, czekam na koncówkę z remontem aby wszystko wysprzątać i zacząć zakupy, bo jestem z tym daleko w polu...Tz 3 tygodnie łóżeczko załatwia - ukatrupię go kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pepsicola']Dziewczyny, mam taką nietypową prośbę. Czy któraś z Was może będzie niedługo w Ikei i ma kartę Ikea family? Na gwałt potrzebuję: [url]http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80108935/[/url] Z kartą Ikea family kosztuje 19.99. Czy ktoś mógłby mi kupić i wysłać? Oczywiście pokrywam koszty wysyłki.[/QUOTE]

jak znajde karte to mogę kupić
do ikea mam 2 km więc nie bedzie problemu z podjechaniem
problemem moze byc znalezienie karty - dam znac pod wieczów pozny czy znalazlam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pepsicola']Dziewczyny, mam taką nietypową prośbę. Czy któraś z Was może będzie niedługo w Ikei i ma kartę Ikea family? Na gwałt potrzebuję: [url]http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80108935/[/url] Z kartą Ikea family kosztuje 19.99. Czy ktoś mógłby mi kupić i wysłać? Oczywiście pokrywam koszty wysyłki.[/QUOTE]
a co, maleństwo już bryka? :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie dobra kobieto. To poproszę o dane do przelewu za blokadę i przesyłkę. I zwróć uwagę, że to się nazywa [B]multiblokada[/B], bo tam są też inne, do okien i do szafek/szuflad chyba, a mi właśnie konkretnie ta jest potrzebna, wypróbowana na komandorze w innym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Hej, Olek pozdrawia:)
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/408/p1050233p.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/4138/p1050233p.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/834/p1050213.jpg/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/7265/p1050213.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/143/p1050246p.jpg/][IMG]http://img143.imageshack.us/img143/2302/p1050246p.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

śliczny chłopczyk :)
ja jestem załąmana swoją wagą po dzisiejszej kontroli wagi :( przed ciążą 55 kg, teraz prawie 71 kg. W życiu bym nie pomyśląła, że tyle przytyję :( a najlepsze, że wyglądam jakbym przytyła z 4 kg...
jednak słyszałam, że najwięcej się tyje w ostatnim miesiącu. To ja chyba do 100 dolecę :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...