Jump to content
Dogomania

Sędziowskie opinie


Basenji

Recommended Posts

[QUOTE]Natomiast jak sobie wyobrażacie opis typu "piekny australijski pastuszek"? No nieeeee..... Albo "piekny wojownik ninja" itp....
[/QUOTE]

Asiaczek, proszę...:lol: :lol: :lol: :lol:
Dawno podobnej głupoty wypisanej w karcie ocen nie widziałam!!!
Ha ha ha, chyba warto wydać na to paręset złotych :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałabym odnowić wątek i zapytać o luźny grzbiet u młodych psów. Było to już tutaj poruszane, ale nie znalazłam informacji na temat [B]co zrobić, żeby luźny już nie był[/B]. Moja suka ma prawie 14 miesięcy i jeszcze zdarza mi się dostać opis, że ma w ruchu luźny grzbiet. Z racji, że to Bernardyn, w trosce o stawy, nie mogę jej przemęczać z bieganiem, ale nie znaczy to, że w ogóle nie biega. Biega, owszem, szaleje, codziennie przynajmniej 1,5 godziny intensywnego spaceru z aportowaniem, przynoszeniem, jak ciepło, to pływaniem.
Ktoś z Was ma jakieś pomysły na poprawienie tego luźnego grzbietu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Chciałabym odnowić wątek i zapytać o luźny grzbiet u młodych psów. Było to już tutaj poruszane, ale nie znalazłam informacji na temat [B]co zrobić, żeby luźny już nie był[/B]. Moja suka ma prawie 14 miesięcy i jeszcze zdarza mi się dostać opis, że ma w ruchu luźny grzbiet. Z racji, że to Bernardyn, w trosce o stawy, nie mogę jej przemęczać z bieganiem, ale nie znaczy to, że w ogóle nie biega. Biega, owszem, szaleje, codziennie przynajmniej 1,5 godziny intensywnego spaceru z aportowaniem, przynoszeniem, jak ciepło, to pływaniem.
Ktoś z Was ma jakieś pomysły na poprawienie tego luźnego grzbietu?[/quote]


Mnie polecano bieganie, ale pod górkę, bo moja młoda jak to młoda , jeszcze też trochę "luźna". Tyle, że ja mam niewielką rasę nie wiem jak z bernusiem. Jednak jak jest chłodniej to możesz spróbować kilka razy jej patyk rzucić stojąc na jakimś wzniesieniu tak żeby do ciebie pod górkę biegła.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku- uważam, że to Ty powinnaś najlepiej widzieć i znać wady swoich psów. Na ringu wiele można zatuszować, a z resztą nie każdy zna się dobrze na naszej rasie.... ja nie przejmuje sie opinią sedziow (chyba, ze sędzia naprawdę wysokiej klasy, znający się na rasie np. p. Oparowie, p. Zhuk, p. Boryczko) i chyba dobrze na tym tychodze. Znam wady swojego psa i starams ię je zatuszowac na wystawie, robić wszystko poza ringiem, aby pies nie tylko na wystawie wyglądal jak najlepiej....
Także trochę dziwię się, że tak bardzo zależy Ci na dobre opinii sedziego i nia sie kierujesz w swojej pracy hodowlanej... To Twoja wizje powinnas wprowadzac w swa hodowle, a nie upodobania sedziego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Mnie polecano bieganie, ale pod górkę, bo moja młoda jak to młoda , jeszcze też trochę "luźna". Tyle, że ja mam niewielką rasę nie wiem jak z bernusiem. Jednak jak jest chłodniej to możesz spróbować kilka razy jej patyk rzucić stojąc na jakimś wzniesieniu tak żeby do ciebie pod górkę biegła.[/quote]
Ja słyszałam, że bieganie pod górkę dobrze wpływa na muskulaturę tylnych łap. Natomiast, problem jest ze zbieganiem z górki....
[B]Panienko[/B] - rzeczywiście masz problem...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']Asiaczku- uważam, że to Ty powinnaś najlepiej widzieć i znać wady swoich psów. Na ringu wiele można zatuszować, a z resztą nie każdy zna się dobrze na naszej rasie.... ja nie przejmuje sie opinią sedziow (chyba, ze sędzia naprawdę wysokiej klasy, znający się na rasie np. p. Oparowie, p. Zhuk, p. Boryczko) i chyba dobrze na tym tychodze. Znam wady swojego psa i starams ię je zatuszowac na wystawie, robić wszystko poza ringiem, aby pies nie tylko na wystawie wyglądal jak najlepiej....
Także trochę dziwię się, że tak bardzo zależy Ci na dobre opinii sedziego i nia sie kierujesz w swojej pracy hodowlanej... To Twoja wizje powinnas wprowadzac w swa hodowle, a nie upodobania sedziego...[/quote]
[B]Alu [/B]- rzeczywiście dobrze znam wady i zalety moich psów. Zgadzam się też, że na ringu, przy dobrym zaprezentowaniu psa, można pewne wady/niedostaki ukryć.

I równiez zgadza się, że zależy mi na opinii sędziów, ale [B]tylko niektórych!

[/B] Ale na miły Bóg, nie przypisuj mi stwierdzenia, że ocena dokonywana na ringu przez sędziego to dla mnie rzecz święta! Bo mam wiele takich opisów, że nic, tylko psa dobić, niech się nie męczy. A z drugiej strony mam i takie super opisy, a pies lądował z oceną bdb.

I dlatego nie myl "dobrej" opinii sędziego o moich psach (karty oceny) z moimi decyzjami hodowlanymi. Bo te ostatnie podejmuję samodzielnie, w pełni świadomie. I - jak do tej pory - żaden sedzia nie dyktował mi, co mam robić w hodowli, jakie krycia planować itp. Poza tym pisząc "dobra" ocena, mam na myśli "profesjonalna" ocena. A nie tam takie dyrdymałki, jakie często w kartach oceny mamy. Generalnie rzecz ujmując, nie czytam kart ocen i jak dla mnie - wystawy mogłyby obyc się bez tego elementu. Ale to moje zdanie. Bo - jak słusznie zauważyłaś - ja znam wady i zalety moich psów.

Dla ciekawości, jeden z wymienionych przez Ciebie sędziów proponował mi do krycia psa, który na wystawie nie dał sobie oglądnąć zębów - ugryzł sędziego - dostał dyska. Nikt się do tego psa nie mógl zbliżyc, nawet nie bardzo można było porozmawiać z właścicielami. A ten Pan twierdził, że "takie sa basenji, a ten piesek jest piękny"... To było po prostu śmieszne...
Wyobrażasz sobie tę jatkę przy kryciu...?:evil_lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdzisek']Jeżeli można wtrącić względem biegania - górka jest tutaj całkowicie na miejscu.
Jest tylko jeden malutki problem - nasza sunia tak dużo biegala, że "wybiegała" sobie w opisie - "dobry ruch we wszystkich kierunkach" . :-D[/quote]
Jak to zrobiłeś..?!?!?! Tez tak chcę dla moich basków!:roflt:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"brak kła"...po czym nastąpiło przekreślenie i obok notka " kieł się znalazł":shake:[/QUOTE]
Umarłam :lol:
Dobrze ze chociaż znalazł się w czasie oceny, nie po ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ja dołożę jeszcze dwa neewsy...po naszej ostatniej klubówce:roll:
"Za grube ucho" - pozostaje pytanie czy jedno czy oba ( nawiasem mówiąc kolega miał w opisie "za chude uszy" )
"Wolałabym lepszą głowę" - bez wyjaśnienia, jaka ta głowa ma być:angryy:
I z opisu psa koleżanki: "Grzbiet wydaje się prosty, ale coś tam prześwituje":lol:

Link to comment
Share on other sites

Super wątek, uśmialam się prawie do łez :lol:. Dokładam opis mojej suki z wystawy w Legnicy : "ładna suka, trochę tłusta, dobra kondycja":evil_lol: No i komentarz sędziego " tłusta ale to dobrze świadczy o pani bo dba". No i w ywalczyliśmy: CWC,NDSwR i BOB" .Sędziował p. Karel Horak:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ja dzis cztytałam opis koleżanki psa od pana Wolberga

" ... pies o słabym kątowaniu, za krótki.................... doskonałe kątowanie przodu i tyłu o doskonałych proporcjach..............." i jeszcze kilka kwiatków z których uśmiałam sie do łez ale nie pamietam :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Płakałam ze śmiechu jak to czytałam :evil_lol:
Ja dopiero zaczęłam wystawiać ;) ale mamy już dwa opisy "ciekawe" , od dwóch sędziów
"wesoły ogonek"
i od innego
"pies doskonały" ocena b.dobra

ale raz umarłam .. u jednego sędziego i NIGDY więcej nie pojadę.
Po tym jak dostałam wykład że staffiki to fantastyczne psy dla osób które nie mały nigdy psa ... :diabloti: dowiedziałam się ,że mój staffik ma nie stafficzy kolor - ok mogę się zgodzić , mój staffik nie jest czarny ;) kolor mogł się nie spodobać.
Ale salwy śmiechu wywoało pytanie sędziego , jak prezentowaliśmy się w ruchu ... co się pieskowi stało w łapkę :diabloti: widownia się śmiała ;)

chodziło o tą "białą" łapkę pies nie kulał , sędzia myślał , że to bandaż :evil_lol:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/14/cb05d6b69813d2e6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Red][B]:evil_lol::evil_lol::evil_lol:niektórzy sędziowie powinni zainwestować w słowniki no i okularki :p
Vectra ...skuszona reklamą poczytałam :roflt: .... posłałabym grono na badania IQ :roll:

my mamy w ocenie .......głowa duża , mało szlachetna :roll:.....


czyli może być że AST ma mieć nieproporcjonalną głowę do ciała :hmmmm:
[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...