Jump to content
Dogomania

POMOCY!!! 2 sznaucerki średnie szukają domu do 18 czerwca - PILNE


Basia1968

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

z tego co sie niedawno mama dowiadywala to zeby przewiesc psa tam to musi byc przez kilka miesiecy w kwarantannie,czyli beda je przetrzymywac,w tym od500-1000funtow za psa... a na to,zeby taka sume od razu zaplacic mnie nie stac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mery903']z tego co sie niedawno mama dowiadywala to zeby przewiesc psa tam to musi byc przez kilka miesiecy w kwarantannie,czyli beda je przetrzymywac,w tym od500-1000funtow za psa... a na to,zeby taka sume od razu zaplacic mnie nie stac...[/quote]

Kwarantanna? Jedziesz do Anglii? Czy inny kraj z funtami :razz: Bo jeśli to Anglia to już nie ma kwarantanny - wszystko załatwia się w Polsce na miejscu tyle że trzeba odpowiednio wcześniej się za to zabrać.

Link to comment
Share on other sites

malawszka zawolala wiec jestem.

Z moich osobistych doswiadczen z przeprowadzka 2 psow ( w tym prawie sznup olbrzym) z Polski do UK.

1. chip
2. szczepinie na wscieklizne
3. paszport
4. od daty szczepienia czekamy ok 30 dni (jesli to nie pierwsze szczepinie mozna szybciej) i pobieramy krew na badania
5. na wyniki czeka sie ok miesiaca, jesli wszystko ok to dokladnie po
szesciu miesiacach od DATY POBRANIA krwi mozna z psem podrozowac

Wszystko trwa wiec mniej wiecej 7 miesiecy. kwarantanne psy odbywaja w Polsce u siebie w domku badz w hotelu. Moje wiekszosc czasu spedzily w hotelu. [B]Jesli bedzie potrzeba pomoc formalna, lub w przyszlosci transportowa z Polski do UK to prosze wolac jestem do dyspozycji.[/B]

Z doswiadczenia wiem ze jesli na wstepie okresli sie w hotelu ze psiaki na 6 miesiecy to mozemy liczyc na znizke. Ja placilam 10zl mniej za dobe niz normalnie w przypadku pobytu kilkudniowego/tygodniowego.
Za dwa psy sredniej wielkosci po przeliczeniu na funty wyjdzie cie ok 50f tygodniowo utrzymanie 2 psow w hotelu, co na warunki angielskie naprawde nie jest zadna tragedia. Mysle ze lepsze 6 miesiecy spedzone w hotelu pod dobra opieka niz zmiana wlasciciela...bo to nigdy nie wiadomo jak sie losy potocza.

Link to comment
Share on other sites

dobrze,jest wszystko ok z tym,zeby psy zabrac tam ze soba,ale prosze wziac pod uwage,ze ja lece juz w czerwcu,po czym bede na miesiac,maks 1,5w polsce,a pozniej wyjezdzam poza europe... a z tego co czytalam na pewnej stronie jest bardzo duzy problem z przewiezieniem psow do anglii,a do stanow przeciez autem nie pojade...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mery903']dobrze,jest wszystko ok z tym,zeby psy zabrac tam ze soba,ale prosze wziac pod uwage,ze ja lece juz w czerwcu,po czym bede na miesiac,maks 1,5w polsce,a pozniej wyjezdzam poza europe... a z tego co czytalam na pewnej stronie jest bardzo duzy problem z przewiezieniem psow do anglii,a do stanow przeciez autem nie pojade...:([/quote]

W praktyce zadnych problemow z przywiezieniem psow do angli niema, moje wiecznie jezdza w te i spowrotem;) Jesli psy mialy juz wczesniej szczepienia z powodzeniem mozemy zachipowac, nastepnego dnia zaszczepic (wazna jest ta kolejnosc) i wyslac krew do badan...przed czerwcem napewno mozna zdazyc. Wyniki badan nie przychodza do wlascicielka tylko do weta i moga sobie tam czekac z reszta papierkow.
A jesli do UK jedzie Pani na jakis czas tylko to na ten okres mozna psy zostawic w hotelu a potem je zabrac do USA...

Link to comment
Share on other sites

Widzisz mery , istnieje wiele rozwiązań na to,zeby zatrzymać sunie. Jeśli chodzi o finanse to podejrzewam że dogomaniacy pomogą,każdy zrzuci się po kilka groszy po to tylko,żeby zapewnić sznaucerkom szczęśliwą, bzpieczną i pewna przyszłosć...

Link to comment
Share on other sites

[B]mery [/B]to już nie te czasy że psy nie podróżują :razz: trzeba trochę załatwić formalności, przygotować pieniędzy (bo samolot dla psa będzie kosztował) ale się da - wyjazd poza Polskę czy Europę nie jest przeszkodą.
Tak jak napisała [B]furciaczek [/B]jeśli wyjeżdżasz do UK tylko na 1,5 mies. to suczki z powodzeniem mogą zostać w hotelu bo i tak do tego czasu nie załatwisz im badań koniecznych do wjazdu na teren UK, a do USA możesz je zabrać. Jak widzisz to możliwe - pytanie tylko czy chcesz trochę zawalczyć o swoje sunie :roll:???

Link to comment
Share on other sites

Przewiezienie amstaffki do Szwecji trwa 4 miesiace.
Na pewno ktoś zechce wziąć sunie na hotelik na te kilka miesiecy co ciebie nie bedzie. A jezeli sunie sa bez problemowe w domu i dogadują się z innymi zwierzakami to moze jakis tanszy platny dom tymczasowy a jeszcze lepiej darmowy :D

Link to comment
Share on other sites

Psychicznie jest bardzo ciezko to wszystko pozalatwiac, przez ten czas kiedy psy w hotelu a czlowiek w obcym kraju, tysiace km od futer rozne dziwne mysli chodza po glowie. Masa pytan, watpliwosci...Czy ja dobrze robie??... Moze powinnam im znalezc nowe domy???...sa chwile zalamania, smutku...o tej cholernej tesknocie nie wspomne. Na widok maila czy nie odebranego polaczenia z hotelu serce przestaje bic, lzy w oczach...moze cos sie stalo??...moze cos nie tak??...5 miesiecy koszmaru...
Ale przychodzi ten upragniony dzien...w drodze z Uk do PL o niczym innym sie nie mysli, nie rozmawia..." Czy mnie poznaja??"..." Czy beda sie cieszyc??"...im blizej celu tym wiekszy stres, niepewnosc, napiecie...
Wchodze za brame...widzie je...nic sie nie zmienily...wolam tak jak to kiedys wolalam.. staja..patrza...i wpadaja w taki szalenczy taniec radosci, z wyciem, skakaniem, tanczeniem, glupawka...przewraca na ziemie, podbijaja oko, wykruszaja zeba...i w tej chwili wszystkie te smutne chwile odchodza w zapomnienie, plujesz sobie w twarz za te mysli ktore podpowiadaly ze lepiej jednak znalezc nowy dom...ta chwila wynagradza cale cierpienie i cala tesknote...
Wiec warto walczyc o te milosc...bo w zyciu nic piekniejszego nie znajdziesz...

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek, tym pięknym opisem utwierdziłaś mnie w tym, że najlepszym rozwiązaniem dla OBU STRON byłoby jednak zawalczyć o sunie i wziąć je do Stanów.
Wiem, Mery, że taki wyjazd, to często niewiadoma, trudna do wyobrażenia w nowym, nieznanym środowisku. Ale przecież wszędzie ludzie miewają psy, zwierzak jest też w stanie wytrzymać wiele, jeśli może być ze swoim człowiekiem, a takie decyzje, w których nawet dużym kosztem coś dajemy, nigdy nie są decyzjami, których się z perspektywy czasu żałuje. Dobro do nas powraca, a zaniechanie potrafi wracać jak wyrzut sumienia przez wiele lat. (piszę to mając na myśli parę swoich decyzji sprzed wieeelu lat, także tych, co pozostawiły przykry posmak goryczy, ale i tych, które pozwalają teraz spojrzeć na siebie z sympatią, choć wtedy nie były łatwe i przyjemne do realizacji).

Link to comment
Share on other sites

problem jest w tym,ze pytalam znajomego co tez jest za granica czy nie wie jak jest z psami,i sie okazalo,ze probowal przewiesc psa do UK...przewiozl go normalnie,po czym musial byc przetrzymany jeszcze na miejscu przez miesiac chyba,zeby zadecydowali czy psa moze wziac czy nie... i po miesiacu przyszlo do niego pismo,ze moze przyjechac po psa...zeby go zawiesc spowrotem do polski,lub tez czy go uspic od razu maja... wiec?? mam tak ryzykowac??ze dostane takie cos tez??i co ja wtedy zrobie??napewno w kilka dni nie znajde osoby na nie...jestem osoba,ktora bardzo boi sie ryzykowac na maksa...dlatego wole miec dla nich zapewniony domek na stale,niz maja jezdzic w ta i spowrotem,skoro i tak nie beda ze mna...




zreszta dzisiaj dostalam tel od pewnego pana,ktory jest chetny na moje sunie,z tym,ze bede musiala je wysterylizowac ,bo jest tez piesek sznaucer,a pan juz szczeniakow nie chce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Furciaczek, tym pięknym opisem utwierdziłaś mnie w tym, że najlepszym rozwiązaniem dla OBU STRON byłoby jednak zawalczyć o sunie i wziąć je do Stanów.
Wiem, Mery, że taki wyjazd, to często niewiadoma, trudna do wyobrażenia w nowym, nieznanym środowisku. Ale przecież wszędzie ludzie miewają psy, zwierzak jest też w stanie wytrzymać wiele, jeśli może być ze swoim człowiekiem, [/quote]



wiesz,ja mam mame za granica,i wiem co ona przechodzila na poczatkach swojego pobytu tam i nie wiem czy ja tak nie bede miala...a nie chce doprowadzac do takiej sytuacji,ze nie bedzie mnie poprostu stac na jedzenie dla psow(bo pod tym wzgledem zawsze sa na1miejscu...) itd... nie wiem co mnie tam czeka na dobra sprawe,a chce je uchronic przed czyms takim...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mery903']
zreszta dzisiaj dostalam tel od pewnego pana,ktory jest chetny na moje sunie,z tym,ze bede musiala je wysterylizowac ,bo jest tez piesek sznaucer,a pan juz szczeniakow nie chce[/quote]



ja dałam temu Panu Twój nr telefonu bo napisał do mnie, że szuka sznaucerkę srednia - napisz coś więcej - ustaliliście coś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']
A z tym wywozem psów za granice to nie ciekawie :-([/quote]

furciaczek wywiozła do Anglii dwa swoje duże psy - cane corso i sznaucera olbrzyma i poza tym co napisała nie było żadnych takich historii z niewpuszczeniem więc nie wiem co to za opowiesci dziwnej treści - może to ileś lat temu było, teraz już nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ja dałam temu Panu Twój nr telefonu bo napisał do mnie, że szuka sznaucerkę srednia - napisz coś więcej - ustaliliście coś?[/quote]


dziekuje bardzo,naprawde,za podanie mojego numeru

a ustalilismy,ze ja w poniedzialek ide do weta pytam sie dokladnie co i jak ze sterylka i bedzie konieczne,zebym to zrobila,a pozniej juz tylko pewnie zostanie mi tylko je zawiesc do tego pana.nawet sie zgodzil na obie suczki,takze wielkie dzieki naprawde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...