Jump to content
Dogomania

Czy Wasze sunie są po sterylce?


Aga

Czy Wasze sunie są po sterylce?  

928 members have voted

  1. 1. Czy Wasze sunie są po sterylce?



Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz moja sunia nie jest wysterlizowana. Ma teraz 9 lat. W lutym dostała zapalenia macicy. DOstała to zaraz po cieczce. Boję się, że przy nastepnej może znowu sięto zrobić. Wetka powiedziała, że można było ją wystrelizować, teraz juz zapóźno. Serduszko może nie wytrzymać.

Więc musimy bardzo uważać, przy nastepnej ciecze.

Link to comment
Share on other sites

Mela jest wysterylizowana. Chcialam ja wysterylizowac ze wzgledow zdrowotnych jak i wlasnej wygody. Teraz to drugie szczegolnie sobie chwale, bo gdy wyjezdzalismy w tym roku na wakacje moglam ja spokojnie zostawic u mojej mamy ktora ma psa.

Link to comment
Share on other sites

A co do tego jak to zniosła to bardzo dzielnie, rana sie ładnie zagoila i nie ma po niej sladu. Przez pierwsze trzy-cztery dni widac bylo, ze ja boli, byla osowiala ale szybko wrocila do formy i po tygodniu w zasadzie bylo po wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz moja sunia nie jest wysterlizowana. Ma teraz 9 lat. W lutym dostała zapalenia macicy. DOstała to zaraz po cieczce. Boję się, że przy nastepnej może znowu sięto zrobić. Wetka powiedziała, że można było ją wystrelizować, teraz juz zapóźno. Serduszko może nie wytrzymać.

Więc musimy bardzo uważać, przy nastepnej ciecze.

Agga, przykro mi pisac ale musisz zmienic weta i to jak najszybciej.

Po pierwsze robi sie ekg serca, podstawowe badania, usg mozna tez i zalecana narkoza wziewna i ciach-zabieg-jesli nie ma zdecydowanych, podpartymi badaniami przeciw wskazan.

Wlasnie wczoraj chlopak sterylizowal suke 9 lat-tez trafil do 'madrego' weta, ktory przy ewidentnych objawach ropomacicza kazal czekac-'przedluzona' cieczka-wydzielina ropna, nieprzyjemny zapach. Bylo to miesiac temu i od paru dni suka zaczela pochlaniac niesamowite ilosc wody-to tez jest charakterystyczne. Dobrze,ze zapytal na necie i natych miast kazalam mu leciec do inego weta bo bedzie musial byc robiony zabieg dla RATOWANIA zycia suki. Wczoraj miala zabieg i jak narazie jest ok. Wiec nie czekaj, nie licz na to ze masz jakis wplyw aby nie miala-to nie jest zalezne od Ciebie, ale zalezne jest to, abys jaknajszyciej zrobila zabieg, o ile mozna, aby uprzedzic zagrozenie.

Link to comment
Share on other sites

Arka wetka dlatego tak powiedziała, ponieważ Sara bierze bardzo dużo leków i jest nimi osłabiona. DLatego ona powiedziała, że już się nie podejmie operacji . Ja wiem, że można było to zrobić wczesniej, ale jakoś o tym nie pomyślałam. Nie mam co zmieniać na innego weta, bo ona jest najlepsza. Chodziłam do wielu. Poprostu musimy być czujni, a jak się coś bedzie działo, trzeba będzie leczyć.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia jest wysterylizowana i bardzo to sobie chwalę. Jeśli do kogoś nie przemawiają względy zdrowotne, to wyobraźcie sobie jaka to wygoda! Żadnych kawalerów, nie trzeba pamiętać, uważać, chodzić kanałami.

Psy nadal traktują ją jak sukę, z pewną atencją, ale nie próbują jej uwieść (poza niektórymi wyjątkami - ma takiego amanta wielkości pekińczyka, który ślini się na jej widok i ciągle się do niej dobiera, ale to taki mały zboczek i do tego niegroźny :D )

Link to comment
Share on other sites

Moja nie jest wysterylizowana.

Dlugo się nad tym zastanawiałam (i nadal zastanawiam). nawet miałam z nią iść na zabieg, ale wcześniej suka mojej sąsiadki była na sterylizacji i w czasie zabiegu dostała krwotoku i ..... nie musze mówić jak to się skończyło :cry: Osobiście się wystraszyłam. Ale o metodzie laparoskopowej nie slyszałam, ale z tym tez nie byłabym taka hurrrrrrra. Moja matka, miała usuwane kamienie z woreczka żółciowego laparoskopem i niestety też były powikłania, które by nie wystapiły przy normalnej operacji. Laparoskop niestety ograniczna widoczność pola operacyjnego.

To jedna sprawa, druga to jest taka, że inna suczka z sąsiedniego bloku po zabiegu stała sie bardzo agresywna (szczególnie do szczeniaków), a moja do aniołków nie należy (aczkolwiek szczeniaki po prostu kocha), więc boję się, że pod wzgledem charakterologicznym, może byc gorzej.

A z upilnowaniem jej nie mam problemu. Na szczęście po moim osiedlu psy samopas nie latają, a właściciele na info., że suczka ma cieczke natychmiast zabierają swoje pupilki.

No i co ja mam zrobić.

:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Witam, :D

Moja Thally jest wysterylizowana. Po pierwsze dlatego, ze chcialam

dodatkowego domownika a nie cale stadko, po drugie biorac psa ze

schroniska (miala wtedy 3 m-ce) zobowiazalam sie do tego.

W przeciwnym razie 'niesterylizacja' niezle by mnie kosztowala.

Zaplacilabym podatek jak od suki rozplodowej. :evil:

Dla Was moze to paranoja, ale we Francji tak jest ! :-?

Link to comment
Share on other sites

Moja jeszcze tesz nie jest,ale zamierzam zrobić coś,aby nie mogła mieć nigdy młodych,zrobie to w wieku 2 lat,bacznie pilnuję,aby nie miała szczeniąt.Podoba mi się to co jest we Francji,kiedy Polska dojdzie do takiego poziomu,chyba za 100 lat

Jak u was ze schroniskami ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja kundlica byla wysterylizowana w schronisku, ale PONki nie bedę sterylizować, a już na pewno nie przed ukończeniem 6 lat. Potem zobaczę, bo wtedy rośnie ryzyko ropomacicza.

Jednak narazie nie chcę mieć kolejnego psa, który ma straszny problem z nadwagą po sterylce. Jeden taki mi wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...