Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dziewczyny! Dostałam takiego oto maila:

"Witam Panią.

W nawiązaniu do przeprowadzonej w dniu dzisiejszym rozmowy telefonicznej przesyłam zdjęcia bokserki która od tygodnia przemieszcza się po drodze lokalnej we wsi Kawka k/ Krasienina powiat lubelski. Ostatnie dwa dni i noce spędziła w różnych domach. Jest przyjazna i nie agresywna do ludzi za to bardzo do napotkanych psów. Boi się burzy gdyż właśnie taka ostatnio wystąpiła. Wiek trudny do określenia. Miała na pewno niedawno szczenięta sądząc po sutkach. Moja sytuacja na przyjęcie następnego pieska jest trudna do zrealizowania i finansowo i lokalowo. Posiadam z żoną od kilku lat dwadzieścia różnej maści psów w tym kilka chorych m.in. na padaczkę, cukrzycę i inne. Także kilkanaście kotów niektóre udało mi się wysterylizować gdy było ich 11. Nadeszły nowe dzikusy i stadko się nieco rozrosło.Pracuję zawodowo i to też utrudnia mi pomoc żonie w obowiązkach z tym związanym. Miejscowość oddalona jest od Lublina 20km. W przypadku pomocy ze strony fundacji /wskazania odbiorcy/tak jak się deklarowałem odwiozę ją do 40km na spotkanie związane z jej przekazaniem.

Z podziękowaniem za okazaną pomoc "
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-F2o62vaHAmI/T5fp0VxqDVI/AAAAAAAABhQ/0uTK0W_JLDs/s640/psy%20znalezione%20w%20kawce%20023.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-42tPuRxmA44/T5fp2FfQJ0I/AAAAAAAABhk/n40wL0WCuyM/s640/psy%20znalezione%20w%20kawce%20024.jpg[/IMG]

Czy ta miejscowość to daleko od Waszego schroniska? Trafiają stamtąd do Was psy, czy raczej do Lublina? Bo u nas w Fundacji w tym rejonie, to jest za przeproszeniem... czarna doopa...

[B]Szukamy dla niej DT (zwrot za karmę i weta), hotel odpada ze wzgl. na koszty... Błagam o jakiekolwiek pomysły na dobry, sprawdzony DT... [/B]

Link to comment
Share on other sites

To jest chyba gmina Niemce, wątpię, żeby miała podpisaną umowę z naszym schroniskiem, raczej z lubelskim - przynajmniej w poprzednich latach nie ma jej na liście. Chcecie sami po nią jechać, czy żeby ją wyłapali? Jeśli to drugie, to trzeba zadzwonić do gminy, opisać gdzie suka się pojawia i zapytac, do którego trafi schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i Avanti']Pan, od którego dostałam maila, jest w stanie sam ją złapać i dowieżć do Lublina lub okolicę do 40 km. Póko co nic to nam nie daje, bo nie mamy ŻADNEGO tymczasu dla niej. A sunia pewno stara, zużyta i została wyrzucona w pissssssssssdu :([/QUOTE]

No my obecnie też nic nie mamy, tzn. ja i piranha, bo nasze DT porozjeżdżały się na weekend majowy, poza tym biorą jedynie małe psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i Avanti'][B]Szukamy dla niej DT (zwrot za karmę i weta), hotel odpada ze wzgl. na koszty... Błagam o jakiekolwiek pomysły na dobry, sprawdzony DT... [/B][/QUOTE]

Rozesłalam zdjęciasuni do osób, które w przeszłości brały od nas boksery i z którymi mam kontakt - moze ktos spróbuje pomóc..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']To jest chyba gmina Niemce, wątpię, żeby miała podpisaną umowę z naszym schroniskiem, raczej z lubelskim - przynajmniej w poprzednich latach nie ma jej na liście. Chcecie sami po nią jechać, czy żeby ją wyłapali? Jeśli to drugie, to trzeba zadzwonić do gminy, opisać gdzie suka się pojawia i zapytac, do którego trafi schroniska.[/QUOTE]

Ja tak w ramach wyjaśnienia: lubelski schron przyjmuje tylko psy z obszaru miasta Lublin. Przynajmniej oficjalnie. Problemem dla nich było ostatnio przyjęcie psa, który błąkał się po ulicy "granicznej", tzn. część ulicy jest administracyjnie w Lublinie, a część poza nim. Piesek niestety o granicy nie wiedział i siedział sobie trochę tu i trochę tam. Na szczęście znalazł dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ja tak w ramach wyjaśnienia: lubelski schron przyjmuje tylko psy z obszaru miasta Lublin. Przynajmniej oficjalnie. Problemem dla nich było ostatnio przyjęcie psa, który błąkał się po ulicy "granicznej", tzn. część ulicy jest administracyjnie w Lublinie, a część poza nim. Piesek niestety o granicy nie wiedział i siedział sobie trochę tu i trochę tam. Na szczęście znalazł dom.[/QUOTE]
Jednak gmina musi mieć umowę ze schroniskiem.Tego wymaga ustawodawca!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadra']Jednak gmina musi mieć umowę ze schroniskiem.Tego wymaga ustawodawca![/QUOTE]

Ja wiem. Ale w przypadku wszelkich gmin wiejskich z okolic Lublina to raczej nie będzie umowa ze schroniskiem Lublin. Raczej Nowodwór, Krzesimów, Puławy itd.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny - czy schronisko w zamosciu prowadzi jakąs czarną listę? mam 2- je delikwentów którzy nie odebrali mi psa - po podpisaniu umowy, (nie odebrali z kliniki po sterylce ) -wzięli innego psa z innego pobliskiego schronu i juz tez go oddali- a wiem ze szukają i są zmotoryzowani - chętnie opowiem jak sie nazywają. Wyglądają absolutnie poważnie - nad podziw. I szukają po ogłoszeniach w internecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresz10']Dziewczyny - czy schronisko w zamosciu prowadzi jakąs czarną listę? mam 2- je delikwentów którzy nie odebrali mi psa - po podpisaniu umowy, (nie odebrali z kliniki po sterylce ) -wzięli innego psa z innego pobliskiego schronu i juz tez go oddali- a wiem ze szukają i są zmotoryzowani - chętnie opowiem jak sie nazywają. Wyglądają absolutnie poważnie - nad podziw. I szukają po ogłoszeniach w internecie.[/QUOTE]

Możesz podesłać mi albo piranhii na PW, przekażemy do biura jako wolontariuszki - mieliśmy już podobne zgłoszenie o parze, która zabiera ze schronisk wszystkie szczeniaki na handel i do walk...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresz10']Dziewczyny - czy schronisko w zamosciu prowadzi jakąs czarną listę? mam 2- je delikwentów którzy nie odebrali mi psa - po podpisaniu umowy, (nie odebrali z kliniki po sterylce ) -wzięli innego psa z innego pobliskiego schronu i juz tez go oddali- a wiem ze szukają i są zmotoryzowani - chętnie opowiem jak sie nazywają. Wyglądają absolutnie poważnie - nad podziw. I szukają po ogłoszeniach w internecie.[/QUOTE]

informacja powinna być podana dla wszystkich bo wiele z nas ogłasza psy .Więc poprosze na pw dane .

Link to comment
Share on other sites

W grudniu w okolicach ul.Łakowej na Skokóce zaginęła suczka Kora.Dizsiaj skontaktowała się ze mna osoba,która ją zalazła i zawiozła do schroniska.Staram się zlokalizować właściceli.Bardzo proszę o pomoc!

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/135/97454545.jpg/][IMG]http://img135.imageshack.us/img135/5543/97454545.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W ostatnich dniach kwietnia do swojego domu w Zwierzyńcu pojechała mała [B] Olinka, [/B]która po zabraniu ze schroniska była w hoteliku u Murki[B]:)

[IMG]http://images41.fotosik.pl/1394/bd688ac52540f1eb.jpg[/IMG][/B]

A dom pod Lublinem znalazła [B]Frytka[/B] :)

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg190/scaled.php?server=190&filename=p1050696i.jpg&res=landing[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się zdążyłam dowiedziec to jest to mała sunia , którą opiekują się dzieci i nauczycielka . Ta pani przetrzymala ją tej zimy u siebie na podworku,dała jej koce ale nie wiem gdzie spała .Sunia żywi się tym co zostaje z żywienia ze szkoły-zupy- i dodatkowo w dni szkoły dzieci przynoszą kanapki,ale gdy szkoła jest zamknięta to sunia jest tam sama...
nie wiadomo co z cieczkami ,odrobaczeniem ...

Link to comment
Share on other sites

Niedługo wakacje.....
Do jakiej gminy należą Kaczórki?
Trzeba by szukać domku dla suni- wysterylizować, zaszczepić, odrobaczyć.
Jezeli przez tak długi czas nikt nie zabrał suni do siebie na stałe, to znaczy, że już nie weżmie jej jakaś dobra dusza.
Może zasadne byłoby zgłoszenie suni w gminie jako bezdomnej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...