Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

13 godzin temu, Tola napisał:

Mam jeszcze zdjęcie z dzisiaj tej suni, o której wciąż myśli Jaaga

a1b83cab1f2d6a72gen.jpg

Biedulka :( Tyle lat czeka. Boję się dnia, kiedy pojedziesz do schroniska i jej nie będzie. W jej przypadku wiadomo, że adopcja ze schroniska jest nierealna. Jeśli jej zabraknie tam, to tylko oznaczałoby śmierć.   Teraz pojechała do DS Mysia, za tydzień, dwa pojedzie Tania. Gdyby ludzie chcieli jej pomóc, to ona mogłaby wtedy do nas przyjechać. 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Anula napisał:

Zapraszamy na wątek szczęśliwców - Kessi,Cziko i Bezika,które 07.06.19 opuszczą boksy.

https://www.dogomania.com/forum/topic/350032-kessiczikobezikodmieńmy-wspólnie-ich-los/

 

6 minut temu, Tola napisał:

Świetnie, ze są już nowe wątki, bo właśnie ukończyłam dzierganie bazarku na transport, na który serdecznie zapraszam ! BAZAREK DLA 8 OGONKÓW !

 

Link to comment
Share on other sites

Może jeszcze parę słów o transporcie:

Psiaki wyjeżdżają w piątek rano ze schronisk z TZ anecik i jadą do Katowic; w Katowicach przesiadka do psiowozu szafirka.

W okolicach Wrocławia Czaruś i śleputek zostaną przekazani mari23, a reszta jedzie już do hoteliku w Nowej Soli. 

Transport jest w pełni profesjonalny, psy jadą w kontenerach.

Arek (TAZ anecik) - trasa Zamość - Katowice

Piotr (TZ szafirki) - trasa Katowice - Nowa Sól

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Biedulka :( Tyle lat czeka. Boję się dnia, kiedy pojedziesz do schroniska i jej nie będzie. W jej przypadku wiadomo, że adopcja ze schroniska jest nierealna. Jeśli jej zabraknie tam, to tylko oznaczałoby śmierć.   Teraz pojechała do DS Mysia, za tydzień, dwa pojedzie Tania. Gdyby ludzie chcieli jej pomóc, to ona mogłaby wtedy do nas przyjechać. 

Jaaga  wie, ze suczka bardzo zapadła Ci w serce, bardzo chciałabym pomóc...

Dzisiaj wieczorem napisze o niej na wątku zamojksich staruszków, ale bez oddzielnego wątku niewiele można zdziałać...

Może spróbuj; porwałaś tyle ludzkich serc przy Lindzie, może i teraz się uda...

Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca lub trochę pózniej  będzie transport gratis z zamojskiego schroniska...

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Jaaga  wie, ze suczka bardzo zapadła Ci w serce, bardzo chciałabym pomóc...

Dzisiaj wieczorem napisze o niej na wątku zamojksich staruszków, ale bez oddzielnego wątku niewiele można zdziałać...

Może spróbuj; porwałaś tyle ludzkich serc przy Lindzie, może i teraz się uda...

Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca lub trochę pózniej  będzie transport gratis z zamojskiego schroniska...

 

Linda to co innego, to kaleki pies, ludzi podobnie jak mnie oburzyła krzywda, jaką jej ktoś wyrządził i każdy chciał się dołożyć do próby przywrócenia jej względnego komfortu zycia. Podobnie był odzew przy Limbie, pamiętasz? Na FB pomoc przychodzi w skrajnych, drastycznych przypadkach. Poza tym Linda i Kaj są na moim utrzymaniu. W momencie kiedy zakończy się jej leczenie, nie będzie dodatkowych wydatków i mam świadomość, że ich utrzymanie spoczywa na mnie. Natomiast ta sunia to zapewne zdrowy na swój wiek pies, bo inaczej nie dałaby rady tyle lat tam przetrwać. Nie wzruszy nikogo, bo to po prostu kolejny psiak, któremu w życiu się nie powiodło, ale ma co jeść, gdzie żyć. Takich psów są tysiące. Pamiętasz, że ją już ogłaszałam na FB i szukałam pomocy u Malawaszki. Dla niej tylko tu chyba jest szansa na pomoc.

Niestety, nie mogę też jej wziąć na swoje utrzymanie, bo utrzymujemy sporo zwierząt, a zus i inne opłaty trzeba jednak co miesiąc zapłacić. Nie wiem, kiedy uda mi się wyadoptować moje dwa dodatkowe koty. Niby to tylko kot, ale trzeba odrobaczyć, zaszczepić, wykastrować, żywić, kupić żwirek, a Alexika leczyć. Na prywatną osobę przy 10 kotach robią się więc spore koszty. Gdyby ktoś podjął się opieki nad sunią, to wtedy mogłaby przyjechać. Zresztą, jak pojawiają się u mnie maluchy, które wymagają stałej opieki, to nie mam mozliwości tu często zaglądać. Ze swojej strony mogę zaproponowac jedynie miejsce u nas.

Tolu, a przy okazji, jak bedziecie w schronisku, nie ma mozliwości wyprowadzić tej suni z kojca, żeby zobaczyć jaka jest? Dowiedzieć się ile tam jest, w jakim wieku? przecież podchodzi do siatki, jest zainteresowana człowiekiem. Wygląda na normalnego, ale już zrezygnowanego psa bez nadziei, że człowiek odmieni jej zycie.

 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Jaaga, wiem, ze masz teraz u siebie ciężkie przypadki i ze pochłania to sporo czasu i sił.

Zdaję też sobie sprawę, że prowadzenie wątku starszej, nieadopcyjne suczki to wyzwanie, a nas tutaj na dogo coraz mniej.

U Murki jest Max, Klara, Miła - wciąż czekają an dom, o fundusze coraz trudniej.

Tylko tak bardzo szkoda mi tych psów, które wzrokiem błagają o pomoc i których przy kolejnym wyjezdzie możemy nie zobaczyć.

A bez osoby, która zechce wziąć takiego psa pod swoja opiekę, zechce starać się o fundusze, nic nie zrobimy.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj TZ dostal zgłoszenie o małym kociaku, znalezionym w lesie.

Kocię już już w lecznicy, jest bardzo słabe, wychudzone, ma biegunkę, testy ujemne.

Jutro badania krwi  - zobaczymy co wykażą.

Faworek

6b3b5cbc668fee82med.jpg

bc4b6f6c79be8fcemed.jpg

172e5f720240f0a4med.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Biedny kociak. Żeby tylko nic poważnego mu nie było i dało się go wyleczyć. Trzymaj się kotku !

 

6 minut temu, Jo37 napisał:

I kolejny długowłosy znaleziony w lesie.

Mam nadzieję, że biegunka minie, może jest zarobaczony...

Kolejny problem to brak miejsca dla kociaka - ratowaliśmy życie, maluch jest warunkowo zw lecznicy; mamy 2  -  3 dni na znalezienie mu miejsca:(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Dzisiaj TZ dostal zgłoszenie o małym kociaku, znalezionym w lesie.

Kocię już już w lecznicy, jest bardzo słabe, wychudzone, ma biegunkę, testy ujemne.

Jutro badania krwi  - zobaczymy co wykażą.

Faworek

6b3b5cbc668fee82med.jpg

bc4b6f6c79be8fcemed.jpg

172e5f720240f0a4med.jpg

 

Śliczny  jest o domek dla niego bym się nie martwiła. Żeby tylko nic poważnego maluchowi nie było. 

Link to comment
Share on other sites

Kociak śliczny. Sprawdzcie kał, głównie pierwotniaki. Taka wychudzona i z biegunką była moja Tycia i miała kokcydie oraz glisty. Nie ma co podawać środków w ślepo, bo każdy działą na częśc pasożytów i można nie trafić. Gdybym nie miała Alexika, to wzięłabym go. jednak Alex jest za mały na szczepienie, no po leczeniu kk. Jak dziś przeglądnęłam czarną listę domów na FB i częstotliwość wpisów, to odechciało mi się już tymczasowania i przekazywania zwierząt do ludzi. Domy po wizytach PA.

Tolu, co do suni sznaucerkowatej, to właśnie przez moje aktualne zwierzaki nie dam rady podjać się prowadzenia jej wątku i zbierania pieniędzy. Za miesiac przyjeżdża do mnie z Ukrainy  to kociątko,  o którym Ci wspominałam, że nie chodzi jak Linda. Na szczęście przy niej już z FB jedna osoba zadeklarowała opłacenie transportu, a druga pomoc w sfinansowaniu leczenia.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Jaaga napisał:

Kociak śliczny. Sprawdzcie kał, głównie pierwotniaki. Taka wychudzona i z biegunką była moja Tycia i miała kokcydie oraz glisty. Nie ma co podawać środków w ślepo, bo każdy działą na częśc pasożytów i można nie trafić. Gdybym nie miała Alexika, to wzięłabym go. jednak Alex jest za mały na szczepienie, no po leczeniu kk. Jak dziś przeglądnęłam czarną listę domów na FB i częstotliwość wpisów, to odechciało mi się już tymczasowania i przekazywania zwierząt do ludzi. Domy po wizytach PA.

Tolu, co do suni sznaucerkowatej, to właśnie przez moje aktualne zwierzaki nie dam rady podjać się prowadzenia jej wątku i zbierania pieniędzy. Za miesiac przyjeżdża do mnie z Ukrainy  to kociątko,  o którym Ci wspominałam, że nie chodzi jak Linda. Na szczęście przy niej już z FB jedna osoba zadeklarowała opłacenie transportu, a druga pomoc w sfinansowaniu leczenia.

Rozumiem Jaaga, podziwiam Twoje działania.

Zaraz  wrzucę info o suni i kolejnym niewidomym staruszku na wątek zamojskich staruszków.

Trzeba wierzyć i mieć nadzieję, ze i im się uda...

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tola napisał:

Jutro wizyta PA w Pruszkowie dla 2 rudych kociaków, prosimy o kciuki.

Jo37 - bardzo dziękujękwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132

Super ! Kciuki już gotowe !

Nasz Edzio ( Czeri ) skorzystał z promowanego ogłoszenia Lakiego. Będzie wyróżniony do 23 czerwca.

 

Od: 4 cze
Do: 15 cze

image;s=94x72

Mały, słodki Czeri do adopcji !

 
 
 

Za darmo

4
Promowane do 23 cze
Statystyki
Wyświetleń: 0
Tel: 6
Obserwuje: 49
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Havanka napisał:

Super ! Kciuki już gotowe !

Nasz Edzio ( Czeri ) skorzystał z promowanego ogłoszenia Lakiego. Będzie wyróżniony do 23 czerwca.

 

Od: 4 cze
Do: 15 cze

image;s=94x72

Mały, słodki Czeri do adopcji !

 
 
 

Za darmo

4
Promowane do 23 cze
Statystyki
Wyświetleń: 0
Tel: 6
Obserwuje: 49

Super, może ktoś wreszcie zadzwoni i zapyta o chłopaka, bo na razie straszna cisza.

Dziękuję!!!

Szkoda tak wspaniałego psiaka, wciąż bez swojego człowieka:( 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jo37 napisał:

Wizyta dla kociaków wypadła bardzo dobrze. Chłopaki mogą się pakować.

Jo37, bardzo dziękuję za wizytę dziekuje-ruchomy-obrazek-0060

2 maluchy mają zapewniony wspanialy domek, zostaje jeszcze dwa rudzielce do adopcji.

2 godziny temu, Havanka napisał:

Super wiadomość! Moze na ich miejsce "wskoczy" Faworek?

Eluś - na ich miejsce czeka już bezdomna kotka z 3 małymi, 4 tyg. kociakami, które teraz p. Janina dokarmia...

Faworek został jednak w lecznicy, bo nadal dostaje leki, musimy poczekać, aby był całkowicie zdrowy.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...