Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

3 godziny temu, elik napisał:

Wielkie uznanie dla tego co robicie    453139995_ksiukiok1.gif.ffb53f3bfb494dd9c12fc0a2075a26e1.gif     1175586486_gifklaszcze.gif.e889f12afc6a2eeafa6ce31096cde75d.gif   

Jest nadzieja, że żadne z tych dzieci nigdy nie skrzywdzi żadnego zwierzaczka.

Tak, dzięki takiej edukacji od najmłodszych lat, jest szansa, ze za jakiś czas, życie zwierząt stanie się lepsze.

Florka przejęła "pałeczkę" po Zulce. Nawet ona uczy dzieci empatii. Brawo Florcia !!!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Havanka napisał:

Tak, dzięki takiej edukacji od najmłodszych lat, jest szansa, ze za jakiś czas, życie zwierząt stanie się lepsze.

Florka przejęła "pałeczkę" po Zulce. Nawet ona uczy dzieci empatii. Brawo Florcia !!!

Byłoby dobrze, żeby więcej organizacji pro-zwierzęcych organizowało takie akcje w przedszkolach, najmłodszych klasach w szkołach. To jest bardzo potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2019 o 08:55, Olena84 napisał:

Piękna pannica

Dziękuję:)

Pannica tez z zamojskiego schroniska;)

Dnia 29.05.2019 o 09:09, elik napisał:

Wielkie uznanie dla tego co robicie    453139995_ksiukiok1.gif.ffb53f3bfb494dd9c12fc0a2075a26e1.gif     1175586486_gifklaszcze.gif.e889f12afc6a2eeafa6ce31096cde75d.gif   

Jest nadzieja, że żadne z tych dzieci nigdy nie skrzywdzi żadnego zwierzaczka.

Taki jest cel tych spotkań, mamy nadzieję, ze kolejne pokolenie będzie traktowało zwierzęta z należnym im szacunkiem

Dnia 29.05.2019 o 12:17, Havanka napisał:

Tak, dzięki takiej edukacji od najmłodszych lat, jest szansa, ze za jakiś czas, życie zwierząt stanie się lepsze.

Florka przejęła "pałeczkę" po Zulce. Nawet ona uczy dzieci empatii. Brawo Florcia !!!

Wszyscy chcielibyśmy, aby życie zwierząt przebiegało bez cierpienia, miejmy nadzieje, ze tak kiedyś będzie.

Na te spotkania najczęściej chodzi mój TZ i oboje ubolewamy, że nie ma następcy; tak trudno namówić młodszych na takie warsztaty z dziećmi :(

TZ nie jest już młodzikiem, zdrowie mu szwankuje, ma wiele innych obowiązków związanych z fundacją, ale nie można przecież rezygnować  z takich edukacyjnych spotkań, bo być może dzięki nim jakiś zwierzak w przyszłości będzie lepiej traktowany.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy dzisiaj z Alaskan w schronisku, mam kolejną porcję zdjęć.

Na wielu z nich wciąż te same smutne oczy psów, które już chyba wiedzą, ze dla nich nie ma nadziei na opuszczenie schroniska - to te albo starsze, albo duże, albo z mniej urodziwe:(

Jest też sporo nowych psów:(

Psiaczek z kikutem łapki, o którym pierwszy raz napisała Murka

IMGP9008.JPG

IMGP9006.JPG

Ślepaczek, który ma jechać do mari23...

Oby nam wydaje się, ze nie ma już jednego  oka...beksa_V6_orig.gif

IMGP9011.JPG

IMGP9012.JPG

IMGP9014.JPG

IMGP9015.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Ten mały kudłaty, starszawy piesek nie tylko ma coś w okolicy jąder, popatrz Tolu, że jest też widoczne zgrubienie nad odbytem.

Niewidomy psiaczek rzeczywiście nie ma już oka. Jeśli ma jaskrę, to mogło samo pęknąć. Nie wiem, jak one tam sobie w takim stanie radzą. Niedawno po amputacji oka pilnowałam Goplanę tydzień, podawałam leki, żeby nie zrobił się stan zapalny, przesuwałam i odcinałam sączek, a one same muszą przez to przechodzić :(

Jaka fajna jest ta największa sunia po sterylce, biała w rude łatki. I znowu onki i terierki. Co tam jedziecie, to są kolejne. 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Jaaga napisał:

Ten mały kudłaty, starszawy piesek nie tylko ma coś w okolicy jąder, popatrz Tolu, że jest też widoczne zgrubienie nad odbytem.

Niewidomy psiaczek rzeczywiście nie ma już oka. Jeśli ma jaskrę, to mogło samo pęknąć. Nie wiem, jak one tam sobie w takim stanie radzą. Niedawno po amputacji oka pilnowałam Goplanę tydzień, podawałam leki, żeby nie zrobił się stan zapalny, przesuwałam i odcinałam sączek, a one same muszą przez to przechodzić :(

Jaka fajna jest ta największa sunia po sterylce, biała w rude łatki. I znowu onki i terierki. Co tam jedziecie, to są kolejne. 

Tak, widzę to zgrubienie:(

Biedny maluch:( Jest w takim razie po kastracji,  tylko dlaczego nie usunęli tego czegoś:(

Ta biało ruda suczka jest nieduża.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tola napisał:

Tak, widzę to zgrubienie:(

Biedny maluch:( Jest w takim razie po kastracji,  tylko dlaczego nie usunęli tego czegoś:(

Ta biało ruda suczka jest nieduża.

To może być przepuklina okołoodbytowa.U mojego Mikunia tak to wyglądało.Miał zabieg i jak na razie wszystko jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Łzy same się leją,widząc tak zaniedbane psiaki :(:(:( Jeżeli to możliwe,to potrzeba jest więcej info o malutkim bidulku ze słomą w sierści i o tej foksiowej suni po sterylce.Musimy mierzyć siły na zamiary bo inaczej nie podołamy...:( Trzeci kudłaczek,jak napisała Asia wygląda na młodego i przyjaznego, ale potrzeba jest więcej info o tamtych....

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Bogusik napisał:

Trzeci kudłaczek,jak napisała Asia wygląda na młodego i przyjaznego, ale potrzeba jest więcej info o tamtych....

Bogusiu, ten o którym ja pisałam jest spory, taki większy średniak...Taki bardzo w moim typie :-)))Jak ogarnę Czarusia a on jeszcze bedzie w schronisku, to wezmę go pod opiekę. 

Na pewno przyjazny i mały jest Bezik, głaskałam go przez siatkę, merdał ogonkiem. On taki troszke nieśmiały jest. Nawet nie chce mi sie pisac co powiedzial pracownik...Ten zaniedbany tez maluch. Ta sunia po sterylce taka kruchutka i chudziutka...Zdecydowanie mniejsza od Ati. futerko w koszmarnym stanie....

Pojedziemy z Tolą, ale musi być inny pracownik, wtedy będziemy wiedzieć więcej. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogusiu, ten o którym ja pisałam jest spory, taki większy średniak...Taki bardzo w moim typie :-)))Jak ogarnę Czarusia a on jeszcze bedzie w schronisku, to wezmę go pod opiekę. 

Na pewno przyjazny i mały jest Bezik, głaskałam go przez siatkę, merdał ogonkiem. On taki troszke nieśmiały jest. Nawet nie chce mi sie pisac co powiedzial pracownik...Ten zaniedbany tez maluch. Ta sunia po sterylce taka kruchutka i chudziutka...Zdecydowanie mniejsza od Ati. futerko w koszmarnym stanie....

Pojedziemy z Tolą, ale musi być inny pracownik, wtedy będziemy wiedzieć więcej. 

 

Dziękuję Asiu :) Bezik jest bardzo fajnym pieskiem i wzięlybyśmy go pod swoją opiekę przy najbliższym transporcie.Bardzo leży mi na sercu też ten se słomą i niewyjaśnioną sytuacją z jądrami oraz ta bidulka po sterylce.Jeżeli pojedziecie do schroniska to bardzo proszę spróbujcie się dopytać o te bardzo zaniedbane psiaczki....

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bogusik napisał:

Dziękuję Asiu :) Bezik jest bardzo fajnym pieskiem i wzięlybyśmy go pod swoją opiekę przy najbliższym transporcie.Bardzo leży mi na sercu też ten se słomą i niewyjaśnioną sytuacją z jądrami oraz ta bidulka po sterylce.Jeżeli pojedziecie do schroniska to bardzo proszę spróbujcie się dopytać o te bardzo zaniedbane psiaczki....

Bogusiu, pojedziemy. Ja muszę zarezerwować Czarusia i ślepaczka, chcę ich zabrać miejsce u mari23 czeka...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...