Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie psa


Azer

Recommended Posts

Witam, mam suczkę owczarka niemieckiego, która ma ponad 4 miesiące i ostatnio się bawiłem z nią w ten sposób że wziąłem śpiwór schowałem się pod niego na dywanie a ona mnie atakowała, gryzła itd wszystko oczywiście w zabawie. Suczka chodziła po mnie cieszyła się a ja z nią również :). Po jakimś czasie poczułem że coś nie tak z tym chodzeniem po mnie, bo chodzenie po mnie zmieniło się w zwyczajne seksienie mnie. Rozumiem, ze jeszcze samiec może mieć odchylenie że czasem człowiek i właściciela ale suczka i to jeszcze taka mała? Jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Błagam weź się w garść i przestań pisać bzdury;)Zapewniam Cię,że Twój seksapil jest z pewnością niedoceniony przez psy wszelkiej płci:evil_lol:
Zachowanie Twojego szczeniaka to nic szczególnego-Ameryki nie odkryłeś.Poczytaj trochę na ten temat.Na juz dam Ci radę:ZAWSZE po takim seksualnym ataku;) kończ zabawę i mów stanowczo nie,nie wolno czy co tam innego używasz do wskazywania,że sie nie zgadzasz na takie zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

Suczka była pobudzona zabawą, a to jest sposób na rozładowanie napięcia. Twoja suka nie robiła tego w celu zapłodnienia, a li jedynie w celu rozładowania energii. Oczywiście nie musisz tolerować takiego zachowania, i tak jak radziła przedmówczyni, "nie","nie wolno", i pomoc suczce pozbyć się nadmiaru energii, wybiegać piechola. ;)

Link to comment
Share on other sites

hi, hi
To nie seksik, suczka okazała swoją przewagę nad właścicielem:multi:
Nie baw się tak i koniec, jak dajesz psu łazić po plecach to tak się kończy, Najpierw atakowała, potem gryzła i na koniec wygrała czyli wlazła na ciebie.
Najpierw uczymy psa dobrych manier a łażenie po właścicielu do nich nie należy. Wskakiwanie na plecy właściciela (bez seksiku oczywiście:evil_lol:) to sztuczka dla zaawansowanych stosowana np. we frisbee

Link to comment
Share on other sites

To nie jest zachowanie na tle seksualnym.
Natomiast na pewno nie należy tego tolerować i trzeba dać psu/suczce do zrozumienia, że tego nie akceptujemy (np. "FE!" i przerwanie zabawy)
Moja miniaturowa 8 miesięczna suczka mix Sznaucerka też tego próbowała z moją noga jak się rozbawiła i rozradowała...
Ale 2-3 razy było FE! i dała sobie spokój.

A pozwalanie na włażenie na siebie to najkrótsza droga do uruchomienia tego odruchu...
Kto na wierzchu, tego "racja" a potwierdzeniem tego są "te ruchy" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azer']no chyba to nie jest normalne jak za przeproszeniem suka mnie rucha jak pies[/quote]

Jest normalne. Masz psa, a nie miniaturkę człowieka. Czytaj odpowiedzi uważnie. To jest sposób na rozładowanie napięcia, nie ma nic wspólnego z seksem. Suka jest pobudzona, więc rozładowuje to w ten sposób - tak to już jest. Moja też tak robiła (na drugiej suce - więc co, miałam myśleć, że jest lesbijką? :roll:), więc jej nie pozwalałam i tyle, skończyło się. Szczególnie młode suczki wykazują takie zachowanie. Nic nienormalnego, takie są psy. Poczytaj trochę o nich, zanim zaczniesz wypisywać na forum niemądre pytania.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie o czym pomyślałam? Jeśli ten cały Azer pisze to na serio i nie jest to jakaś podpucha, to oznacza, że kolejny głupek wziął dużego psa, o którym kompletnie nie ma pojęcia. Strach pomyśleć co on z tym psem zrobi za kilka miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Postuluję o odrobinę wyrozumiałości! :lol:
Osoba, która dopiero co przywitała w domu psa (i z tego co można przeczytać), wcześniej nie zaznajomiła się z psim światem, może spanikować w takiej sytuacji - młoda niewinna sunia wykazuje (hmm... jakby to nazwać :roll:) odruch seksualny na swoim właścicielu i to w jaki sposób! jak samiec!

Ludzie zrozumcie trochę niedoświadczonych - trzeba wyciągnąć rękę, pomóc i wciągnąć przyszłego dogomaniaka w psi świat, a nie opluwać i powiększać zastępy "idiotów co nie powinni mieć nigdy psa" ;)

Co do tematu...
Zgadzam się z poprzednikami, że odruch kopulacyjny w świecie psów (u obu płci!) to nic nadzwyczajnego. Chyba jeszcze nie wspomniano, że jest to też bezkonfliktowy sposób na ustalanie hierarchii - psom nie rwie się do krwawych jatek, a tak łatwo pokazać kto tu dominuje (tak, zdarza się również, że to suka "kryje" psa)

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem specjalistką, ale mój 5 miesięczny piesek też próbuje tak robić.To (u niego objaw dominacji)Powyższe posty mówiły, że była rozochocona zabawą i że nie można pozwalać psu łazić po sobie.Zgadzam się z tym . Jeśli dalej będziesz powalał jej tak robić, to szybko zakapuje , że tak można i to fajna zabawa.:diabloti:
Wszelkie akty seksualne powinny kończyć zabawę.


Wilczanda

Link to comment
Share on other sites

swietny watek :razz:

moja suka tez naskakuje zarowno na mojego psa jak i na inne suki czy psy , stara sie je w ten sposob zdominowac , szczegolnie jak dopiero co je pozna lub sa to mlode psy/suki , chce je ustawic sobie poprostu ;)

staraj sie to wyeliminowac bo za jakies 25kg bedziesz mial wiekszy problem ;)

Link to comment
Share on other sites

Dogomaniacy, nie przesadzajcie z pochopnymi osadami postow. To zle, ze wlasciciel zaniepokojony zachowaniem swojej suki, prosi Was o pomoc? Nie kazdy jest alfa i omega. Wy tez kiedys, od kogos musieliscie przyswoic te informacje. Pomagajcie, a nie negujecie odrazu :p. Nie ma glupich pytan. Po to jest to forum, zeby sie wspierac.

Azer nie przejmuj sie, zachowanie takie u psow, nie ma nic kompletnie wspolnego z podobnym zachowaniem u ludzi, tym bardziej zboczeniem. Nie mysl w takich kategoriach, bo pies to nie czlowiek :p Nie na darmo sie uzywa okreslenia zwierzecy instynkt. Kilka razy pokazesz suni, ze nie zgadzasz sie na takie zachowanie i zrezygnuje.

[QUOTE]A czemu nikt o dominacji nie wspomniał? Suczki dominują tak zarówno inne psy jak i inne suczki, choć w tym wypadku przychylam się do rozładowania napięcia...[/QUOTE]

Zgadzam sie w 100% ;)

Link to comment
Share on other sites

Świetny wątek :p

A ja spytam o co innego, choć też w temacie - jak uważacie, czy należy pozwalać w ten sposób zachowywać się suce w stosunku do psa? Przyznam, że denerwuje mnie to, jak moja suka skacze tak na psa (zresztą też mojego) na środku łąki na spacerze.
Ale zastanawiam się czy mogę ingerować w relacje między nimi czy zostawić je w spokoju skoro tak sobie hierarchię ustalają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Makrela']
A ja spytam o co innego, choć też w temacie - jak uważacie, czy należy pozwalać w ten sposób zachowywać się suce w stosunku do psa? Przyznam, że denerwuje mnie to, jak moja suka skacze tak na psa (zresztą też mojego) na środku łąki na spacerze.
Ale zastanawiam się czy mogę ingerować w relacje między nimi czy zostawić je w spokoju skoro tak sobie hierarchię ustalają?[/quote]

Dać spokój, jak skacze na Ciebie jest źle, ale jak psy ustalają hierarchię miedzy sobą nie należy się wtrącać, bo można zaburzyć im porządek w stadie i doprowadzić do konfliktów...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...