Jump to content
Dogomania

Mała, czarna sunia Kawunia od 8.04.2024 r. czeka na własny Dom w hotelu u Murki. Do pełni szczęścia brakuje jej już tylko dobrego Człowieka.


Recommended Posts

Dnia 8.04.2024 o 21:05, elik napisał:

Murko, jaki masz plan, od czego zmierzasz zacząć, jeśli chodzi o stan fizyczny malutkiej? 

Sunia ma wszystko zrobione: jest zaszczepiona, wysterylizowana, odrobaczona, dostała też Simparicę. Więc weterynaryjnie jest "obrobiona". 

Jutro lub pojutrze ją wykąpię (mam szampon na łojotok i w razie co drugi antyalergiczny) i będę obserwować czy się drapie (na razie nie zauważyłam). Potem fotki i myślę, że można będzie ją powoli ogłaszać, bo sunia jest bardzo socjalna. Błyskawicznie wszystko ogarnia. Nie boi się wchodzić do domu, dobrze sie w nim czuje, chodzi po schodach, na smyczy też radzi sobie jak zawodowiec. Garnie się do dzieci i ludzi ogólnie, z psami nie ma co póki co problemu (ma taką chwilę oczekiwania/niepewności jak zachowa się spotkany pies, a jak się nic nie dzieje, to macha ogonkiem).

Tylko szczek ma bardzo dobitny jak na tak małego pieska xD Na szczęście póki co mało się odzywa.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ kilka osób wyraziło chęć wpłacania deklaracji na moje konto, co może się przydać, gdyby była potrzeba zapłaty za jakąś usługę, czy zakup bez rachunku, w poście rozliczeniowym będę prowadzić dwie ewidencje przychodów i rozchodów - na konto Fundacji ZEA i na moje prywatne konto.

Dotychczas na moje konto wpłynęło łącznie 200,00 zł, które przekazałam na konto Fundacji ZEA w dniu 2.04. z wyszczególnieniem czyje to były wpłaty i na jaką kwotę.
 

Po tym fakcie na moje konto wpłynęły poniższe kwoty:

  30,00 zł Kaas1  -  2.04.
  10,00 zł Radek  IV  -  2.04.
  20,00 zł mariusz pp  IV  -  6.04.

Bardzo serdecznie dziękuję

spacer.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2024 o 21:52, Murka napisał:

Sunia ma wszystko zrobione: jest zaszczepiona, wysterylizowana, odrobaczona, dostała też Simparicę. Więc weterynaryjnie jest "obrobiona". 

Jutro lub pojutrze ją wykąpię (mam szampon na łojotok i w razie co drugi antyalergiczny) i będę obserwować czy się drapie (na razie nie zauważyłam). Potem fotki i myślę, że można będzie ją powoli ogłaszać, bo sunia jest bardzo socjalna. Błyskawicznie wszystko ogarnia. Nie boi się wchodzić do domu, dobrze sie w nim czuje, chodzi po schodach, na smyczy też radzi sobie jak zawodowiec. Garnie się do dzieci i ludzi ogólnie, z psami nie ma co póki co problemu (ma taką chwilę oczekiwania/niepewności jak zachowa się spotkany pies, a jak się nic nie dzieje, to macha ogonkiem).

Tylko szczek ma bardzo dobitny jak na tak małego pieska xD Na szczęście póki co mało się odzywa.

Murko, liczyłam na to, że nie będzie większych problemów, ale, że nie będzie ich prawie wcale, na to nie liczyłam. Dzięki za tak wspaniałe wiadomości  kwiatki18.jpg.c9e357ac2832b1550d821d75a4871d01.jpg 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2024 o 22:19, Poker napisał:

Świetne wiadomości.

Te malizna często mają taki szczek, że chce się im łebek ukręcić. Mam tak z Tyćką.

Miałam swego czasu na DT taką maliznę i potwierdzam, czasem trudno było zdzierżyć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2024 o 23:51, mariusz pp napisał:

Oj tak, nasza mała sunia jak się nieraz znienacka rozedrze i to tak donośnie to zawału można dostać .

Postawi na baczność 🙂 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2024 o 01:09, Murka napisał:

Ona nie jest taka malizna. Szczerze mówiąc spodziewałam się, że będzie mniejsza (po wpisach, imieniu i fotkach ze schronu). Ma tak ok. 10-12 kg.

10 - 12 kg to faktycznie nie taka znowu malizna, a na zdjęciach wydawała się taka kruszynka  🙂  No ale ma pewno dużym, ani choćby średnim psem nie jest  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2024 o 09:41, Poker napisał:

10-12 kg to dla mnie już średniaczka, no powiedzmy mała, ale to jeszcze zależy od wzrostu.

 

No właśnie w sunie wielkość zależy głównie od wzrostu. Zapasiony maluszek może ważyć jak średniak, ale jednak jest maluszkiem  🙂

Nasza Pchełka zapasiona raczej nie jest więc jeśli waży 12 kg to już byłaby średniakiem?

Link to comment
Share on other sites

Ona jest niskopodwoziowa i mimo, że nie jest taką zupełną kruszynką to ma ogrom uroku w sobie. Myślę, że szybko się w niej ktoś zakocha ;)

Czystość super zachowuje, wszystko trzyma do spaceru.

Dzisiaj już próbowała psy zaczepiać do zabawy :)

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2024 o 11:08, Murka napisał:

Ona jest niskopodwoziowa i mimo, że nie jest taką zupełną kruszynką to ma ogrom uroku w sobie. Myślę, że szybko się w niej ktoś zakocha 😉

Czystość super zachowuje, wszystko trzyma do spaceru.

Dzisiaj już próbowała psy zaczepiać do zabawy 🙂

  

Dnia 9.04.2024 o 11:53, Ellig napisał:

Super wieści, super sunia ❤️ 

 

Dnia 9.04.2024 o 12:20, Isiak napisał:

Rewelacyjna sunia!

No właśnie, super sunia. Jak to możliwe, że taki cukiereczek wylądował w schronie?  😞 Czy to możliwe, żeby ktoś ją porzucił? A może się zgubiła? Może próbować ogłaszać ją jako zgubę? Ale trzeba byłoby wiedzieć skąd zgarnięto ją do schronu. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2024 o 20:54, Mazowszanka13 napisał:

Nasz Dyzio zgarnięty z wiejskiej ulicy miał wyłysienia na uszach. Myślałam, że to grzybica, ale po odpowiedniej diecie same zniknęły zanim poszłam do weta. Może i tu jest podobnie ?

Dyzio miał szczęście, że ominęło go spotkanie z wetem  🙂  Może i Pchełeczce się poszczęści  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Stosunek do kotów  zwiększa jej szanse na adopcję.  

Ona wygląda  na średnio  podwoziową.  Chyba nie ma krótkich łapek jak jamnik.

Ciekawe  ile ma w kłębie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2024 o 12:18, Murka napisał:

Pchełka już po kąpieli. Była bardzo grzeczna. Kolejna dobra wiadomość: jest przyjazna wobec kotów, traktuje je jako takie dziwne małe psy 🙂

 

No jasny gwint! Wymarzona sunia dla mnie 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2024 o 12:18, Murka napisał:

Pchełka już po kąpieli. Była bardzo grzeczna. Kolejna dobra wiadomość: jest przyjazna wobec kotów, traktuje je jako takie dziwne małe psy 🙂

 

 

pchelka.jpg

pchelka1.jpg

Dzielna sunia 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...