Jump to content
Dogomania

Jak to jest być 14- letnim psem na ostatnich nogach? Źle. Czasu już nie ma. Pomóżcie odmienić ostatnie lata, może miesiące, życia. Proszę.


agat21

Recommended Posts

Dnia 27.11.2023 o 11:45, agat21 napisał:

Dziękuję Wam za odwiedziny i dobre słowa. Noc była trudna dla Kasi - Wolfik spał przy niej, bardzo dyszał, pewnie miał gorączkę, dawała mu wodę do picia. Rano troszkę silniejszy, głowę podnosił i lizał łapkę, ale wstać nie miał siły

IMG-20231127-WA0000.jpg

Czy to możliwe, żeby tabletki na odrobaczanie tak zadziałały? Tak nagle zachorował:( Może przy takim zagłodzeniu tak podziałały leki?  Tak mi go szkoda:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2023 o 12:50, Ewa Marta napisał:

Czy to możliwe, żeby tabletki na odrobaczanie tak zadziałały? Tak nagle zachorował:( Może przy takim zagłodzeniu tak podziałały leki?  Tak mi go szkoda:(

Nie, lekarz wczoraj powiedział, że to na pewno nie leki na robale tak zadziałały. Że to przewlekły stan zapalny. Moim zdaniem jako laika może te tabletki coś dodatkowo uruchomiły, ale ohydne zielone cuchnące koopy były od poczatku, jeszcze przed odrobaczaniem. Z drugiej strony jak tych robali tyle było, to też mu nie pomagało. Zastanawiałyśmy się z Kasią czy go odrobaczać, ale tu nie było dobrej decyzji jak widać. Zostawić mu tych robali też nie można było. Pierwsze badania krwi nie wykazywały jeszcze, ze stan psa jest tak poważny. 

Biedne te wszystkie wyniszczone psiaki. Wszystko działa na ich niekorzyść 😔

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2023 o 13:33, b-b napisał:

Przyszło rozluźnienie bo byt się polepszył po latach nędzy to organizm "puszcza" :((

Trzymaj się chłopaku!

Tak to niestety właśnie jest. Można wreszcie przestać udawać twardziela i nie okazywać słabości, bo inni to zauważą i będzie koniec. Jaki to wysiłek dla organizmu tak żyć całymi latami..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2023 o 14:12, agat21 napisał:

Tak to niestety właśnie jest. Można wreszcie przestać udawać twardziela i nie okazywać słabości, bo inni to zauważą i będzie koniec. Jaki to wysiłek dla organizmu tak żyć całymi latami..

Poczuł, że teraz może odpuścić. Ja mam nadzieję, że zwalczy ten stan i jak poczuje się lepiej, to pojawi się uśmiech na pyszczku.

Link to comment
Share on other sites

USG wykazało jasno, że jelita w fatalnym stanie, wątroba niestety też 😞 Dostał znowu leki i kroplówkę, a jutro jeszcze raz musi przyjechać do lecznicy, żeby wetka go znowu obejrzała.

Teraz leży i odpoczywa, bo wymęczył go ten dzień i choroba też. Oby noc była lepsza i oby poczuł się lepiej.

Musi być dobrze, nie ma innej opcji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2023 o 15:02, agat21 napisał:

USG wykazało jasno, że jelita w fatalnym stanie, wątroba niestety też 😞 Dostał znowu leki i kroplówkę, a jutro jeszcze raz musi przyjechać do lecznicy, żeby wetka go znowu obejrzała.

Teraz leży i odpoczywa, bo wymęczył go ten dzień i choroba też. Oby noc była lepsza i oby poczuł się lepiej.

Musi być dobrze, nie ma innej opcji.

Biedny Wolfik, trzymaj się zdrowo psiaku, odpoczywaj, zbieraj siły.

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że zabrałyście go z tego schroniska i jak dobrze, że ciepła osóbka przy nim czuwa, że nie jest teraz sam. Tak by się chciało usiąść przy nim, dodać mu otuchy. Oby starczyło mu sił na walkę z tym zapaleniem. Od weterynarza wiem, że wątroba to taki organ, który potrafi się regenerować. Wierzę w to, że będzie dobrze... Wirtualnie przytulam Cię Wolfiku do mojego serducha...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Wróciłam z pogrzebu poza Krakowem i od razu do Wolfika.  Miałam nadzieję, że już jest lepiej, że Wolfik już dobrze się czuje, a tu tymczasem bez zmian  😞 Biedny chłopaku  😞  
Już kiedyś o tym pisałam, że w trudnych warunkach, w stadzie psiaki ukrywają ból, chorobę, żeby nie być wyeliminowanym przez stado. Wydają się być zdrowszymi, niż są. Trzymają się w ryzach. Ale gdy znajdą się w dobrych warunkach, bez zagrożenia ze strony stada, wychodzi na jaw ich faktyczny stan zdrowia  😞 Nadzieja w tym, że organizm da radę zwalczyć chorobę.     

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do Wolfika z ciepłymi myślami, życzę mu siły do walki z chorobą, bo teraz musi być dobrze.

Na tych pierwszych zdjęciach ze schroniska oprócz ogromnego wychudzenia widać, że Wolfik cierpiał, miał taką zbolałą postawę.

Widziałam wtedy jego pysk i oczy, widać w nich było ból.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2023 o 20:06, Tola napisał:

Zaglądam do Wolfika z ciepłymi myślami, życzę mu siły do walki z chorobą, bo teraz musi być dobrze.

Na tych pierwszych zdjęciach ze schroniska oprócz ogromnego wychudzenia widać, że Wolfik cierpiał, miał taką zbolałą postawę.

Widziałam wtedy jego psyk i oczy, widać w nich było ból.

 

 

Tak, jego postawa była inna niż pozostałych psów, on nawet nie patrzył na człowieka.. 😔 Dlatego też tak mi siedział w głowie i tak czułam, że trzeba mu szybko pomóc.

Tolu, wiem, że masz bardzo dużo teraz na głowie, ale czy dałabyś radę zrobić zbiórkę na leczenie Wolfika? Nawet nie wiadomo jakie będą ostateczne koszty.. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2023 o 20:40, agat21 napisał:

Tak, jego postawa była inna niż pozostałych psów, on nawet nie patrzył na człowieka.. 😔 Dlatego też tak mi siedział w głowie i tak czułam, że trzeba mu szybko pomóc.

Tolu, wiem, że masz bardzo dużo teraz na głowie, ale czy dałabyś radę zrobić zbiórkę na leczenie Wolfika? Nawet nie wiadomo jakie będą ostateczne koszty.. 

Zrobię, tylko prosiłabym o tekst albo chociaż o jego zarys no i zdjęcia poziome, najlepiej z lecznicy oraz te pokazujące jego wychudzenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...